ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایلنا، مهدی کریمی، رییس شورای سیاست گذاری مرکز توسعه گردشگری سلامت در کشورهای اسلامی، در خبری اعلام کرد بر اساس تفاهم های انجام شده بین دو کشور ایران و ایتالیا، قرار است از این به بعد کشورمان میزبان گردشگران سلامت ایتالیایی باشد.

مهدی کریمی در همین زمینه به خبرنگار ایلنا گفت: 

با توجه به پیگیری‌ های انجام شده از سوی شورای سیاست‌ گذاری مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی، تعاملاتی در حوزه سلامت با کشور ایتالیا به نتیجه رسیده و پیش‌بینی می‌شود که زین پس سالانه میزبان 500 زوج برای خدمات ناباروری و 1000 نفر برای خدمات سلول‌های بنیادی باشیم.

ایشان اظهار داشت حضور هر گردشگر ایتالیایی حداقل می تواند 5000 هزار دلار ارز برای کشور به همراه داشته باشد:

در سال‌ های گذشته تلاش‌ های زیادی در حوزه سلامت انجام گرفته و بر همین اساس 3 دوره از کنگره سلامت کشور‌های اسلامی را با حضور 40 کشور در تهران برگزار کردیم که کشور‌های اروپایی همچون ایتالیا، لهستان، کرواسی و... نیز در آن حضور داشتند و همین موضوع ها سبب شد تا از کشور ایتالیا برای بازدید از مراکز درمانی به ایران سفر کنند.

آقای کریمی در ادامه در مورد محتوای توافق شده با مسوولان ایتالیایی اضافه کرد:

بعد از بازدید مسوولان ایتالیا از مراکز درمانی و متخصصانی که در ایران فعالیت می‌کنند، این طور توافق شد تا همکاری‌هایی در حوزه‌های ناباروری، تعاملات دارو‌سازی و نشست‌های تخصصی پزشکی بین دو کشور ایران و ایتالیا به انجام برسد. چراکه هزینه درمان در بسیاری از حوزه‌ها در ایتالیا بسیار بالا بوده و همچنین در حوزه‌هایی همچون ناباروری توانایی خدمت دادن ندارند.

ایشان همچنین در انتهای صحبت های شان به برنامه گردشگری سلامت ایران و برنامه طولانی مدت آن چنین توضیح بدهید:

خوشبختانه با تلاش‌ های تشکل گردشگری سلامت کشور‌های اسلامی بستری فراهم شده تا کشور‌های اروپایی از بستر حوزه سلامت در ایران به خصوص در حوزه‌ های ناباروری و سلول‌ های بنیادی که ایران در آن جزو 10 کشور اول به شمار می‌ آید؛ بهره ببرند.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET