ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

30 شهریور 1396

به روز رسانی

31 شهریور 1396

آن طور که ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گزارش می دهد، محمد رحیم رهنما، مدیر کل این سازمان اظهار داشت:

بنابر اعلام دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آیتو، قطار گردشگری هزار و یک شب از مرز سرخس جهت سفر گردشگران وارد مشهد می شود و 57 گردشگر از کشورهای اروپایی و آسیایی اول مهر ماه از مسیر عشق آباد و مرز باجگیران با اتوبوس وارد مشهد می شوند.

 

قطار هزار یک و شب اولین قطار اروپایی به حساب می آید که وارد خاک ایران شده و مسافران در حین سفرشان به کشورمان یک شب را داخل قطار و یک شب را در هتل می گذرانند. این قطار ساخت کشور ترکیه است و کوپه هایش به سرویس بهداشتی و حمام مجهزند؛ به طور کل می توان گفت، گردشگران سفری لوکس را به کشورمان تجربه می کنند.  

او اضافه کرد:

این گردشگران در یک سفر هشت روزه با قطار گردشگری هزار و یک شب از شهرهای مشهد، یزد، اصفهان و شیراز بازدید می کنند و در تاریخ نهم مهر ماه کشورمان را ترک خواهند گفت.

محمد رحیم رهنما بیان کرد:

حضور قطارهای گردشگری به شهر مشهد در معرفی ظرفیت ها و زیرساخت های ریلی گردشگری کشور به ویژه شهرهای هدف گردشگری در سطح ملی و بین المللی نقش بسزایی دارند.

وی تصریح کرد:

هجده نفر از گردشگران استرالیایی این قطار پس از حضور هشت روزه ی این قطار در ایران، سفر خود را با قطار اختصاصی دیگری به مدت دو روز ادامه می دهند و از سوادکوه و باغ گیاه شناسی ملی در تهران بازدید می کنند.

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.