کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید امین قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان از راه اندازی قطار گردشگری استان برای نوروز سال 98 خبر داد.

آقای قاسمی با اعلام این خبر بیان کرد: 

قطار گردشگری لرستان شامل ریل باس مدرن با ظرفیت 336 صندلی در چهار واگن و طی مسافت 74 کیلومتر با مبدا شهرستان دورود تا ایستگاه کشور (روستایی در نزدیکی خرم آباد) در ایام نوروز با عبور از 19 ایستگاه رفت و برگشت و بلاک های بین ایستگاهی است.

ایشان در مورد جاذبه هایی که با این قطار می توان از آنها دیدن کرد، چنین توضیح داد: 

 آبشارهای زیبای بیشه،آب گرمه، عیدانه، جلوه های بی نظیری از زندگی روستایی در آب شباندر، چشمه آب درمانی گوگردی چم سنگر، شاهکار مهندسی صنعت حمل و نقل ریلی در ایستگاه سپید دشت در کنار رودخانه خروشان سزار، کوه های سربه فلک کشیده، تونل ها و پل های راه آهن ثبت شده در فهرست آثار ملی از جمله جلوه های ویژه و جاذبه های گردشگری در مسیر حرکت این قطار گردشگری است.

آقای قاسمی در ادامه به فعالیت هایی که مسافران قطار در حین گردش با آن می توانند انجام دهند اشاره کرد و گفت: 

اقامت در اقامت گاهی بوم گردی، طبخ و سرو غذاهای بومی و اجرای موسیقی محلی در طی این مسافرت ریلی در کنار بازدید از آثار تاریخی شهرهای خرم آباد و بروجرد مانند قلعه فلک الافلاک، مساجد تاریخی بروجرد و جاذبه های گردشگری الیگودرز از برنامه های بسته گردشگری این قطار به همت شرکت حامی گشت گهر و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان است.

عکس تزئینی ست

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.