ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

سعید رسولی -مدیر عامل شرکت راه آهن کشور- در مذاکره با همتای ترکیه‌ای خود از آمادگی ایران برای شروع به کار خط ریلی تهران - آنکارا و جابجایی مسافر از ماه جولای (تیر و مرداد) خبر داد.

وی در اجلاس دو جانبه راه‌آهن ایران و ترکیه که امروز هشتم اردیبهشت ماه در ساختمان راه آهن کشور با حضور مقامات راه آهن دو کشور برگزار شد، در خصوص تردد قطار تهران - آنکارا گفت:

پیشنهاد می‌کنیم جلسه‌ای در تهران برای بررسی این موضوع تشکیل شود.

او افزود:

قطار مسافری تهران - آنکارا بعد از ماه رمضان نهایی می‌شود و مشکل امنیت تردد قطارهای مسافری ایران و ترکیه حل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش حجم جابجایی بار بین دو طرف را یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بیان کرد و گفت:

تمایل داریم شرایط به گونه‌ای شود که حمل و نقل ریلی را از ۵۰۰ هزار تن به یک میلیون تن افزایش دهیم.

وی در ادامه توضیح داد:

موضوع اتصال ریلی «چشمه ثریا» در ایران به منطقه «کارس» در ترکیه که محور ارزشمندی در توسعه مبادلات ریلی است یکی از موضوعات مذاکره با ترکیه است و تمایل داریم مذاکراتی برای راه اندازی این خط ریلی انجام شود.

رسولی به هیات ترکیه‌‌ای پیشنهاد داد که برای انجام مطالعات بیشتر و نهایی کردن مباحث کارشناسی ماه آینده در تهران نشستی مشترک برگزار کنند.

مدیرعامل راه آهن کشور به بحث یادداشت ۶ جانبه ایران، ترکیه، ترکمنستان، ازبکستان، قزاقستان و تاجیکستان برای راه‌اندازی قطارهای سی.آی.اس (CIS) نیز اشاره کرد و گفت:

اتصال سیستم‌های کامپیوتری بین ایران و ترکیه از موضوعات دیگری است که علاقه مندیم بعد از ماه رمضان مذاکراتی در این رابطه انجام شود.

علی احسان اویگون -مدیر عامل راه‌آهن ترکیه- نیز بیان کرد:

این اجلاس، هشتمین دور مذاکرات ریلی بین ایران و ترکیه است و امیدواریم تفاهم‌هایی انجام شود که منبع خیر برای هر دو کشور باشد.

وی گفت:

ایران و ترکیه دو کشور همسایه و در یک جغرافیا و شرایط سخت است که اگر تفاهمات خوبی با هم داشته باشند می‌توانند در این شرایط برای مردم ایران و ترکیه زندگی راحتی را فراهم کنند.

مدیر عامل راه آهن ترکیه در ادامه اظهار کرد:

در توسعه اجتماعی کشورها راه آهن، صنعتی است که اگر نباشد توسعه رخ نمی‌دهد و خوشبختانه در سال‌های اخیر در ایران و ترکیه سرمایه ‌گذاری‌های قابل توجهی در این بخش انجام شده است.

وی تاکید کرد:

اگر بتوانیم راه‌آهن در کشور را به هم نزدیک کنیم از نظر اجتماعی و اقتصادی همکاری‌های خوبی را خواهیم داشت.

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.