ویدیو HD
فهیمه دزفولی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به گزارش ایندیپندنت -روزنامه آنلاین بریتانیایی چاپ لندن- پوتین به هواداران جام جهانی گفت تا پایان سال 2018 می توانند بدون داشتن ویزا به روسیه بازگردند.

هدیه ولادیمیر پوتین به صدها هزار نفر هوادار فوتبال که برای جام جهانی از روسیه بازدید کردند: 

تا پایان سال جاری میلادی، هر زمان بخواهید می‌توانید آزادانه و بدون نیاز به ویزا به بزرگ‌ترین کشور جهان بازگردید.

به گفته این خبرگزاری هواداران بازدیدکننده می توانند با ارایه فن آیدی (Fan Id) یا همان کارت هواداری خود، درگیر شرایط پیچیده اخذ ویزای گرانقیمت روسیه نشوند و به راحتی به این کشور سفر کنند.

پیش از این، تاریخ 15 جولای -یعنی روز برگزاری فینال جام جهانی- آخرین مهلت درخواست سفر به روسیه برای دارندگان کارت فن آیدی بود. هوادارانی که کارت فن آیدی داشتند می توانستند تا 10 روز بعد از فینال هم در روسیه بمانند و از خدمات کارت استفاده کنند؛ اما ایندیپندنت به نقل از سایت دولتی و روسی اسپوتنیک نیوز (Sputnik News) گزارش می‌دهد که روسیه برای بقیه سال جاری نیز به هواداران فوتبال دارای فن آیدی، مجوز ورود مجدد به کشور را خواهد داد. 

این خبرگزاری به نقل از رییس جمهور پوتین گفت:

ما به اتباع خارجی دارای فن آیدی تا پایان سال 2018 مجوز ورود بدون ویزا به روسیه را خواهیم داد و این در واقع یک رویه قانونی برای تردد چندباره بدون ویزا برای این افراد خواهد بود.

نکته جالب توجه این است که رییس جمهور روسیه در ادامه ابراز امیدواری کرد: 

امیدوارم هواداران از این فرصت بهره‌مند شوند و بیش از یک بار با دوستان و اعضای خانواده‌های‌شان به روسیه بیایند.

این جمله حاکی از این احتمال است که شاید دارندگان فن آیدی بتوانند همراهان‌شان را نیز بدون نیاز به ویزا به روسیه ببرند. البته هنوز روشن نیست که این دستور چه زمانی اجرایی خواهد شد؛ اما شاید بتوان این اقدام را راهی برای افزایش ورود گردشگران به روسیه دانست.

 برای شناخت بهتر از روسیه و شرایط سفر به این کشور می‌توانید مجموعه مطالب کارناوال درباره این کشور را ببینید:
ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به روسیه

Photo by : Unknown

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.