karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 شهریور 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایرنا، دنیای مجازی، در کنار گسترده تر نمودن فضای انتخاب برای گردشگران، فرآیند نظارت را اندکی سخت تر کرده و لازم است که مسافران بدانند که انتخاب تورهای غیرمجاز، انتخاب سفری پر خطر و هولناک است.

وب گردی مختصری با کلیدواژه جاذبه های گیلان کافیست تا اهل سفر را به ماسوله با معماری پلکانی و گلدان های رنگین شمعدانی هایش، قلعه رودخان هزار پله و راه پر پیچ و خم جنگل و آبشار دیلمان، آشنا سازد. این روزها همین جاذبه ها در فضای مجازی بهانه ای شده تا تبلیغ افراد برای دعوت از گردشگران، شغل های کاذب بی شماری را پدید بیاورد.

کاملیا رشیدی کارشناس گردشگری در این باره گفت:

همزمان با گسترده شدن فضای مجازی می بایست متناسب با هر حوزه، اتاق فکر تشکیل و به مخاطبان آگاهی انتخاب داده شود.

وی افزود:

برای رسیدن به شمال از تهران، گزینه های زیادی همچون راه هوایی ، ناوگان حمل و نقل جمعی ، خودروهای سواری زیر پوشش پایانه ها و ماشین های شخصی که خودسرانه و باقیمت ارزان تر و البته بدون بیمه و سرعت های تعریف نشده گردشگران را به گیلان می رسانند، وجود دارد.

او اظهار کرد:

در چنین شرایطی است که آگاهی دادن به مسافران از تعداد سفرهای پر خطر می کاهد، امروز نیز در فضای مجازی تبلیغات غیرمجاز سفر، بی شمار است و این وظیفه نهادهای مسئول است که نسبت به این موضوع آگاهی بخش باشند.

مریم فیض از گردشگرانی است که تورهای غیر مجاز را ارزان تر و بکرتر می پندارد اما اذعان می دارد که نسبت به شرایط بیمه و امنیت سفر، آگاهی کمی دارد و بیشتر، مقصد و قیمت را برای انتخاب تور مناسب مدنظر قرار می دهد.

شفق طلوعی گردشگر دیگری است که در نقطه مخالف قرار دارد. او که به شدت مخالف گردشگری از طریق تورهای غیرمجاز می باشد، معتقد است:

جمعیت گسترده و فضای مجازی هر چقدر خوب اما خطراتش نیز بیشمار است؛ این مردم هستند که با آگاهی ، جست و جو و گزینش مطلوب لحظه های نیک و امن را برای خود و خانواده های خویش رقم می زنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در این باره گفت:

برخورد با تورهای غیرمجاز و تبلیغ آنها در فضای مجازی آغاز شده است.

حمیدرضا آذرپور اظهار کرد:

همزمان با گسترده شدن عصر اطلاعات بر دانش و آگاهی مردم نیز افزوده می شود و گردشگران باید آگاه باشند که بدلیل تفاوت اندک قیمت، جان خود و خانواده خویش را به خطر نیاندازند.

وی ادامه داد:

تنها راه مجاز برای سفرهای امن، دارای بیمه و تحت نظارت، مراجعه به دفاتر خدمات مسافرتی است که تحت نظارت کامل قرار دارند. 

به گفته آذرپور، تاکنون با 30 برگزارکننده تورهای غیرمجاز برخورد قضایی برخورد و جریمه های سنگین نقدی برای آنان درنظر گرفته شده است.

او افزود:

65 دفتر خدمات مسافرتی در استان، علاوه بر فراهم کردن شرایطی امن و ارائه گردشگری تخصصی، از وجود 460 راهنمای گردشگری بهره مند است که نسبت به مقصد انتخاب شده، آگاهی کامل دارند و شرایط سفری خوب و دلچسب را مهیا می کنند.

گیلان

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.