ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

04 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایرنا، "فیلیپ ششم" پادشاه اسپانیا به همراه همسرش ملکه "لتیسیا" در نخستین روز برگزاری سی و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مادرید (فیتور)، از غرفه کشورمان دیدن کرد.

بر اساس این گزارش، پادشاه اسپانیا در غرفه کشورمان گفت‌وگوی کوتاهی با علی‌اصغر مونسان -رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری- و حسن قشقاوی -سفیر کشورمان در اسپانیا- داشت. 

فیلیپ ششم، پادشاه اسپانیا از حضور در غرفه ایران اظهار خوشحالی کرد و صحبت کوتاهی در مورد تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران به عنوان یک کشور بزرگ داشت. همچنین در حضور ایشان بخش هایی از موسیقی ایرانی اجرا شد که فیلیپ ششم به اجرای موسیقی ایرانی علاقه نشان دادند. 

علی اصغر مونسان نیز از حضور ایشان و همراهان در غرفه ایران تشکر کرد و سپس توضیح های کوتاهی را در مورد جاذبه های گردشگری ایران ارائه داد. در این بازدید، مونسان به رسم یادبود یک تخته تابلو فرش منقش به تصویر پادشاه و ملکه به آنها تقدیم کرد. 

سی و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مادرید (فیتور)، به معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری 165 کشور جهان می پردازد و تا 7 بهمن ما (27 ژانویه) ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه یکی از نمایشگاه های اصلی و مهم صنعت گردشگری جهان است که در مساحتی به وسعت 67 هزار و 500 مترمربع برگزار می شود. امسال در حدود 10 هزار و 485 شرکت دنیا در این نمایشگاه شرکت کرده اند و ایران نیز یکی از کشورهای حاضر در اینجاست. از ایران امسال 31 اپراتور گردشگری قصد دارند بخشی از ظرفیت ها، امکانات و جاذبه های گردشگری و هنری کشور عزیزمان را در معرض دید جهانیان قرار دهند. ارائه پوستر، کتابچه و نرم افزارهای چند رسانه ای حاوی اطلاعات گردشگری و جاذبه های تاریخی، طبیعی و دیدنی ایران و معرفی صنایع دستی، از برنامه های غرفه ایران در این نمایشگاه است.  

Photo by : Unknown

ویدیویی از بازدید پادشاه و ملکه اسپانیا از غرفه ایران

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.