ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از خبرگزاری ایسنا، سفارت ایران در مسقط -پایتخت عمان- در اطلاعیه ای نسبت به ایجاد بسترهای سوداگری و کلاهبرداری از افرادی که قصد مهاجرت به عمان را دارند، هشدار داد. 

بر اساس این گزارش در این اطلاعیه به مشکل مهاجرت به عمان و پیامدهای آن با توجه به افزایش روزافزون متقاضیان مهاجر به این کشور اشاره شده و آمده است: 

روند مهاجرت ایرانی ها به کشور عمان به طرز بی سابقه ای افزایش پیدا کرده است که از دلایل این مهاجرت می توان به مواردی مانند رابطه ممتاز عمان با ایران در منطقه خلیج فارس اشاره کرد. رابطه ای که مدت آن به بیش از نیم قرن می رسد. 

  • ساختار سیاسی حاکم بر عمان باعث شده است تا تصور مردم از آن کشوری با تصویری آرام با امنیت بالا باشد. این کشور در این سالها به کشور گردشگری هدف کشورهای اروپایی نیز تبدیل شده است. 
  • وجود بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ها و بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ بدون کمترین سختگیری های اداری و بوروکراسی. 
  • وجود ویژگی های مشترک تاریخی و فرهنگی بین دو کشور و آمیختگی برخی قوم های ساکن در عمان با اقوامی از ایران مانند قوم بلوچی ها، العجمعی ها و اللواتی ها
  • پایین بودن مالیات بر درآمد و همچنین نرخ پایین بهره و بالا بودن ارزش پول این کشور 

این ها تمام عواملی ست که جذابیت سفر به عمان را افزایش داده است. از طرف دیگر بافت مهاجران ایرانی در این کشور، اغلب از شهرستان های جنوبی کشور و از اقشار بی بضاعت و جویای کار هستند که بدون تحقیق و بررسی به عمان مسافرت کرده اند. پخش اطلاعات نادرست و غیرواقعی دلالان و کاریابان سودجود در اماکن عمومی و سطح شهرهای جنوبی کشور، باعث شده است تا بستر مناسبی برای کلاهبرداری ایجاد شود. برای جلوگیری از ادامه این روند و کاهش مراجعه ها و شکواییه های مالباختگان که این روزها در حال افزایش است، بر آن شدیم تا نسبت به مهاجرت به این کشور اطلاع رسانی دقیق و هدفمندی در شبکه های اجتماعی داشته باشیم و مردم را از مخاطرات مهاجرات به این عمان آگاه کنیم. 

Photo by : Unknown

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.