جنگل ردوود ، زیبایی در کنار عظمت درختان

سفری که پیش رو داریم سبز رنگ است . می خواهیم به پارک ملی سفر کنیم که سالیان سال زیبا ترین طبیعت را داشته و امروز نیز زیباست . درختان بلند قامت و کهن ، کوه های سبز و زیبا ، حیوانات گوناگون از ویژگی های این پارک ملی به حساب می آید . 

نام این پارک ردوود است که در ایالت کالیفرنیا قرار گرفته است . این پارک ملی در سال 1968 به ثبت رسید و از آن سال مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفت . اگر به دنبال لذت بردن از طبیعت هستید همراه کارناوال باشید تا سفری به این منطقه داشته باشیم . 

از شما دعوت می کنیم تا ویدیو HD از سفر به جنگل اسرارآمیز ردوود در آمریکا را تماشا کنید و محو تماشا شوید.

ردوود karnaval.ir11

تاریخ از ردوود می گوید ، نگاهی سریع و کوتاه به تاریخ جذاب ردوود

در طول تاریخ از 3000 هزار سال پیش انسان ها با این جنگل آشنا شده اند و در کنار آن زندگی آغاز شده است . سرخپوستان اولین ساکنان این منطقه بوده و امروزه نیز تعدادی از این قبایل را می شود در ردوود یافت . یورک ، تولووا ، کاروک ، چیلولا و ویوت از این قبایل هستند . چوب درختان این منطقه برای ساخت قایق و کلبه های چوبی بسیار مناسب است و ساکنان به خوبی از این موضوع آگاه بوده اند . 

بعد از گذشت تب یافتن طلا ، سفید پوستان شروع به قطع کردن درختان ردوود و فروختن آن ها کردند به همین دلیل این جنگل آسیب های فراوانی دید و بسیاری از درختانش را از دست داد . همین موضوع جنگ ها و درگیری های زیادی میان سفید پوستان و سرخپوستان را بوجود آورد . درگیری هایی که امروزه نیز هر از گاهی نه به خشونت گذشته اما ادامه دارد . 

در سال 1911 ، یکی از نمایندگان مجلس آمریکا ، جان ای راکر برای حمایت از این جنگل طرحی را ارائه کرد و باعث شد تا بحث حفاظت از منابع طبیعی ردوود به میان بیاید و توجه بیشتری معطوف این جنگل باستانی و زیبا شود . 

جنگل ردوود www.karnaval.ir0
ردوود karnaval.ir12
ردوود karnaval.ir4

زیبایی های طبیعی ردوود ...

این پارک ملی از کوهستان های بزرگ و زیبایی تشکیل شده  و در کنار آن جنگل هایی که رنگ سبز و درختانش شما را محو تماشا می کنند . ردوود به دلیل داشتن درختان غول پیکر مشهور است و همین طور گونه های جانوری مختلفی که در خود جای داده است . 

زمانی که شما به حاشیه ی غربی ردوود می رسید اقیانوس را خواهید دید . منظره ای که هیچگاه فراموش نخواهید کرد . از سمت شرق و شمال کوه ها قرار دارن و در جنوب دشت های سرسبز و وسیعی که گله های گوزن در آن جا پرسه می زنند . 

رودهای پر آب و فراوانی که همانند رگ های این جنگل عمل می کنند . دریاچه های کوچکی که مقصد بسیاری از حیوانات هستند تا خود را سیرآب کنند . آب و هوای خنک و بارانی که حیات را در این این جنگل تضمین می کند .

اگر به دل این جنگل بروید در آرامش غرق خواهید شد و به آغوش طبیعت بکر ردوود وارد می شوید . چه زیباست این آرامش و چه گوشنواز است سکوت طبیعت . 

ردوود karnaval.ir7
ردوود karnaval.ir10
ردوود karnaval.ir0
ردوود karnaval.ir15

تفریح در ردوود 

گردشگران و طبیعت دوستان زیادی به این جنگل می آیند تا در لذت بردن از طبیعت سهیم باشند . در ادامه برخی از فعالیت ها را بررسی می کنیم . باید به این موضوع اشاره کنیم که ورود و استفاده از جاذبه های این پارک به جز برپایی کمپ رایگان است .

ردوود karnaval.ir1

1) کمپینگ

در ردوود در هر قسمتی از جنگل محل هایی برای برپایی کمپ در نظر گرفته شده است . هر کمپ گنجایش 15 الی 25 چادر را دارد که با توجه به علاقه ی شما به محل کمپینگ می توانید هرکدام را انتخاب کنید . 

برای اقامت در این مناطق باید 35 دلار بپردازید .

ردوود karnaval.ir1
ردوود karnaval.ir0

2) پیاده روی در جنگل و کوهستان 

قدم زدن در کنار درختان بلند قامت تجربه ای جالب خواهد بود . رودهای خروشانی که در تکاپو هستند ، دریاچه های آرامی که سکوت آن ها را فراگرفته . جنگل ردوود در نهایت زیبایی مرموز نیز هست و شاید دلیلش کهن بودن آن و مه غلیظی باشد که آن را در بر گرفته است . 

کوهستان های این منطقه واقعا حیرت آور هستند که در امتداد اقیانوس بسیار جذاب به نظر می آیند . 

اگر قصد پیاده روی در ردوود را دارید تجربه ی فوق العاده ای در انتظار شما خواهد بود . 

ردوود karnaval.ir10

3) اسب سواری 

در ردوود می توانید اسب هایی اجاره کنید که قیمت آن ها از 100 دلار به ازای نصف روز شروع می شود . لذت بردن از طبیعت ردوود سوار بر اسب تجربه ای متفاوت خواهد بود .

ردوود karnaval.ir0
ردوود karnaval.ir2

4) دوچرخه سواری 

شما می توانید هم در جنگل به دوچرخه سواری بپردازید و هم در کوهستان . تیم های حرفه ای دوچرخه سواری از ردوود به عنوان منطقه ای برای تمرین و آماده سازی خود برای مسابقات استفاده می کنند .

یادتان باشد که دوچرخه ی مناسبی را به همراه داشته باشید .

ردوود karnaval.ir0
ردوود karnaval.ir2

5) ماهیگیری 

ردوود در فصل بهار و تابستان بهشت ماهیگیران است . در رودخانه ها و دریاچه ها گونه های مختلفی از ماهیان به چشم می خورد . از قزل آلای وحشی گرفته تا سالمون و کله فلزی .

برای ماهیگیری ابتدا باید مجوز بگیرید و سپس به سمت رودخانه و یا دریاچه ها بروید . 

ردوود karnaval.ir0

6) کایاک سواری

کایاک سواری واقعا لذت بخش است . تصور کنید سوار بر کایاک بر روی یکی از دریاچه های آرام ردوود هستید و یا در یکی از رودهای خروشان این جنگل . تجربه ای هیجان انگیز خواهد بود . 

شما می توانید کایاک های خود را بیاورید و یا اجاره کنید . 

ردوود karnaval.ir0
ردوود karnaval.ir1

پوشش گیاهی 

گیاهان و درختان ردوود منحصر به فرد هستند . این جنگل یکی از خاص ترین و مهم ترین منابع طبیعی کره ی زمین به حساب می آید . درختان این جنگل از نوع سکویا هستند و به همین دلیل بسیار غول پیکر و تنومند در خاک فرو رفته اند . 

به دلیل بارش زیاد باران در این منطقه سطح جنگل پوشیده از علف های کوتاه می باشد که همانند فرشی سبز رنگ در جای جای ردوود به چشم می خورند . 

بلند ترین درخت سکویا در جهان در ردوود زندگی می کنند که ارتفاعی برابر با 115.55 متر دارد و بسیار کهن سال نیز هست .

دشت های ردوود برای تغذیه حیوانات علفخوار بسیار مناسب است و در بیشتر فصل های سال تازه هستند . 

 

ردوود karnaval.ir4
ردوود karnaval.ir9
ردوود karnaval.ir7
ردوود karnaval.ir5

گونه های جانوری 

حیوانات مختلفی در ردوود زندگی می کنند که هرکدام در مناطق جغرافیایی خاصی پراکنده شده اند .

در قسمت غربی و در حاشیه اقیانوس، عقابِ سر تاس حکمرانی و در آسمان پرواز می کند .

در دشت ها و مناطق جنوبی می توان گوزن ها ، کایوت ها ، گرگ ها را یافت . زمانی که به داخل جنگل می رویم در کنار رودخانه ها خرس ها را می توان در حال شکار دید و در قسمت های کوهستانی شیر های کوهی ، گربه ها ی وحشی به چشم می خورند .

در آسمان جنگل جغد ها در حال پرواز هستند و در کنار آن ها دیگر گونه ها را می توان یافت . 

تمامی این گونه ها تحت حفاظت هستند . 

ردوود karnaval.ir0
ردوود karnaval.ir2
ردوود karnaval.ir4
ردوود karnaval.ir5

ردوود از دیدگاه زمین شناسی

در این ناحیه از کالیفرنیا که ردوود قرار دارد پوسته ی زمین نا آرام است و زمین لرزه هایی بسیار ولی با مقدار ریشتر کم اتفاق می افتد . میلیون ها سال پیش این خشکی سر از آب بیرون آورد . در آن زمان پوشش گیاهی وجود نداشت و با گذر زمان علف های کوتاه رشد کردند تا به امروز این علف ها را در عمق جنگل می توان یافت . 

در کنار اقیانوس صخره ها را می توان دید که همانند دژی مستحکم استوار هستند و باقی مانده از دوران سوم زمین شناسی هستند . 

ردوود karnaval.ir0
ردوود karnaval.ir9

آب و هوا 

در فصل تابستان هوای این منطقه خنک و مدیترانه ای می باشد و دلیلش هم قرار گرفتن این جنگل در کنار اقیانوس است . میانگین دما در این منطقه بین 4 تا 15 درجه ی سانتیگراد می باشد و به همین دلیل تابستان ها هوا گرم و زمستان متعادل خواهد بود . 

در بیشتر مواقع مه روی جنگل را پوشانده است و نمایی زیبا را نظاره گر خواهید بود . بارش باران زیاد است و در بخش های شمالی می توان بارش های برف را دید که هر از گاهی قسمتی از ردوود را سفید پوش می کند . 

ردوود karnaval.ir6
ردوود karnaval.ir2

سفر به ردوود

اگر قصد سفر به ردوود را دارید فصل بهار و تابستان بهترین زمان خواهد بود . باید این را در نظر داشته باشید که هیچ هتلی را نمی توانید در ردوود برای اقامت پیدا کنید . سفر به این منطقه باید با آمادگی کامل قبلی صورت بگیرد تا به مشکلی بر نخورید .

ردوود karnaval.ir5
ردوود karnaval.ir11

راه های دسترسی 

برای رفتن به ردوود ابتدا باید به کالیفرنیا سفر کنید . سپس از طریق اتوبان 101 به سمت اوریک بروید و در نهایت پارک ملی و جنگل زیبای ردوود را خواهید دید .

ردوود karnaval.ir6

فیلم هایی از این پارک ملی 

سخن اخر ...

طبیعت زیباترین عنصر این هستی است . بهتر است از آن بدون این که کوچکترین آسیبی ببیند لذت ببریم . 

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به کالیفرنیا
دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....