کارناوال - راهنمای سفر

آکواریوم کوالالامپور

مالزی، کوالالامپور، مرکز همایش های کوالالامپور

4.2

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 6 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 10:00 صبح تا 20:00

شماره تماس

هزینه بزرگسالان

75 رینگیت مالزی(704,846تومان)

هزینه کودکان

65 رینگیت مالزی(610,866تومان)

هزینه کهنسالان

65 رینگیت مالزی(610,866تومان)

همه چیز درباره آکواریوم کوالالامپور

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 فروردین 1397

به روز رسانی

14 بهمن 1398

معرفی /

آکواریوم کوالالامپور | سفر به دل اقیانوس در مالزی

کوالالامپور شهری سرسبز و زیبا در جنوب شرقی آسیاست که مقصدی چهار فصل برای گردشگران و ماجراجویان محسوب می شود. این پایتخت مالایی، از آن جاهاست که توجه بسیاری از مسافران را به خودش جلب می کند و گزینه های جذاب و متفاوتی در آستین دارد. اگر عاشق خرید و بازارگردی هستید، کوالالامپور بی هیچ مکثی گزینه های متنوعی را در برابر شما قرار می دهد که نمی توانید از خیرشان بگذرید و در چشم بر هم زدنی می ببینید سفرتان تمام شده و هنوز هم دل تان می خواهد در بازارها بگردید! اگر از آن دست ماجراجویان و عاشقان هیجانید، بی هیچ معطلی راه‌تان را به سوی شهربازی بزرگ و فوق العاده سان وی لاگون کج کنید و بگذارید کوالالامپور روی دیگری از هیجان را به شما نشان دهد. البته که این ها تمام جذابیت کوالالامپور نیست و هنوز هم جاذبه های بسیاری در این شهر از گردشگران دلبری می کنند. 

همراه کارناوال باشید تا به سراغ یکی دیگر از جاذبه های این شهر برویم و این بار در آکواریوم وسیع و خارق العاده کوالالامپور گردش کنیم. برای انتخاب این جاذبه گردشگری همین بس که بدانید آکواریوم کوالالامپور یکی از بزرگ ترین و به روز ترین ها در نوع خودش در دنیاست و با بازدید از آن می توانید حدود 5 هزار ماهی و جانور جذاب را از نزدیک ببینید.

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای جامع کوالالامپور

Photo by : Denise van Rijswijk

چرا آکواریوم کوالالامپور؟


 •  یکی از مشهورترین جاذبه های شهر کوالالامپور است.
 • از بزرگ ترین آکواریوم های دنیا محسوب می شود.
 • با بازدید از آن می توانید نزدیک 5 هزار جاندار مختلف را ببینید.
 • مکانی جذاب برای تفریح در کنار خانواده و دوستان است. 
Photo by : Unknown
Photo by : VIVID Frames
Photo by : Omar Wael Yahia

آشنایی با آکواریوم کوالالامپور | Aquaria KLCC

آکواریوم کوالالامپور درست در قلب پایتخت مالزی و در محله مرکزی و پر هیاهوی این شهر قرار گرفته است، که این امر دسترسی را برای شما بسیار آسان می کند. کافیست راه خود را به سوی مرکز همایش های کوالالامپور کج کنید تا به سادگی به این جاذبه معروف شهر برسید و در طبقه کنفرانس، آکواریوم وسیع کوالالامپور را در برابر خود ببینید. 

آکواریوم کوالالامپور، بخش ها و تفریحاتی را پیش روی شما قرار می دهد که با سر زدن به آن ها متوجه گذر زمان نخواهید شد. در میان 33 آکواریوم مختلف، تونلی سرتاسری و 90 متری را خواهید دید که موقعیتی متفاوت را برای تماشای ماهی ها در اختیار شما می گذارد. جالب آن که برای دسترسی به تمام آن ها، کافیست تنها یک مسیر ساده را مجموعه آکواریوم ها تا انتها بروید. البته بازدید از ماهی ها تنها کاری نیست که در آکواریوم کوالالامپور می توانید انجام دهید و فعالیت های هیجان انگیزی چون شنا با کوسه ها، ورود به قفس دیوانگی و غذا دادن به ماهی ها را در پیش روی خود خواهید دید.

خوب است بدانید که ساخت آکواریوم کوالالامپور در سال 2002 به دست متخصص ترین افراد آغاز و در نهایت با وسعت کم نظیری در حدود 5600 متر مربع در سال 2004 تکمیل شد. در این آکواریوم دو طبقه، بیش از 250 گونه مختلف وجود دارد که از سرتاسر دنیا جمع آوری شده اند.

Photo by : Panofoto360

بخش های مختلف آکواریوم کوالالامپور 

آکواریوم کوالالامپور بخش های مختلف و متنوعی دارد که در هر کدام گونه های متفاوتی از ماهیان و موجودات دریایی را می بینید. در این قسمت، هر بخش به ترتیب بازدید و رویارویی معرفی شده اند:

1- مخزن ماهی پیرانا | Piranha Tank

در اولین مخزن از آکواریوم کوالالامپور با گونه ای از ماهی های پیرانا به نام پیرانای شکم قرمز رو به رو می شوید. این ماهی ها که با نام علمی (Pygocentrus nattereri) شناخته شده، در واقع بومی آمریکای جنوبی بوده و در رودخانه های جنگل آمازون دیده می شوند. جالب است بدانید که این ماهی ها همه چیز خوارند و از موجوداتی چون حشرات، کرم ها، سخت پوستان و ماهی ها تغذیه می کنند. گونه نر پیراناها در قسمت شکم قرمز رنگ بوده اما این موضوع درباره گونه ماده پیرانای شکم قرمز صدق نمی کند و این ماهی بیشتر قهوه ای رنگ است.

متوسط عمر: تا 25 سال

اندازه: 28 تا 33 سانتی متر

زیستگاه: آمریکای جنوبی، آرژانتین، برزیل، بولیوی، کلمبیا

Photo by : Unknown

2- مخزن ژنی | Gene Pool

خوب است بدانید که مخزن ژنی به جایی گفته می شود که مجموعه ای از یک نوع جاندار را در کنار هم نگهداری می کنند. در این بخش از آکواریوم کوالالامپور، 4 قسمت مختلف به چشم می خورد که این امکان را به شما می دهد تا ماهی های زیر را در دست گرفته و یا آن ها را لمس کنید:

1) خیار سیاه دریایی: نوعی بی مهره جالب توجه است که بدنی کشیده و سیاه رنگ دارد و دقیقا مشابه نامش است. جالب است بدانید که از کشف گونه های این بی مهره چندی نمی گذرد و طی سال های 1833 میلادی بود که شناخته شدند. خیار سیاه دریایی بومی اقیانوس هند-آرام (1) است و نهایتا تا 10 سال عمر خواهد کرد.

متوسط عمر: 5 تا 10 سال

اندازه: 30 تا 40 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

2) کوسه بامبوی راه راه: این ماهی که از خانواده گربه کوسه ماهیان است، بر خلاف جثه کوچکش، قدرت زیادی دارد و به راحتی می تواند صخره های نه چندان محکم و مرجانی را جابه‌جا کند. اغلب اوقات کوسه بامبوی راه راه را در کف آکواریوم خواهید دید، چرا که عادت دارد در بخش های عمیق تر اقیانوس زندگی کند. 

متوسط عمر: تا 15 سال

اندازه: تا 105 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

پاورقی


1- اقیانوس هند-آرام که با نام هند-آرام غربی شناخته می شود، به بخشی از آب های اقیانوس هند، غرب و مرکز اقیانوس آرام گفته می شود. این نام گذاری بیشتر در آبزی شناسی و زیستگاه دریایی کاربرد دارد، چرا که این دو اقیانوس در کنار هم محدوده وسیعی را شامل می شوند و بسیار رخ می دهد که جاندارانی تنها در بخش هایی از این محدوده گسترده زندگی کنند. 

خیار سیاه دریایی
Photo by : Unknown
کوسه بامبو راه راه
Photo by : Unknown

3) ستاره دریایی شکلاتی: در تمام بسترهای چمن دریایی می توانید این موجودات جالب و شکلاتی رنگ را ببینید. ستاره دریایی شکلاتی یکی از نخستین حیواناتی است که توسط زیست شناس معروف، کارل لینه (Carl Linnaeus) به صورت علمی نام گذاری شد. این موجود جالب چندین نام دارد که در میان آکواریوم دارها به ستاره دریایی شکلاتی معروف شده و در میان جانورشناسان نیز با نام ستاره دریایی شاخدار شناخته می شود. جالب آن که این موجود در طرح، رنگ و حتا ابعاد مختلف دیده می شود. 

متوسط عمر: 5 تا 7 سال

اندازه: تا 40 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

4) خرچنگ نعل اسبی: بر خلاف اسم شان اصلا خرچنگ نیستند و نوعی بی مهره دریازی با اسکلت خارجی محسوب می شوند. جالب آن که این موجودات از لحاظ دسته بندی علمی، به عقرب ها و عنکبوت ها بسیار نزدیک هستند و اغلب در آب های کم عمق و شن های نرم زندگی می کنند. تنها وقتی که خرچنگ نعل اسبی را می توان روی ساحل دید، زمانی است که به دنبال جفت گیری می رود. این موجودات یکی از قدیمی ترین و جالب ترین جانداران دریایی هستند.

متوسط عمر: 17 تا 19 سال

اندازه: تا 60 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

ستاره دریایی شکلاتی
Photo by : Unknown
خرچنگ نعل اسبی
Photo by : Unknown

3- ناحیه الکتریکی | Electric Zone

ناحیه الکتریکی مختص ماهی های برقی است. ماهی های برقی نوعی موجودات آبزی هستند که به نوعی، توانایی تولید میدان الکتریکی دارند. یکی از ماهی هایی که در این بخش به چشم می خورد، گربه ماهی برقی است. جالب است بدانید گربه ماهی های برقی نوعی موجود شب‌زی هستند که اغلب پس از غروب شروع به فعالیت عادی و روزمره خود می کنند. 

متوسط عمر: تا 15 سال

اندازه: تا 91 سانتی متر

زیستگاه: آفریقای مرکزی و غربی و رود نیل

Photo by : Unknown

*پس از پشت سر گذاشتن 3 آکواریومِ نخستین، وارد بخش جریان ها می شوید و می توانید انواع سمورها را از نزدیک تماشا کنید.

4- سمور پنجه کوچک آسیایی | Asian Small-clawed Otter

سمورهای پنجه کوچک آسیایی، کوچک ترین گونه سمور در جهان محسوب می شوند. یکی از نکات جالب توجه درباره این سمورهای کوچک آن است که موجوداتی بسیار اجتماعی هستند و برای برقراری ارتباط از 12 نوع صداسازی و اشکال سر و صورت خود استفاده می کنند. سمورهای پنجه کوچک اغلب در حاشیه رودخانه ها و پناهگاه های خود دیده می شوند و از وزغ ها، قورباغه ها و صدف ها تغذیه می کنند. 

متوسط عمر: تا 11 سال

اندازه: تا 61 سانتی متر

زیستگاه: رودخانه های جنوب شرقی آسیا، خصوصا مالزی

Photo by : Unknown

5- ماهی های اقیانوس

در ادامه به ماهی های متنوع اقیانوس می رسیم و خواهیم دید که اقیانوس چه داستان هایی را برای ما آماده کرده است:

1) خروس ماهی: یکی از جالب ترین ماهی های اقیانوس را پیش روی خود می بینید. یک ماهی با شکلی متفاوت و خاص، که راه های سفید و قرمز، باله های منحصر به فرد و بلند و تیغه های کُشنده ای بر روی سر و بدنش به چشم می خورد. جالب است بدانید که خروس ماهی ها با استفاده از تیغه های خود به دفاع می پردازند و به همین روش نیز می توانند ماهی های کوچک، میگوها و خرچنگ ها را شکار کنند. خروس ماهی ها اغلب در بخش های مرجانی و صخره ای اقیانوس ها زندگی می کنند و شباهت های بسیاری به عقرب ماهی ها دارند. 

متوسط عمر: تا 10 سال

اندازه: تا 38 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

Photo by : Unknown

2) مارماهی راه‌ راه: به یکی از ماهی های بانمک آکواریوم رسیده اید. مارماهی های راه راه در بخش های شنی و کم عمق اقیانوس زندگی می کنند و به گونه ای از شن بیرون می آیند که تا نزدیک شان نروید، انگار با چمنی دریایی روبه‌رو شده اید. این مارماهی ها در کُلُنی های بزرگ زندگی می کنند و گاه در یک کلنی نزدیک 1000 مارماهی دیده می شوند. اغلب مارماهی های راه راه، حفره ای مخصوص به خود دارند که به ندرت آن را ترک می کنند و به هنگام احساس خطر به سرعت درون حفره و شن ها پنهان می شوند. خوب است بدانید که این ماهی ها را در جهان با نام علمی (Heteroconger hassi) می شناسند. 

متوسط عمر: تا 20 سال

اندازه: تا 40 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس آرام و دریای سرخ

مارماهی راه راه
Photo by : Unknown

3) سنگ ماهی: سنگ ماهی ها یکی از دیگر ماهی های کشنده و ساکن بخش های کم عمق اقیانوس هستند. در پشت این ماهی ها 13 تیغ تیز و زهرآگین به چشم می خورد که به این طریق به شکار و تامین غذا می پردازند. جالب است بدانید که این ماهی ها را از آن رو سنگ ماهی می نامند که شباهت بسیاری به صخره های دریایی دارند و به خوبی می توانند در کف اقیانوس ها از نظر پنهان شوند. سنگ ماهی ها عمری 10 ساله دارند و در نقاط مختلفی از جهان همچون اقیانوس آرام، دریای سرخ و ... دیده می شوند. 

متوسط عمر: تا 10 سال

اندازه: تا 40 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام، دریای سرخ، شرق آفریقا تا مرکز اقیانوس آرام، جنوب جزایر کوئینزلند استرالیا و شمال جزایر ریوکیو و اگاساوارا

سنگ ماهی
Photo by : Unknown

6- پیاده روی مرجانی 

به بخش خزندگان دریایی آکواریوم کوالالامپور خوش آمدید! در این بخش می توانید بندپایان جذاب و متفاوت اقیانوس را از نزدیک ببینید:

1) میگوی راه‌راه: همان طور که نامش نشان می دهد، بدنی قرمز و سفید راه‌راه دارد و به سبب رنگ های شاخص و پر رنگش به راحتی دیده می شود. بیشتر بخش های بدن این میگو از تیغه هایی پوشیده شده است و شاخک هایی سفید رنگ دارد. جالب است بدانید که میگوی راه‌راه لقب جذابی هم دارد: میگوی مُشت زن! چرا که اگر آن را از نزدیک ببیند، ژستی همچون مشت زن ها به خود گرفته است. از ویژگی های میگوی راه‌راه می توان به توانایی ردیابی گونه های هم نوع خودش اشاره کرد که با استفاده از پیغام های شیمیایی انجام می شود. 

متوسط عمر: 2 تا 3 سال

اندازه: تا 6 سانتی متر

زیستگاه: غرب اقیانوس اطلس و استرالیا

2) میگوی آتشین: رنگ سرخ این میگو باعث می شود در میان مردم با نام میگوی آتشین شناخته شود. شاخک های سفید رنگی دارد و بندهای ابتدایی پاهایش نیز به همین رنگ دیده می شوند. در زمینه تماما قرمز رنگِ بدن این میگو، خال‌های سفید رنگی توجه را به خودشان جلب می کنند. خوب است بدانید که میگوهای آتشین با نام علمی (Lysmata debelius) شناخته می شوند و بومی اقیانوس هند-آرام هستند. نهایت عمر این میگوها تا 5 سال است و اندازه بسیار کوچکی در حد 3 سانتی متر دارند. البته گاهی طول میگوهای آتشین تا 5 سانتی متر نیز می رسد.

متوسط عمر: تا 5 سال

اندازه: تا 5 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

میگوی راه‌راه
Photo by : Unknown
میگوی آتشین
Photo by : Unknown

3) شاه‌‌میگو ارغوانی: گونه کوچکی از شاه‌میگوهاست که در کنار صخره های مرجانی اقیانوس هند-آرام زندگی می کند و همچنین در بخش های گرم تر اقیانوس اطلس به چشم می خورد. همان طور که نام این شاه‌میگوها نشان می دهد، ویژگی بارزشان رنگ ارغوانی جذاب شان است. بر روی بدن شاه‌میگوی ارغوانی خال های نارنجی و بنفشی نیز دیده می شود.

متوسط عمر: تا 9 سال

اندازه: تا 10 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

4) خرچنگ تزیینی: نوعی سخت پوست دریایی است که به طور عمده در نواحی گرمسیری مانند نواحی دریایی اطراف مالزی به چشم می خورد. خرچنگ های تزیینی به عنکبوت ها شباهت بسیاری دارند با این تفاوت که بر روی بدن آنها بخش های رنگی رنگی بسیاری دیده می شود. این خرچنگ ها، صدفی حدودا 3 سانتی متری دارند و طول پاهای شان تا 10 سانتی متر هم می رسد. 

متوسط عمر: تا 9 سال

اندازه: تا 10 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

شاه میگوی ارغوانی
Photo by : Unknown
خرچنگ تزئینی
Photo by : Unknown

5) قورباغه ماهی: نوعی موجود دریایی آبزی است که طولش تقریبا تا نیم متر می رسد و در اقیانوس های نواحی گرمسیری و استوایی زندگی می کند. این موجود را از آن رو قورباغه ماهی می نامند که بخش صورتش به قورباغه ها شباهت دارد و باله هایش نیز بی شباهت به پای وزغ ها نیست. قورباغه ماهی ها در پنهان شدن مهارت بسیاری دارند و به همین شیوه از خود در برابر خطرات محافظت می کنند. جالب آن که این ماهی ها می توانند برای استتار در عرض 6 هزارم ثانیه تغییر رنگ دهند! 

متوسط عمر: تا 15 سال

اندازه: تا 40 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس های گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان

6) میگوی نظافتچی: به آخرین بخش آکواریوم بندپایان دریایی رسیده ایم و میگوی نظافتچی پیش روی ماست. این ماهی بانمک که موجودی همه چیز خوار است، از آن رو به نام نظافتچی لقب گرفته است که از انگل ها، پارازیت ها و بافت های مرده ماهی ها تغذیه می کند. میگوی نظافتچی بسیار کوچک است و طولش نهایتا تا 5 سانتی متر می رسد، اغلب در نزدیکی صخره های مرجانی زندگی می کند و در نواحی گرمسیری به وفور به چشم می خورد. این میگو سفید رنگ است و در پشتش نواری قرمز دیده می شود.

متوسط عمر: تا 4 سال

اندازه: تا 5 سانتی متر

زیستگاه: اقیانوس های گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان

قورباغه ماهی
Photo by : Unknown
میگوی نظافتچی
Photo by : Unknown

7- سفری به آب های شیرین

گردش و جستجو در آکواریوم کوالالامپور را که ادامه بدهید، وارد بخش متنوع و جذاب ماهی های آب شیرین می شوید و موجوداتی با سر و شکل تازه در مقابل شما قرار می گیرند: 

 1) کوسه سه رنگ: نوعی ماهی کوچک است که اصلا جزو کوسه ها محسوب نمی شود. تنها دلیلی که نام کوسه را روی این ماهی های 30 سانتی متری گذاشته اند، شکل براق بدن ماهی ها و نوع باله های کشیده آن هاست. کوسه های سه رنگ بر خلاف نام شان به خوبی و با آرامش در کنار بسیاری از ماهی های گرمسیری زندگی می کنند. ویژگی قابل توجه این ماهی ها، 3 رنگ بودن بدن شان است که با تغذیه مناسب، پر رنگ تر نیز می شود. رنگ بدن کوسه سه رنگ در پس زمینه ای مشکی به خوبی قابل مشاهده است. 

 متوسط عمر: 8 تا 10 سال

اندازه: تا 33 سانتی متر

زیستگاه: جنوب شرقی آسیا

2) کوسه ماهی رنگین‌کمانی: این ماهی نیز بر خلاف اسمش از خانواده کوسه ها نیست و در واقع نوعی گربه ماهی کوسه ای‌ست. یکی از ویژگی های جالب این ماهی، مهاجرت های طولانی است، یعنی کوسه ماهی رنگین کمانی چند صد کیلومتر را پشت سر می گذارد تا مکان مناسبی را برای تخم گذاری و یا تغذیه پیدا کند. کوسه های رنگین کمانی بدنی کشیده و بدون فلس دارند. سر این ماهی ها کوچک است و دارای دهانی نسبتا عریض و دندان های ریز و تیزی هستند. 

متوسط عمر: 3 تا 5 سال

اندازه: تا 120 سانتی متر

زیستگاه: اندونزی، مالزی، کامبوج، بنگلادش، چین

کوسه سه رنگ
Photo by : Unknown
کوسه ماهی رنگین کمانی
Photo by : Unknown

3) ماهسیر سرخ مالایی: جالب است بدانید که این ماهی بزرگ و 1 متری را به سبب فلس های بزرگ و مشخصش، در کشور مالزی با عنوان «شاهِ رودخانه» می شناسند! این ماهی، یکی از گنجینه ها و میراث طبیعی کشور مالزی است که به وفور در رودخانه های این کشور به چشم می خورد. ماهسیر سرخ مالایی، درخشان و سرخ رنگ است و به هنگام شنا در روخانه، برق باله هاش توجه را به خود جلب می کند.

متوسط عمر: تا 30 سال

اندازه: تا حدود 100 سانتی متر

زیستگاه: رودخانه های عریض و صخره ای، تایلند، میانمار، بورنو و سوماترا

4) لاکپشت دماغ خوکی: یکی از جالب ترین و متفاوت ترین لاکپشت های موجود در دنیا را همین لاکپشت دماغ خوکی می دانند. برای پیدا کردن علت نامش نیازی نیست زمان زیادی بگذارید، تنها کافیست نگاهی به صورت و پوزه این لاکپشت بیاندازید تا دلیلش را بلافاصله بیابید. خوب است بدانید این گونه از لاکپشت ها در رودخانه ها و دریاچه ها زندگی می کنند. 

متوسط عمر: 30 تا 50 سال

اندازه: تا 70 سانتی متر

زیستگاه: استرالیا، گینه نو و اندونزی

ماهسیر سرخ مالزیایی
Photo by : Unknown
لاکپشت دماغ خوکی
Photo by : Unknown

5) کپور حلبی: ماهی های کپور حلبی، بسیار تند و فرز بوده و به سرعت شنا می کنند. البته این ماهی ها تنها در حرکت سریع نبوده، بلکه سرعت رشدشان نیز بسیار بالاست، به گونه ای که برای آکواریوم های متوسط و خانگی اصلا مناسب نیستند. این ماهی ها از خانواده کپوره ها هستند و به سبب رنگ درخشان و زرد خود به نام کپور حلبی شناخته می شوند. خوب است بدانید نام علمی این گونه (Barbonymus schwanenfeldii) است.

متوسط عمر: 8 تا 10 سال

اندازه: تا 35 سانتی متر

زیستگاه: جنوب شرقی آسیا

6) گربه ماهی هلیکوپتری: از خانواده گربه ماهی هاست که بومی جنوب شرقی آسیا هستند. زیستگاه این ماهی ها از رودخانه های تایلند تا جزایر سوماترا و بورنو اندونزی پراکنده شده است. گربه ماهی های هلیکوپتری جثه ای بزرگ دارند و از طول می توانند تا 2 متر هم رشد کنند. خوب است بدانید که از زمان های بسیار دور، گربه ماهی هلیکوپتری یکی از غذاهای محبوب مالایی ها محسوب می شود. 

متوسط عمر: 8 تا 10 سال

اندازه: تا حدود 215 سانتی متر

زیستگاه: به صورت گسترده در آسیا از جمله مالزی

کپور حلبی
Photo by : Unknown
گربه ماهی هلیکوپتری
Photo by : Unknown

7) سلطان ماهی: ماهی نسبتا بزرگی است که از خانواده کپور ماهیان بوده و با نام کپور دیوانه نیز شناخته می شود. این ماهی در آب تازه و روان زندگی می کند و در آب های شمال شرقی کشور مالزی، تایلند و برونو دیده می شود. سلطان ماهی همه چیزخوار است و از هر دوی گیاهان و جانوران تغذیه می کند. جالب است بدانید که این ماهی در کشورهایی چون کامبوج و ویتنام از اهمیت بالایی برخوردار است. 

متوسط عمر: 8 تا 10 سال

اندازه: تا 75 سانتی متر

زیستگاه: آسیا

8) لقمه ماهی چشم طاووسی: ماهی زیبایی از خانواده سفره ماهی هاست که به سبب طرح و رنگ متفاوت و جذابش، به این نام شناخته می شود. لقمه ماهی چشم طاووسی نیز همانند دیگر سفره ماهی ها ساکن آب های آرام و تازه است و به خصوص در حواشی تالاب ها و جریان های شنی دیده می شود. این ماهی ها عاشق آن هستند که در هوای گرم، خود را زیر خاک مدفون کنند!

متوسط عمر: 8 تا 15 سال

اندازه: تا حدود 90 سانتی متر

زیستگاه: کلمبیا، پرو، بولیوی، برزیل، پاراگوئه، اروگوئه و آرژانتین

سلطان ماهی
Photo by : Unknown
لقمه ماهی چشم طاووسی
Photo by : Unknown

9) کپور راه‌راه: این ماهی ها را می توانید در جریان های اصلی رودخانه های بزرگ ببینید که در دوران جفت گیری خود به بیرون از سطح آب می پرند. پس از آن که هر دو جنس نر و ماده آماده بودند، به همراه هم چند صد متر سفر کرده و به فضایی عریض در جریان بالا دستی مهاجرت می کنند. این ماهی ها از خانواده کپورها هستند و ظاهری راه‌راه دارند. 

متوسط عمر: تا 8 سال

اندازه: تا حدود 120 سانتی متر

زیستگاه: کامبوج، لائوس، مالزی، تایلند و ویتنام

10) گربه ماهی خزنده: از ماهی های خاص آکواریوم کوالالامپور و بومی جنوب شرقی آسیاست. گمان نکنید که این ماهی نامی غلط انداز داشته، بلکه واقعا توانایی خزیدن در قسمت های خشک و ساحل را دارد. یکی از نکات جالب این گونه آن است که پس از تخم گذاری، این جنس نرِ گربه ماهی خزنده است که از تخم ها تا به دنیا آمدن شان محافظت می کند. 

متوسط عمر: 20 تا 25 سال

اندازه: تا 47 سانتی متر

زیستگاه: جنوب شرقی آسیا 

کپور راه‌راه
Photo by : Unknown
گربه ماهی خزنده
Photo by : Unknown

8- گردشی در میان آب های خروشان

همچنان در اعماق اقیانوس بمانید و این بار به سراغ ماهی های آب های خروشان بیایید:

1) ماهی سرتمساحی: به یکی از قدیمی ترین جانداران کره زمین رسیده اید! قدمت حضور این ماهی ها به میلیون ها سال قبل بر می گردد، زمانی که دایناسورها بر روی پهنه خاکی جولان می دادند. ماهی سرتمساحی گونه ای از ماهی های سر سوسماری است که جثه بزرگ تری داشته و طولش تا حدود 50 سانتی متر نیز می رسد. همان طور که نامش مشخص می کند، این ماهی به سبب پوزه عجیب و غریبش که بسیار شبیه تمساح هاست، این گونه نام گرفته است. 

متوسط عمر: تا 50 سال

اندازه: تا حدود 50 سانتی متر

زیستگاه: رودخانه می سی سی پی، بخش های جنوب شرقی آمریکا و مکزیک

2) پاکوی سیاه: شباهت بسیاری به ماهی های پیرانا داشته، با این تفاوت که بدنی کشیده و کم عرض تر دارند. این ماهی ها نیز همانند پیرانا همه چیزخوارند با این تفاوت که بیشتر از گیاهان و دانه ها تغذیه می کنند. یکی از ویژگی های مناسب پاکوی سیاه، انعطاف فوق العاده آن ها در برابر بیماری هاست و همین باعث می شود تا از این ماهی ها در کشاورزی آبی استفاده بسیاری شود. خوب است بدانید که پاکوی سیاه، بومی رودخانه های آمازون و جنوب آمریکاست و عمری میان 20 تا 25 سال دارد. 

متوسط عمر: 20 تا 25 سال

اندازه: تا 1 متر

زیستگاه: آمازون، حوضه رودخانه جنوب آمریکا، اورینوکو

ماهی سرتمساحی
Photo by : Unknown
پاکو سیاه
Photo by : Unknown

3) آروانای نقره ای: یکی از ماهی هایی است که در رودخانه آمازون زندگی می کند و بدنی نقره ای و جذاب دارد. در کنار رنگ منحصر به فرد بدن این ماهی، یکی از خصوصیات جالب آروانای نقره ای، آناتومی دهان اوست که به گونه ای هوشمندانه طراحی شده و می تواند به راحتی از حشرات سطح آب تغذیه کند. 

متوسط عمر: تا 10 سال

اندازه: تا حدود 91 سانتی متر

زیستگاه: آمازون و رودخانه‌های جنوب آمریکا

 

4) آراپایما: یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین ماهی های آب شیرین، آراپایماست که بومی جنگل های آمازون است و قدمتی 3.5 میلیون ساله دارد. این ماهی غول پیکر وزنی برابر با 200 کیلوگرم دارد و طولش تا حدود 3 متر نیز می رسد. البته آراپایمای موجود در آکواریوم کوالالامپور طولی 1.8 متری دارد. شاید تعجب کنید اما آراپایما با وجود جثه بزرگش، می تواند برای شکار به بیرون از آب بپرد. 

متوسط عمر: 15 تا 20 سال

اندازه: تا حدود 2.75 متر

زیستگاه: جنوب آمریکا، برزیل، پرو، گویان

آروانای نقره ای
Photo by : Unknown
آراپایما
Photo by : Unknown

5) گربه ماهی دم قرمز: همان طور که نامش به ما کمک می کند تا این ماهی را در داخل آکواریوم پیدا کنیم، با یک گربه ماهی طرفیم که بخش انتهایی دمش کاملا قرمز رنگ است. گربه ماهی دم قرمز یکی از بزرگ ترین گونه ها در نوع خودش محسوب می شود که در داخل آکواریوم ها نگهداری می شوند. این ماهی ها حداکثر تا 20 سال عمر کرده و نهایتا به طولی 1.5متری دست پیدا می کنند.

متوسط عمر: 15 تا 20 سال

اندازه: تا حدود 1.5 متر

زیستگاه: جنوب آمریکا، آمازون، اورنیکو و اسکوئیبو

Photo by : Unknown

9- ماهی های ساحلی

حالا به آکواریومی از ماهی های رنگارنگ و جذاب می رسید که همگی آن ها در بخش های کم عمق و ساحلی زندگی می کنند. تعدادی از فرشته ماهی ها و یا ماهی های آنجل را می توانید در این آکواریوم ببینید. از آن جمله می توان به فرشته ماهی حلقه آبی، فرشته ماهی صورت آبی، فرشته ماهی امپراتور، سفره ماهی خال‌دار، ماهی تفنگچی دم زرد و بادکنک ماهی زرد اشاره کرد.

1) فرشته ماهی حلقه آبی: یکی از جذاب ترین ماهی های آکواریوم کوالالامپور است که رنگی طلایی دارد و بر روی بدنش حلقه های آبی و درخشان به چشم می خورد. فرشته ماهی حلقه آبی را در آب های غرب اقیانوس هند-آرام می توان یافت. جالب است بدانید که جنس نر و ماده این ماهی ها را نمی توان از هم تشخیص داد! 

متوسط عمر: 15 تا 25 سال

اندازه: تا 45 سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس هند-آرام 

Photo by : Unknown

2) سفره ماهی خالدار: ویژگی بارز این سفره ماهی، خال های آبی و جذابش است که به وضوح بر روی بدنش خودنمایی می کنند. قسمت جالب توجه این ویژگی ظاهری، آن است که سفره ماهی خالدار با استفاده از این خال های عجیبش، توجه ماهی ها را به خودش جلب کرده و آن ها را به راحتی شکار می کند. البته این تنها بخش مثبت ماجرا برای سفره ماهی خالدار است، چرا که از طرفی به سبب این خال ها بسیار مورد توجه شکارچی هایی مانند کوسه سرچکشی و نهنگ های شکارچی قرار می گیرد. سفره ماهی خالدار در غرب اقیانوس هند-آرام زندگی می کند و در مجموع می تواند طولی تا 70 سانتی متر داشته باشد. 

متوسط عمر: تا 20 سال

اندازه: تا 70 سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس هند-آرام 

سفره ماهی خالدار
Photo by : Unknown

3) بادکنک ماهی سبز: شاید تا به حال در کارتون ها و یا مستندها، ماهی هایی را دیده باشید که خودشان را باد می کنند! بادکنک ماهی سبز نیز از همین نوع ماهی هاست که می تواند بدنش را با آب یا هوا بزرگ و حجیم کند و همچون بادکنک دیده شود. بادکنک ماهی سبز، جثه کوچکی دارد و نهایتا طولش تا 20 سانتی متر می رسد، عمری 10 تا 15 ساله داشته و همان طور که نامش نشان می دهد رنگ سبز شاخصی دارد. در جلوی دهان این ماهی چهار دندان تیز به چشم می خورد که برای خرد کردن صدف و حلزون سخت پوستان مورد استفاده قرار می گیرد.

متوسط عمر: 10 تا 15 سال

اندازه: تا 17 سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس هند-آرام 

بادکنک ماهی سبز
Photo by : Unknown

4) فرشته ماهی امپراتور: یکی از گران ترین و جذاب ترین ماهی های دنیا، همین فرشته ماهی امپراتور است که در آکواریوم کوالالامپور نیز می توانید آن را از نزدیک ببینید. فرشته ماهی امپراتور قبل از بلوغ، بدنی آبی رنگ داشته که بر روی آن خطوط دایره ای، سفید و هم مرکز به چشم می خورد. زمانی که گران ترین ماهی دنیا به بلوغ می رسد، شکل و شمایلش عوض می شود و بر روی بدن آبی رنگش خطوط موازی و زرد رنگ پدید می آید. 

جالب است بدانید که علاوه بر داشتن خود فرشته ماهی امپراتور، باید برای امکانات این ماهی نیز هزینه بالایی خرج کنید. چرا که این ماهی زیبا احتیاج دارد در محفظه ای 1000 لیتری قرار داشته باشد که در آن صخره های مرجانی زنده موجود باشند. فرشته ماهی از این صخره ها برای تغذیه و پنهان شدن استفاده می کند. همچنین وجود غارهای طولانی و صخره های درهم و برهم ضروری است، چرا که فرشته ماهی امپراتور با پنهان شدن در این فضاها احساس امنیت می کند. 

متوسط عمر: 10 تا 15 سال

اندازه: تا 38 سانتی‌متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام 

فرشته ماهی امپراتور
Photo by : Unknown
فرشته ماهی امپراتور
Photo by : Unknown

10- بخش جنگل های مانگرو

در این بخش با چندین نوع موجود دریایی مواجه می شوید که در جنگل مانگرو یا حرا به چشم می خورند. ماهی ها و سخت پوستانی که در این بخش می بینید در اقیانوس های آرام و هند-آرام زندگی می کنند. از جمله این موجودات می توان شاه میگو، روباه ماهی زرد و ماهی مرکب زرد را نام برد. 

* روباه ماهی زرد: از بانمک ترین ماهی هایی است که در تالاب های مناطق گرمسیری و در اطراف صخره های مرجانی به چشم می خورند. این ماهی با شکل منحصر به فرد و رنگ روشنش شناخته می شود و پوزه ای متفاوت دارد. جالب است بدانید که روباه ماهی ها پس از آن که به طول 10 سانتی متری رسیدند به سراغ جفت گیری می روند و پس از پیدا کردن جفت خود، تمام عمر با آن می مانند. 

متوسط عمر: 15 سال

اندازه: تا 25 سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس آرام

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

11- مهد کودک ساحلی 

اسم جالب این بخش توجه بازدیدکنندگان را به ماهی های درون آکواریوم بیشتر جذب می کند. مجموعه ای از ماهی های کوچک که از آن میان می توان به ماهی کمانگیر اشاره کرد.

ماهی کمانگیر: این ماهی ها به سبب توانایی شان در هدفگیری و ضربه زدن به حشرات و موجودات کوچک شهرت دارند. معمولا ماهی کمانگیر طعمه خود را در حال استراحت روی گل ها و گیاهان مانگرو پیدا کرده و سپس با آب به سوی آن ها شلیک می کند! به همین دلیل است که ماهی کمانگیر را با نام ماهی آب پاش نیز می شناسند. رنگ سفید این ماهی ها در استتار میان گیاهان بسیار به کارشان می آید. جالب آن که در باغات مشهور کیو، تعداد زیادی از ماهی های کمانگیر را در حوض های خود نگهداری می کنند تا نیلوفرهای آبی را از دست حشرات و آفات دور نگه دارند.

متوسط عمر: 15 سال

اندازه: تا 25 سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس آرام

ورود به صفحه اختصاصی معرفی باغ کیوی لندن

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

12- محفظه لوله ای 

اگر چه تا اینجا راه زیادی آمدید، اما هنوز جذابیت های آکواریوم کوالالامپور تمام نشده و حالا نوبت محفظه لوله ای است. در این بخش موجودات آبزی دیگری چون اسب دریایی، عروس دریایی و ماهی مخروطی را ببینید.

در اینجا تنها یک گونه از این بخش معرفی شده و برای آشنایی با چند گونه دیگر می توانید به اینجا مراجعه کنید.

اسب دریایی چاق: این ها شبیه همان اسب های دریایی مشهورند با این تفاوت که شکمی چاق و گرد در جلوی بدن آن ها به چشم می خورد. خوب است بدانید که اسب دریایی چاق، بزرگ ترین گونه اسب های دریایی جهان بوده و اغلب در نزدیکی صخره های مرجانی پیدا می شود. از آن جا که رنگ بدن این موجودات بسیار مشابه مرجان هاست، به این ترتیب از آن برای پنهان شدن از دست شکارچیان استفاده می کنند. 

این اسب های دریایی نهایتا تا 20 سال عمر می کنند، وزنی در حدود 80 گرم و طولی در حدود 35 سانتی متر دارند.

متوسط عمر: تا 20 سال

اندازه: تا 35 سانتی‌متر

زیستگاه: استرالیا و نیوزیلند

اسب دریایی
Photo by : Unknown

13- قایق شیشه ای

در این بخش، ماهی های ریز دیگری از آب های شور را خواهید دید که شما را ذوق زده می کنند. از آن جمله می توان به ماهی های معروف «دوری و نمو» اشاره کرد که به ترتیب با نام های جراح ماهی آبی و دلقک ماهی شناخته می شوند. از دیگر ماهی های این بخش، شقایق ماهی زرد و جراح ماهی زرد هستند. 

برای آشنایی با دیگر گونه های این بخش به این لینک مراجعه کنید.

* دلقک ماهی: اگر کارتون معروف «در جستجوی نمو» را دیده باشید، حتما با قیافه دلقک ماهی ها آشنا هستید. ماهی های کوچک با راه راه های قرمز و مشکی که نهایتا طولی 11 سانتی متری دارند. اغلب اوقات دلقک ماهی ها را در اطراف شقایق های دریایی می توان یافت، گر چه این ماهی های بانمک بدون شقایق دریایی درون آکواریوم نیز می توانند به زندگی خود ادامه دهند. 

متوسط عمر: تا 10 سال

اندازه: تا 11 سانتی‌متر

زیستگاه: غرب اقیانوس آرام

Photo by : Unknown

14- تونل شیشه ای آکواریوم

حالا رسیده اید به جذاب ترین بخش آکواریوم کوالالامپور. خود را آماده کنید که قرار است از درون تونلی شیشه ای بگذرید و نمونه کوچکی از اقیانوس بی کران و موجودات رنگارنگش را در برابر خود ببینید. در این مجموعه یک اکوسیستم تمام عیار به چشم می خورد، از کوسه بگیرید تا ماهی های چند سانتی متر در پیش روی شما قرار گرفته اند. حدود 40 گونه مختلف در این پهنه آبی رنگ جولان می دهند که می توانید ساعت ها به تماشای آن ها بایستید. برای آشنایی با گونه های این بخش می توانید به اینجا مراجعه کنید.

در این جا تنها چند گونه از این بخش را به شما معرفی می کنیم:

* لاک پشت سبز دریایی: گر چه این لاک پشت ها را «سبز» می نامند، اما هیچ بخش خارجی از بدن این موجود دوزیست و دریایی سبز رنگ نیست. در واقع این نام به دلیل چربی های سبز رنگ این لاک پشت هاست که در میان لایه های درونی آن ها قرار دارد. لاک پشت های سبز دریایی از جمله بزرگ ترین لاک پشت های دنیا محسوب می شوند و طول بدن شان تا 152سانتی متر نیز می رسد. عمر این موجودات زیاد بوده و تا 80 سال عمر می کنند. جالب است بدانید که لاک پشت های دریایی به گرما و سرمای آب حساس بوده و بیشتر در بخش های گرم اقیانوس به چشم می خورند. 

متوسط عمر: تا 80 سال

اندازه: تا 152 سانتی‌متر

زیستگاه: اقیانوس های آرام، اطلس و هند

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

* کوسه ببری: کوسه ای بزرگ و عظیم الجثه است که در نقاط متفاوت دنیا با نام های مختلفی شناخته می شود. این کوسه ها بومی آب های ژاپن، استرالیا، جنوب آفریقا، مدیترانه و شرق سواحل آمریکای جنوبی و شمالی هستند. اگر به ظاهر این کوسه ها دقت کنید، خواهید دید که آرواره ها و شمایل ترسناک شان لرزه بر اندام می اندازند، اما باید بدانید بر خلاف قیافه ترسناک و حرکت و شنای سریع شان، آزاری به انسان ها نمی رسانند. کوسه ببری رنگی خاکستری دارد و طولش تا 320 سانتی متر نیز ارزیابی شده است. 

جالب است بدانید که این کوسه ها باروری و تولید مثل کُندی دارند و جنس ماده کوسه ببری هر دو سال یک یا دو بچه کوسه به دنیا می آورد.

متوسط عمر: تا 25 سال

اندازه: تا 320 سانتی‌متر

زیستگاه: اقیانوس هند-آرام

Photo by : Unknown

تفریحات آکواریوم کوالالامپور

گردش در آکواریوم کوالالامپور تنها به بازدید از گونه های منحصر به فرد دریایی خلاصه نمی شود و تفریحات جذاب دیگری در آن به چشم می خورد. به طور مثال می توانید در کنار کوسه ها به غواصی بپردازید و یا شب ها کودکان تان را به این آکواریوم برده تا به غول های آکواریوم کوالالامپور غذا دهند!

همراه کارناوال باشید تا با تفریحات آکواریوم کوالالامپور بیشتر آشنا شوید:

1) قفس خشم

همیشه دل تان می خواسته تا در فرصتی مناسب غواصی کرده و اقیانوس را از نزیک لمس کنید؟ در قفس خشم این آکواریوم می توانید وارد تنها اقیانوس زنده کوالالامپور شده و از فاصله ای نزدیک موجودات دریایی را دید بزنید. کارکنان این آکواریوم این شانس را برای شما مهیا می کنند تا شناختی نزدیک تر از ماهی ها و کوسه های آکواریوم کوالالامپور به دست آورید.

هزینه هر فرد: 211 رینگیت مالزی (1,982,966 تومان)

امکانات بسته قفس خشم: 

 • بلیت ورودی به آکواریوم کوالالامپور
 • وسایل غواصی
 • تی شرت «قفس خشم»
 • گواهینامه رسمی «قفس خشم»

ساعت: هر روز در ساعت 11 صبح (به غیر از شنبه ها، دوشنبه ها و چهارشنبه ها)

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیشتر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: 1888 2333 603+  

Photo by : Unknown

2) غواصی با کوسه ها

 اگر در غواصی مهارت بسیاری دارید و سال هاست این کاره هستید، می توانید وارد آزمون هیجان انگیز و چالش جرات آکواریوم کوالالامپور شوید، لباس های تان را به تن کنید و خود را برای رویارویی با کوسه ها آماده کنید! 

پس از آمادگی و با هماهنگی، می توانید وارد مخزن 2.5 میلیون لیتری بخش اقیانوس آکواریوم شده و طعم غلیظ هیجان را بچشید!

در این غواصی قرار است با 5 نوع کوسه و موجودات اعماق اقیانوس رو به رو شوید. تمام جرات تان را با خودتان بیاورید و تجربه ای کاملا منحصر به فرد را برای خود رقم بزنید.

هزینه هر فرد: 424 رینگیت مالزی (3,984,727 تومان)

امکانات بسته غواصی با کوسه ها: 

 • بلیت ورودی به آکواریوم کوالالامپور
 • وسایل غواصی
 • تی شرت بخش «غواصی با کوسه ها»
 • گواهینامه رسمی «غواصی با کوسه ها»

ساعت: هر روز در ساعت 13 ( به غیر از شنبه ها، دوشنبه ها و چهارشنبه ها)

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیشتر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: 1888 2333 603+  

Photo by : Unknown

3) برنامه مخصوص کودکان

یکی از جذاب ترین اتفاقات و رویدادهای آکواریوم کوالالامپور، برنامه یک روز و نیمه مخصوص کودکان است که طیفی از فعالیت های جذاب و هیجان انگیز در آن گنجانده شده اند. امکانش را دارید کودکان تان را به مسوولان آکواریوم بسپارید تا یک گردش به یادماندنی را تجربه کنند. در این تور، کودکان از نزدیک ماهی ها و موجودات دریایی آکواریوم را می بینند، درباره آن ها یاد می گیرند و در آخر، شب هنگام با غذا دادن به آن ها هیجان تور را لمس می کنند و می توانند فعالیت های شبانه کوسه ها را شاهد باشند.

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیشتر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: 1888 2333 603+  

خوب است بدانید هزینه این تور مخصوص کودکان 6 تا 13 سال است و در ادامه با جزییات برنامه آشنا می شوید.

هزینه هر فرد: 211 رینگیت مالزی (1,982,966 تومان)

امکانات بسته غواصی با کوسه ها: 

 • بلیت ورودی به آکواریوم کوالالامپور
 • صبحانه، ناهار، شام، میان وعده
 • جایزه
 • تی شرت بخش «خواب با کوسه ها»
 • گواهینامه رسمی «خواب با کوسه ها»

جزییات برنامه:

 برنامه روز اول زمان 
 نام نویسی داوطلبان 10:30 
صرف بستنی  11:00
گردش در آکواریوم   11:30 
 صرف ناهار  12:30
ملاقات با غواصان   13:30
بازی کوسه ها  14:00 
یادگیری درباره زندگی ماهی ها   14:30 تا 15:30
 تور عجیب و جذاب   15:30
یادگیری درباره پیراناها  16:00 
زمان بازی!  16:05 
یادگیری درباره سمورها  16:30 
ورکشاپ حیوانات دریایی  17:00 
تور ایستگاه آکواریوم داران 18:00 
 صرف شام  19:00
 موجودات ترسناک 20:00 
یادگیری درباره ماهی های آب شیرین 20:30
کشف صید 21:30
کمپ و خوابیدن 22:00

برنامه روز دوم زمان
بیدار شدن 7:00 صبح
نرمش صبحگاهی 7:30 صبح
صبحانه 8:00 صبح
آشنایی با آکواریوم داران 9:00 صبح
جشن خداحافظی 10:00 صبح

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

4) غذا دادن به ماهی ها

در برنامه ای هیجان انگیز و جالب می توانید به هنگام غذا خوردن ماهی و موجودات آکواریوم کوالالامپور حاضر باشید و یا در این کار همراه شوید.

بخش ویژه:

برنامه مکان زمان
مشاهده غذا خوردن ماهی های بزرگ آراپایما بخش هشتم

شنبه، دوشنبه، چهارشنبه

ساعت 14:30

مشاهده غذا خوردن کوسه ها آکواتئاتر

شنبه، دوشنبه، چهارشنبه

ساعت 15

طبقه اول:

برنامه مکان زمان
لمس و غذا دادن موجودات مختلف دربازی مخزن ژنی 10:45
غذا دادن به سمورها بخش سمورها 11:15
غذا دادن به ماهی های پیرانا مخزن پیرانا 16
غذا دادن به سمورها بخش سمورها 16:30

طبقه دوم:

برنامه مکان زمان
مشاهده غذا خوردن اختاپوس بزرگ اقیانوس بخش اقیانوس 11:30
مشاهده غذا خوردن موجودات اقیانوس آکواتئاتر 12:00
مشاهده غذا خوردن سفره ماهی بخش اقیانوس 12:30
مشاهده غذا خوردن ماهی ها بخش لوله و قایق شیشه ای 13:00
مشاهده غذا دادن غواص ها به ماهی ها  آکواتئاتر 15:00
مشاهده غذا دادن غواص ها به ماهی ها  بخش اقیانوس 15:30
مشاهده از نزدیک غذا خوردن ماهی ها   بخش سفر به آب‌های شیرین 17:30
 غذا دادن به ماهی ها بخش ماهی های ساحلی  17:45
 غذا دادن از سطح آب بخش اقیانوس 18:30

برای اطلاع دقیق تر از مکان هر یک کافی است از راهنمایان و مسوولان آکواریوم کمک بگیرید.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

امکانات آکواریوم کوالالامپور

در آکواریوم وسیع و جذاب کوالالامپور امکانات مختلفی به چشم می خورد که عبارت اند از:

1) خواستگاری در آکواریوم کوالالامپور

 به دنبال مکانی خاص و جذاب برای خواستگاری می گردید؟ آکواریوم کوالالامپور این امکان را در اختیار شما می گذارد تا در داخل آب ها و با لباس غواصی از فرد مورد علاقه تان خواستگاری کنید! 

همه چیز را بسپارید به مسوول برنامه خواستگاری و به این ترتیب یک مراسم منحصر به فرد را در زیر آب ها و میان ماهی ها برای خودتان رقم بزنید. قسمت خوب ماجرا آن جاست که حق انتخاب دارید تا مراسم خواستگاری غافلگیر کننده خود را در یکی از سه مکان مختلف آکواریوم کوالالامپور برگزار کنید. امکانش را دارید تا یک خواستگاری کاملا شاعرانه و رومانتیک داشته باشید، یا بخواهید این اتفاق در قفس خشم رخ دهد و یا هیجان خواستگاری را دو برابر کنید و در هنگام شنا با کوسه ها، از یارتان خواستگاری کنید.

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیشتر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: 1888 2333 603+  

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

2) جشن تولد در آکواریوم کوالالامپور

اگر به دنبال جایی خاص و منحصر به فرد برای تولد کودک دلبندتان و غافلگیری او و دوستانش هستید، آکواریوم کوالالامپور مکان مناسبی به نظر می رسد. کافیست تا با مسوولان هماهنگ کرده و جشنی متفاوت را در این آکواریوم برای فرزاندان 3 تا 12 ساله خود برگزار کنید. 

برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیشتر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: 1888 2333 603+  

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3) برگزاری مراسم در آکواریوم کوالالامپور

در آکواریوم کوالالامپور دو مکان مختلف در دسترس بازدیدگنندگان قرار دارد که می توانند برای برگزاری مراسم مختلف خود، روی آن ها حساب باز کنند. این دو بخش آکواریوم عبارت اند از: آکواتئاتر و سالن گردهمایی.

آکواتئاتر

آکواتئاتر جایی است که می توانید جلسه کاری یا مراسم خانوادگی خود را در کنار ماهی های اقیانوس آکواریوم کوالالامپور برگزار کنید. این مکان در واقع آمفی تئاتر آکواریوم است که با نام آکواتئاتر شناخته می شود و در واقع در کنار تونل آکواریوم کوالالامپور قرار دارد.

سالن گردهمایی

همان طور که گفته شد، سالن گردهمایی آکواریوم کوالالامپور یکی دیگر از مکان هایی است که می توانید مراسم خود را درون آن برگزار کنید.

برای اطلاع دقیق تر از شرایط و قوانین اینجا را ببینید و برای برقراری ارتباط و یا هماهنگی های بیشتر از ایمیل و شماره تلفن زیر استفاده کنید:

آدرس ایمیل: marketing@aquawalk.com

شماره تماس: 1888 2333 603+  

Photo by : Unknown

دیگر امکانات آکواریوم کوالالامپور

در آکواریوم وسیع و مجهز کوالالامپور فروشگاهی به چشم می خورد که می توانید برای خرید سوغاتی و یادگاری به سراغش بروید و دست پر از این مرکز تفریحی خارج شوید. برای اطلاع از محصولات و قیمت آن ها، به فروشگاه آکواریوم در اینجا سری بزنید.

از دیگر امکانات خدماتی و رفاهی آکواریوم کوالالامپور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت با ویزا و مسترکارت
 • اتاق استراحت
 • صندلی چرخدار
 • آسانسور و سطح شیبدار برای دسترسی آسان افراد با کم توانی جسمی
 • اتاق انتظار
 • پارکینگ: این پارکینگ وسیع و طبقاتی در مرکز همایش های کوالالامپور قرار دارد.

همچنین خوب است بدانید که دسترسی آکواریوم کوالالامپور به امکاناتی چون هتل، مراکز تفریحی، مراکز خرید و رستوران های مختلف بسیار مناسب است.

Photo by : Unknown

هزینه و اطلاعات بازدید از آکواریوم کوالالامپور

هزینه های بازدید از آکواریوم کوالالامپور به این صورت است:

 • بزرگسالان: 69 رینگیت مالزی (648,458 تومان)
 • کودکان: 59 رینگیت مالزی (554,479 تومان)
 • کهنسالان: 49 رینگیت مالزی (460,499 تومان)
 • افراد کم توان و ناتوان جسمی: 15 رینگیت مالزی (140,969 تومان)

نکات:

ورود کودکان زیر 3 سال رایگان است.

منظور از کودکان، بچه های 3 تا 12 سال هستند.

منظور از کهنسالان، افراد بالای 60 سال است. 

ساعات بازدید: روزانه 10:00 تا 20:00؛ آخرین ورود: 19:00

Photo by : Unknown

دسترسی به آکواریوم کوالالامپور

 آکواریوم کوالالامپور در قلب پایتخت و در مرکز همایش های این شهر واقع شده و بنابراین دسترسی به این مرکز تفریح بسیار آسان است. برای رسیدن به آکواریوم کوالالامپور گزینه های مختلفی پیش روی شما قرار دارد:

1- پیاده: همان طور که اشاره شد این آکواریوم در مرکز شهر قرار دارد و بنابراین از مراکزی چون برج های دوقلوی پتروناس، مرکز خرید پاویلیون کی ال، مرکز خرید سوریا کی ال سی‌سی و ... می توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه پیاده روی خود را به مرکز همایش های کوالالامپور و این آکواریوم برسانید.

2- اتوبوس رپید کی ال (RapidKL): درست در نزدیکی مرکز خرید سوریا کی ال سی‌سی یک ایستگاه اتوبوس رپید کی ال وجود دارد. بنابراین به راحتی با استفاده از این اتوبوس ها خود را به این مرکز خرید برسانید. سپس تنها چند دقیقه پیاده روی پیش روی شماست.

3- اتوبوس: در کنار مرکز خرید سوریا کی ال سی‌سی، یک ایستگاه اتوبوس نیز وجود

دارد که در نتیجه می توانید با استفاده از اتوبوس نیز خود را به آکواریوم کوالالامپور برسانید.

4- اتوبوس های گردشگری کوالالامپور: در صورتی که از اتوبوس های گردشگری که با نام اتوبوس های هاپ-آن هاپ آف، استفاده می کنید، کافیست تا در ایستگاه گاردن پارک کوالالامپور (KLCC Garden Park) پیاده شوید. 

آدرس: مالزی، کوالالامپور، مرکز شهر، مرکز همایش های کوالالامپور

Address: Kuala Lumpur Convention Centre, Kuala Lumpur, Malaysia

Photo by : Omar Wael Yahia

دیدنی های اطراف آکواریم کوالالامپور

پارک کوالالامپور | KLCC Park: کنار آکواریوم

مرکز خرید سوریا کوالالامپور | Suria KLCC: در فاصله 550 متری

مسجد ملی مالزی | National Mosque of Malaysia: در فاصله 3.5 کیلومتری

باغ پرندگان کوالالامپور | KL Bird Park: در فاصله 4.3 کیلومتری

باغ گیاه شناسی پردانا | Perdana Botanical Gardens: در فاصله 5.4 کیلومتری

باغ گیاه شناسی پردانا
باغ پرندگان کوالالامپور
پارک کوالالامپور

با تماشای این ویدیو، گشت و گذار در آکواریوم کوالالامپور را تجربه کنید

سخن آخر

با هم سفری کردیم به اعماق اقیانوس ها و فرصت داشتیم تا موجودات کم نظیری را از نزدیک ببینیم.

شما تا به حال به آکواریوم کوالالامپور رفته اید؟

تجربه شما از بازدید از این مرکز تفریحی جذاب چگونه بود؟

نظرات، خاطرات و عکس های خود را با ما در میان بگذارید و بگویید این بار به سراغ معرفی کدام جاذبه تفریحی برویم. 

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.6

بررسی شده توسط زينب شيرازی

ارزش هزینه به لذت(عالی) 4.5
تفریحات و خوشگذرانی(عالی) 5
تنوع امکانات(خوب) 4
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5

نقاط قوت

 • از بزرگ ترین آکواریوم های دنیا
 • از پربازدیدترین جاذبه های کوالالامپور
 • مجموعه ای از 5 هزار جاندار مختلف
 • دسترسی بسیار آسان
 • هزینه مناسب

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 6 رای

4.2

خانواده

3

دوستان

2

زوج

1

آیا بازدید از آکواریوم کوالالامپور را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت(خوب) 3.9
تفریح و خوشگذرانی(خوب) 4
تنوع امکانات(خوب) 4.1
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی(عالی) 4.5

آکواریوم کوالالامپور را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
الیاس

4.3

جالبه تو تنها برنامه ای که ما با تور شرکت کردیم در سفرمون به مالزی گشت شهری رایگان دم معبد چینیها کفش های منو دزدیدن حتما تو معبد چینی ها یا هندی ها پلاستیک به همراه داشته باشید که کفش هاتونو ندزدن .ولی در کل کوالا لامپور خیلی شهر امنی بود ولی بهتره از ساعت 10 شب به بعد به سمت هتلتون حرکت کنید چون یهو شهر خیلی خلوت میشه.اکواریوم هم به نظر من نسبت به قیمت بلیطش اصلا ارزش رفتن رو نداره .

سفر با دوستان
تجربه سفر الیاس به آکواریوم کوالالامپور

انتشار: 05 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
مهناز بیات

4.6

سلام.خواستم تشکرکنم از این اطلاعاتی که درمورد مالزی به اشتراک گذاشتین به ما درسفرمون خیلی کمک میکنه .من چند روز دیگه عازمم.واقعا بی نهااایت ازتون سپاسگذارم خیلییی این اطلاعات مفید بود.

سفر با همسر
تجربه سفر مهناز بیات به آکواریوم کوالالامپور

انتشار: 04 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
سیروس حسامی

ماهم چند وقت پیش به مالزی سفر کردیم

5

تجربه اتوبوسهای هاپ آن هاپ آف خیلی خوب و دوست داشتنی بود انشاء ا.... موفق باشید

سفر با خانواده
تجربه سفر سیروس حسامی به آکواریوم کوالالامپور

انتشار: 04 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست