کارناوال - راهنمای سفر

بازار باک های ویتنام

ویتنام، استان لائو کای، منطقه روستایی باک ها، بازار باک ها

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 4 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه تعطیل

همه چیز درباره بازار باک های ویتنام

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

10 تیر 1397

به روز رسانی

04 آذر 1398

معرفی /

بازار باک های ویتنام | خرید در میان بانوان رنگین پوش

از قدیم گفته اند که با سفر تجربه های جدیدی به دست می آوریم و حتا می گویند وقتی از زندگی و مشکلاتش به تنگ می آیید، بار سفر ببندید و راهی سرزمین های دیگر شوید. در سفر با بومیان دیگر مناطق آشنا می شویم و کمی دیدمان به زندگی تغییر می کند. ما پیشنهاد می کنیم که حتا اگر به سفرهای لوکس علاقه مندید گاهی به میان مردم بروید و با آن ها صحبت کنید، مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

ما هم می خواهیم این بار به جایی رهسپار شویم که موقعیت خوبی برای تان فراهم می کند تا با مردم سرزمین های دیگر تعامل داشته باشید و بیشتر با سبک زندگی آن ها آشنا شوید. می خواهیم به یک بازار سنتی در قلب ویتنام برویم؛ کشوری در جنوب شرقی آسیا که در سال های اخیر توانسته گردشگران خارجی زیادی را به سوی خود جلب کند.

ویتنام کشور زیباییست که بسیاری از بومیانش هنوز در روستاها و به سبک سنتی زندگی می کنند؛ مردمی مهربان و میهمان نواز که همیشه با لبخندهای شیرین شان به استقبال گردشگران می روند. می خواهیم از یکشنبه‌بازار محلی باک ها دیدن کنیم؛ بازاری که فروشندگانش همه بانوانی سختکوش هستند و صنایع دستی بسیار جذابی را در معرض فروش قرار داده اند. با بازدید از این بازار می توانید تا حدود زیادی با سبک و سیاق زندگی در ویتنام و آداب مردمش آشنا شوید. ما را در این سفر پر ماجرا همراهی کنید.

Photo by : Unknown

چرا بازار باک ها؟


 • از مشهورترین بازارهای محلی ویتنام است.
 • فروشندگانش همه بانوان هستند.
 • صنایع دستی بسیار متنوعی را می توانید از این بازار خریداری کنید.
 • فروشندگان این بازار همه لباس های سنتی به تن دارند و خرید از آن ها برای تان تجربه جالبی خواهد بود.
 • بزرگترین بازار بومی شمال ویتنام به حساب می آید.
 • اجناسی چون لوازم خانگی و پوشاک و حیواناتی چون گاو نیز در این بازار خرید و فروش می شوند.
Photo by : Unknown

معرفی بازار باک ها | Bac Ha market

در شمال غربی ویتنام و در میان کوهستان های استانی به نام لائو کای (Lào Cai Province) یک ناحیه روستایی نام باک ها (Bắc Hà) واقع شده که مقصد سفر امروزمان است. تا چند سال پیش کمتر گردشگری نام این ناحیه را شنیده بود و کمتر کسی برای گردش و تفریح به آن سفر می کرد؛ اما یکی دو سالیست که نام باک ها بر سر زبان ها افتاده و گردشگران ماجراجو علاقه مندند که به این ناحیه سفر کنند. از دلایل اصلی شهرت این دیار آب و هوای خوب و طبیعت سرسبز و وجود بازار جذاب باک هاست. 

اما دلیل شهرت این بازار محلی چیست در حالی که در یکی از نواحی دور افتاده ویتنام قرار دارد؟

عده ای بازار باک را یک نمایش جذاب می دانند؛ در یک سو بازاری دیدنی از اقلیت های سنتی را در کوهستان های ویتنام می بینید و در سوی دیگر می توانید با مردم محلی هم صحبت شوید و با خرید از آن ها سودی را نصیب شان کنید. 

ماجرای جذابیت باک ها از این قرار است که زنان این ناحیه بسیار سختکوش هستند و همه سعی دارند در امرار معاش به مردان کمک کنند. آن ها صنایع دستی و غذاهای خوش طعمی را تهیه می کنند و با فروش آن ها کمی در پرداخت هزینه های زندگی سهیم می شوند. این زنان خوش ذوق هر یک شنبه لباس های رنگی خود را به تن کرده و و به امید روزی پر رونق راهی بازار می شوند. با مستقر شدن آن ها در منطقه مشخص شده، اهالی روستاهای اطراف دسته دسته به سوی شان می شتابند و خیل عظیمی از جمعیت گرداگرد زنان باک را فرا می گیرد.

شاید در روزهای دیگر هفته به ندرت رهگذری را ببینید که از اینجا عبور کند؛ اما یک شنبه ها در عرض چند دقیقه همه جا پر می شود از جمعیت مشتاق که برای خرید صنایع دستی و گپ و گفت با یکدیگر به اینجا آمده اند. هر هفته مدتی پس از ورود بانوان فروشنده به بازار، یکی یکی سر و کله اتوبوس های گردشگران پیدا می شود و توریست های مشتاق هم به این جمعیت پر شور ملحق می شوند.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

حال و هوای بازار باک ها

 بازار باک ها بزرگترین بازار محلی در ویتنام است و هر یک شنبه از حدود ساعت 7:30 تا 8:00 صبح کار خود را آغاز می‌کند. مرم محلی از صبح خیلی زود به محل برگزاری بازار باک ها می روند؛ جایی 800 متر بالاتر از سطح دریا که در اغلب روزهای سال هوایی خنک دارد. مردم بومی روز را با صبحانه ای متشکل از برنج، سوپ و انواع نوشیدنی آغاز می کنند و تا تاریکی هوا به فعالیت خود ادامه می دهند.

وقتی در بازار باک قدم می زنید مدام این عبارت را خواهید شنید که توسط مردم محلی و فروشندگان به زبان انگلیسی فریاد زده می شود:

 • چیزی بخرید! (!You buy something)

وقتی کالایی نظر شما را به خود جلب کرد حال باید وارد پروسه چانه زنی با فروشنده بشوید که اگر در این باره کمی صبور باشید می توانید در نهایت خریدتان را با قیمت خوبی به اتمام برسانید. 

در نهایت و بعد از آن که پول را به فروشنده پرداخت کردید فروشندگان را خواهید دید که به زبان ویتنامی با هم مشغول صحبت می شوند و در مورد سودی که از شما دریافت کرده اند صحبت می کنند.

اما در این بازار چه اجناسی عرضه می شوند؟ بازار باک ها چه جذابیتی برای توریست ها دارد؟ در ادامه همراه ما باشید تا به این مکان جالب برویم و به این سوال ها پاسخ دهیم.

Photo by : Unknown

کالاهای محبوب در بازار باک ها برای گردشگران

بد نیست بدانید که اینجا تنها یک بازار محلی نیست؛ شما در واقع با یک بازار توریستی روبرو هستید. در کنار مردم بومی که محصولات محلی خود را ارایه می دهند، کیوسک هایی هم هستند که خرده فروشی می کنند. کسانی که این مغازه های کوچک و کیوسک ها را اداره می کنند مردمی از قوم کین (Kinh) هستند؛ یک گروه قومی که در شمال ویتنام روزگار می گذرانند. مردم کین 80 درصد از جمعیت ویتنام را تشکیل داده اند. این مردم با راه اندازی مغازه های خرده فروشی در بازار باک توانسته اند گردشگران بسیاری را به سمت خود بکشانند طوری که بیشتر مشتریان شان را توریست ها تشکیل می دهد.

بدون شک وقتی در بازار باک ها قدم بزنید مردم محلی و توریست ها را می توانید از روی اقلامی که خریداری می کنند از هم تشخیص دهید. مردم بومی اغلب محصولات کم سودتر را خرید و فروش می کنند مثل انواع ماهی، گوشت، سبزیجات، و اقلام این چنینی که برای امور روزانه استفاده می شوند؛ اما بدیهی است که این محصولات برای گردشگران خیلی جالب نیستند. توریست ها بیشتر از همان کیوسک ها و مغازه های کوچک قوم کین خرید می کنند که شال، روسری، محصولات حصیری و سفالی و ... می فروشند. 

Photo by : Unknown

کالاهای موجود در بازار باک ها

در ادامه به بازار باک می رویم تا ببینیم چه چیزی می توانیم از این باراز جذاب و رنگارنگ تهیه کنیم.

به صورت کلی می توان بازار باک ها را به 7 بخش مختلف تقسیم بندی کرد که در هر کدام کالاهای به خصوصی به فروش می رسند:

 • بخش مخصوص به پارچه و منسوجات و لباس های محلی
 • بازار مواد غذایی
 • منطقه فروش اسب
 • بازار خرید و فروش حیوانات مختلف مثل مرغ، جوجه، خوک و ...
 • بخش رستوران و فروش غذاهای محلی
 • بازار پرندگان 
 • صنایع دستی مختلف

رومیزی: رومیزی های دستباف از محبوب ترین دست سازهایی هستند که در بازار باک ها به فروش می رسند. این رومیزی ها در ابعاد گوناگون عرضه می شوند.

ساق بند: اگر دوست دارید که در زمان سرما ساق پاهای خود را گرم نگه دارید، حتما ساق بندهای دستباف را بخرید. این ساق بندها در طرح ها و رنگ های مختلف به فروش می رسند.

پوشاک سنتی: بسیاری از گردشگران با دیدن فروشندگان این بازار علاقه مند می شوند که لباس های محلی ویتنامی بخرند. اگر شما هم به این کار تمایل دارید می توانید پوشاک بومی را از همین بازار خریداری کنید.

پارچه: یکی از بهترین سوغاتی هایی که می توانید از ویتنام با خود به همراه بیاورید پارچه است؛ پارچه هایی با طرح ها و جنس های مختلف در ویتنام و بازار باک ها عرضه می شوند که می توانید آن ها را بخرید و در فرصتی مناسب با آن ها یک لباس زیبا بدوزید.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

نخ: از آن جایی که ساخت صنایع دستی در ویتنام و به خصوص در میان زنان روستایی بسیار رواج دارد، انواع نخ های رنگی نیز در بازار باک ها یافت می شوند. شما هم اگر اهل بافتنی هستید این نخ های جذاب را فراموش نکنید.

سبزی و تره بار: برخی از بانوان روستایی محصولات کشاورزی خود را به بازار باک ها آورده و می فروشند. بیشتر این سبزی ها و محصولات ارگانیک هستند. پس اگر در طول سفرتان خودتان آشپزی می کنید حتما از این سبزی های خوش طعم هم بخرید.

ظرف: بانوان ویتنام بسیار هنرمند هستند، برخی از آن ها ظروف سفالی می سازند و آن ها را در نهایت حوصله رنگ آمیزی می کنند و با قیمتی کم به فروش می رسانند. ظرف های کوچک رنگی هم می توانند سوغات خوبی از سفرتان به ویتنام باشند.

دست سازهای حصیری: کمی که در این بازار شلوغ بگردید بی تردید چشم تان به دست سازهای حصیری نیز می خورد، این دست سازها شاید شما را به یاد دستباف های حصیری شمال کشورمان بیندازد. از این ظرف های حصیری می توان به عنوان جایی برای نان، میوه و... استفاده کرد.

کیف: کیف های رنگارنگ دست دوز این بازار هم طرفداران مخصوص به خود را دارند. اگر اهل استفاده از کیف های دستی دست دوز یا دست باف هستید این بازار می تواند بهشتی برای شما باشید. اینجا کیف های رنگی در طرح ها و رنگ های مختلف در دسترس هستند.

زیورآلات: دستنبد، پابند، گردنبند، انگشتر و هر نوع زیورآلات که به ذهن تان برسد را نیز می توانید در بازار باک ها ببینید. این زیورآلات به صورت کامل توسط زنان ویتنام تولید می شوند.

عروسک: عروسک های رنگی که با نخ درست می شوند را نیز می توانید از این بازار بخرید، عروسک هایی که برای بسیاری از ما یادآور دوران کودکی و قصه های مادربزرگ ها هستند.

جارو: در این بازار جاروهای دستی خاصی هم به فروش می رسند. این جاروها برای رفت و روب حیاط به کارتان خواهد آمد. روستایی های این منطقه برای تمیز کردن محیط شان از همین جاروها استفاده می کنند.

حیوانات اهلی: شاید جالب باشد که بدانید در بازار باک ها حیواناتی چون گاو، اسب، خروس، پرنده و... نیز مبادله می شود، البته خریداران آن ها مردم بومی هستند. این موضوع برای بسیاری از گردشگران خارجی جالب است.

پوشاک فروشندگان بازار باک ها

یکی از مهم ترین علت هایی که بازار باک ها به شهرت رسیده، چهره و لباس بانوان فروشنده آن است به همین خاطر پیش از آن که به کالاهای مختلف این بازار بپردازیم نگاهی داریم به پوشاک آن ها. حقیقت این است که هر خطه از ویتنام لباس های محلی مخصوص به خود را دارند؛ اما می توان به صورت کلی ویژگی هایی را برای آن ها برشمرد.

از مهم ترین ویژگی های پوشاک زنان ویتنام رنگی بودن آن هاست، بانوان ویتنامی به شدت علاقه مند هستند که از رنگ ها در لباس های شان استفاده کنند. اغلب دختران جوان به لباس های کوتاه علاقه مند هستند یا لباس های بلندی می پوشند که نازک تر هستند. بانوان کم سن تر هم ترجیح می دهند پیراهن های کوتاه با دامن بلند به تن کنند البته در نواحی جنوبی ویتنام پوشیدن شلوار در میان شان رواج بیشتری دارد.

اما حالا که به بازار باک ها آمده ایم، کمی بیشتر درباره لباس بانوان این منطقه روستایی برای تان می گوییم. آن ها اغلب لباس هایی با رنگ های قرمز و آبی به تن می کنند. برخی پیراهن های بلند را می پسندند و برخی کوتاه تر را اما همه در استفاده از رنگ های شاد اتفاق نظر دارند. از دیگر نکته هایی که باعث جلب توجه پوشاک این زنان روستایی می شود و نظر گردشگران را به خود جلب می کند نقش و نگارهاییست که روی لباس ها وجود دارد. بانوان با سلیقه تر لباس هایی با گل های دست دوز می پوشند و برخی هم از لباس هایی که پارچه های طرح دار دارند استفاده می کنند.

گذشته از پیراهن و دامن های جذاب و رنگی شان نکته قابل توجه درباره آن ها، سربندهایی است که استفاده می کنند. بانوان فروشنده این منطقه اغلب پارچه هایی مانند روسری به سر خود می بندند یا با در هم پیچیدن پارچه ها کلاه درست کرده و برای زیباتر شدن، روی سرشان می گذارند. تصور پوشاکی با این خصوصیات به خودی خود انسان را به وجد می آورد، پس اگر شما هم مشتاق شدید که بیشتر درباره کالاهای این بازار بدانید ما را در ادامه سفرمان همراه باشید.

Photo by : Unknown

خوشمزه گردی در بازار باک ها

بی شک بازار باک ها یکی از پر رفت و آمدترین بازارهای سنتی ویتنام به شمار می آید. ممکن است چند ساعتی در میان اجناس رنگی بگردید و متوجه گذر زمان نشوید، اگر کمی از بازارگردی خسته شدید حتما به سراغ خوراکی های ناب و خوش رنگ و بو بروید. در بازار باک ها خوراکی های خوش رنگ و لعابی هم به فروش می رسند. 

قسمت جذاب بازار باک ها برای اکثر گردشگران، همین بخش غذا و خوشمزه های آن است. شما می توانید یک غذای خوشمزه محلی را با قیمت بسیار ارزان خریداری کنید، روی یکی از نیمکت های چوبی بنشینید و در حالی که با مردم بومی هم صحبت شده اید، یک سوپ خوشمزه را صرف کنید. همچنین توصیه می کنیم که قهوه سنتی ویتنام را نیز از این بازار تهیه کنید که بسیار مشهور و خوش طعم است.

غذاهای محبوب و خوشمزه بازار باک ها

اگر به بازار باک ها رفتید حتما این غذاها را امتحان کنید:

  پو گا (Pho Ga) : یک سوپ مرغ خوشمزه 

گوشت گاو کباب شده

کیک برنج

قهوه معروف ویتنامی

Photo by : Unknown

امکانات موجود در بازار باک ها

باک ها یک روزبازار است و فقط یک روز در هفته وجود دارد به همین خاطر امکانات زیادی در آن برای مراجعه کننده ها فراهم نشده است. از مهم ترین امکانات این بازار می توان به سایبان های موقتی اشاره کرد که برای جلوگیری از آفتاب یا باران نصب شده اند و از نیمکت های چوبی نام برد که در گوشه و کنار بازار به چشم می خورند و برای استراحت گردشگران تعبیه شده اند. اگر از بازار غذا تهیه کنید باید غذای تان را سرپا بخورید یا روی همین نیمکت ها بنشینید.

متاسفانه هیچ امکاناتی برای معلولان جسمی در این بازار وجود ندارد بنابراین توصیه می کنیم اگر از عزیزانِ معلول هستید از قبل برای این موضوع تدبیری بیندیشید.

Photo by : Unknown

مسیر و نقشه

 نزدیک ترین منطقه معروف به بازار باک ها سا پا (Sa Pả) نام دارد. سا پا شهری در شمال غرب ویتنام است. در اغلب تورهای گردشگری که از سا پا یا استان لائو کای دیدن می کنند، بازدید از بازار باک ها نیز گنجانده شده است. بنابراین خریداری تورهای گردشگری آسان ترین راه رسیدن به بازار خواهد بود؛ اما اگر می خواهید خودتان به بازار بروید باید خود را به میدان اصلی منطقه روستایی باک ها برسانید. از این میدان تا بازار تنها حدود 2 دقیقه پیاده روی در پیش دارید، اینجا بزرگترین بازار محلی منطقه است و وسعت زیادی هم دارد و به راحتی آن را خواهید یافت.

بازار باک ها حدود 76 کیلومتر با نزدیکترین ایستگاه قطار فاصله دارد و منطقه ای دور افتاده به شمار می آید. اگر از سا پا به سمت بازار باک ها بروید چیزی حدود 3 ساعت یا 100 کیلومتر راه در پیش خواهید داشت. این بازار تنها مکانی برای خرید نیست بلکه فرصتی را فراهم می کند تا با قومیت های مختلف آشنا شوید بنابراین بهتر است که سختی راه را تحمل کنید تا تجربه ای فوق العاده به دست بیاورید.

اگر علاقه مند باشید می توانید با خرید تورهای گردشگری از بازار باک ها دیدن کنید، با خرید این تورها راهنمایان از ایستگاه قطار به دنبال شما می آیند و پس از صرف صبحانه به سوی بازار باک ها راهنمایی تان می کنند. هزینه این تورها اغلب حدود 80 دلار (3,488,000 تومان) است.

با استفاده از اتوبوس

همانطور که گفتیم بازار باک ها در استان لائو کای قرار دارد؛ استانی که پایتختش شهری به همین نام است. حال اگر می خواهید با استفاده از اتوبوس به بازار باک ها برسید باید از مقابل ایستگاه راه آهن لائو کای (واقع در شهر لائو کای) به دنبال اتوبوس های عمومی خط لائو کای - باک ها باشید. با استفاده از این اتوبوس ها می توانید با کمترین هزینه ممکن خود را به این بازار برسانید. برنامه حرکت این اتوبوس ها به شرح زیر است:

06:30 - 07:00 - 12:00 - 13:00- 15:00

برنامه برگشت این اتوبوس ها هم از این قرار است:

06:00 - 07:00 - 08:00 - 12:10- 13:00

در این اتوبوس سواری شما مسیری 70 کیلومتری را به صورت حدودی در 120 دقیقه طی خواهید کرد! پس بهتر است برنامه سفرتان را به دقت بچینید.

با استفاده از ماشین شخصی

شم می توانید از شهر لائو کای ماشین اجاره کنید و خود را به این بازار برسانید.

آدرس: ویتنام، استان لائو کای، منطقه روستایی باک ها، بازار باک ها 

Address: Ngọc Uyển, TT. Bắc Hà, Bắc Hà, Lào Cai, Vietnam

Photo by : Unknown

با این ویدیو به بازار رنگارنگ باک ها در ویتنام سفر کنید

در هنگام بازدید از بازار باک ها این نکات را رعایت کنید

شما به عنوان یک گردشگر بدون شک دوست دارید از این بازار و مردم محلی عکاسی کنید. وقتی به باک ها می روید افراد زیادی را مثل خودتان خواهید دید که با دوربین های کوچک و بزرگ شان در جای جای بازار در حال ثبت تصاویر رنگارنگ هستند؛ اما این نکته را رعایت کنید:

به وسایل و اجناس فروشندگان دست نزنید؛ سعی کنید بدون هیچ سوال و جوابی تنها عکاسی کنید. شاید اگر به اجناس فروشندگان دست بزنید باعث دلخوری آن ها شوید. پس فقط به ثبت عکس تان بسنده کنید.

به دلیل محل قرارگیری بازار بیشتر روزهای سال، در بازار باک ها، آب و هوایی سرد را تجربه  خواهید کرد. پس برای این موضوع هم تدبیری بیندیشید.

به یک بازار محلی آمده اید پس انتظار نداشته باشید با بانک و یا دستگاه خودپرداز روبرو شوید. باید به مقدار کافی پول نقد با خود به همراه داشته باشید.

Photo by : Unknown

نکاتی جالب درباره بازار باک ها

با این که تا اینجا درباره بازار باک ها صحبت های زیادی کردیم؛ اما نکته های دیگری وجود دارد که در این قسمت به آن ها خواهیم پرداخت:

 1. برخی معتقدند بازار باک ها، رنگی ترین بازار سنتی جهان است.
 2. خوراکی هایی در این بازار یافت می شود که برای گردشگران بسیار عجیب هستند و فروشنده ها هم نمی توانند توضیح دهند که آن ها چه هستند.
 3. در اطراف این بازار کوتاه کردن مو نیز رواج دارد. اگر دوست داشته باشید می توانید در عرض چند دقیقه روی صندلی یک آرایشگر محلی بنشینید تا موهای تان را کوتاه کند.
 4.  بعضی از فروشندگان بانوی این بازار کودکان خود را به پشت شان می بندند و کار می کنند.
 5. فروشندگان برخی از حیوانات اهلی در این بازار مرد هستند.
 6. برخی از غذاهایی که در این بازار سرو می شوند فقط از برنج تشکیل شده اند اما تزیین جالبی دارند.
 7. در طول گردش تان در این بازار شاید مردانی را ببینید که در حال استعمال مواد مخدر هستند.
 8. قوم های متعددی در بازار باک ها شرکت می کنند که از مهم ترین آن ها می توان به نونگ (Nung)، فلائور مونگ (Flower Hmong)، فو لا (Phu La)، بلک دائو (Black Dao)، تای (Tay) و... نام برد.
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

توصیه کارناوال

پیشنهاد می کنیم که اگر حتا به قصد خرید به بازار باک ها نمی روید، یک شی کوچک از فروشندگان این بازار خریداری کنید. بسیاری از آن ها با دیدن گردشگران خارجی انرژی می گیرند و حتا دیده شده که با شور و شوق از میزان فروش شان به خارجی ها تعریف می کنند. خرید شما از آن ها باعث می شود که بیشتر تلاش کرده و بازار را رونق بدهند.

توجه داشته باشید که برخی از فروشندگان این بازار دوست ندارند که از آن ها عکس بگیرید بنابراین بهتر است برای این کار از آن ها اجازه گرفته و سپس اقدام کنید. برخی از فروشنده ها در واکنش به گردشگرانی که عکس های زیادی می گیرند، اخم کرده و برخورد خوبی ندارند. آنها عقیده دارند که حیوانات باغ وحش نیستند و برای تماشای گردشگران به آن ها نیامده اند و خوب نیست که همه از آن ها عکس بگیرند.

پیشنهاد می کنیم پیش از ساعت 9 صبح برای بازدید از بازار باک ها اقدام کنید زیرا خلوت تر است و می توانید آسان تر از کالاها دیدن کرده و از محیط اطراف لذت ببرید.

از نکته های دیگری که در بازدید از بازار باک ها باید به آن توجه داشته باشید این است که شاید در زمان بازدیدتان در اطراف بازار گاو یا دیگر حیوانات محلی را نیز ببینید، اگر از این حیوان ها می ترسید از قبل به این موضوع فکر کنید.

گردشگرانی که به قصد بازدید از بازار باک ها صبح شان را آغاز می کنند، اغلب ساعت 6:30 به ایستگاه قطار لائو کای (Lao Cai) می رسند و در رستوران های اطراف ایستگاه صبحانه شان را میل می کنند. پس از صبحانه به سوی بازار باک ها رهسپار می شوند. در طی این مسیر پلی زیبا به نام بائو های (Bao Nhai) به چشم می خورد که دیدنش خالی از لطف نیست پس از عبور از این پل و ادامه دادن مسیر به بازار مد نظرتان خواهید رسید. 

با توجه به بزرگ بودن بازار، یک کفش پیاده روی راحت بپوشید. همچنین با در نظر گرفتن فصل سفرتان چتر را هم فراموش نکنید چرا که ممکن با باران های گاه و بیگاه غافل گیر شوید. همچنین می توانید از این چترها به عنوان یک سایه بار استفاده کنید.

Photo by : Unknown

سخن آخر

امروز گشتی زدیم در یکی از روستاهای ویتنام، کشوری که کمتر مورد توجه گردشگران خارجی قرار می گیرد اما آرام آرام در این زمینه رو به پیشرفت است. با هم به بازار رنگارنگ باک ها سر زدیم که فروشندگان آن بانوانی با لباس های محلی و زیبا بودند.

نظر شما درباره بازار باک ها چه بود؟

آیا دوست دارید در طول سفرهای تان از بازارهای محلی نیز دیدن کنید؟

منتظر دیدگاه های شما خوبان هستیم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.8

بررسی شده توسط زهرا میرزایی

حال و هوای خوش(عالی) 5
تنوع محصولات و فروشگاه‌ها(عالی) 5
سطح امنیت(عالی) 4.5

نقاط قوت

 • مشهورترین بازارهای محلی ویتنام
 • دارای فروشنده های خانم با لباس های محلی و رنگارنگ
 • فروش صنایع دستی و سوغات متنوع
 • بزرگترین بازار بومی شمال ویتنام
 • قرار گرفتن در میان مردم محلی و همنشینی با آن ها
 • فرصت تجربه غذاهای بومی و محلی

نقاط ضعف

 • وجود مسیرهای نامناسب برای بازدید
 • عدم وجود سرویس بهداشتی
 • وسایل نقلیه عمومی ضعیف

نقد و بررسی کاربران

بازار باک های ویتنام را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست