کاخ دلمه باغچه استانبول

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
بازدید از کاخ: 60 لیر ترکیه
(129,000تومان)
بازدید از بخش حرم: 40 لیر ترکیه
(86,000تومان)
ساعت دسترسی:
امروز سه‌شنبه 9:00 صبح تا 16:00
مدت زمان پیشنهادی:
2 تا 3 ساعت
آدرس:
استانبول، ناحیه اروپایی بشیکتاش، محله ویشنزاده،، خیابان دلمه باغچه

در صف نقد و بررسی کارناوال

امتیاز نقد و بررسی کاربران

3.3
1 نظر
emre çelik
Rizwan Sheik
Valerio GIGANTE
Joshua Davenport

دلمه باغچه یکی از کاخ های تاریخی و باشکوه استانبول است که در سفر به این شهر نباید دیدنش را از دست بدهید. شاید بد نباشد که کمی از تاریخچه این کاخ لوکس بدانید؛ کاخ دلمه باغچه در اواسط قرن ۱۹، درست در نزدیکی بسفر و به دستور سلطان عبدالمجید یکم (سی و یکمین سلطان امپراتوری عثمانی) ساخته شد. کاخ دلمه باغچه به سبک نئوباروک و در قرن نوزدهم میلادی توسط معمار ارشد دربار عثمانی بنا شد. این کاخ، آخرین اقامتگاه سلطنتی پادشاهان عثمانی محسوب می شد و 6 سلطان عثمانی در آن روزگار گذراندند. در کاخ باشکوه دلمه باغچه که به صورت متقارن ساخته شده است، ۲۸۵ اتاق، ۴۳ سرسرا و ۶ حمام ترکی به چشم می خورد. همچنین یک چلچراغ ۴۰۰۰ کیلوگرمی کریستالی و زیبا در سالن رقص کاخ دلمه باغچه وجود دارد که ۳۶ متر ارتفاع دارد. همچنین کاخ دلمه باغچه اسکله ای ۶۰۰ متری دارد و دو ورودی چشمگیر به دو حیاطش متصل می شوند. 

تا پیش از جمهوری ترکیه، دلمه باغچه خانه سلاطین بود و پس از آن مصطفی کمال آتاتورک به هنگام بازدیدش از استانبول در آن اقامت می گزید. جالب است بدانید که آتاتورک در همین کاخ از دنیا رفت. امروزه کاخ دلمه باغچه به عنوان موزه کاربری دارد و مهمانخانه کاخ نیز برای پذیرایی از میهمانان سیاسی خارجی و مهم ترکیه مورد استفاده قرار می گیرد. 

موزه کاخ دلمه باغچه 3 بخش دارد که عبارت اند از: موزه مجموعه های کاخ، موزه موسیقی و موزه ساعت.

انتشار

22 شهریور 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.