کارناوال - راهنمای سفر

کاخ توپکاپی استانبول

© Valerio GIGANTE

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
بلیت موزه: 72 لیر ترکیه(155,000تومان)بلیت بخش حرم: 42 لیر ترکیه(90,000تومان)بلیت ایا ایرنه: 36 لیر ترکیه(77,000تومان)
ساعت دسترسی:
امروز چهارشنبه 9:00 صبح تا 17:00
مدت زمان پیشنهادی:
2 تا 3 ساعت
آدرس:
استانبول،منطقه اروپایی فاتح، محله جانکورتران، نزدیک میدان سلطان احمد، جنب پارک گولهانه

در صف نقد و بررسی کارناوال

امتیاز نقد و بررسی کاربران

5
0 نظر
Evgeny Popov
Valerio GIGANTE
Bjørn Erik Pedersen
Saad Salem

کاخ توپکاپی یکی از بزرگ ترین و مهم ترین کاخ های استانبول است که بین سال های ۱۴۶۶ تا ۱۴۷۸ به دستور سلطان محمد دوم بر روی تپه ای کوچک در شبه جزیره قسطنطنیه (استانبول امروزی) بنا شد.

کاخ توپکاپی در طی قرن های ۱۵ تا ۱۹ میلادی مرکز سیاسی سلطنت عثمانی بود تا این که کاخ دولماغچه (یکی دیگر از کاخ های باشکوه و تاریخی استانبول) ساخته شد. توپکاپی همچنین یکی از اقامتگاه‌های اصلی سلاطین عثمانی و مکانی برای برگزاری مسابقات و تفریحات آن ها در طی ۴۰۰ سال محسوب می‌شد.

در حال حاضر کاخ توپکاپی که به عنوان موزه کاربرد دارد، یکی از مقاصد مهم گردشگری استانبول محسوب می‌شود و سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر است. جالب است بدانید که در موزه توپکاپی اشیای مقدسی از پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص) نگهداری می‌شود که از آن جمله می توان به عبا و شمشیر ایشان اشاره کرد.

کاخ توپکاپی از ۴ حیاط اصلی و ساختمان های کوچک و بزرگ تشکیل شده و در طی تاریخ محل سکونت ۴۰۰۰ نفر بوده است. نکته جالب توجه دیگر این که کلیسای ایاایرنه، درون حیاط اول این کاخ بزرگ قرار دارد و خود جاذبه ای دیگر برای علاقه مندان محسوب می شود. 

موقعیت این کاخ به گونه ای است که از شمال با گلدن هورن، از جنوب با دریای مرمره و از شمال شرق با پل بسفر احاطه شده است و اشراف فوق العاده ای به بخش شرقی و آسیایی استانبول دارد. 

انتشار

09 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.