کارناوال - راهنمای سفر

آبنمای دبی

دبی، بلوار شیخ محمد بن راشد، فشن پارکینگ دبی مال

4.9

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 7 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 18:00 تا 23:00

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

همه چیز درباره آبنمای دبی

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 شهریور 1398

به روز رسانی

14 تیر 1399

معرفی /

آبنمای دبی

در این مطلب آبنمای دبی را به شما معرفی می کنیم و هر آنچه برای بازدید از این آبنما لازم است را به شما می گوییم، اطلاعاتی نظیر ساعت کاری آبنمای دبی، جاذبه های اطراف آن، بهترین مکان ها برای تماشای رقص فواره ها، آدرس آبنمای دبی و ... ؛ همچنین چندی از زیباترین تصاویر آبنمای دبی را نیز با شما به اشتراک می گذاریم که حتما شما را برای بازدید از این جاذبه ترغیب می کنند. در این گشت و گذار همراه کارناوال باشید.

چرا آبنمای دبی؟ 


 • بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیاست.
 • از برترین جاذبه های گردشگری دبی به شمار می رود.
 • این آبنما در کنار دو جاذبه مهم برج خلیفه و دبی مال قرار دارد و در کنار بازدید از آن، می توانید در این دو مکان نیز گشتی داشته باشید. 
 • آبنمای دبی بلندترین فواره های دنیا را دارد. 
 • شما می توانید به صورت رایگان از یکی از مهم ترین و دیدنی ترین جاذبه های دبی دیدن کنید.
Photo by : Kalim Saliba

آشنایی با آبنمای دبی | The Dubai Fountain

آبنمای دبی، یکی از پربازدید ترین جاذبه های دبی است که در مرکز شهر قرار دارد. این آبنما که لقب بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا را به خود اختصاص داده داخل دریاچه مصنوعی برج خلیفه واقع شده است و 3 جاذبه مهم شهر، یعنی مرکز خرید دبی مال، بازار عربی سوق البهار، و برج خلیفه در اطرافش قرار گرفته اند.

آبنمای دبی بلندترین فواره های دنیا را دارد و در هر نمایش می تواند 22 هزار گالون آب را تا ارتفاعی در حدود 150 متر که برابر با یک ساختمان 50 طبقه است به بیرون پرتاب کند. هر روز از ساعت 18 به بعد در نمایش های 5 تا 6 دقیقه ای می توانید شاهد رقص زیبای آب در آبنمای دبی باشید؛ جاذبه ای که تماشای آن هیچ هزینه ای برای شما در برنخواهد داشت و می توانید هر چقدر که دل تان خواست از تماشای نمایش ها لذت ببرید البته به شرطی که بتوانید جای مناسبی برای خود در میان انبوه جمعیت پیدا کنید... در ادامه بهترین مکان ها برای تماشای فواره های رقصان را به شما معرفی می کنیم تا در حین بازیدتان از این مکان، بتوانید بهترین دید را به آبنمای دبی داشته باشید. 

Shardox Barcelona 
Jofy Pallatt 

بهترین نقاط برای تماشا آبنمای دبی

در ادامه چند موقعیت عالی برای تماشای این آبنمای جذاب را معرفی می کنیم:

مرکز خرید دبی مال و پل سوق البهار

تماشای آبنمای دبی از بسیاری از نقاط مرکز شهر دبی ممکن است؛ اما معروف ترین نقطه برای تماشای این اجرا، مسیر پیاده رویی ست که رو به روی مرکز خرید دبی مال، در کنار دریاچه برج خلیفه قرار گرفته است. درست در زمانی که ساعت اجرای نمایش فواره ها آغاز شود، صدها نفر از مرکز خرید خارج می شوند و برای تماشای رقص فواره ها در کنار دریاچه  گرد هم می آیند. اگر می خواهید بهترین دید را به آبنما داشته باشید بهتر است حداقل 15 دقیقه زودتر به این منطقه بیایید و در اول صف قرار بگیرید تا هم منظره بهتری ببینید و همچنین گرفتار جمعیتی نشوید که از  دبی مال خارج می شوند یا از پل سوق البهار به این منطقه می آیند.

یکی دیگر از نقاطی که می تواند برای تماشای نمایش آبنمای دبی مناسب باشد، پیاده رویی ست که در مقابل سوق البهار قرار دارد. این منطقه به مراتب خلوت تر از  مقابل دبی مال است و به همین خاطر، در آرامش بیشتری می توانید از رقص فواره ها و موسیقی لذت ببرید. همچنین پلی که از سوق البهار به دبی مال کشیده شده است هم چشم انداز مناسبی به آبنمای دبی دارد و می تواند مکان جذابی برای تماشای فواره های رقصان باشد. 

Dimitris Gikas 
Amitabh Sharma 

رزرو میز در رستوران های اطراف

یکی از بهترین راهکارها برای تماشای رقص آبنمای دبی، رزرو میز در یکی از رستوران های اطراف آبنماست، به خصوص اگر رستوران مد نظر بخش روباز هم داشته باشد؛ شما می توانید به رستوران های منطقه سوق البهار یا دبی مال بروید و از تماشای آبنمای دبی لذت ببرید. 

رستوران های مرکز خرید دبی مال

رستوران آمریکایی تی جی آی فرایدیز | TGI Fridays

رستوران لبنانی وافی گورمی | Wafi Gourment 

رستوران ایتالیایی کارلوچی‌ز | Carlucci's

کافه جو | Joe's Cafe 

رستوران فرانسوی مدلین | Madeleine

رستوران لبنانی برج الحمام | Burj Al Hamam

رستوران های بازار سوق البهار

کافه رستوران دین و دلوکا | Dean & Deluca cafe

رستوران خاومیانه ای بیکر و اسپایس | Baker & Spice

رستوران بریتانیایی ریوینگتون گریل | Rivington Grill

رستوران ایتالیایی اوربانو | Urbano 

رستوران فرانسوی مرگو | Margaux Restaurant 

رستوران تایلندی منگو تیری | Mango Tree 

رستوران ایتالیایی بیچه ماره | Bice Mare

رستوران کالیفرنیایی آسیایی زتا | Zeta

رستوران نئوز | Neos

Knate Myers 
Ariel Caguin 

قایق سواری درون دریاچه برج خلیفه

یکی از فرصت های جذابی که در مرکز شهر دبی برای تماشای فواره های رقصان دبی فراهم شده است، قایق سواری درون دریاچه برج خلیفه و قرارگیری در نزدیک ترین حالت ممکن به فواره هاست. برای این تجربه از قایق های سنتی شهر دبی استفاده می شود که عبره (Abra) نام دارند و تا 6 نفر را در خود جای می دهند. هر تور تماشای آبنما و قایق سواری درون دریاچه، 30 دقیقه زمان می برد و گردشگران در این مدت فرصت دارند تا تجربه رویایی تماشای فواره از نزدیک را برای خود رقم بزنند. 

باید بدانید که برای استفاده از قایق ها ظرفیت بسیار محدودی وجود دارد و برخی از افراد از ماه ها قبل، بلیت تور دریاچه را خریداری می کنند تا مبادا در حین سفرشان به دبی، این فرصت تماشایی را از دست بدهند. در مدت سواری با این قایق ها امکان نوشیدن و خوردن هیچ خوراکی وجود ندارد و همچنین، مسافران نمی توانند چمدان یا ساک خود را در این قایق سواری به همراه دشته باشند؛ البته در عوض، درون ساحل بدون تقبل هزینه ای از وسایل آن ها مراقبت می شود. 

ساعت حرکت قایق های عبره با ساعت نمایش فواره های رقصان تنظیم شده اند و هر قایق، درست 15 دقیقه پیش از آغاز نمایش فواره ها از کناره ساحل حرکت می کند و به سمت فواره ها می رود. 

*قیمت کرایه این قایق ها، بسته به شرکت و وب سایتی که از آن قایق را کرایه می کنید متفاوت است و از حدود 68.25 درهم امارات (1,276,412 تومان) شروع می شود. 

پیاده راه نزدیک آبنما 

در حال حاضر یک پلتفرم شناور در محدوده آبنمای دبی و رو به روی برج خلیفه به چشم می خورد که به بازدیدکنندگان فرصت می دهد تا در کنار تور بازدید از برج خلیفه، آبنمای دبی را از نزدیکترین حالت ممکن تماشا کنند. این مسیر پیاده‌رو، 272 متر طول دارد و از پارک برج (Burj park) آغاز می شود و در ادامه، به نزدیکی فواره های رقصان می رسد. بد نیست بدانید نزدیک ترین نقطه از این مسیر تا آبنمای دبی تنها 9 متر است. 

بلیت این پیاده راه را می توانید به صورت آنلاین از این لینک خریداری کنید. هزینه بلیت این پلتفرم، برای کسانی که تور بازدید از طبقه 124 و 125 برج خلیفه را می گیرند، رایگان است؛ اما اگر بخواهید جداگانه بلیت این پلتفرم را تهیه کنید هزینه ها به شکل زیر است:

1 نفر 15 درهم امارات (280,530 تومان)

2 نفر 30 درهم امارات (561,060 تومان)

4 نفر 60 درهم امارات (1,122,120 تومان)  

Sudeesh Kumar 

مسیر دسترسی

آبنمای دبی در بلوار شیخ محمد بن رشید و درون دریاچه برج خلیفه قرار گرفته است و تنها چند قدم تا مرکز خرید دبی مال فاصله دارد. برای دسترسی به این فواره ها، چند وسیله نقلیه مختلف از جمله مترو، اتوبوس، تاکسی آنلاین و سرویس های رایگان دبی مال در اختیار شماست:

مترو: نزدیک ترین ایستگاه مترو به آبنمای دبی، ایستگاه مترو دبی مال/برج خلیفه است که در نزدیکی برج خلیفه قرار دارد. در این ایستگاه پیاده شوید و با یک پیاده روی 20 دقیقه ای خود را به آبنما برسانید.

اتوبوس: دو خط اتوبوس 27 و 29 دسترسی شما را به دبی مال ممکن می کنند. خط 27 از ایستگاه بازار طلافروشی دبی حرکت می کند و نخستین ایستگاه خط 29 نیز ایستگاه غبیبه (Ghubaiba) است. این اتوبوس ها هر 15 دقیقه یک بار حرکت کرده و در قسمت در ورودی دبی مال توقف می کنند؛ از آن جا به سادگی می توانید به سوی آبنما بروید. 

تاکسی آنلاین: تاکسی های آنلاین معروف اوبر (Uber) و کریم (Careem) در شهر دبی فعالیت دارند. برای استفاده از خدمات خوب این دو شرکت کافیست برنامه آن ها را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و با مشخص کردن مبدا و مقصد خود تاکسی بگیرید.

سرویس های رایگان دبی مال: برای دسترسی به دبی مال می توانید از سرویس های رایگان مرکز خرید دبی مال نیز استفاده کنید. سرویس های دبی مال از 10 هتل معروف دبی به سوی این مجموعه حرکت می کنند. این هتل ها عبارت اند از: هتل سوفی‌تل (Sofitel)، هتل ریکسوس (Rixos)، هتل دِ وستین (The Westin)، هتل له مریدیان مینا سیاحی (Le Meridian Mina Seyahi)، هتل هابتور گرند (Habtoor Grand)، هتل له رویال مریدیان (Le Royal Meridian)، هتل د ریتز کارلتون (The Ritz Carlton)، هتل موون‌پیک (Movenpick)، هتل ریکسوس پریمیر (Rixos Premier) و هتل هیلتون (Hilton).

برای آشنایی بیشتر با وسایل حمل و نقل دبی و هزینه های هر کدام از آن ها، خواندن مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی دبی را از دست ندهید.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، بلوار شیخ محمد بن رشید، فشن پارکینگ دبی مال

Address: Fashion Parking - Dubai Mall, Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd, Dubai, United Arab Emirates

برای خرید بلیط هواپیما تهران دبی با مناسب‌ترین قیمت می‌توانید از وبسایت کارناوال استفاده کنید.

Photo by : Jiyong Jang

اطلاعات بازدید

برای دیدن نمایش آبنمای دبی لازم نیست حتما هزینه ورودی بپردازید و می توانید بدون پرداخت هزینه، کمی دورتر از محوطه آبنما، اجرا را تماشا کنید. اما همانطور که بالاتر گفتیم برای داشتن تجربه ای جذاب تر می توانید قایق سواری در هنگام اجرای آبنما را تجربه کنید و با پرداخت مبلغی در حدود 68.25 درهم امارات (1,276,412 تومان) سوار بر قایق های سنتی در حوالی فواره ها بگردید. همچنین تماشای رقص فواره ها از روی پلتفرم ویژه نیز از گزینه های پیش روی تان است. 

سانس های اجرای نمایش فواره ها:

اجراهای عصر و شب در تمام روزهای هفته: از ساعت 18:00 تا 23:00، هر 30 دقیقه یک بار

به جز اجرای روتین هر روزه، در سانس های زیر نیز رقص فواره ها را می توان تماشا کرد: 

شنبه تا پنجشنبه: دو اجرا در ساعت های 13:00 و 13:30

جمعه: دو اجرا در ساعت های 13:30 و 14:00

*هر کدام از نمایش ها بین 5 تا 6 دقیقه طول می کشد. 

Photo by : Abbas Muhammad

ویدیوی آبنمای دبی

برای تماشای ویدیویی جذاب از آنمای دبی، بر روی لینک زیر کلیک کنید

ویدیوی آبنمای دبی

اطلاعاتی درباره آبنمای دبی

طراحی و ساخت آبنمای دبی در وهله اول به خاطر نشان دادن هرچه بیشتر دبی به جهانیان و زیباسازی مرکز خرید دبی مال بود که به عنوان بزرگترین مرکز خرید دنیا شناخته می شود. این آبنما اولین بار در تاریخ 8 می 2009 ، با هزینه ساخت 800 میلیون درهم امارات آغاز به کار کرد. آبنمای دبی توسط کمپانی وِت دیزاین (WET Design) طراحی شده که پیش از این طراحی آبنمای هتل بلاژیو (Bellagio) در لاس وگاس را بر عهده داشته است.

نورپردازی این فواره های رقصان، توسط 6600 چراغ و 50 پروژکتور رنگی صورت می گیرد. این فواره های رقصان 275 متر را درون دریاچه 12.1406 هکتاری برج خلیفه اشغال کرده اند و طراحی شان به شکل 5 حلقه با ابعاد مختلف و دو قوس کمانی است. در این فواره ها، رشته ها و پروژکتورهای رنگی بیش از 1000 شکل مختلف از نمایش های آب را به تصویر می کشند و یک طیف رنگی کامل را به نمایش می گذارند. بد نیست بدانید نمایش آبنمای دبی از فاصله تقریبی 32 کیلومتری قابل دیدن است. 

Pasquale Asmar 
Darren Tan 

سخن آخر

یکی از زیباترین جاذبه های دبی را مورد بررسی قرار دادیم و هر آنچه برای بازدید از این جاذبه مورد نیازتان است را ذکر کردیم. نگاهی به برترین نقاط برای تماشای فواره رقصان داشتیم، کمی از ساخت و ویژگی های آبنمای دبی گفتیم و ویدیویی زیبا از این جاذبه را با شما به اشتراک گذاشتیم. 

آیا تا به حال نمایش آبنمای دبی را از نزدیک دیده اید؟

به نظرتان جای معرفی کدام جاذبه دیگر از دبی در کارناوال خالی ست؟

منتظر پیشنهاد و نظرهای شما هستیم. 

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

5

بررسی شده توسط نسیم امینی

ارزش بازدید(عالی) 5
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5
حال و هوای خوش(عالی) 5

نقاط قوت

 • بزرگترین آبنمای موزیکالِ دنیا
 • دارای بلندترین فواره های دنیا
 • قرارگیری در مرکز شهر دبی و امکان بازدید از جاذبه های متعدد در کنار آبنما
 • فرصت تماشای یکی از منحصر به فردترین نمایش های دنیا
 • بازدید رایگان

نقاط ضعف

 • شلوغی بیش از حد محوطه در حین نمایش

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 7 رای

4.9

دوستان

2

زوج

2

خانواده

1

آیا بازدید از آبنمای دبی را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش بازدید(عالی) 4.9
حال و هوای خوش(عالی) 4.9

آبنمای دبی را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
علی اعرافی

4.8

آقا دمش گرم هرکی اینو ساخته که ملت حاشو ببرن

سفر با همسر
تجربه سفر علی اعرافی به آبنمای دبی

انتشار: 20 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
ترانه ديبا

منظره های واقعاً زیبا که مثلش لاس وگاس هست اما به این اندازه تماشایی نیست.مخصوصا نورپردازی در ساختمانها . خوب ارزشش را داره جون هیچ هزینه ای برای دیدنش وجود نداره. فقط کافیه خارج از بازار دبی قدم بزنید.

5

سفر با دوستان, خانواده
تجربه سفر ترانه ديبا به آبنمای دبی

انتشار: 19 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
نعمت خارا

5

خیلی تصاویرش قشنگه حتما از نزدیک جذابتره

انتشار: 19 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست