نقد و بررسی کارناوال

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
بزرگسالان بالای 12 سال: 50 درهم امارات
(174,000تومان)
کودکان 3 تا 12 سال: 40 درهم امارات
(139,000تومان)
کودکان زیر 2 سال و معلولان رایگان
ساعت دسترسی:
امروز شنبه تعطیل
مدت زمان پیشنهادی:
2 تا 6 ساعت
آدرس:
امارات متحده عربی، دبی، منطقه دبی لند، خیابان آل بارشا جنوبی 3 ، باغ گل دبی

پارکینگ

دارد

بهترین فصل سفر

اوایل بهار

آنتن موبایل

دارد

نیاز به راهنمای آشنا با منطقه

ندارد

سختی مسیر

آسان

ایستگاه مترو

14.8 کیلومتر- امارات مال

امتیاز نقد و بررسی کارناوال

4.4

نقد و بررسی کاربران

نقد و بررسی تخصصی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 فروردین 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

معرفی /

باغ گل دبی یکی از مشهورترین و البته خاص ترین جاذبه های این شهر است که بدون اغراق، در دنیا لنگه ندارد؛ چرا که بزرگترین باغ گل موضوعی دنیا به شمار می رود. باغ گل میراکل دبی، مجموعه ای از تندیس های غول پیکر پوشیده از گل است که فضایی رویایی و رنگارنگ را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده. امروز را با کارناوال باشید تا با هم به سراغ این مجموعه جذاب برویم، ببینیم میراکل گاردن کجاست و البته چه دیدنی هایی را در دل خود نهان کرده است. 

نکته

این نکته را در نظر داشته باشید که از اواسط بهار، باغ گل دبی به دلیل بازسازی و کاشت مجدد گل ها و گرمای هوا تعطیل خواهد شد.

چرا باغ میراکل دبی؟


 • بزرگ ترین باغ گل در جهان محسوب می شود.
 • این باغ دو رکورد در زمینه گل آرایی در گینس به نام خودش به ثبت رسانده است.
 • هزاران گونه گیاهی را یک جا خواهید دید و اجازه دارید در میان آن ها قدم بزنید.
 • باغ پروانه بزرگی هم در این مکان وجود دارد که از برترین باغ های پروانه جهان است و در آن می توانید هزاران گونه مختلف پروانه را مشاهده کنید.
 • باغ گل معجزه دبی از نظر تعداد گل به کار رفته در مجوعه خود، در دنیا بی نظیر است

معرفی باغ گل میراکل دبی | Dubai Miracle Garden

باغ گل میراکل یکی از زیباترین و رویایی ترین جاذبه های شهر دبی است که دیدنش را در سفر به دبی نباید از دست بدهید. این باغ متفاوت، بزرگترین باغ گل دنیاست که وسعتی برابر با 72,000 متر مربع مساحت دارد. چیزی که میراکل را از دیگر باغ های دنیا متمایز می کند، نحوه به کار بردن گل ها و گل آرایی آن است. در واقع در این باغ شما با باغچه ها و باغ هایی عادی مواجه نیستید، بلکه مجسمه های غول پیکری را خواهید دید که تماما با گل پوشانده شده است. گل آرایی در باغ میراکل به گونه ای است که اشکال به صورت سه بعدی به نظر برسند و به شکل واقعی خود نیز نزدیک باشند. گل ها به شکل های مختلف آرایش یافته اند؛ از ستاره و قلب و مربع و مثلث گرفته تا هرم و حتا کلبه اسکیموها. در تمام قسمت های باغ میراکل ماکت هایی از ماشین، ساختمان یا حتا برج ها نیز قرار دارند و آن ها را با گل پوشانده اند؛ به عبارت دیگر اتومبیل ها، مجسمه ها و اشیایی از این دست را گل آرایی کرده اند تا جلوه ای جذاب را به نمایش بگذارند. 

در مجموع حدود 45 میلیون گل از 60 گونه مختلف از سرده اطلسی ها، شمعدانی ها، گل جعفری و ... در این باغ کاشته شده است. جالب آن که برخی از این گونه ها برای نخستین بار است که در منطقه خلیج فارس پرورش می یابند. البته باید توجه داشته باشید که هر سال تعداد این گل ها و آرایش آنها تغییر می کند زیرا همه ساله در فصل تابستان باغ گل تعطیل می شود و در این زمان به بازسازی باغ و کاشت مجدد گل ها می پردازند. یعنی اگر سالی یک بار به دبی بروید، باغ گل میراکل هر بار ظاهری متفاوت دارد.

افتتاحیه باغ گل دبی

 باغ میراکل در سال 2013 همزمان با 14 فوریه (روز عشق) افتتاح شد و نامش با عنوان بزرگترین باغ گل طبیعی دنیا بر سر زبان ها افتاد. این باغ توانست در مراسم افتتاحیه اش به مدت 1 ماه، پذیرای 2,000,000 بازدیدکننده باشد. همچنین بد نیست بدانید که این باغ در سال 2015 به واسطه خلق یک باغ نوین توانست جایزه موزل (Mossele Award) را از آن خود کند. این جایزه از سوی شبکه بین المللی گردشگری باغ (International Garden Tourism Network) در کنفرانس گردشگری باغ تورنتو به این باغ اهدا شد. همراه ما باشید تا بیشتر با باغ میراکل آشنا شویم.

در کنار این همه زیبایی و گل های رنگارنگ شاید وجود پروانه ها هم نظرتان را جلب کند چرا که میراکل میزبان باغ پروانه دبی هم هست. در این باغ پروانه صدها پروانه زیبا و رنگین نگهداری می شود که بازدید از آن ها می تواند رنگی دیگر به گشت و گذار شما ببخشد. 

دیدنی های باغ میراکل

به طور کلی باغ گل معجزه دبی دیدنی های بسیاری را در خود جای داده که حتا با چند بار بازدید هم ممکن است برخی از آنها را نبینید. در اینجا به این دیدنی های جذاب اشاره می کنیم:

1- ایرباس A380

شاید با خودتان فکر کنید که یک هواپیما در وسط یک باغ گل چه می کند؟! این هواپیما یکی از قابل توجه ترین قسمت های باغ میراکل و سوژه عکس بسیاری از بازدیدکنندگان به شمار می رود. بر روی این هواپیما آرم هواپیمایی امارات دیده می شود و واقعا یک ایرباس A380 است. در واقع باغ گل میراکل با همکاری شرکت هواپیمایی امارت توانست این مجسمه گل کاری شده عظیم الجثه را بسازد. این مجسمه که در ابعاد واقعی یک هواپیماست با بیش از 500 هزار گل و گیاه زنده ساخته شده است. جالب آن که این هواپیمای پوشیده از گل با این ابعاد، در سال 2016 توانست در دنیا عنوان بزرگترین مجسمه گل دار به شکل هواپیما را به خود اختصاص دهد. 

2- خیابان دیزنی | Disney Avenue

بخشی از باغ میراکل دبی به خیابان دیزنی اختصاص دارد. هنگامی که پا به این بخش می گذارید، می توانید از شخصیت های غول پیکر دیزنی که در هیبتی پوشیده از گل حاضر هستند، دیدن کنید. در این بخش 9 شخصیت معروف دیزنی مانند میکی موس، مینی موس، دانلد داک و ... به چشم می خورند. 

Photo by : Unknown

3- میکی موس | Mickey Mouse

اگر از طرفداران انیمیشن های کمپانی والت دیزنی باشید حتما با میکی موس محبوب هم آشنایی دارید. در باغ میراکل نمونه گل کاری شده این شخصیت را خواهید دید.

بد نیست بدانید مجسمه گل کاری شده میکی موس در باغ میراکل، ارتفاعی 18 متری دارد و به این ترتیب در سال 2018 عنوان پنجمین توپیاری بلند دنیا را از آن خودش کرد. خوب است بدانید توپیاری، به هنر مجسمه سازی با استفاده از هرس شاخ و برگ درختان می گویند. در توپیاری میکی موس نزدیک 100 هزار گل و گیاه به کار رفته و در کل وزنی برابر با 35 تن دارد. برای ساخت این مجسمه، از یک سازه فولادی 7 تنی با پایه بتنی 50 تنی استفاده شده است. 

همچنین جالب است بدانید با ساخت میکی موس باغ گل دبی، نخستین بار است در خاورمیانه که تندیس یکی از شخصیت های کارتونی دیزنی گل آرایی می شود. 

Photo by : Unknown

4- برج خلیفه | The Burj Khalifa

درون باغ گل میراکل نیز می توانید برج خلیفه را ببینید؛ البته نه برج خلیفه واقعی را. بلکه نمونه ای نمادین از بلندترین برج دنیا را در برابر خود می بینید که با گل های رنگارنگ در اطراف و کنار احاطه شده است. 

Photo by : yuejiang liu

5- گذرگاه قلبی | Hearts Passage

گذرگاه قلبی را به راحتی می توانید پیدا کنید؛ دالانی قلب شکل که با هزاران گل خوش رنگ و بو آرایش یافته است. این گذرگاه یکی از محبوب ترین بخش های باغ میراکل است که به راحتی در یاد بازدیدکنندگان می ماند و بسیاری خود را به این گذرگاه می رسانند تا با آن سلفی بگیرند. 

Photo by : Unknown

6- گذرگاه پروانه ای | Butterfly Passage

یکی دیگر از بخش های دوست داشتنی باغ میراکل، همین جاست: گذرگاه پروانه ای. دالانی از اشکالی بزرگ و هم اندازه پروانه که با گل های بی شماری تزئین شده اند. کافیست از این گذرگاه عبور کنید تا معنای پیاده روی «پروانه ای» را درک کنید. 

Photo by : Unknown

7- گذرگاه چتری | Umbrella Passage

یک نوع گذرگاه جذاب دیگر در باغ بزرگ میراکل انتظار شما را می کشد: گذرگاه چتری. هنگامی که وارد این گذرگاه شوید، بر فراز سرتان تعداد زیادی چترهای رنگی می بینید که در کنار هم سایبان متفاوتی را برای رهگذران ایجاد کرده اند. البته شاید برایتان جای سوال باشد که پس گل آرایی این گذرگاه چه شد؟ باید بدانید که پایه های گذرگاه چتری را گل ها پوشانده اند. 

خبر خوب آن که چندین گذرگاه چتری در باغ گل میراکل وجود دارد و شما در نقاط مختلف می توانید از حال و هوای خوش این گذرگاه بهره ببرید. دلیل اصلی ساخت چنین گذرگاه هایی در باغ گل دبی، به اقلیم و آب و هوای دبی بر می گردد. روزهای دبی به قدری گرم هستند که حتما پس از قدری گشت و گذار نیاز دارید تا زیر سایه نفسی تازه کنید. 

8- قلعه گل دار | Floral Castle

با ورود به قلعه گل دار، انگار پا به سرزمین پری ها و افسانه ها گذاشته اید. کاخ های بزرگ و کوچک که با میلیون ها گل رنگارنگ پوشیده شده اند و فضایی رویایی خلق کرده اند. درون این قلعه گشت و گذار کنید و هر جا که میل داشتید، لحظاتی برای استراحت یا صرف غذا بر روی مبل ها بنشینید و این عطر و رنگ خوشایند را به خاطر بسپارید.

9- کلبه ها | Cabanas

پس از یک گشت و گذار طولانی در باغ گل میراکل، حالا وقت آن است تا استراحتی بکنید و چی بهتر از کلبه های زیبای مجموعه؟ در هر گوشه و کنار باغ، در زیر سایبانی از گل ها و گلدان هایی در اطراف، کلبه های باغ میراکل را می توان دید که این فرصت را در اختیار شما می گذارند. این کلبه ها با آرایش جزایر هاوایی و پرده های حریر و کوسن های راحت برای پذیرایی از شما آماده اند.

10- ساعت گل | Flower Watch

 حالا نوبت آن است تا سری به ساعت گل باغ میراکل بزنید. این ساعت که قطری برابر با 15 متر دارد، تماما با گل ها و گیاهان واقعی آرایش یافته است. بد نیست بدانید طراحی گل و گیاه این ساعت بنا به فصل عوض می شود و بخش مکانیکی آن نیز در کشور آمریکا ساخته شده است. 

11- خرس تدی | Big Teddy Bear

همان طور که قبلا اشاره کردیم، باغ میراکل در روز عشق سال 2013 افتتاح شد. این روز با کادوهایی مثل خرس تدی و شکلات شناخته می شود، پس عجیب نیست که در بخشی از این باغ هم یک عروسک خرس گل آرایی شده را ببینید. این خرس ارتفاعی 12 متری دارد و با گل ها و گیاهان تازه آرایش یافته است. 

Photo by : Unknown

12- پارک دریاچه 

لذت بازدید شما از باغ معجزه بدون پیاده روی در این قسمت کامل نمی شود. در اینجا دریاچه ای را می بینید که در دورتا دور با گل آرایی های مختلف زینت یافته و فضای چشم نوازی را برای دقایقی استراحت فراهم می کند. 

13- بهشت گمشده

بهشت گمشده، یک آبشار گلی زیرزمینی است که عمقی برابر با 6 متر دارد. این بخش، در واقع ساختاری پلکانی است که انبوهی از خانه های پوشیده از گل را در خود جای داده است. بهشت گمشده، بی اغراق ترکیب رنگی بی نظیر دارد و طراحی هایش چشم شما را به خود خیره می کنند. 

14- بالای تپه

تا به این جا تا چشم کار کرده انواعی از گل آرایی های مختلف را دیده اید؛ اما در بالای تپه باغ میراکل، مجموعه ای از گل های یک رنگ را خواهید دید که با تضاد رنگی جالب توجهی در کنار هم قرار گرفته اند و دلبری می کنند. البته چیزی که این تپه را متمایز می کند، امکانات رفاهی آن نیز هست. تعدادی کافی شاپ و بستنی فروشی به شما فرصت تازه کردن گلو و دقایقی استراحت را می دهند.

Photo by : Unknown

15- آلاچیق های گلدار

آلاچیق ها، جایی که فرصت استراحتی لذت بخش را به بازدیدکنندگان اهدا می کند؛ یکی از نقاط محبوب در میان باغ ها هستند که از دیرباز اهمیت داشتند و رد پای حضور آن ها را در ادبیات کهن فارسی، یونانی و چینی می توان پیدا کرد. باغ گل دبی نیز از این عنصر مهم استفاده کرده تا به هر نحوی توجه بازدیدکنندگان را جلب کند. البته در باغ میراکل شما با آلاچیق هایی عادی طرف نیستید و همان طور که می توان حدس زد، این آلاچیق ها نیز کاملا با گل های مختلف و رنگی پوشیده شده اند.

16- لاک پشت بزرگ | Giant Tortoise

در بدو ورود به باغ میراکل، مجسمه بزرگی از لاک پشتی سبز رنگ را خواهید دید که به جای لاک، انبوهی از گل را در پشت خود حمل می کند. این لاک پشت درست در سمت راست گیت ورودی قرار گرفته و با گذر از زیر آن، بلیت خود را به مسئولان باغ نشان می دهید و به سایر بخش های باغ میراکل دسترسی پیدا می کنید. 

17- طراحی های سه بعدی گلدار  | 3D Floral Design

در این بخش طراحی های سه بعدی و مختلفی را می بینید که یا در کل به شکل گل اند و یا با گل های ریز و درشت پوشانده شده اند. 

تفریحات باغ میراکل

باغ میراکل دبی به تازگی تفریحات جالبی را در مجموعه خود اضافه کرده است از جمله:

1- پارک ترامپولین | Trampoline Park

پارک ترامپولین، مجموعه ای بی نظیر از 12 ترامپولین مختلف است که برای تمام سنین مناسب است و تمام اعضای خانواده می توانند از آن استفاده کنند. بنابراین اگر اهل پیاده روی های طولانی نیستید و پس از بازدید کوتاهی، کارتان در باغ میراکل تمام می شود؛ حتما سری به این پارک بزنید تا قدری تفریح کنید. 

2- آمفی تئاتر | Amphitheatre

یک آمفی تئاتر روباز و وسیع در باغ میراکل احداث کرده اند که با انواعی از گل آرایی های دوست داشتنی تزئین شده است. این آمفی تئاتر میزبانی از نمایش ها، رویدادها و جشن های مختلف را به عهده دارد و از امکانات خوب باغ میراکل محسوب می شود. 

3- نمایش های زنده هفتگی | Weekly Live shows

باغ میراکل دبی به صورت هفتگی نمایش ها، رژه ها و جشن های شادی را برگزار می کند که برای شرکت در آن ها کافیست خودتان را به آمفی تئاتر روباز برسانید. 

Photo by : Unknown

باغ پروانه دبی | Dubai Butterfly Garden

جالب است بدانید باغ پروانه دبی که به زعم مسئولانش، عنوان بزرگترین باغ پروانه دنیا و منطقه را دارد، در بخشی از باغ گل میراکل جا خوش کرده است. باغ پروانه دبی مساحتی برابر با 2600 مترمربع دارد و در آن بیش از 15 هزار پروانه و 26 گونه به چشم می خورد. بنابراین پس از ورود به این باغ زیبا، انبوهی از انواع پروانه های رنگارنگ را می بینید که اطراف گل ها پرواز می کنند و به سادگی بر روی دست و لباس شما نیز می نشینند. 

 از نظر ظاهری باغ پروانه از 10 گنبد تشکیل شده که محل زندگی پروانه ها هستند و در هر کدام از آنها می توانید نمایشی دیدنی از پروانه ها با رنگ ها، اندازه ها و گونه های مختلف ببینید. بخشی از این باغ نیز به موزه پروانه ها اختصاص دارد. قسمت جالب ماجرا آن جاست که برای تعامل و نزدیک شدن به پروانه ها، راهنمایان باغ پروانه دبی به کمک شما می آیند و نشان می دهند چطور می توانید راحت تر با پروانه ها عکاسی کنید. اگر با بچه های قد و نیم قدتان به دبی سفر می کنید، دیدن این جاذبه را نباید از دست بدهید.

ساعت بازدید: 09:00 تا 18:00

هزینه بازدید: 

 • بزرگسالان و کودکان بالای 2 سال: 
  55 درهم امارات
  (191,000تومان)
 • معلولان و کودکان زیر 2 سال: رایگان

رستوران ها و کافه های باغ میراکل

کافی شاپ ها، رستوران ها، مغازه های بستنی فروشی، کیوسک پاپ کورن، بوفه های مواد غذایی و نوشیدنی و... در باغ می توانند نیازهای شما را در زمینه غذا و خوراکی برطرف کنند.

رستوران های باغ گل میراکل عبارت اند از:

 1.  هاردیز | Hardees: سبک منو: آمریکایی؛ ساندویچ 
 2. عذرات لبنان | Azrat Lebnan: سبک منو: عربی؛ شاورما 
 3. رستوران بوژان | Bhoujan Restaurants: سبک منو: هندی
 4. پیتزا هات | Pizza Hut: سبک منو: ایتالیایی؛ پیتزا، پاستا، مرغ 
 5. ساج تو گو | Saj2Go: سبک منو: لبنانی
 6. فطیر | Fatayer: سبک منو: عربی؛ شاورما
 7. تربل اینترنت | Terrible Internet: سبک منو: آمریکایی؛ برگر
 8. محمد کردی | Mohammad Kurdi: سبک منو: عربی؛ فطیر

کافه ها و بستنی فروشی های باغ میراکل عبارت اند از:

 1. کریسپی کرم | Krispy Kreme: دونات
 2. میت اند ایت | Meat & Eat: ساندویچ و نوشیدنی خنک
 3. کندی شاپ | Candy Shop: شیرینی و شکلات
 4. کول اند کول | Cool & Cool: نوشیدنی خنک و آبمیوه تازه
 5. مستر شوگرکین | Mr. Sugarcan: آبمیوه تازه
 6. پشن فروت جوس | Passion Fruit Juice: نوشیدنی خنک و آبمیوه تازه
 7. تربل اینترنت | Terrible Internet: کرک چای
 8. رکن السندنس | Rukn Al Sundus: کرک چای
 9. راسپری یوگرت | Raspberry Yoghurt: بستنی و شیرینی
 10. آمن | Ammen: نوشیدنی خنک و آبمیوه تازه
 11. جلاتو هوس | Gelato House: بستنی
 12. کافه دی ام تی | DMG Cafe: استارباکس و بستنی

بوفه های خوراکی باغ میراکل عبارت اند از:

 1. پاپ شاپ | Pop Shop: پاپ کورن
 2. گریلد کورن | Grilled Corns: بلال کبابی
 3. هانی ناتس | Honey Nuts: آجیل
Photo by : Unknown

امکانات باغ گل میراکل

برای داشتن یک روز خوب در باغ میراکل باید امکانات خوبی در دسترس بازدیدکنندگان باشد. در این باغ می توانید از امکانات زیر بهره ببرید:

1- محوطه بازی کودکان

در باغ گل میراکل قسمتی با عنوان محل بازی کودکان نیز به این مجموعه اضافه کرده اند تا والدین بتوانند با خیالی آسوده فرزندان شان را هم همراه خود به این باغ زیبا ببرند. بازی ها در اینجا منحصر به فرد هستند و چیزی غیر از بازی های الکترونیکی را می توانید در آن بیابید. این بازی ها بچه ها را درگیر فعالیت های بدنی سالم می کنند و باعث جنب و جوش آنها می شوند. این مرکز برای کودکان 4 تا 14 سال مناسب است و محلی هم برای نمایش های شعبده بازی دارد.

2- فروشگاه سوغات

اگر در جستجوی خرید سوغاتی منحصر به فرد برای دوستان و آشنایان تان هستید باغ گل میراکل دبی می تواند مکان بسیار خوبی باشد. در این باغ قسمتی به فروشگاه سوغات اختصاص داده شده که در آن انواع سوغاتی ها با موضوع گل و پروانه وجود دارند. اغلب اشیایی که در این فروشگاه ها در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد آرم باغ پروانه و باغ گل دبی را دارند به همین دلیل می توانند از بهترین گزینه ها برای سوغات باشند.

3- فروشگاه دیزنی

عاشق کارتون ها و شخصیت های دیزنی هستید؟ حتما سری به این فروشگاه بزنید و یا دست بچه های خود را بگیرید و به این فروشگاه ببرید تا آن ها را به آرزوی های شان برسانید و محصولاتی با عکس و شکل کاراکترهای معروف دیزنی مانند میکی موس و سیندرلا و سفید برفی و السا و ... را تهیه کنید. 

4- غرفه عکس

اگر دل تان می خواهد با کیفیتی بالاتر خاطرات تان را ثبت کنید و دست خالی از باغ میراکل نروید، سری به غرفه عکس این مجموعه بزنید. در این غرفه همچنین می توانید هدایایی مخصوص خودتان خریداری کنید، وسایلی که عکس شما را روی خود حمل می کنند. 

5- سایر امکانات

از دیگر امکانات مهم باغ میراکل دبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیمکت و فضای استراحت
 • کلبه و آلاچیق
 • سرویس بهداشتی
 • نمازخانه
 • پارکینگ با ظرفیت 2000 خودرو
 • پارکینگ ویژه
 • اتاق کمک های اولیه
 • ویلچر رایگان: اگر همراه ناتوان یا کم توان جسمی دارید، می توانید به رایگان از ویلچرهای مجموعه استفاده کنید.
 • کلوب اجاره ماشین
 • آب آشامیدنی
 • غرفه های تبلیغاتی
 • و ...

هزینه و اطلاعات بازدید باغ گل میراکل

باغ گل میراکل در فصل گرم دبی بسته است و زمان بازدید از آن محدود می شود به شش ماه دوم شال و یک ماه اول هر سال. یعنی توجه داشته باشید که باغ میراکل از اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت) تا اول ماه نوامبر (اواسط آبان) تعطیل است.

 • ساعت بازدید یکشنبه تا پنجشنبه: 09:00 تا 21:00
 • آخر هفته ها (جمعه و شنبه): 09:00 تا 23:00

با این حال حتما پیش از حرکت به سوی باغ گل میراکل دبی درباره ماه های بازگشایی آن تحقیق کنید زیرا امکان تغییر در زمان بازدید از آن وجود دارد.

ساعت بازدید باغ پروانه: 09:00 تا 18:00

هزینه بازدید از باغ گل دبی

 • بزرگسال (بالاتر از 12 سال):
  50 درهم امارات
  (174,000تومان)
 • هزینه بلیت کودکان بین 3 تا 12 سال: 
  40 درهم امارات
  (139,000تومان)
 •  برای کودکان زیر 2 سال و معلولان: رایگان

هزینه بازدید از باغ پروانه

 • باغ پروانه برای بزرگسال و کودکان بالای 2 سال: 
  55 درهم امارات
  (191,000تومان)
 • زیر 2 سال و معلولان: رایگان

نکته: توجه کنید که بلیت خود را حتما از باجه های فروش بلیت باغ تهیه کنید. بلیت هایی که از مکان های دیگر تهیه می شوند، از نظر مسئولان میراکل، فاقد ارزش هستند.

راه دسترسی و اطلاعات بازدید

شما علاوه بر خرید تورهای گردشگری می توانید با وسایل نقلیه عمومی نیز به دیدار باغ گل میراکل بروید.

با اتومبیل شخصی

باید وارد جاده شیخ محمد بن زاید شوید و تابلوهای باغ میراکل (معجزه) را دنبال کنید.

با مترو 

شما باید خط قرمز مترو را انتخاب کنید و در ایستگاه امارات مال از مترو پیاده شوید. درست از رو به روی این مرکز خرید می توانید برای باغ گل میراکل تاکسی بگیرید، حدود هزینه تاکسی این مسیر بین

30 درهم امارات
(104,000تومان)
تا
35 درهم امارات
(121,000تومان)
است. به طور کلی پیشنهاد می کنیم که از همان ابتدا تاکسی بگیرید چون ایستگاه مترو با باغ میراکل فاصله زیادی دارد.

با اتوبوس

اگر ترجیح می دهید که حتما با اتوبوس به باغ گل بروید می توانید از امارات مال سوار اتوبوس های F30 شوید و در ایستگاه ساحیل (Saheel Gate stop) از اتوبوس پیاده شده و به مقصد باغ میراکل تاکسی بگیرید. این مسیر تاکسی بسیار کوتاه و حدود ۵ دقیقه است.

ساعت کار اتوبوس ها:

در روزهای عادی 14:00-20:00

در تعطیلات و آخر هفته ها: 12:00- 22:00

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای حمل و نقل عمومی در دبی

  آدرس: امارات متحده عربی، دبی، منطقه دبی لند، خیابان البارشا، باغ گل دبی 

Address: Al Barsha South 3, Barsha,Dubailand Area, Dubai ,United Arab Emirate

Photo by : Unknown
لوازم پیشنهادی
دوربین
عینک آفتابی
لباس نخی و خنک
پاور بانک
پول نقد
کرم دافع حشرات
کرم ضد آفتاب
کفش پیاده روی
میان وعده
آب آشامیدنی
کلاه آفتابگیر

بهترین فصل سفر

باغ گل میراکل تابستان هر سال تعطیل است بنابراین از اواسط خرداد تا اواسط شهریور برای بازدید از این باغ اقدام نکنید، البته لازم است هر سال در هنگام بازدید باز هم روز مورد نظر را با وبسایت این مجموعه یا ما چک کنید تا از باز بودن باغ مطمئن شوید.

بهار: اوایل فصل بهار از بهترین زمان ها برای دیدن این باغ است؛ اما هر چه به اواخر این فصل نزدیک می شویم به دلیل گرم شدن هوا بازدید کمی دشوارتر می شود.

تابستان: در این فصل باغ گل به دلیل بازسازی فضای باغ، تعطیل است.

پاییز: زمان دقیق دوباره باز شدن باغ هر سال متغیر است و برخی سال ها این مجموعه در پاییز نیز شاید تعطیل باشد؛ اما اغلب مواقع باز است. اواخر پاییز را هم برای بازدید از این باغ پیشنهاد می کنیم زیرا هوا کمی خنک تر می شود.

زمستان: زمستان در دبی از بهترین زمان ها برای بازدید از باغ گل میراکل است و گل ها در بهترین وضع شان قرار دارند.

به تماشای ویدیوی باغ گل دبی بنشینید

قوانین بازدید از باغ گل دبی

برای سهولت بازدید گردشگران و لذت بیشتر از باغ گل میراکل دبی قوانینی در نظر گرفته شده که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم:

 1. هر بلیت تنها برای یک نفر اعتبار دارد.
 2. شما درون باغ گل مجاز به استفاده از دوربین های حرفه ای و پهباد ها نیستید.
 3. برای عکاسی های حرفه ای مراسمی مانند نامزدی، عروسی، تبلیغات تلویزیونی و دیگر رویدادها لازم است که از قبل، مجوز رسمی را از مسئولان باغ گل دبی دریافت کنید. 
 4. جدا از کندن گل ها خودداری کنید.
 5. غذاخوردن در محوطه باغ ممنوع است.
 6. نباید غذا و خوراکی ها را بیرون و داخل باغ گل بریزید، برای این کار سطل زباله تعبیه شده است.
 7. نشستن روی چمن ها ممنوع است و تنها می توانید روی مبل ها و نیمکت های موجود بنشینید. 
 8. لازم است به ساعت ورود و خروج به باغ توجه داشته باشید و از هر گفته کارمندان باغ میراکل، بی چون و چرا پیروی کنید.
 9. ورود ماشین، اسکوتر، دوچرخه و حیوان خانگی به درون باغ میراکل ممنوع است.
 10. لطفا برای گشت و گذار در باغ گل میراکل، تنها از گذرگاه ها، پیاده روها و خروجی های مجموعه استفاده کنید و وارد باغچه ها نشوید.
 11. برای دور ریختن آشغال ها از سطل های آشغال تعبیه شده در باغ استفاده کنید.
 12. بلیت های باغ گل میراکل تحت هیچ شرایطی پس گرفته نمی شوند. 
 13. خوب است بدانید مدیریت مجموعه این حق را دارد تا هر بازدیدکننده خاطی را از باغ گل میراکل بیرون کند.
Photo by : Unknown

دانستنی هایی از باغ گل میراکل

دانستنی های جالبی از باغ گل میراکل وجود دارد که برخی از آن ها عبارت اند از:

 1. باغ گل معجزه دبی از نظر تعداد گل به کار رفته در مجوعه خود، در دنیا بی نظیر است و هیچ مجموعه عمومی و روبازی در دنیا وجود ندارد که این تعداد گل را در قالبی موضوعی استفاده کند.
 2. ساخت باغ گل دبی 40 میلیون درهم هزینه در برداشت!
 3. بزرگترین مجموعه گل اطلسی دنیا را در باغ میراکل دبی خواهید دید. طبق تخمین کارشناسان، نزدیک 50 میلیون گل اطلسی در باغ میراکل وجود دارد.
 4. فاز اول مجموعه در سال 2013 آماده بهره برداری شد؛ فضایی با وسعت 1950.96 متر مربع با امکانات فضای باز همچون فضاسازی های عمودی و افقی با طرح های متنوع و ویژه. در زمان بهره برداری از فاز اول، باغ میراکل، با عنوان بزرگترین باغ عمودی دنیا مشهور شد اما بعدها این عنوان را از دست داد. گسترش فاز 1 حدود 2 ماه زمان برد و 400 نیروی کار در آن فعالیت کردند. در اواسط ژوئن سال 2013 ایجاد فاز دوم باغ کلید خورد و در اکتبر همان سال به انجام رسید. 
 5. بد نیست بدانید که شکل کلی باغ گل میراکل شبیه به زمین کریکت است. البته از نگاه هوایی، باغ گل میراکل بی شباهت به استادیوم المپیک نبوده، چرا که در دورتا دور مجهز به پیاده روهای بزرگ برای گشت و گذار بازدیدکنندگان است.
 6. ایده اولیه احداث باغ میراکل با همکاری مجموعه دبی لند -فعال در زمینه صنایع سرگرمی- و دبی پراپرتیز گروپ (Dubai Properties Group) -فعال در زمینه مدیریت و توسعه- شکل گرفت. این پروژه بزرگ به سرپرستی عبدالناصر رحال (یک بازرگان اردنی) و توسط شرکت آکار (Akar) به انجام رسید؛ شرکتی که در زمینه محوطه سازی و کشاورزی فعالیت می کند. 
 7. جالب آن که یک سکانس از فیلم بالیوودی «داستان ناتمام ما | Hamari Adhuri Kahani» محصول سال 2015، در باغ گل میراکل فیلمبرداری شده است. کارگردان هندی این فیلم در این رابطه اظهار داشته: «گرچه دبی را با برج های بالا بلند و مدرنش می شناسند، اما من ترجیح دادم تا نیمه پر لیوان و بخش لطیف تر این شهر را به تصویر بکشم.»
 8.  گل های باغ میراکل با استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب آبیاری می شوند و آبیاری به صورت قطره ای صورت می گیرد. در کل هر روز 757,082 لیتر آب برای این منظور مصرف می شود.

 9. از برنامه های آینده باغ میراکل آن است که درختانی به این مجموعه اضافه کنند تا از گل ها در برابر وزش باد محافظت کنند. 

توصیه های کارناوال

حتما کفش مناسب پیاده روی به پا کنید و کرم ضد آفتاب و عینک و کلاه آفتاب گیر را فراموش نکنید زیرا آسمان دبی در فصل زمستان هم آفتابی است و ابر و باران در آن کم دیده می شود. همچنین آب آشامیدنی و یک میان وعده سبک حتما به همراه خود داشته باشید چرا که این پارک بسیار بزرگ است و طبق گفته گردشگران، هزینه خرید آب آشامیدنی و نوشیدنی در آن بسیار گران تمام می شود.

Photo by : Unknown

سخن آخر

امروز با هم به باغ زیبای میراکل دبی سفر کردیم و از نزدیک تماشاگر گل های رنگارنگش بودیم. این باغ در نوع خود منحصر به فرد و وجودش در دبی رنگ خاصی به شهر بخشیده است. پیشنهاد می کنیم که در سفرهای تان به دبی از این باغ زیبا نیز دیدن کنید. اگر تجربه بازدید از باغ میراکل را دارید تجربه های خود را با ما در میان بگذارید. بی صبرانه منتظر دیدگاه های شما خوبان هستیم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.4

بررسی شده توسط زينب شيرازی

ارزش هزینه به لذت(خوب) 4
زیبایی فضای مجموعه(عالی) 5
کیفیت و تنوع کافه و رستوران‌(عالی) 5
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(معمولی) 3
تنوع امکانات(عالی) 5

نقاط قوت

 • از بزرگترین باغ های گل دنیا
 • امکان تماشای گل آرایی های منحصر به فرد
 • دارای رکورد گینس در مجسمه های گل آرایی
 • یکی از منحصر به فرترین جاذبه های دبی
 • امکانات رفاهی عالی
 • امکان بازدید از با پروانه موجود در باغ گل
 • بزرگترین مجموعه گل اطلسی دنیا را در باغ میراکل دبی

نقاط ضعف

 • دسترسی به نسبت سخت

نقد و بررسی کاربران

این جاذبه موقتا به دلیل بازسازی و گرمای هوا تعطیل است

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.