نظرسنجی سرویس جدید کارناوال

کارناوال - راهنمای سفر

میدان گنجعلی خان کرمان

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز پنج‌شنبه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
30 دقیقه تا 1 ساعت
آدرس:
استان کرمان، کرمان، میدان گنجعلی خان

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

میدان گنجعلی خان بخشی از مجموعه گنجعلی خان به حساب می آید و از مهمترین مکان های تاریخی شهر کرمان است. این میدان در سال 1005 ه.ق و در زمان شاه عباس صفوی به دستور یکی از حاکمان وقت کرمان به نام گنجعلی خان ساخته شد. میدان گنجعلی خان که می توان گفت از لحاظ کارکردی شباهت زیادی به میدان امیرچخماق یزد و میدان نقش جهان اصفهان دارد، در بخش مرکزی شهر قرار گرفته است و طاق نماهای آجری، کاشی‌کاری، فضای سبز و حوض آب از عناصر ظاهری آن به حساب می آیند. در گشت و گذاردر این میدان می توانید از تماشای آبنماها لذت ببرید و برای دقایقی روی نیمکت های میدان بنشینید و از معماری زیبا و اصولی میدان لذت ببرید.

در بخش جنوبی، شمالی و غربی میدان گنجعلی خان، بازار بزرگ کرمان به چشم می خورد و در ضلع شرقی آن، مدرسه گنجعلی خان قرار دارد. خوبست اشاره کنیم که میدان گنجعلی خان برای سال ها، مرکز اقتصادی شهر شمرده می شد و وقایع تاریخی متعددی در اینجا اتفاق می افتاد؛ امروزه اما این میدان در قلب منطقه تاریخی شهر قرار گرفته است و امکان تردد خودروها هم در اطراف آن وجود ندارد. 

انتشار

21 آبان 1398

به روز رسانی

21 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.