پل غازیان بندر انزلی | آدرس و تصاویر
کارناوال - راهنمای سفر

پل غازیان بندر انزلی

استان گیلان، بندر انزلی

مدت پیشنهادی بازدید

15 تا 30 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 24 ساعته

آشنایی با پل غازیان بندر انزلی

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

پل غازیان بندر انزلی در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

پل تاریخی غازیان یکی از دو پل مهم شهر انزلی محسوب می شود و زمان ساخت آن به دوره پهلوی و سال 1318 باز می گردد. با ساخت این پل، راهی ارتباطی میان بخش غازیان و جزیره میان پشته در مرداب انزلی زده شد و ارتباط بین این دو بخش بسیار راحت تر صورت گرفت. اهمیت ساخت پل غازیان در این است که پیش از ساخت آن، دسترسی از سمت غازیان به شهر انزلی تنها از طریق قایق بود. نکته جالب در مورد معماری پل غازیان متحرک بودن آن است، هرچند امروزه این پل دیگر برای عبور کشتی ها دیگر باز و بسته نمی شود و سال هاست به صورت پلی ثابت درآمده است. پل غازیان در سالهای گذشته در فهرست آثار تاریخی ایران قرار گرفت و به صورت تفرجگاهی برای مردم انزلی درآمد. اگر به انزلی سفر می کنید می توانید سراغ این پل تاریخی را از مردم محلی بگیرید و از بالای آن به تماشای دریا و تالاب انزلی بنشینید. تماشای پرواز مرغان دریایی، گذر قایق های تفریحی، بارگیری کشتی های بزرگ و کوچک در باراندازهای بندر انزلی در کنار پیاده‌روی روی پل و رفتن به رستوران ها و کافه های اطراف، از دیگر جذابیت های گردش در پل غازیان است.

البته اگر بخواهید با دیگر دیدنی های بندر انزلی آشنا شوید و در مورد گزینه های مختلف اقامتی در آن بدانید، می توانید سری به صفحه راهنمای سفر به بندر انزلی در کارناوال بزنید. به عنوان مثال برای پیدا کردن ویلای مورد علاقه تان برای اقامت در این شهر می توانید به صفحه اجاره ویلاهای بندرانزلی بروید و آن را به صورت آنلاین رزرو کنید. 

انتشار

10 فروردین 1398

به روز رسانی

27 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

حال و هوای خوش?
مسیر دسترسی?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از پل غازیان بندر انزلی را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.