کارناوال - راهنمای سفر

پارک هیتاچی ژاپن

ژاپن، استان ایباراکی، منطقه هیتاچیناکا، محله ماواتاری، پارک ساحلی هیتاچی

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

3 تا 6 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 09:00 صبح تا 17:00

شماره تماس

هزینه بزرگسال

410 ین ژاپن(122,103تومان)

هزینه کودک

80 ین ژاپن(23,825تومان)

همه چیز درباره پارک هیتاچی ژاپن

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 بهمن 1396

به روز رسانی

03 آذر 1398

معرفی /

پارک هیتاچی ژاپن | بهشتی از گل های رنگارنگ

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هیچ چیز خوشحال تان نکند. انگار در دام روزمرگی های زندگی اسیر شده اید و هیچ راه پس و پیشی هم ندارید. تحمل آلودگی شهرها، ماشین های پر صدا و ساختمان های سنگی سر به فلک کشیده کار آسانی نیست. آن هم هر روز و هر روز ...

اگر شما هم این حس را دارید، وقت آن رسیده که کمی روح و جسم تان را از این اسارت رها کنید. کوله بارتان را ببندید و چند لحظه ای با ما همسفر شوید. مقصدی را معرفی خواهیم کرد که به راستی تکه ای از بهشت روی زمین است. در هر فصلی که به دیدارش بروی، با رنگی خاص به استقبالت خواهد آمد. به پارک هیتاچی در ژاپن می رویم، جایی که در جهان به دلیل زیبایی بی حدش زبانزد خاص و عام شده است.

این پارک در کنار ساحل واقع شده و می توانید هر قدر که دل تان بخواهد در آن قدم بزنید و حتا بدوید. نسیم خنکی که اینجا می وزد و عطر خوش گل های رنگارنگ را برای تان می آورد، آن قدر دل انگیز است که زبان از توصیفش قاصر می شود. هر قطعه از هیتاچی با یک رنگ و یک نوع گل تزیین شده و هرچه در آن بگردید سیر نخواهید شد. اگر دل تان لک زده برای یک تغییر آب و هوای حسابی، سفر امروز کارناوال را از دست ندهید.ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به ژاپن

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

چرا پارک هیتاچی ژاپن؟


 • از زیباترین پارک های جهان است.
 • این پارک در هر فصل لباسی متفاوت از جنس گل های رنگارنگ به تن می کند.
 • امکانات تفریحی خوبی برای گردش و استراحت در آن فراهم کرده اند.
 • تنوع رنگ و نوع گل ها در این پارک فوق العاده است.
Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

معرفی پارک هیتاچی | Hitachi Seaside Park

پارک ساحلی هیتاچی با مساحت 350 هکتار در استان ایباراکی (Ibaraki) و شهر هیتاچیناکا (Hitachinaka) ژاپن قرار دارد و به مانند تکه ای از بهشت بر روی زمین است. نکته ای که سبب شهرت اینجا شده، میلیون ها گلی است که در گوشه گوشه اش به چشم می خورند و در هر چهار فصل سال نیز دیده می شوند. از وسعت این پارک همین بس که بدانید تنها در فصل بهار هیتاچی میزبان بیش از 4 و نیم میلیون گل به رنگ آبی و 170 نوع گل لاله است.

تعداد زیاد گل های رنگی و مسیرهای پیاده روی مناسب و تفریح های گوناگونی که در پارک ساحلی هیتاچی وجود دارد، باعث شده تا اینجا به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در سراسر ژاپن تبدیل شود. بسیاری از فستیوال های مهم کشور ژاپن نیز در همین مکان برگزار می شوند تا بازدیدکننده ها در حین لذت بردن از طبیعت چشم نواز، با آداب بومی های ژاپن نیز آشنا شوند.

پارک هیتاچی درست در کنار ساحل اقیانوس آرام واقع شده و محیطی خوب برای رشد گیاهان دارد. تپه های کوچک و بزرگ، چمنزارها، چشمه ها و درختان انبوهی که اینجا گرد هم آمده اند، بدون شک شما را به وجد خواهند آورد. خبر خوب این که بازدید از 200 هکتار این پارک برای همه ممکن است و برای گشت و گذار در این قسمت هیچ محدودیتی نخواهید داشت. شاید تصور کنید که پیاده روی در چنین محوطه عظیمی بسیار خسته کننده است؛ اما باید بدانید که دوچرخه سواری اینجا از پرطرفدارترین فعالیت ها نزد بازدیدکننده ها به شمار می رود. حتا اگر حوصله دوچرخه سواری را هم ندارید می توانید در کافه و رستوران های پارک بنشینید و از طبیعت لذت ببرید.

برای این که بیشتر با پارک فوق العاده هیتاچی آشنا شوید با ما همراه بمانید.

Photo by : Unknown

باغ های مختلف پارک هیتاچی

می توان پارک هیتاچی را به چند باغ اصلی تقسیم کرد. در اینجا می خواهیم شما را کمی بیشتر با باغ های گوناگون این پارک آشنا کنیم و بدانیم در آن ها چه می گذرد.

1-باغ میهارشی | Miharashi: دشت های وسیع که پر هستند از گل های آبی رنگ «بیشه‌دوست» را می توانید در این باغ مشاهده کنید. گل هایی که به عقیده ژاپنی ها همانند چشمان آبی نوزادها هستند. همین دشت در فصل تابستان پر می شود از جاروهای قزوینی و رنگی قرمز و نارنجی به خود می گیرد. هر زمان از سال که به باغ میهارشی قدم بگذارید تماشاگر گیاهان بسیار زیبایی خواهید بود. این باغ معروف ترین بخش پارک هیتاچی به حساب می آید.

2-باغ گل نرگس | Suisen Garden: به دلیل این که گل نرگس ماندگاری خوبی دارد، یک باغ جداگانه را در پارک هیتاچی به آن اختصاص داده اند که می توانید در اغلب ماه های سال از تماشای گل های نرگس در آن لذت ببرید.

3-باغ تاماگو نو موری | Tamago no Mori: این باغ محل بازدید از لاله هاست و اگر به این گل های دلربا علاقه مندند این قسمت را از دست ندهید.

4-باغ رز | Rose Garden: همان طور که از نام این باغ مشخص است، اینجا پر شده از گل های رز. گل رز از محبوب ترین گیاهان در دنیاست به همین خاطر یک باغ چهار فصل را به این گیاه اختصاص داده اند.

5-باغ دایزجن | Daisogen Flower Garden: اینجا لذت دوچرخه سواری در میان گل های شقایق و لذت بردن از شکوفه ها را برای شما به ارمغان می آورد و منظره بی نظیری دارد.

6-باغ جنگلی هیتاچیناکا | Hitachinaka Nature Forest: این قسمت از پارک هیتاچی کاملا طبیعی است و هیچ تغییری در آن نداده اند و گیاهی در آن نکاشته اند.

7-باغ کاری نو تانی | Kaori no Tani: باغ کاری نو تانی بهشتی برای عاشقانِ رنگ بنفش است؛ اسطوخودوس و رزماری در تمام طول سال در این بخش به چشم می خورند و با رنگ جذاب شان جلوه گری می کنند.

8-باغ ساکیو | Sakyu Garden: در این بخش اغلب گیاهان و گل هایی به چشم می خورند که در مناطق ساحلی می رویند.

باغ گل نرگس پارک هیتاچی ژاپن
باغ رز پارک هیتاچی
باغ گل رز هیتاچی ژاپن
دشت لاله پارک هیتاچی ژاپن

گل های پارک هیتاچی ژاپن

گل و گیاهان گوناگونی در پارک هیتاچی کاشته می شوند و در هر فصلی به این مکان سر بزنید با چهره و رنگ جدیدی مواجه خواهید شد. به طور کلی سالانه حدود 15 نوع گل مختلف در این مکان پرورش داده می شود که می توانید از تماشای شان لذت ببرید.

مهم ترین گل هایی که در این پارک به چشم می خورند عبارت اند از:

گل نرگس | Narcissus

همه گل نرگس را می شناسیم، دلبرهایی که با رنگ سفید و زردشان حسابی می درخشند.

زمان بازدید در پارک هیتاچی: اواخر مارچ تا آواسط آوریل (فروردین ماه)

گل لاله | Tulip

یکی از بهترین گل ها برای کاشت در باغ و باغچه لاله است، گل هایی که در انواع رنگ ها موجودند و هر یک از آن ها زیبایی خاص خودشان را دارند.

زمان بازدید در پارک هیتاچی: اواسط تا اواخر آوریل (اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت)

بیشه‌دوست | Nemophila

بیشه‌دوست یا نموفیلا یکی از زیباترین گل های موجود در پارک هیتاچی است که آن قدر پرطرفدار هستند که افراد بسیاری با تصاویر این گل، پارک هیتاچی را می شناسند. این گل ها به رنگ آبی، بنفش و سفید وجود دارد اما در این پارک، رنگ آبی آن را می کارند.

 زمان بازدید در پارک هیتاچی: اواخر آوریل تا اواسط می (اردیبهشت ماه)

کلزا | Rapeseed

کلزا را شاید دیده باشید، گل هایی زرد رنگ و ریز که صدها مورد از آن ها در کنار هم روی یک شاخه قرار گرفته اند. کلزاها دانه هایی روغنی دارند و منبع تغذیه ای خوبی هستند.

 زمان بازدید در پارک هیتاچی: اوایل ژانویه و اواسط مارچ (اواسط دی ماه تا اواخر اسفند)

شقایق | Poppy

شقایق را با نام های لاله داغدار و لاله خودرو  نیز می شناسند. این گل ها طرفداران زیادی دارند و با رنگ قرمزشان حسابی خودنمایی می کنند. در هیتاچی دشتی پر از شقایق در انتظار شماست.

 زمان بازدید در پارک هیتاچی: اوایل می تا اوایل جون (اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد)

گل رز

انواع رزهای رنگارنگ را می توانید در این مکان مشاهده کنید و از تماشای شان لذت ببرید.

 زمان بازدید در پارک هیتاچی: اواخر می تا اوایل جون (اواسط اردیبهشت تا تا اواسط خرداد)

اسطوخودوس | Lavandula

اسطوخودوس حدود 25 گونه مختلف دارد و از خانواده نعناعیان است. شاید تصور کنید که این گل، گیاه زیبایی نیست اما زمانی متوجه چهره فوق العاده آن ها می شوید که آن ها را در دشت ها و در کنار هم مشاهده کنید.

 زمان بازدید در پارک هیتاچی: اوایل تا اواسط جولای (مرداد ماه)

لیلیوم | Sukashiyuri lily

لیلیوم این روزها با رنگ های مختلفش در هر گل فروشی قابل دسترس است. ارتفاع این گل ها به 20 الی 60 سانتی متر می رسد و وقتی آن ها را در کنار هم مشاهده کنید، بدون شک غرق در زیبایی های شان خواهید شد.

زمان بازدید در پارک هیتاچی: اوایل جولای تا اوایل آگوست (اواسط تیر تا اواسط مرداد)

گل آهار | Zinnia

گل آهار شکل و شمایل زیبایی دارد و در جنوب ایالات متحده و مکزیک به وفور دیده می شوند. رنگ های گوناگون این گل باعث شده تا مورد توجه افراد بسیاری قرار گیرد.

 زمان بازدید در پارک هیتاچی: اواخر جولای تا اواسط سپتامبر (اواسط مرداد تا اواخر شهریور)

کورتادریا سلوانا | Cortaderia selloana

کورتادریا سلوانا گیاهی بومی نواحی جنوبی آمریکای جنوبی است که به صورت حدودی 25 گونه مختلف دارد. می توان گفت که این گیاه، نوعی علف بلند است که گاهی ارتفاعش به 3 متر هم می رسد. برگ های بلندی دارد که 1 یا دو متر و بسیار تیز هستند.

زمان بازدید در پارک هیتاچی: اوایل سپتامبر تا اوایل اکتبر (اواسط شهریور تا اوایل مهرماه)

جاروی قزوینی | Bassia scoparia

باسیا اسکوپاریا که با نام جاروی قزوینی نیز شناخته می شود، نوعی بوته از سرده پشمالوهاست. پشمالو یک سرده از تیره تاج خروسیان به شمار می رود و شاید به ذهن کسی نرسد که این بوته های ساده، زیبا و دیدنی باشند. در پارک هیتاچی، جاروهای قزویتی را در طیف وسیعی کاشته اند و این مکان را به دشتی پر از بوته های توپی شکل تبدیل کرده اند. اغلب تصاویری که از پارک هیتاچی می بینیم نیز به همین گیاهان مربوط می شوند.

 زمان بازدید در پارک هیتاچی: اوایل تا اواسط اکتبر (مهرماه)

شاه اشرفی | Cosmos

گل زیبای شاه اشرفی را شاید دیده باشید زیرا در ایران هم به وفور رشد می کند. این گیاهان یک یا چند ساله هستند و از سرده ستاره ای ها به شمار می آیند. ستاره ای ها به گیاهانی گفته می شوند که دولپه ای و گلدار هستند و در اغلب کشورهای دنیا وجود دارند. در زبان عامیانه به این گل ها شویدی نیز گفته می شود زیرا برگ هایی شبیه به گیاه شوید دارند.

زمان بازدید در پارک هیتاچی: اواسط سپتامبر تا اواخر اکتبر (اواسط شهریور تا اوایل آبان)

سایر گل ها

در فصل های گوناگون، گل های دیگری را نیز در این پارک مشاهده خواهید کرد مانند کاکتوس یا داوودی و... . بد نیست بدانید که انواع گل نرگس در اغلب ماه های سال در پارک هیتاچی موجود است و کاکتوس ها را هم در همه فصل های سال می توانید مشاهده کنید.

Photo by : Unknown

بازی و تفریح در پارک ساحلی هیتاچی ژاپن

گذشته از تماشای گل و گیاهان چشم نوازی که در پارک ساحلی هیتاچی وجود دارد، بازی ها و سرگرمی های دیگری نیز در اینجا به چشم می خورد که بسیار در نزد کودکان و نوجوانان پرطرفدار است. در این بخش بیشتر با این سرگرمی ها آشنا می شویم.

هزینه 

برای استفاده از هر یک از وسایل بازی که در ادامه به شما معرفی می کنیم باید هزینه جداگانه پرداخت کنید. هزینه آن ها بین 100 ین ژاپن (29,781 تومان) تا 600 ین ژاپن (178,687 تومان) است.

Photo by : Unknown

1- چرخ و فلک غول پیکر | Giant Flower Ring

چشم های تان را ببندید و خود را 100 متر بالاتر از سطح زمین تصور کنید. وقتی چشم های تان را باز کنید با تصویری فراموش نشدنی مواجه خواهید شد؛ همه جا تا چشم کار می کند گل است و گیاهان سرسبز...، این تصویری است که با سوار شدن بر چرخ و فلک غول پیکر پارک هیتاچی به دست خواهید آورد. این چرخ و فلک شما را 12 دقیقه تمام در میان زمین و آسمان بالا و پایین می برد.

اگر گروهی به پارک هیتاچی آمده اید باید به گروه های 6 نفره تقسیم شده و به داخل کابین های این وسیله سرگرم کننده و هیجان انگیز بروید. پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه سوار شدن بر این چرخ و فلک را از دست ندهید زیرا منظره ای پانوراما و به یادماندنی را پیش چشم تان قرار می دهد.

Photo by : Unknown

2- ترن خانوادگی بنانا | Family Banana Coaster

ترن یا همان رولر کوسترها این روزها از مهیج ترین وسایل بازی در هر شهربازی و پارکی به حساب می آیند؛ در پارک ساحلی هیتاچی هم امکان استفاده از آن وجود دارد. می توانید به همراه دوستان یا اعضای خانواده خود سوار بر این رولر کوستر شوید و هیجان را در یکی از زیباترین پارک های دنیا تجربه کنید. نوع طراحی این ترن به صورتی است که برای همه سن ها مناسب باشد بنابراین برای تفریح خانوادگی بسیار مناسب است.

این وسیله بازی 124 متر را طی می کند و تا ارتفاع 5 متری نیز بالا می رود و سرعتی بالغ بر 7 و نیم متر بر ثانیه دارد.

3- میدان آب | the Water Plaza

اینجا برای کودکان نیز تفریحات مناسبی تدارک دیده شده است. در قسمتی از پارک که واتر پلازا یا میدان آب نام دارد می توانید به آب بازی بپردازید. در فصل تابستان کودکان می توانند از این بخش استفاده و در میان تونل ها حرکت کنند، از سرسره ها سر بخورند، زیر دوش های آب پاش قرار بگیرند و با قطره های آب خنده بر لب های شان ظاهر شود. اگر در فصل گرم تابستان از این پارک دیدن می کنید صدای خنده و شادی کودکان از این قسمت به گوش می رسد.

Photo by : Unknown

4- صفحه چرخان | Disk-O

دیسک اُو (O) یا دیسک چرخان یکی دیگر از وسیله های بازی محبوب در پارک هیتاچی است که برای افراد شجاع تدارک دیده شده؛ بازی به این صورت است که همه داخل دیسک می نشینند و همزمان با هم می چرخند و می چرخند... از همه ترسناکتر این که این دیسک همزمان با چرخیدن روی یک ریل آهنین حرکت می کند که این موضوع هیجان را دو چندان می کند.

5- جنگل ماجراجویی گورگوری | Gururi Forest Adventur

برای بازی در جنگل ماجراجویی باید وارد یک دخمه پیچ در پیچ شوید، جایی که هیچ تابلوی راهنمایی وجود ندارد و هر چه به چشم می خورد فقط اجسام ترسناک است. باید پازل های سخت و گوناگون را حل کنید و بعد از مبارزه با موجودات عجیب و غریب به پایان دخمه برسید. اگر هر مرحله ای پشیمان شوید هیچ جایزه ای به شما تعلق نخواهد گرفت.

6- حمله به قهرمانان | Legend Shooting Ride

اگر به قهرمان های انیمیشن های ژاپنی علاقه مند هستید یا فرزند بازیگوشی دارید که به داستان های چنینی علاقه نشان می دهد، بازی حمله به قهرمان ها از بهترین تفریح ها برای شماست. در اینجا به شما این امکان داده می شود تا با تفنگ های اسباب بازی به نبرد با قهرمان های بزرگ ژاپنی بروید. به نظرتان در این نبرد چه کسی پیروز خواهد شد؟ تا وارد بازی نشوید جواب این سوال را متوجه نخواهید شد.

Photo by : Unknown

7- زمین گلف خانوادگی | Family Park Golf

از تفریحات جذاب و آرامش بخشی که در طبیعت می تواند آن را انجام دهید، بازی گلف است. این سرگرمی امکان گذراندن اوقاتی خوش و مفرح را در کنار اعضای خانواده برای تان مهیا می کند. تصور کنید که اینجا می توانید در یکی از خوش آب و هواترین مناطق دنیا و در میان زمین های پر از گل های خوشبو گلف بازی کنید، چه کاری از این لذتبخش تر؟

از همه بهتر این که در پارک هیتاچی دو زمین برای بازی گلف وجود دارد که یکی از آن ها مخصوص کودکان است و دیگری برای بزرگسالان مناسب سازی شده به همین خاطر اصلا نگران سن و سال اعضای خانواده تان نباشد.

8- خرید

برای عده ای لذت خرید با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست، به همین منظور در پارک هیتاچی چند فروشگاه مخصوص خرید سوغات نیز تدارک دیده شده که می توانید از آن ها برای عزیزان تان سوغات تهیه کنید. پیشنهاد می کنیم کالاهایی بخرید که شما را در آینده به یاد سفر خوش تان به این پارک منحصر به فرد بیندازد.

نام فروشگاه خرید سوغاتِ این مرکز، سان ست و سان رایز (Sunsun and Sunrise) است. پس برای یافتنش در پارک، در جستجوی تابلوهای راهنمایی با این نام باشید.

9- دوچرخه سواری

مسیری به طول 10 کیلومتر در پارک هیتاچی وجود دارد که تنها مخصوص دوچرخه سواران ساخته شده و حتا افراد پیاده هم اجازه استفاده از این مسیرها را ندارند. اگر شما هم دوست دارید که در پارک هیتاچی دوچرخه سوار شوید، بهتر است که به این موارد توجه داشته باشید:

 • بازدیدکننده ها اجازه دارند دوچرخه های خودشان را وارد پارک کنند.
 • حیوانات خانگی نمی توانند وارد مسیرهای دوچرخه سواری شوند.
 • اگر می خواهید دوچرخه خود را پارک کنید، باید از پارکینگ های مجاز و مشخص شده در طول مسیر استفاده کنید تا مزاحم دیگر دوچرخه سواران نباشید.

هزینه اجاره دوچرخه

امکان اجاره دوچرخه نیز وجود دارد که هزینه هایش به شرح زیر است:

4 ساعت: 400 ین ژاپن (119,124 تومان)
هر ساعت اضافه: 50 ین ژاپن (14,891 تومان)
4 ساعت برای یک کودک: 250 ین ژاپن (74,453 تومان)
هر ساعت اضافه برای کودکان: 20 ین ژاپن (5,956 تومان)

10- قطار سواری

این امکان در پارک هیتاچی وجود دارد که سوار بر قطار شده و دور تا دور پارک را بگردید و از طبیعت نهایت لذت را ببرید. 40 دقیقه طول می کشد که این قطار همه پارک را طی کند؛ البته در 10 ایستگاه توقف می کند و بازدیدکننده ها می توانند در هر قسمتی که دوست داشته باشند از قطار پیاده شوند و باقی راه را پیاده طی کنند.

 • اگر می خواهید سوار این قطار هیجان انگیز شوید، نکته های زیر را فراموش نکنید:
 • بازدیدکننده ها می توانند صندلی های چرخدار و کالسکه های کودک را جمع کرده و با خود داخل قطار ببرند.
 • امکان سوار شدن معلولان به همراه صندلی چرخدارشان در قطار وجود دارد و نیازی نیست که از صندلی خود پیاده شوند.
 • افرادی که سوار این قطار می شوند باید کارت شناسایی همراه داشته باشند.
 • حیوانات اجازه ورود به قطار را ندارند.
 • برای گروه های بیش از 20 نفر، تخفیف در نظر گرفته می شود.

هزینه:

بزرگسالان: 500 ین ژاپن (148,906 تومان)

برای افراد زیر 2 سال: رایگان

*هزینه را هم به صورت نقدی و هم غیر نقدی می توانید پرداخت کنید.

Photo by : Unknown

امکانات پارک هیتاچی ژاپن

در پارک هیتاچی تلاش شده تا امکانات رفاهی مناسبی برای بازدیدکننده ها فراهم شود، مهم ترین امکانات این مجموعه عبارت اند از:

 • سرویس بهداشتی
 • آب آشامیدنی
 • کالسکه کودک رایگان
 • صندلی چرخدار رایگان
 • مسیر مناسب برای معلولان
 • خدمات کمک های اولیه (در صورت مجروح شدن می توانید با مسوولان تماس بگیرید)
 • رستوران و کافه

*توجه داشته باشید که ورود حیوانات خانگی در این مجموعه ممنوع است اما اگر بخواهید آن ها را وارد مجموعه کنید باید مسوولیت تمیز کردن مدفوع شان را بر عهده بگیرید.

*از یاد نبرید که همراه داشتن کالاهایی چون چوب بیس بال، اسکیت، موتورسیکلت، دوچرخه موتوردار و چادر بزرگ ممنوع است.

*هنگام راه رفتن و عکاسی مراقب گیاهان باشید و آن ها را لگد نکنید.

*به پرواز در آوردن دِرون (drone) در این پارک ممنوع است.

همان طور که اشاره کردیم در این پارک چند رستوران و کافه نیز وجود دارد که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

Photo by : Unknown

رستوران های پارک هیتاچی

بدون شک بعد از یک پیاده روی جانانه، جای خالی غذایی سبک یا یک نوشیدنی خنک و گوارا احساس می شود. در پارک بزرگ هیتاچی چند رستوران و کافه برای پذیرایی از بازدیدکننده ها وجود دارد که به همه آن ها سر زده و با آن ها آشنا می شویم.

1- گاردن رستوران | Garden Restaurant

این رستوران 200 صندلی دارد و با منوی وسیعش میزبان میهمانان است. محیط دوستانه این رستوران و سبک و سیاق دکوراسیونش باعث شده تا اغلب مراجعه کننده های این پارک از گاردن رستوران نیز دیدن کنند. با مراجعه به این مکان می توانید در قلب ژاپن، طعم غذاهای آسیای جنوب شرقی را بچشید و در ساختمان هایی که به سبک سنتی شان تزیین شده اند، غذای تان را نوش جان گنید.

Photo by : Unknown

2-کافه خانه شیشه ای | The Glasshouse

در میان گشت و گذارهای تان در بین گل های گوناگون و درختان کوتاه و بلند، چشم تان به ساختمانی تمام شیشه ای خواهد افتاد که یک کافه است. اگر در جستجوی جایی هستید که در اوج آرامش یک نوشیدنی ناب بنوشید و از طبیعت نیز لذت ببرید، کافه خانه شیشه ای را از دست ندهید. در این کافه امکان سفارش انواع پاستا و اسنک نیز وجود دارد.

3-استراحتگاه کینن نو موری | Kinen no Mori Rest House

کینن نو موری بهترین جا برای صرف یک فنجان چای در صبح یا بعدازظهر است. انواع چای ها و دم نوش های خوش طعم و سنتی چینی و ژاپنی را می توانید در این مکان نوش جان کنید. نکته جالب دیگر در رابطه با استراحتگاه کینن نو موری عکس های زیبایی است که در گوشه و کنار آن به چشم می خورند. این عکس ها تاریخچه و ماجراهای ساخت پارک هیتاچی را روایت می کنند.

Photo by : Unknown

4- استراحتگاه بی بی کیو | BBQ area

قسمتی از پارک هیتاچی پر است از درختان سر به فلک کشیده کاج که محیط زیبایی را برای گشت و گذار فراهم کرده اند. در میان درخت های کاج، نیمکت هایی را قرار داده اند که مکان خوبی برای استراحت هستند.

پیشنهاد می کنیم پیش از بازدید از پارک هیتاچی (حداقل 3 ماه قبل) استراحتگاه بی بی کیو را رزرو کنید.

Tell: 029-265-9002

ساعت استفاده:

9:30 تا یک ساعت پیش از بسته شدن پارک (در فصل های مختلف، متفاوت است)

Photo by : Unknown

5-کافه لیک ساید | Lakeside Café

لذت غذاخوردن در کافه ای که مشرف به دریاچه مصنوعی و چشمه است، حسی توصیف نشدنی دارد. شما با خیالی آسوده می توانید در کافه لیک ساید بنشینید و از خوردن تنقلات و غذاهای خوش رنگ و بو نهایت استفاده را ببرید. از همه بهتر این که یک فروشگاه سوغاتی نیز در کنار این کافه وجود دارد که می توانید از آن اشیای جالبی را با آرم پارک هیتاچی تهیه کنید.

6- آشپزخانه سویوکاز | Soyokaze Kitchen

اگر شما هم هوس فست فود کرده اید، آشپزخانه سویوکاز در انتظار شماست. از این غذاخوری می توانید خوراکی های خوشمزه ای را تهیه کنید.

توجه داشته باشید که ساعت های کار این آشپزخانه در فصل های گوناگون، متفاوت است و در زمان تهیه بلیت باید ساعت های کار را جویا شوید.

7-کافه موری نو فیوافیوا | Mori no Fuwafuwa

اینجا پر است از دونات ها و شیرینی های کرم دار مختلف. چه چیزی بهتر از طعم خوش یک شیرینی ناب در دل طبیعت؟ کافی ست زیر سایه درختان لم بدهید و از نسیم دل انگیز و صدای چهچه پرنده ها لذت ببرید. این کافه دید متفاوتی نسبت به دیگر قسمت های پارک به شما ارایه می دهد و پیشنهاد می کنیم این مکان را از دست ندهید.

8- کوما سن نوکستلا | Kuma-san no Castella

نظرتان درباره یک کیک اسفنجی نرم و داغ چیست؟ اگر حس خوبی به شما می دهد، غرفه کوما سن نوکستلا مکان خوبی برای تهیه این خوراکی خوشمزه است. این غرفه جای لوکسی برای نشستن ندارد و برای استراحت می تواند از چند نیمکت چوبی که در اطرافش قرار دارند استفاده کنید. اگر از پیاده روی خسته شده اید و در جستجوی یک خوراکی سبک هستید به این غرفه کوچک مراجعه کنید.

Photo by : Unknown

مناسبت های خاص در پارک هیتاچی | بهترین زمان برای سفر

اگر نمی دانید که چه فصلی را برای گشت و گذار در پارک هیتاچی انتخاب کنید، بهتر است به پارک هیاتچی در زمان های مختلف نگاهی بیندازید. با هم این پارک را در زمان های گوناگون بررسی می کنیم.

اوایل مارچ تا اواسط آوریل (اواسط اسفند تا اواخر فروردین):

در این زمان می توانید بیش از یک میلیون گل نرگس را در پارک هیتاچی مشاهده کنید؛ گلی که 600 گونه دارد. اگر به گل نرگس علاقه مندید این زمان را از دست ندهید که این گل ها در اوج زیبایی شان هستند و قسمت وسیعی از پارک را به خود اختصاص می دهند. در پارک هیتاچی به این دوره سویسن فانتزی (Suisen Fantasy) می گویند که به معنای گل نرگس فانتزی است.

اواسط و اواخر آوریل (اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت):

این زمان بهترین وقت برای لذت بردن از لاله های رنگارنگ است. لاله ها همیشه سمبل فصل بهار بوده اند. پیشنهاد می کنیم بهارتان را با صدها شاخه لاله ای که در هیتاچی به چشم می خورند آغاز کنید. جالب است بدانید که همه ساله حدود 220 گونه لاله و حداقل 280،000 شاخه از این گل در این پارک کاشت و برداشت می شوند.

اواخر آوریل تا اواسط می (اواسط اردیبهشت تا اواخر اردیبهشت):

در فصل بهار بیش از 4.5 میلیون بیشه‌دوست در 3.5 هکتار زمین کاشته می شوند. ژاپنی ها معتقدند که رنگ آبی این گل ها یادآور رنگ اقیانوس آرام است. تپه ای در پارک هیتاچی به این گل ها اختصاص داده اند 58 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته اما منظره ای بی نظیر را می آفریند. در میان این گل های زیبا، خانه ای کهن وجود دارد که می گویند قدمتش به 350 سال می رسد؛ این خانه سقفی چمنی دارد و بسیار چشم نواز است.

اواخر سپتامبر تا اواسط اکتبر (مهرماه):

اگر برای تماشای بازی رنگ ها به پارک هیتاچی می روید، این زمان را انتخاب کنید. در مهر تپه ها به رنگ های قرمز، نارنجی، سبز و زرد در می آیند و بسیار دیدنی هستند. بعد از این که فصل شکوفه ها به پایان رسید و هوا رو به سرما گذاشت گل های رنگارنگ جای خود را به گیاه جاروی قزوینی می دهند. در ژاپن با روییدن جاروهای قزوینی می گویند "کارناوال کوچیا (1) (Kochia) آمده است".

اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه (اواسط آذر تا اواخر دی ماه):

تصور نکنید که سرمای هوا باعث می شود که پارک هیتاچی، زیبایی خود را از دست دهد. این زمان، بهترین وقت برای چشیدن طعم غذاهای سنتی ژاپن است و نمایشگاه های گوناگونی در این پارک برپا می شوند که استفاده از آن ها تنها در این زمان امکان پذیر است.

پاورقی


1-کوچیا نام ژاپنی گیاه جاروی قزوینی است.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

مسیر و هزینه پارک هیتاچی ژاپن

برای رسیدن به پارک معروف هیتاچی چند راه پیش رو دارید؛ هم می توانید با اتومبیل شخصی خود به سوی این پارک بروید و هم با استفاده از مترو یا ترنسفر تورها.

مسیر توکیو گونما:

با قطار:

از ایستگاه اونئو (Uneo) سوار بر قطار شده و پس از 70 دقیقه در ایستگاه کاتسوتا (katsuta) پیاده شوید. سپس از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید و پس از 15 دقیقه به پارک هیتاچی خواهید رسید. البته افراد بسیاری از ایستگاه کاتسوتا تا پارک را پیاده طی می کنند که حدود 20 دقیقه طول می کشد.

با اتومبیل شخصی:

وارد بزرگراه جوبان (Joban) یا کیتاکانتو (kitakanto) شوید. راه تان را ادامه دهید تا به جاده هیتاچیناکا برسید. این جاده و تابلوهای راهنمایش را دنبال کنید تا به پارک ساحلی هیتاچی برسید.

بد نیست بدانید که می توانید از فرودگاه بین‌المللی ناریتا سوار اتوبوس های توریستی پارک هیتاچی شده و به این مکان بیایید. این اتوبوس ها پس از 2 ساعت و 20 دقیقه شما را به مقصد می رسانند.

از فوکوشیما:

با قطار: 

از ایستگاه ایواکی (Iwaki) وارد قطار شوید و بعد از یک ساعت در ایستگاه کاتسوتا (Katsuta) از آن پیاده شوید. در اینجا می توانید همچنان از قطار استفاده کرده و به ایستگاه آجیگائورا (Ajigaura) بروید و هم با تاکسی و اتوبوس راهتان را ادامه دهید. اگر قطار را انتخاب کنید، مجبور خواهید شد که 20 دقیقه پیاده روی کنید اما با تاکسی یا اتوبوس بعد از 15 دقیقه به مقصد خواهید رسید.

با اتومبیل شخصی:

وارد بزرگراه جوبان (Jiban) شوید و راه تان را دامه دهید تا تابلوی هیتاچی اونامی اوتا (Itach onami ota) را ببینید. بعد از 15 کیلومتر به مقصد خود رسیده اید.

ساعت های ورود:

9:00- 17:00

21 جولای تا 31 آگوست (30 تیر تا 9 شهریور): 9:30 تا 18:00

1 نوامبر تا آخر فوریه (10 آبان تا 12 اسفند): 9:30 تا 16:30

آدرس: ژاپن، استان ایباراکی، منطقه هیتاچیانا، محله ماواتاری، پارک ساحلی هیتاچی

 Address: Japan, 〒312-0012 Ibaraki Prefecture, Hitachinaka, Mawatari, 大沼605−4

هزینه بلیت پارک هیتاچی ژاپن

برای ورود به پارک هیتاچی و استفاده از پارکینگ این مجموعه باید بلیت تهیه کنید که هزینه های آن به شرح زیر است:

هزینه بلیت:

بزرگسالان (بالای 15 سال): 410 ین ژاپن (122,103 تومان)  

سالمندان (بالای 65 سال): 210 ین ژاپن (62,540 تومان)

کودکان (7 تا 14 سال): 80 ین ژاپن (23,825 تومان)

کودکان زیر 6 سال: رایگان

هزینه های گروهی (بیش از 20 نفر):

بزرگسالان: 290 ین ژاپن (86,365 تومان)

کودکان: 50 ین ژاپن (14,891 تومان)

اشتراک سالانه بلیت:

بزرگسالان (بالای 15 سال): 4,100 ین ژاپن (1,221,026 تومان) + پارکینگ 6,160 ین ژاپن (1,834,517 تومان)

سالمندان: 2,100 ین ژاپن (625,404 تومان) + پارکینگ 4,160 ین ژاپن (1,238,895 تومان)

کودک و نوجوانان 7 تا 14 سال: 800 ین ژاپن (238,249 تومان)

*پارکینگ فقط برای وسایل نقلیه معمولی امکان پذیر است و برای اتومبیل های بزرگ تر باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. (کامیون، مینی بوس و ... اجازه ورود ندارد)

*سالمندان برای اثبات سن شان باید کارت شناسایی همراه داشته باشند.

هزینه پارکینگ:

اتومبیل معمولی: 510 ین ژاپن (151,884 تومان)

موتورسیکلت: 260 ین ژاپن (77,431 تومان)

اتومبیل های بزرگ: 1,550 ین ژاپن (461,607 تومان)

*ضلغ غربی پارکینگ 2000 اتومبیل، ضلع جنوبی 2000 ماشین و سمت جنوبی آن 350 اتومبیل گنجایش دارند. 

*پارکینگ برای معلولان حرکتی و ذهنی رایگان است.

*برای استفاده از برخی وسایل بازی محدودیت قد وجود دارد بنابراین پیش از خرید بلیت به این نکته توجه داشته باشید.

Photo by : Unknown

پارک هیتاچی ژاپن را در ویدیو تماشا کنید

لوازم پیشنهادی
تلفن همراه
دارو های عمومی
دفترچه بیمه
دوربین
دوربین شکاری
زیرانداز
میان وعده
شارژر موبایل
کارت شناسایی
کفش پیاده‌روی
کلاه آفتابگیر

سخن آخر

با هم گردشی کردیم در یکی از فوق العاده ترین پارک های دنیا. نظر شما در رابطه با این پارک رویایی چیست؟ از دیدگاه شما، گردش در چنین جایی حال و هوای تان را تغییر خواهد داد؟

منتظر دیدگاه های شما خوبان هستیم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

5

بررسی شده توسط زهرا میرزایی

ارزش هزینه به لذت(عالی) 5
زیبایی فضای مجموعه(عالی) 5
حال و هوای خوش(عالی) 5
کیفیت و تنوع کافه و رستوران‌(عالی) 5
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5
کیفیت امکانات(عالی) 5
تنوع امکانات(عالی) 5

نقاط قوت

 • یکی از زیباترین پارک های جها
 • زیبایی منظره پارک در تمامی فصول
 • تنوع بالای گل ها در پارک

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی کاربران

پارک هیتاچی ژاپن را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست