موزه های باستان شناسی استانبول

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
ورودی بزرگسالان 30 لیر ترکیه
(64,000تومان)
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 9:00 صبح تا 19:00
مدت زمان پیشنهادی:
2 تا 3 ساعت
آدرس:
استانبول، منطقه فاتح، محله جانکورتاران، موزه های باستان شناسی استانبول

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

موزه های باستان شناسی استانبول در واقع مجموعه ای از سه موزه باستانی است که نام این سه موزه عبارت اند از:

1- موزه باستان شناسی که ساختمان اصلی را به خودش اختصاص می دهد. این موزه در سمت چپ قرار دارد و در آن مجموعه ای از اشیا باستانی متعلق به پیش از اسلام و حکومت عثمانی به چشم می خورد. 

2- موزه شرق باستان که رو به روی موزه باستان شناسی قرار دارد. در این موزه، مجموعه وسیعی از تندیس ها و تابوت های باستانی نگهداری می شود که نمایشگر تاریخ استانبول هستند. 

3- موزه هنرهای اسلامی یا غرفه کاشی بخشی است که توسط سلطان محمد فاتح در قرن پازندهم بنا شد. در این موزه، مجموعه ای از کاشی های دوره سلجوقی، آناتولی و عثمانی وجود دارد که قدمت آن ها به اواخر قرن دوازدهم میلادی تا اوایل قرن بیستم بر می گردد.

موزه های باستان شناسی استانبول در نزدیکی پارک مشهور گولهانه قرار دارند و بنابراین می توانید این دو جاذبه اصلی شهر را در یک روز بازدید کنید.

خوب است بدانید در حال حاضر (اردیبهشت 1398) بخش های عمده این موزه در حال بازسازی است و بنابراین تقریبا امکان بازدید از اغلب بخش ها را نخواهید داشت.

انتشار

02 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.