کارناوال - راهنمای سفر

دلفیناریوم استانبول

ترکیه، استانبول، منطقه ایوب، ایوب مرکزی، محله سیلاهتاراگا، خیابان سیلاهتاراگا، شماره دوم، دلفیناریوم استانبول

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 14:00 تا 17:00

شماره تماس

هزینه ورودی بزرگسالان:

140 لیر ترکیه(364,000تومان)

هزینه کودکان 3 تا 11 سال:

110 لیر ترکیه(286,000تومان)

هزینه کودکان زیر 2سال:

رایگان

همه چیز درباره دلفیناریوم استانبول

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 مرداد 1397

به روز رسانی

10 بهمن 1398

معرفی /

دلفیناریوم استانبول | بزرگترین دلفیناریوم سرپوشیده در اروپا

استانبول، شهری است پرآوازه که میان دو قاره آسیا و اروپا ایستاده و شکوه خود را به رخ تمام دنیا می کشد. این شهر با قدمت چند هزار ساله خود، آن قدر حرف برای گفتن دارد که می توانید روزها را به پایش بگذارید. یعنی اگر بخواهید درون استانبول حسابی گردش کنید، لازم است روزها و روزها وقت برایش صرف کنید. از انواع کلیساهای رومی بگیرید تا مساجد زیبای عثمانی، کوچه و پس کوچه های تاریخی و البته روزبازارها و بازارهای محلی. انواعی از مراکز خرید به روز، موزه های متنوع و بازی های هیجانی. همه و همه در گوشه گوشه استانبول جا خوش کرده اند و وقت گردشگران را به خوشی، به خودشان اختصاص می دهند. 

 همگی ما نام دلفیناریوم ها را شنیده ایم و کم و بیش می دانیم در این مجموعه ها چه خبر است. امروز ما به سراغ دلفیناریوم استانبول می رویم تا به تک تک بخش هایش سری بزنیم و ببینیم چه در چنته دارد. اگر همراه خانواده به استانبول رفته اید، پیشنهاد می کنیم شما هم با ما بیایید و شیرین کاری دلفین های دوست داشتنی را از دست ندهید. با کارناوال شریک یک خوشگذرانی یکی دو ساعته در دلفیناریوم استانبول شوید.

Photo by : Unknown

چرا دلفیناریوم استانبول؟


 • تفریحی مناسب خانواده و کودکان است.
 • در این مجموعه می توانید دلفین ها را از نزدیک ببینید.
 • می توانید با دلفین ها شنا کنید.
 • اگر کودک مبتلا به اوتیسم یا سندروم داون دارید، دلفیناریوم استانبول برنامه ویژه ای برای شما دارد.
 • بازدید از دلفیناریوم استانبول محدودیت فصلی ندارد و در تمام سال باز است.

آشنایی با دلفیناریوم استانبول | Istanbul Dolphinarium

دلفیناریوم استانبول، مجموعه ای جذاب برای یک بازدید خانوادگی است؛ یعنی اگر با خانواده و بچه های قد و نیم قدتان به استانبول رفته اید، حتما بازدید از این مجموعه را در برنامه تان بگنجانید. هنگامی که به دلفیناریوم استانبول می روید، نه تنها دلفین های دوست داشتنی، که هنرمندان دیگری نیز مانند نهنگ سفید، فک خزپوش شمالی و گراز دریایی به استقبال شما می آیند. پس از ورود به دلفیناریوم، تنها کاری که لازم است بکنید آن است که جای مناسبی برای خود پیدا کنید و تمام حواس تان را به این موجودات بدهید. در مجموع 4 نمایش در این مجموعه برگزار می شود که تمام آن ها نزدیک 1 ساعت زمان می برد و اجرای شان به عهده ستاره های دلفیناریوم است. در میان نمایش و یا انتهای آن نیز فرصت دارید تا با هر یک از موجودات دلفیناریوم عکس یادگاری بگیرید. البته توجه داشته باشید که تمام جذابیت دلفیناریوم استانبول در نمایش هایش خلاصه نمی شود و اگر دوست داشته باشید، می توانید با پرداخت هزینه جداگانه، در استخر دلفیناریوم و در کنار این موجودات آبی شنا یا غواصی کنید، یا تا نزدیک دلفین ها بروید و آن ها را لمس کنید و حتا آن ها را در آغوش بگیرید. 

دلفیناریوم استانبول مجموعه وسیعی است که از زمان افتتاحش در سال 2008 میلادی، عنوان بزرگترین دلفیناریوم سرپوشیده اروپا را از آن خودش کرده است. وسعت این مجموعه 8,695 مترمربع است که 5,800 متر آن به فضای سرپوشیده اختصاص دارد. دلفیناریوم استانبول در مجموع 7 استخر متصل به هم دارد که تمام آن ها با آب دریا پر شده اند و 3,100 مترمکعب گنجایش دارند. همچنین بد نیست بدانید شعاع استخر اصلی برابر با 16.5 متر و عمق آن 5 متر است. آمفی تئاتر نمایشی دلفیناریوم 950 نفر گنجایش دارد که 64 صندلی آن مربوط به بخش VIP است. 

Photo by : Unknown

هنرمندان دلفیناریوم و نمایش ها

تمام موجودات حاضر در دلفیناریوم استانبول از یکی از بزرگترین دلفیناریوم های روسیه به ترکیه آمده اند و درست 1 ماه پیش از افتتاح دلفیناریوم به استانبول رسیدند. برای آن که راحتی این موجودات تضمین باشد، از پرواز ویژه ای استفاده شد که در آن هواپیما هر یک از موجودات دریایی برای مسیر 2.5 ساعته، در استخر مخصوص خود قرار داشتند. همچنین برای آن که این موجودات دچار اضطراب و استرس نشوند، آموزش دهندگان‌شان در آن پرواز آن ها را همراهی کردند تا هواپیما فرود آمد. 

ورود به دلفیناریوم و نمایش اول | فک های خزپوش شمالی

پس از آن که در جای خود مستقر شدید، نمایش با حضور 2 فک خزپوش شمالی آغاز می شود. این موجودات به شما خوشامد گرمی می گویند و شیرین کاری‌های شان را شروع می کنند. یکی از این دو فک، نر و دیگری ماده و هر دو بالغ و هم سن هستند. با این حال برای تشخیص فک ماده، کافیست آن که جثه کوچک تری دارد را پیدا کنید. جالب است بدانید در فک های خزپوش شمالی، جنس نر 4.5 برابر سنگین تر و 40 درصد طویل تر از جنس ماده است. پس از اتمام اجرای این دو فک حسابی آن ها را تشویق کنید تا بتوانید شادی‌شان را ببینید.

نمایش دوم | گرازهای دریایی

 پس از فک های خزپوش شمالی، نوبت جانور دیگری از سرزمین قطب شمال و اقیانوس شمالگان است: گراز دریایی. گرازهای دریایی بسیار عظیم الجثه اند و وزن هر یک از آن ها به حدود 950 کیلوگرم می رسد. این جانداران که مانند انسان ها از تمرینات ورزشی خوش‌شان می آید، در نمایش خود برای شما بسکتبال بازی می کنند بعد هم در مقابل تان چند شنای سوئدی می روند و برای تنوع، دراز و نشست انجام می دهند. همه این ها به خاطر آن است که  به شما نشان دهند نه تنها از ورزش لذت می برند که زندگی سالمی هم دارند. البته گرازهای دریایی در کنار زندگی ورزشی خود (!)، کارهای بانمکی هم انجام می دهند. مثلا یکی از گرازهای دریایی دلفیناریوم، عاشق مهمانی و رهبری آن هاست. پس مثل یک دی جی حرفه ای، شما را به مهمانی خودش دعوت می کند! گراز دریایی دیگر که به موسیقی علاقه مند است روی صحنه حاضر می شود و ضمن نواختن ساکسیفون، برای شما می رقصد! 

نمایش سوم | دریانورد

حالا نوبت تنها نهنگ سفید دلفیناریوم و یکی از خاص ترین ستاره های مجموعه است. این نهنگ که با نام دریانورد شهرت پیدا کرده، طولی 4 متری و وزنی 1000 کیلوگرمی دارد. هنگامی که دریانورد وارد استخر آمفی تئاتر اصلی می شود، می توانید آوازهای هنرمندانه اش را بشنوید، دقیقا به همین دلیل است که دریانورد را با نام «قناری دریایی» هم صدا می کنند. دریانورد همچنین برای شما نقاشی می کند و در انتها با حرکات موزون و جذابش، شما را به وجد خواهد آورد. 

نمایش چهارم | دلفین ها

در نهایت با رفتن دریانورد، این چهار دلفین بانمک و باهوش دلفیناریوم هستند که توجه شما را به خودشان جلب می کنند. این دلفین های پوزه بطری همگی در استخر به دنیا آمده اند و بازیگران بسیار حرفه ای محسوب می شوند. پرنس، پرنسس، ماتیلدا و جرا که نام این دلفین هاست، شما را با رقص باله و آواز شگفت زده می کنند. البته این تمام کاری نیست که از آن ها بر می آید و شیرین کاری های این 4 دلفین را نباید از دست بدهید. یکی از هیجان انگیزترین بخش های نمایش، بازی بسکتبال دلفین ها با آموزش دهندگان خود است که خواهید دید چگونه با پرشی سه متری، توپ را درون سبد می اندازد.

دلفین پوزه‌بطری از معروف ترین گونه های خانواده دلفین‌سانان است که از آن ها در آکواریوم‌ها و برنامه های نمایشی استفاده می کنند. جالب است بدانید که این دلفین ها بومی خلیج فارس هستند و این موجودات را می توانید در پهنه نیلگون کشورمان ببینید. 

سرگرمی های جذاب دلفیناریوم استانبول

در کنار شرکت در نمایش های دلفیناریوم، می توانید از دیگر سرگرمی های این مجموعه لذت ببرید:

1- شنا با دلفین ها

همیشه دیدن دلفین ها به خودی خود هیجان انگیز است، حالا چه برسد به آن که بتوانید تا نزدیکی این موجودات باهوش بروید، دست دورشان بیندازید و با آن ها طول و عرض استخر را شنا کنید.

بله! خبر خوش آن که در دلفیناریوم استانبول فرصتش را دارید تا در کنار دلفین های مجموعه شنا و بازی کنید. اگر در ماه های پاییز و زمستان بازدید از دلفیناریوم را انتخاب کرده اید، نگران سردی آب استخرها نباشید. این استخرها با آب دریا پر می شوند و در اوقات سرد سال، دمای آن ها را افزایش می دهند. 

برای شنا با دلفین ها:

 • باید شنا بلد باشید. 
 • استفاده از جلیقه نجات ممکن نیست.
 • در زمستان ها حداقل بالای 10 سال و در تابستان ها حداقل بالای 6 سال داشته باشید.
 • هیچ گونه زیورآلاتی همراه نداشته باشید.
 • وقت شنای خود را از قبل از طریق تماس تلفنی و یا ایمیل هماهنگ کرده باشید.
 • باید در سلامت کامل جسم و روان به سر ببرید.
 • نباید مبتلا به بیماری های واگیردار باشید.
 • شرکت خانم های باردار در این تفریح ممکن نیست.

هزینه:

 • یک نفر: 850 لیر ترکیه (2,214,000 تومان)
 • دو نفر: 1,400 لیر ترکیه (3,647,000 تومان)
 • سه نفر: 2,000 لیر ترکیه (5,211,000 تومان)
Photo by : Unknown

2- ملاقات دلفین ها

اگر شنا بلد نیستید، به آب علاقه ای ندارید و یا به هر دلیلی امکان شنا کردن برای شما فراهم نیست، هنوز هم می توانید به دلفین ها نزدیک شوید. با خرید بسته های ملاقات با دلفین ها، کنارشان بنشینید، آن ها را لمس کنید و اگر دوست داشتید این موجودات دوست داشتنی را در آغوش بگیرید. در مدتی که کنار دلفین ها هستید، می توانید با آن ها بازی کنید و 10 دقیقه را به شادی بگذرانید.

جالب است بدانید ملاقات با دلفین ها تنها در لمس و بازی با آن ها خلاصه نمی شود و کارکنان مجموعه اطلاعات جذابی درباره فیزیولوژی، زیستگاه، رفتارهای اجتماعی و توانایی یادگیری دلفین ها در اختیار بازدیدکنندگان خواهند گذاشت. 

نکاتی درباره ملاقات دلفین ها:

 • ملاقات با دلفین ها در مجموع 10 دقیقه است.
 • این برنامه برای کودکان 4 تا 12 سال و افرادی که به شنا علاقه ای ندارند، مناسب است.
 • این برنامه زیر نظر کارکنان حرفه ای مجموعه اجرا می شود. 
 • برای ملاقات با دلفین ها احتیاجی نیست شنا کردن بلد باشید. 
 • ملاقات با دلفین ها می تواند تکی و یا در قالب گروه های 3 نفره انجام شود. 
 • در این برنامه روی سکویی کنار استخر می نشینید و وارد استخر نخواهید شد.
 • فراموش نکنید که برای شرکت در این برنامه لباس شنا، دمپایی تمیز و حوله خود را بیاورید.
 • برای شرکت در این برنامه لازم است قبل از حضور در دلفیناریوم، برای خود جایی رزرو کنید. 

هزینه:

 • یک نفر: 850 لیر ترکیه (2,214,000 تومان)
 • دو نفر: 1,500 لیر ترکیه (3,908,000 تومان)
 • سه نفر: 2,000 لیر ترکیه (5,211,000 تومان)
Photo by : Unknown

3- غواصی با دلفین ها

 دلفیناریوم استانبول در برنامه های خود خلاقیت به خرج داده است و ترتیبی داده تا شما بتوانید در دنیای زیر آب، دلفین ها را همراهی کنید. در این برنامه شاید قبل از ورود به استخر کمی دلهره داشته باشید؛ اما به محض آن که به دورن استخر بروید، میزبانان مهربان دلفیناریوم به گرمی از شما استقبال می کنند. پرنس، پرنسس، ماتیلدا و جرا، 4 دلفین دلفیناریوم و دریانورد، تنها نهنگ سفید مجموعه شما را احاطه می کنند و با شما بازی خواهند کرد. دلفین ها به پشت شنا کردن خود را نشان تان می دهند و گاه تا نزدیکی شما می آیند تا بتوانید مهربانی چشمان شان را به خاطر بسپارید. همچنین در زیر آب می توانید سر و صدای دلفین ها را بشنوید و شاهد مکالمه آن ها باشید. 

 نکاتی درباره غواصی با دلفین ها:

 • هر جلسه غواصی با دلفین 20 دقیقه است.
 • غواصی با دلفین ها می تواند تکی و یا در قالب گروه های 3 نفره انجام شود. 
 • بدیهی است که برای غواصی با دلفین ها لازم است غواصی بلد باشید.
 • اگر غواصی بلد نیستید، می توانید در کلاس های آموزش غواصی دلفیناریوم شرکت کنید. شرایط کلاس های آموزشی غواصی در ادامه گفته شده است.

هزینه:

 • یک نفر: 1,700 لیر ترکیه (4,429,000 تومان)
 • دو نفر: 3,100 لیر ترکیه (8,077,000 تومان)
 • سه نفر: 3,800 لیر ترکیه (9,901,000 تومان)

امکانات و خدمات دلفیناریوم استانبول

در دلفیناریوم استانبول امکانات زیر به چشم می خورد:

 • کافه دلفیناریوم | Dolphinarium Café: پس از تفریح و سرگرمی با دلفین ها، می توانید دقایق خوشمزه ای را در کافه دلفیناریوم سپری کنید. کافه دلفیناریوم در فضایی سرسبز و دلربا در کنار خلیج گلدن هورن (شاخ طلایی) قرار دارد. بنابراین این کافه دو بخش سرپوشیده و روباز دارد که هر یک ظرفیتی برابر با 60 نفر را در خودشان جای می دهند. در منوی کافه دلفیناریوم قهوه و انواعی از نوشیدنی های سرد و همچنین خوراکی های سبک به چشم می خورد که برای صرف قبل یا بعد از نمایش مناسب هستند. 
 • عکاسی با دلفین ها: با پرداخت 50 لیر ترکیه (130,000 تومان) می توانید در کنار دلفین ها یا گرازهای دریایی و ... بایستید و عکسی حرفه ای و یادگاری بگیرید. 
 • فروشگاه سوغاتی: پس از ورود به دلفیناریوم استانبول و در کنار باجه بلیت فروشی، چندین غرفه فروش سوغاتی خواهید دید که می توانید از آن ها یادگاری های مختلفی بخرید. 
 • برگزاری مراسم مختلف: اگر دوست داشته باشید، می توانید هماهنگی های لازم را با کارکنان دلفیناریوم استانبول انجام دهید و مراسم خود را در کافه این مجموعه برگزار کنید. این برنامه می تواند تنها یک مهمانی خانوادگی یا جشن تولدی برای کودک‌تان باشد. در مجموع بسته به مراسم‌تان می توانید درخواست تزیین میز و سالن بدهید و یا برای جشن تولد کودکان از امکاناتی چون اجرای دلقک ها بهره مند شوید. 
 • پارکینگ رایگان: پارکینگ دلفیناریوم استانبول با 120 جای پارک، از بازدیدکنندگان مجموعه استقبال می کند. استفاده از این پارکینگ هزینه ای ندارد.

همچنین دو سرویس دیگر در دلفیناریوم استانبول ارایه می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شویم:

کافه دلفیناریوم

آموزش غواصی در دلفیناریوم

همان طور که گفتیم در دلفیناریوم استانبول می توانید غواصی یاد بگیرید. به این منظور ابتدا لازم است  بالای 15 سال باشید و در کلاس های غواصی ثبت نام کنید. همچنین برای شرکت در این دوره باید به شنا مسلط باشید و هیچ گونه مشکل تنفسی نداشته باشید. آموزش غواصی دلفیناریوم استانبول در مجموع 3 بخش دارد که عبارت اند از:

 • 1- مطالعه در خانه: کتابی به داوطلبان داده می شود و از آن ها درخواست می شود تا سه فصل ابتدایی را در خانه مطالعه کنند و سوالات انتهای هر فصل را جواب دهند. پس از آن، داوطلبان در طی قراری با مربی غواصی، نمره های خود را نشان می دهند و در صورتی که نمره لازم را کسب کرده باشند، می توانند وارد مرحله بعدی شوند. 
 • 2- کلاس های تئوری با مربی: 8 ساعت کلاس تئوری برای تمام شرکت کنندگان برگزار و در انتها آزمونی برگزار می شود. در صورت کسب نمره لازم، داوطلبان می توانند در کلاس های استخر شرکت کنند. 
 • 3- کلاس های استخر: در این کلاس ها به داوطلبان در فضای آرامی مانند استخر، تکنیک های ابتدایی غواصی آموزش داده می شود. همچنین کلاس های استخر این فرصت را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا آموخته های خود را از مطالعه شخصی و کلاس های تئوری به مرحله اجرا بگذارند. داوطلبان در ضمن این کلاس ها نیز آماده کردن وسایل غواصی مانند ماسک اکسیژن، تمیز کردن تنظیم کننده و تقسیم منابع هوا را یاد می گیرند. پس از گذراندن این کلاس ها داوطلبان مدرک ابتدایی غواصی را دریافت می کنند. 
 • 4- غواصی در دریا: در نهایت به داوطلبان اجازه داده می شود تا در کنار مربی به دریا بروند و در عمق 12 متری غواصی کنند. در این دوره نباید به عمق های پایین تر رفت و لازم است از قوانین تبعیت کرد. در صورتی که غواصان این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند، می توانند مدرک غواصی حرفه ای را دریافت و پس از آن در هر نقطه و عمقی از دریا غواصی کنند. 

خوب است بدانید با پرداخت هزینه کلاس های غواصی، از موارد زیر بهره مند می شوید:

 • کتاب اصلی سازمان تخصصی آموزش غواصی
 • 3 جلسه کلاس در استخر
 • دفترچه ثبت غواصی زیر نظر فدراسیون ورزش های زیرآبی ترکیه
 • گواهینامه غواصی از PADI
Photo by : Unknown

دلفین درمانی | Dolphin Assisted Therapy

دلفین درمانی شیوه درمانی موثری است که اغلب برای کودکان 3 تا 16 سال استفاده می شود. مطالعات پژوهشگران نشان می دهد که از این شیوه می توان برای بهبود کودکان مبتلا به بیماری ها و اختلال های زیر استفاده کرد:

 • اوتیسم
 • سندرم داون
 • اختلال استرسی پس از آسیب روانی
 • ناتوانی گفتاری
 • سندرم خستگی مزمن
 • کمبود توجه و اختلال بیش فعالی
 • فلج مغزی / اسپاستیکیت
 • حرکات ناخواسته و اسپاسم

 اگر می خواهید کودک شما هم در جلسات دلفین درمانی دلفیناریوم استانبول شرکت کند، لازم است فاقد بیماری های زیر باشد:

 • بیماری صرع یا سابقه آن
 • انواع بیماری های واگیردار
 • هرگونه بیماری که مانع از شنا در آب با دمای 24 تا 26 درجه سانتیگراد می شود. 

خوب است بدانید جلسات دلفین درمانی این مجموعه زیر نظر آموزش دهندگان دلفین، متخصصان دلفین درمانی و مشاوران روانشناس انجام می شود. برای بازدهی بهتر این جلسات، هر جلسه تنها مختص به یک کودک خواهد بود و بنا به توصیه کارشناس برای شروع، درمانی 10 جلسه ای پیشنهاد می شود. البته پس از هر جلسه روند درمان بررسی شده و در صورت لزوم تعداد جلسات درمانی کاهش یا افزایش داده می شوند. برای اطلاعات بیشتر از این جلسات درمانی در دلفیناریوم اینجا کلیک کنید. 

Photo by : Unknown

اطلاعات بازدید از دلفیناریوم استانبول

 در این بخش ساعت اجرا و هزینه نمایش ها و سرگرمی های دلفیناریوم را می بینید:

ساعت اجرای نمایش ها:

 • شنبه تا پنج شنبه: 14:00 تا 17:00
 • جمعه: 15:00 تا 17:00

1- هزینه نمایش ها:

بازدیدکنندگان

بلیت عادی

بلیت VIP

بزرگسالان

140 لیر ترکیه (364,000 تومان)

220 لیر ترکیه (573,000 تومان)

کودکان 3 تا 11 سال

110 لیر ترکیه (286,000 تومان)

180 لیر ترکیه (469,000 تومان)

کهنسالان (بالای 60 سال)

110 لیر ترکیه (286,000 تومان)

180 لیر ترکیه (469,000 تومان)

کودکان 0 تا 2 سال

رایگان

رایگان

2- هزینه شنا با دلفین ها: برای 10 دقیقه

3- هزینه ملاقات دلفین ها: برای 10 دقیقه

تعداد شرکت کنندگان

هزینه

یک نفر

850 لیر ترکیه (2,214,000 تومان)

دو نفر همزمان

1,400 لیر ترکیه (3,647,000 تومان)

سه نفر همزمان

2,000 لیر ترکیه (5,211,000 تومان)

4- هزینه غواصی: برای 20 دقیقه

تعداد شرکت کنندگان

هزینه

یک نفر

1,700 لیر ترکیه (4,429,000 تومان)

دو نفر همزمان

3,100 لیر ترکیه (8,077,000 تومان)

سه نفر همزمان

3,800 لیر ترکیه (9,901,000 تومان)

توجه داشته باشید که ...

 • نمایش ها حدود 1 ساعت زمان می برند.
 • برای خرید بلیت های نمایش نیازی نیست از قبل اقدام کنید و می توانید بلیت ها را به صورت حضوری و از باجه بلیت تهیه کنید.
 • ساعت برنامه هایی چون شنا یا غواصی با دلفین ها و ملاقات دلفین ها متفاوت است و به همین دلیل برای شرکت در این برنامه ها لازم است از قبل برای رزرو بلیت اقدام کنید. برای این کار از شماره های تماس و یا آدرس ایمیل استفاده کنید.
 • برای بازدید های گروهی (20 نفر به بالا) لازم است بلیت ها رزرو شوند.
 • برای دریافت تخفیف، لازم است کارت شناسایی همراه داشته باشید.
 • دلفیناریوم استانبول حق خود می داند در صورت نیاز، ساعت نمایش یا دیگر برنامه ها را تغییر دهد و یا آن ها را لغو کند. 
Photo by : Unknown

مسیر و دسترسی به دلفیناریوم استانبول

برای دسترسی به دلفیناریوم استانبول می توانید از اتوبوس، تاکسی های آنلاین و تاکسی های عمومی استفاده کنید.

1- اتوبوس: نزدیک ترین ایستگاه های اتوبوس به دلفیناریوم استانبول فاصله 50 و 200 متری دارند و با اتوبوس های خط 39، 99 36CE ،399B،39Ç ،39B ،48A ،399D ،39O ،39Y،39D و 399C می توانید خود را به دلفیناریوم استانبول برسانید.

اگر در نزدیکی برج گالاتا هستید، خوب است بدانید اتوبوس های زیادی از اینجا به مقصد دلفیناریوم حرکت می کنند. همچنین اگر خودتان را به ایستگاه متروی آکسارای برسانید، می توانید مینی بوسی را ببینید که به سوی محله علی‌بیکوی (Alibeyköy) که در نزدیکی دلفیناریوم است، حرکت می کند.

2- تاکسی های آنلاین: برای استفاده از این تاکسی ها که مشابه اسنپ هستند، کافی است تا نرم افزار مورد نظر را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و از خدمات شان بهره مند شوید. از جمله تاکسی های آنلاین مشهور استانبول می توان به اوبر (Uber)،

بی‌تاکسی (BiTaksi) و کریم (Careem) اشاره کرد. هزینه این تاکسی ها برای مسیری از میدان تکسیم تا دلفیناریوم استانبول حدود 25 لیر ترکیه (65,000 تومان) تا 33 لیر ترکیه (85,000 تومان)  است. 

3- تاکسی های عمومی: تاکسی های زرد رنگ استانبول، دیگر گزینه شما برای دسترسی به دلفیناریوم هستند. قیمت پایه تاکسی های استانبول 4 لیر ترکیه (10,000 تومان) است و به ازای هر ۱ کیلومتر 2.5 لیر ترکیه (6,000 تومان) به هزینه ها افزوده می شود. اگر بخواهید مسیر میدان تکسیم تا دلفیناریوم را با تاکسی طی کنید، هزینه ای در حدود 34 لیر ترکیه (88,000 تومان) تا 40 لیر ترکیه (104,000 تومان) در انتظار شماست. 

4- ماشین شخصی: دلفیناریوم استانبول در منطقه ایوب و در کناره رود گلدن هورن قرار دارد. مسیر دسترسی ماشینی این جاذبه بسته به مبدا و محل اقامت شما متفاوت است. برای مسیریابی می توانید از نقشه کارناوال استفاده کنید. 

شماره تماس: 78 78 581 212 90+

آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه ایوب، ایوب مرکزی، محله سیلاهتاراگا، خیابان سیلاهتاراگا، شماره دوم

Address: No:2 D:4, Silahtaraga Cad, Silahtaraga Mah. Eyup Merkez, Eyup, Istanbul, Turkey

اگر مایلید تا با حمل و نقل عمومی استانبول و هزینه های آن آشنا شوید، بخوانید:

ورود به صفحه راهنمای استفاده از حمل و نقل عمومی استانبول

دیدنی های اطراف دلفیناریوم استانبول

 • تپه پیر لوتی | Pierre Loti Tepesi: فاصله 2.5 کیلومتر
 • مسجد سلطان ایوب | Eyüp Sultan Mosque: فاصله 2.8 کیلومتر
 • مینیاتورک | Miniaturk: فاصله 3 کیلومتر
 • شهربازی ویالند | Vialand: فاصله 4.5 کیلومتر
 • مرکز خرید ویالند | Vialand Shopping Mall: فاصله 6 کیلومتر
شهربازی ویالند
مسجد سلطان ایوب
تپه پیر لوتی

همراه کارناوال باشید و ویدیوی کوتاهی از دلفیناریوم استانبول ببینید:

دانستنی های دلفیناریوم استانبول

جالب است بدانید ساخت و افتتاح دلفیناریوم استانبول محصول مشترکی از دو کشور ترکیه و روسیه است. این کار نقش مهمی در بهبود روابط فرهنگی و اجتماعی این دو سرزمین ایفا کرده است.

جشن افتتاح دلفیناریوم استانبول با حضور کدیر تاپباش (Kadir Topbaş) شهردار سابق استانبول، لئونید اسلاتسکی (Leonid Slutsky) نایب رییس کمیته امور بین الملل پارلمان روسیه و ده ها مسوول بومی دیگر برگزار شد. 

در هنگام حضور در دلفیناریوم و اجرای نمایش ها مجازید تا عکاسی و فیلمبرداری کنید. البته فراموش نکنید که این کار را باید با فلاش خاموش انجام دهید.

در سال 2011 یکی از دلفین های مجموعه، بچه دار شد که هم اکنون مادر و کودک هر دو در سلامت کامل به سر می برند. در حال حاضر دلفین مادر دیگر در اجراها شرکت نمی کند و مشغول نگهداری از کودک خود است؛ البته دلفین جوان جای مادر را پر کرده، در نمایش ها حاضر می شود و بسیار با استعداد است. 

Photo by : Unknown

سخن آخر

با هم به جاذبه ای پرطرفدار در استانبول رفتیم که برای بازدیدی خانوادگی بسیار مناسب است. ضمن آن که بازدید از دلفیناریوم استانبول وقت زیادی از شما نمی گیرد و می توانید بازدید از آن را با چند جاذبه دیگر در اطراف ترکیب کنید.

نظر شما درباره دلفیناریوم استانبول چه بود؟

تا به حال به این دلفیناریوم رفته اید؟

آیا این جاذبه را در لیست دیدنی های خود از استانبول قرار می دهید؟

دیدگاه ها و خاطرات خود را با ما در میان بگذارید و اگر تمایل دارید تا سفرنامه ها و عکس های شما از استانبول در کارناوال منتشر شود، بر روی نوار سبز رنگ زیر کلیک کنید.

کارناوالی شــــــــــــو

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4

بررسی شده توسط زينب شيرازی

ارزش هزینه به لذت(خوب) 3.5
تفریحات و خوشگذرانی(عالی) 5
تنوع امکانات(خوب) 4
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(خوب) 3.5

نقاط قوت

 • مناسب برای خانواده ها
 • دارای برنامه های هیجان انگیز
 • تنوع خوب در برنامه و سرگرمی

نقاط ضعف

 • هزینه های به نسبت گران

نقد و بررسی کاربران

دلفیناریوم استانبول را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

رامين شفيعى
پرسش:

اگر لطف کنید بگویید برای سفر به استانبول چه مدارکی لازم داریم ،آیا نیازی به ویزا هست یا نه و باید عوارض خروج از کشور پرداخت کنیم ،کلا چه مدارکی لازمه که تو فرودگاه گیر ندن؟

فهیمه دزفولی
در پاسخ به رامين شفيعى:

سلام دوست گرامی
برای سفر به استانبول نیازی به ویزا ندارید. و برای خروج از کشور به هر مقصدی و با هر وسیله ای نیاز هست که عوارض خروجی بپردازید. در این مطلب کلیه مدارکی که در فرودگاه نیاز هست همراه داشته باشید ارائه شده:
قوانین فرودگاهی ترکیه

انتشار: 04 اردیبهشت 1399

انتشار: 10 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست