کارناوال - راهنمای سفر

آبشار خلانگ لن

تایلند، استان کامفائنگ فت، پارک ملی خلانگ لن

4.5

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 4 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

2 تا 6 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

همه چیز درباره آبشار خلانگ لن

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 شهریور 1396

به روز رسانی

04 آذر 1398

معرفی /

آبشار خلانگ لن | شکوهی دلربا در طبیعت تایلند

دست روی هر نقطه از کره زمین که بگذارید، جهان هستی زیبایی و دیدنی های به خصوصی را برای شما کنار گذاشته است. در سویی شگفتی هایش را در دل جنگل های سرسبز و انبوه آمازون پنهان کرده و در هر قدم گوشه ای از اعجاب های طبیعی، گل های منحصر به فرد، جانوران رنگارنگ و آبشارهای حیرت انگیزش را رو می کند. در سوی دیگری از دنیا درست در میان صحرا و بیابان سازه های باستانی و مرتفعی قرار داده که برای رسیدن به آن ها باید کیلومترها را پشت سر بگذارید. در سویی دیوار بزرگ چین انتظار شما را می کشد و در گوشه ای دیگر از دنیا، سواحل زیبا و آب های نیلگون و شفاف اقیانوس. امروز همراه ما باشید تا به یکی از پر طرفدار ترین کشورهای دنیا در میان گردشگران برویم و با یکی از دیدنی های بی نظیرش آشنا شویم.

راهمان را به سوی تایلند، کشوری در جنوب شرقی آسیا کج می کنیم و دلمان را برای دیدنی های بسیاری صابون می زنیم. برویم سراغ معابد بی انتها و جذاب تایلند یا طبیعت گردی متفاوتی را شروع کنیم؟! شیر یا خط می اندازیم و این بار نوبت به جنگل های دوست داشتنی و بکر تایلند می رسد. در این میان نیز قرعه به نام آبشاری خارق العاده می افتد: آبشار خلانگ لن.

باید چند ساعتی از بانکوک، پایتخت کشور فاصله بگیریم، وارد پارک ملی خلانگ لن شویم و با چند دقیقه ای پیاده روی راهمان را در دل جنگل به سوی آبشار ادامه دهیم. چیزی نمی گذرد که شکوه دلربای آبشار خلانگ لن تماما توجه شما را به خودش جلب می کند. 

در این ماجراجویی همراه کارناوال باشید و شما هم به دیدن آبشار خلانگ لن تایلند بیایید.

Photo by : Unknown

چرا آبشار خلانگ لن تایلند؟


 • خلانگ لن آبشاری با ارتفاعی نزدیک 100 متر است و در دل طبیعتی جذاب قرار گرفته است.
 • یکی از زیباترین آبشارهای کشور تایلند است که در فضایی بکر و دور از شلوغی قرار دارد.
 • دسترسی نسبتا آسانی دارد و برای رسیدن به این شکوه دلربا پیاده روی چندانی در انتظار شما نیست.
 • با یک سواری 5 ساعته می توانید خود را از بانکوک به این آبشار برسانید.
Photo by : Unknown

آشنایی با آبشار خلانگ لن | Khlong lan Waterfall

 در کشور تایلند آبشارهای بسیاری به چشم می خورند و گردشگران بسیاری را به خود می خوانند اما باید حساب آبشار خلانگ لَن را از باقی جدا کرد! برای رسیدن به این آبشار باید چند ساعتی از بانکوک فاصله بگیرید و به دل طبیعت پارک ملی زیبایی به همین نام بروید. وقتی جنگل انبوه خلانگ لن را در نوردید و درختان سر به آسمان ساییده را پشت سر بگذراید، یواش یواش به این شکوه دلفریب نزدیک و نزدیک تر خواهید شد. کمی نمی گذرد که می توانید آبشار خلانگ لن را از میان درختان پیدا کنید و دقایقی مبهوت عظمت و زیبایی اش شوید.

آبشار خلانگ لن، تجلی زیبا و تمام عیاری از آب های جاری مادر طبیعت است که ارتفاعش را در حدود 100 متر ارزیابی می کنند و عرض این آبشار باشکوه را نزدیک 40 متر می دانند. قسمت خوب ماجرای این آبشار جذاب و دلفریب، همیشگی بودنش است، به گونه ای که فرقی نمی کند چه زمانی از سال قصد طبیعت گردی می کنید، آبشار خلانگ لن با ابهت و قدرت همیشگی بر روی پهنه سبز پارک ملی جاری می شود و زندگی را می رویاند. خوب است بدانید آب آبشار خلانگ لن از چند جریان مختلف تأمین می شود که سرچشمه آن از رشته کوه های خلانگ سوانگ ماک می باشد و در نهایت رود پینگ را تشکیل می دهند.

در کنار جذابیت های آبشار خلانگ لن، نمی توان از بکری مناظر و طبیعت اطرافش صرف نظر کرد. از آن جا که این آبشار، فاصله ای چند ساعتی با پایتخت تایلند دارد، گردشگران کم تری را در اطراف آبشار خواهید دید و در نتیجه فرصتش را دارید تا طبیعت ناب این کشور سرسبز و منحصر به فرد را با تمام وجود لمس کنید. 

Photo by : Unknown

دیدنی ها و تفریحات آبشار خلانگ لن

در اطراف آبشار زیبای خلانگ لن امکانات تفریحی چندانی به چشم نمی خورد اما هنوز هم درهای خوش گذرانی و لذت از طبیعت بکر به روی شما باز است و می توانید با فعالیت هایی از این فضا بیشتر استفاده کنید:

1- پیاده روی و طبیعت گردی

وقتی جاذبه ای طبیعی را برای خوش گذرانی انتخاب می کنید، جزء جدا ناشدنی اش پیاده روی است که نیاز است بیش از هر چیز دیگری دوستش داشته باشید. برای رسیدن به آبشار خلانگ لن از میان فضای دلربای پارک ملی می گذرید و وقتی به نزدیکی آبشار رسیدید، هنوز هم مسیری برای گشت و گذار پیش روی شماست. در دو طرف آبشار خلانگ لن به وضوح مسیرهای پاکوب و پیاده روی به چشم می خورند که می توانید با استفاده از آن ها خود را به آبشار نزدیک تر کنید. اول سمت راست را انتخاب کنید، حالا این قدر به آبشار نزدیک می شوید که قطرات آب را روی سر و صورتتان حس می کنید و شاهد سقوط شکوهمند خلانگ لن بر روی تخته سنگ های بستر خواهید بود. 

اما اگر سمت چپ را ادامه دهید، از روی پلی خواهید گذشت، درختان را رد می کنید و حالا چشم انداز زیبا و منحصر بفردی از آبشار خلانگ لن خواهید دید که پیش از این امکانش نبود. قابی تمام نما از آبشار پیش روی شماست که چشم ازش نمی توان برداشت و دیدنش نفسگیر است.

Photo by : Unknown

2- آب تنی و آب بازی

برای لحظه ای سقوط 100 متری حجم عظیمی از آب را تصور کنید! حالا شما درست در چند قدمی آبشار خلانگ لن هستید و اگر کمی شجاع باشید و یا دلتان یک آب تنی درست و حسابی بخواهد، می توانید به زیر آبشار بروید و بدن خود را زیر قطرات سهمگین آب قرار دهید. نفس تان را حبس کنید و بگذارید بدن تان خنکای آب و غلغلک (قلقلک: غلط مصطلح) قطرات آبشار را به خاطر بسپارد. 

البته از آن جا که آب خلانگ لن بسیار خنک است، آب تنی را تنها برای فصل گرم و روزهای داغ توصیه می کنیم.

Photo by : Unknown

 3- عکاسی

مگر می شود طبیعت گردی را انتخاب کرد و بی خیال ثبت این مناظر زیبا شد؟! دوربین تان را بردارید و خلانگ لن را از زوایای مختلف و بدیع ثبت کنید. اگر می خواهید نگاهی حرفه ای تر به این آبشار داشته باشید و از این سفر هیجان انگیز دست خالی برنگردید، نگاهی به آموزش تخصصی عکاسی از آبشار بیندازید و این بار سوغاتی جدید به خانه ببرید.

Photo by : Unknown

4- تماشای آبشار از بالا

پس از گردش در اطراف آبشار می توانید تا ورودی خائو هوا چانگ پیاده روی کنید و این بار آبشار را از نقطه ای بلند تماشا کنید. از آبشار تا این نقطه حدود 2 ساعت پیاده روی خواهید داشت و در نهایت می تواند آبشار خلانگ لن را در پس زمینه ای از کوه های بلند و از ورای درختان ببینید. اگر قدری زمان دارید، صبر کنید و غروب آفتاب را نیز از همین نقطه تماشا کنید. یا می توانید به گونه ای برنامه ریزی کنید تا طلوع آفتاب در این نقطه بوده و شاهد روشن شدن پهنه سرسبز پارک ملی باشید.

Photo by : Unknown

امکانات رفاهی اطراف آبشار خلانگ لن

در صورتی که بخواهید از آبشار خلانگ لن بازدید کنید، اطلاع از امکانات رفاهی موجود در اطراف آبشار حتما به کارتان خواهد آمد:

 • مرکز بازدید پارک ملی خلانگ لن: این مرکز بازدید درست در نزدیکی آبشار و ابتدای ورودی به پارک ملی خلانگ لن قرار دارد. 
 • کلبه و محوطه کمپینگ 
 • فروشگاه
 • رستوران
 • دستشویی
 • دوش
 • سطل آشغال

اقامت در اطراف آبشار خلانگ لن

اگر نمی خواهید به یک بازدید دو تا سه ساعته بسنده کنید و ترجیح می دهید در پارک ملی خلانگ لن و در کنار این آبشار باقی بمانید، گزینه های مختلفی پیش روی شما برای اقامت وجود دارد:

1- کمپ های پارک ملی خلانگ لن

با ورود به این پارک ملی می توانید از امکانات رفاهی آن هم استفاده کنید و برای شب مانی به سراغ کمپ ها بروید. در این کمپ ها امکاناتی چون دوش آب، سرویس بهداشتی و مغازه به چشم می خورد که به نسبت فاصله زیاد پارک ملی تا اولین شهر بسیار قابل توجه هستند.

2- کمپینگ

راه دیگر آن است که روی وسایل خود حساب کنید و در فضای کمپینگ پارک ملی چادر برپا کنید. این گونه، شب را در میان درختان با سقفی از ستارگان سپری می کنید و صبح نیز آوای پرندگان و صدای گوشنواز آب شما را از خواب بیدار خواهد کرد.

3- اقامتگاه های نزدیک

با فاصله دو کیلومتری از آبشار خلانگ لن، چندین اقامتگاه محلی به چشم می خورد که می توانید برای استراحت و خواب روی آن ها حساب کنید. از آن جمله می توان به اقامتگاه های وانالی (วนาลีรีสอร์ท | Wanalee Resort) و وانا (วนารีสอร์ท | Wana Resort) اشاره کرد. 

4- سایر گزینه ها

 نزدیک ترین شهر به آبشار خلانگ لن، کامفائنگ فت است که فاصله 55 کیلومتری با آبشار دارد. در این شهر تعدادی هتل و اقامتگاه به چشم می خورد که می توانید روی آن ها حساب کنید. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هتل و اسپای تایلندی پراپیمپالای | Praepimpalai Thai Spa & Resort: هتل 4 ستاره: از شبی 807 بات تایلند (566,000 تومان) به بالا
 • هتل فت | Phet Hotel: هتل 3 ستاره: از شبی 1,000 بات تایلند (702,000 تومان) به بالا 
 • اقامتگاه تکنو ریورویو | Techno Riverview Resort: از شبی 500 بات تایلند (351,000 تومان) به بالا

در زیر اقامتگاه وانالی را می بینید:

بهترین فصل سفر

تایلند کشوری با آب و هوای گرمسیری و مرطوب است و بنابراین در آن خبری از تابستان های داغ و زمستان های سرد نیست و تفاوت آب و هوا در مناطق مختلف این کشور جزئی است. در مجموع می توان گفت به طور کلی سه نوع آب و هوای گرم، خنک و بارانی در کشور تایلند به چشم می خورد. 

گرم ترین روزهای سال: گرم ترین روزهای پارک ملی خلانگ لن را در فاصله ماه های مارس تا ژوئن (اسفند تا خرداد) خواهید دید. در این روزها می توانید در زیر آب خنک آبشار آب بازی و آب تنی کرده و برای دقایقی خود را از گرما و رطوبت دور کنید.

خنک ترین روزهای سال: همان طور که گفته شد در این سرزمین بر خلاف بسیاری از کشورها زمستان معنایی ندارد و در طی این فصل، تنها هوا خنک تر می شود. فصل خنک پارک ملی خلانگ لن در فاصله ماه های نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن) است. 

بارانی ترین روزهای سال: یکی از ویژگی های بارز سرزمین های گرمسیری مانند تایلند، باران های شدید موسمی است. در طی ماه های جولای تا اکتبر (تیر تا مهر) شاهد بارش های مداوم و سیل آسا خواهید بود و البته در این زمان، فشار آبشار خلانگ لن بیش از هر زمان دیگری است.

بنابراین بهترین زمان سفر به آبشار خلانگ لان را بین ماه های آذر تا فروردین می توان دانست. در این هنگام هوا رطوبت چندانی ندارد و گرمای هوا نیز قابل تحمل است.

Photo by : Unknown
لوازم ضروری
عینک آفتابی
نقشه یا GPS
کفش پیاده‌روی
لباس نخی و خنک
وعده های غذایی
آب آشامیدنی
کوله پشتی
پول نقد
لوازم پیشنهادی
کفش اضافه
چادر مسافرتی
عینک آفتابی
دوربین
کرم ضد آفتاب
کیسه خواب
دمپایی و صندل
لباس اضافه
میان وعده
بارانی و لباس ضدآب
Photo by : Unknown

مسیر و دسترسی به آبشار خلانگ لن تایلند

 آبشار خلانگ لن از بانکوک، پایتخت کشور تایلند حدودا فاصله ای 360 کیلومتری دارد و برای رسیدن به این آبشار می توانید از ماشین شخصی و یا اتوبوس استفاده کنید.

ماشین شخصی: با استفاده از نقشه های آنلاین می توانید مسیر دسترسی به پارک ملی و آبشار خلانگ لن را بیابید. 

اتوبوس: کافیست تا اتوبوسی از بانکوک به مقصد شهر کامفائنگ فت (Kamphaeng Phet) سوار شوید. هزینه بلیت این مسیر در حدود 200 بات تایلند (140,000 تومان) تا 500 بات تایلند (351,000 تومان)  است. پس از آن که به کامفائنگ فت رسیدید با یک سواری دو ساعته می توانید خود را به آبشار خلانگ لن برسانید. خوشبختانه مسیر دسترسی به آبشار بسیار ساده است و تا نزدیکی آبشار را می توانید با ماشین و یا هر وسیله نقلیه دیگری طی کنید. 

آدرس: تایلند، استان کامفائنگ فت، پارک ملی خلانگ لن

Address: Khlong Lan Phatthana, Khlong Lan District, Kamphaeng Phet 62180, Thailand

توصیه کارناوال

تایلند علاوه بر طبیعتی دلربا، جاذبه ها و دیدنی های بسیاری دارد که در این جا می توانید با آن ها آشنا شوید:

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به تایلند

 

Photo by : Unknown

سخن آخر

با هم به یکی از زیباترین آبشارهای کشور تایلند رفتیم و این شکوه بی بدیل را از نزدیک دیدیدم.

تا به حال به تایلند سفر کرده اید؟ در طبیعت سرسبز و زیبای این کشور گشته اید؟

از آبشارهای کشور تایلند کدام ها را از نزدیک دیده اید؟ 

نظرات، خاطرات و عکس های خود را با ما به اشتراک بگذراید و بگویید این بار به سراغ معرفی کدام جاذبه کشور تایلند برویم.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.4

بررسی شده توسط زينب شيرازی

بکر و دست نخورده بودن(عالی) 4.5
سهولت در دسترسی(خوب) 4
امکانات اولیه(عالی) 5
حال و هوای خوش(خوب) 4
شرایط اقامت در منطقه(عالی) 4.5

نقاط قوت

 • از زیباترین آبشارهای تایلند
 • در دل منظره ای زیبا و سرسبز

نقاط ضعف

 • فاصله 5 ساعته از پایتخت

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 4 رای

4.5

انفرادی

1

خانواده

1

آیا بازدید از آبشار خلانگ لن را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
بکر و دست نخورده بودن(عالی) 4.5
شرایط اقامت منطقه(خوب) 4.4
سهولت در دسترسی(خوب) 4.4
امکانات اولیه(عالی) 4.6
حال و هوای خوش(عالی) 4.8

آبشار خلانگ لن را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
عرفان برقعى

4.6

مثل نقاشيه عكسها

انتشار: 03 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
yasamin

4.5

من و همسرم به مدت یک هفته تیرماه ۹۸ تور پوکت و بانکوک رو رفتیم و پوکت فوق العاده جذاب و زیبا بود با وجود اینکه فصل تیرماه و همه میگفتن هوا گرم و اذیت کننده است اما هوا هم فوق العاده بود و اصلا گرمای اذیت کننده ای نداشت به همه توصیه میکنم اگر قصد سفر به تایلند رو دارید فقط پوکت رو از بین شهرهاش انتخاب کنید ارامش و طبیعت فوق العاده ای داره????

سفر با خانواده
تجربه سفر yasamin به آبشار خلانگ لن

انتشار: 12 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
مبين آرايى

سلام

4.1

بسیار ممنونم از به اشتراک گذاشتن جاذبه هاى تايلند،تايلند سفر پر خاطره اى براى من بود،مخصوصا براى من كه براى اولين بار تو عمرم تو تايلند اقامت تو هاستل رو امتحان کردم و با وجود مشکلی که شب اول از طرف مدیریت هاستل برامون پیش اومد ولی به جرات میتونم بگم تجربه اقامت در اون هاستل و هم صحبت شدن با افراد متفاوت و جذاب از ملیت های مختلف و فضای به شدت صمیمی اون شیرینتر از همه هتل هایی بود ک تابحال رفتم.

سفر به تنهایی
تجربه سفر مبين آرايى به آبشار خلانگ لن

انتشار: 11 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

مستانه تقوى
پرسش:

من اولین باره که با خانواده قصد داریم به تايلند سفر كنيم ، فقط یه سوالی که برام پیش تومده اینه که میشه جاهای دیدنیشو بدون تور و خودمون خانوادگی بریم یا حتما باید با تور رفت؟

زينب شيرازی
در پاسخ به مستانه تقوى:

بله دوست عزیز اغلب جاها این امکان رو داره که خودتون از اونجا بازدید کنین و صرفا هزینه ورودی رو بدین. البته این موضوع برای طبیعت گردی صدق نمیکنه و اغلب اوقات برای بازدید از لوکیشن های داخل طبیعت بهتره همراه تور بشین. 

انتشار: 17 اسفند 1398

انتشار: 12 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
آريان نبى زاده
پرسش:

سلام . من قصد سفر به تایلند دارم ، به نظر شما آیا واجبه که حتما بانکوک را هم ببینم ؟چون شنیدم دیدنی زیاد نداره و شهر به دلیل اشکال در سیستم فاظلاب بوی بد می دهده?

زينب شيرازی
در پاسخ به آريان نبى زاده:

دوست عزیز کاملا به سبک و سیاف سلیقه شما بر می گرده

مطمئنا بانکوک دیدنی های بسیار زیادی داره و میتونه چند روز کامل از سفر شما رو به خودش اختصاص بده

در هر صورت برای تصمیم گیری بهتر توصیه می کنم این صفحه رو ببینین: جاذبه های شهر بانکوک

با آرزوی سفری خوش

انتشار: 17 اسفند 1398

انتشار: 12 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست