کارناوال - راهنمای سفر

استخر لاهیجان

استان گیلان، لاهیجان، بلوار مطهری

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت و نیم

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با استخر لاهیجان

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

استخر لاهیجان در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی از دیدنی هایی که در سفر به لاهیجان بدون شک از آن بازدید خواهید کرد، استخر لاهیجان است که در بلوار خلیج فارس یا بلوار مطهری و در نزدیکی شیطان کوه قرار دارد؛ یک دریاچه مصنوعی بزرگ به وسعت 17 هکتار و عمق حدود 4 متر که چهره شهر را دیدنی تر کرده است. درست در وسط این دریاچه یک جزیره به چشم می خورد که در گذشته به آن میان پشته می گفتند. یک پل سیمانی این جزیره را به حاشیه جنوبی استخر متصل می کند. می گویند دستور ساخت این استخر را شاه عباس صفوی صادر کرد و در قسمت جزیره آن، قصری بزرگ برای اقامتش در لاهیجان ساخت. امروزه هیچ اثری از آن بنا نیست اما عمارت کوچکی در میان این جزیره دیده می شود. این جزیره و بنایش به دهه 1370 به بعد تعلق دارند و تا چندی پیش به دلیل مشکلات حقوقی در آن به روی گردشگران بسته بود؛ اما از نوروز 98 امکان ورود به این قسمت دریاچه میسر شده است.

اگر مسافر لاهیجان هستید حتما سری به استخر لاهیجان و فضای سبز اطرافش بزنید و یک پیاده روی آرامش بخش را تجربه کنید. در فضای سبز اطراف دریاچه امکاناتی مثل آلاچیق برای شما مهیاست تا پیک نیک برپا کنید. همچنین وسایل ورزش همگانی هم در بخش هایی از این فضای سبز به چشم می خورند. گاهی اوقات هم ممکن است امکان قایق سواری در دریاچه وجود داشته باشد. در ضلع شمالی دریاچه امکان اجاره دوچرخه وجود دارد که در صورت ارائه خدمات می توانید گردشی متفاوت دور دریاچه داشته باشید. در برخی ایام سال هم مسابقه ماهیگیری در استخر لاهیجان برگزار می شود. همچنین، از آن جایی که در اطراف این دریاچه تعدادی رستوران و کافه وجود دارد، فرصت یک شکم گردی جذاب هم در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد. 

انتشار

28 آبان 1398

به روز رسانی

28 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

تفریح و خوشگذرانی?
مسیر دسترسی?
تنوع امکانات?
نظافت?
کیفیت امکانات?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از استخر لاهیجان را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.