کارناوال - راهنمای سفر

جزایر ناز قشم

هرمزگان، قشم، قسمت جنوبی جزیره قشم

4.1

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 15 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

نکات ضروری

بازدید از این جزایر وابسته به زمان جزر و مد است.

همه چیز درباره جزایر ناز قشم

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

فهیمه دزفولی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

16 شهریور 1402

معرفی /

جزایر ناز قشم | پیاده روی در دریا

در سفر به بزرگ‌ترین جزیره ایران یعنی قشم، جایی که آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس شما را فرا گرفته است، آرامش را درون خودتان و بر چهره ساکنان جزیره خواهید یافت. روی آب راه رفتن زمانی یک معجزه حساب می‌شد؛ اما در جزیره ناز، جایی در حاشیه خلیج فارس می‌توانید روی آب راه بروید. امروز ساعاتی را در جزایر ناز قشم می‌گذرانیم عکس‌ جزایر ناز را با هم می‌بینم تا زیبایی‌های این جاذبه شگفت‌انگیز بیشتر برایتان آشکار شود. دلتان را به آرامش این جزیره دیدنی بسپارید و در این گردش ساحلی همراه ما باشید.

نمای هوایی جزایر ناز
Photo by : Mohsen Mansouri

چرا جزایر ناز قشم؟


 • اینجا تنها جایی است که هنگام جزر دریا می‌توانید یک کیلومتر در دریا پیاده‌روی کنید و تا بلندی‌های جزایر ناز بدون خیس شدن قدم بزنید.
 • از سکوی صخره‌ای جزایر می‌توانید منظره متفاوت خلیج فارس، تنگه هرمز، جزیره لارک و ساحل قشم را تماشا کنید.
 • می‌توانید با ماشین در دل دریا آفرودسواری کنید و تا پای جزایر روی شن‌های درخشان پیش برانید.
 • بسته به ساعت جزر، طلوع یا غروب آفتاب را از زاویه متفاوتی در دل آب ببینید.
 • از ورزش‌های آبی این ساحل زیبا لذت خواهید برد.

آشنایی با جزایر ناز قشم | پیاده روی در دریا

ساحل ناز با ساحل‌های دیگر تفاوت دارد. اینجا هنگام جزر، باریکه‌ای از شن‌های درخشان، سه صخره‌ بیرون آمده از آب را به قشم وصل می‌کنند. این جزایر را محلی‌ها دو کَردَه می‌نامند و در نقشه‌ها به نام جزایر ناز ثبت شده‌اند و با همین نام نیز برای گردشگران شناخته‌ شده‌اند. سطح صخره‌ای جزایر ناز هنگام مد 5 تا 10 متر از آب دریا بالاتر است و مساحتی حدود 30 هزارمترمربع دارد. با پشت سر گذاشتن مسافت تقریبا 1000 متری شنی که تامبولو نامیده می‌شود به بخش صخره‌ای جزیره‌ها می‌رسید؛ جایی که موج‌های خروشان بر صخره‌ها می‌کوبد.

روی دو جزیره آثار چند بنای مسقف پیداست؛ اما برخلاف گفته‌ها به نظر نمی‌رسد هرگز کسی در آن‌ها ساکن بوده باشد و آن‌طور که محلی‌ها می‌گویند محل استراحت ماهی‌گیران بوده‌اند. جز دست‌فروشان هیچ مغازه یا امکانات رفاهی در جزایر وجود ندارد. گرچه همان نزدیکی در حاشیه پارکینگ، امکانات ابتدایی برای رفاه بازدیدکنندگان برپا شده است. جزایر ناز جزو ژئوپارک جهانی قشم و یکی از عجایب هفتگانه این جزیره هستند که در کارناوال می‌توانید آن‌ها را بهتر بشناسید.

Fahimeh Dezfouli | Karnaval 
Fahimeh Baharanchi 

تفریحات و دیدنی‌هایی که در جزایر ناز منتظر شماست

پیاده‌روی در دریا، عکاسی و ماهی‌گیری

گام برداشتن در میان آب‌های خلیج فارس تجربه بی‌مانندی است. عمق آب به‌زحمت تا مچ پایتان می‌رسد. شن‌های ریز و خیس ساحل آن چنان نرم‌اند که اگر کفش‌هایتان را در بیاورید و با احتیاط چند قدمی بردارید این شن‌های خنک زیر پاها سرمی‌خورند و آن‌ها را نوازش می‌دهند. گرداگرد شما را آب فرا گرفته است و نسیم خنک دریا دست‌به‌دست این منظره می‌دهد تا رویای گام برداشتن روی آب را کامل کند.

این منظره چنان چشم‌نواز است که دلتان می‌خواهد ده‌ها عکس از آن بگیرد و حتما بگیرید؛ اما لابه‌لای عکس‌های پانوراما و سلفی، چند دقیقه‌ای دوربین و موبایل را کنار بگذارید دست‌هایتان را از هم باز کنید و با نفسی عمیق هوای دریا را به درون ریه‌های‌تان ببرید. صنایع دستی ساخته شده از صدف‌های ریز رنگارنگ از دیگر جاذبه‌های این پیاده‌روی برای شما خواهد بود. آن‌ها هم که اهل ماهی‌گیری هستند و فرصت کافی دارند وسایل خود را همراه می‌آورند. علاقه‌مندان به این ورزش در نقاط کمی دورتر از شلوغی، ساعت‌ها در آرامش به صید ماهی می‌پردازند.

amin.pmz 

آفرودسواری در جزایر ناز

از مهم‌ترین تفریحات سفر به جزیره قشم که هوس رانندگی و هیجان را در دل هر ماجراجویی بر می‌انگیزد آفرودسواری است. گذشته از بستر طبیعی مناسب برای این ورزش، امتیاز مهم جزایر ناز این است که در منطقه آزاد قشم واقع شده است. از آنجا که در مناطق آزادِ ایران برای خودروهای خارجی، عوارض گمرکی دریافت نمی‌شود شما می‌توانید جدیدترین خودروهای اسپورت، لوکس یا شاسی‌بلند را با قیمت مناسب در این جزیره کرایه و لذت آفرودسواری با به‌روزترین خودروهای جهان را تجربه کنید.

نکته: بهتر است برای تجربه این ورزش جذاب در همان حاشیه ساحل بمانید و خودروی‌ خود را روی سکوی جزیره نبرید. این کار علاوه بر آسیب رساندن به محیط، منظره زیبای این جزایر را برای گردشگرانی که به قصد عکاسی به اینجا سفر کرده‌اند برهم می‌زند. 

Hosein Zohrevand | Tasnim 
Soroush Motahhar 

شترسواری و اسب سواری در ساحل

یک سوار که در نزدیکی دریا می‌تازد و از رد قدم‌های اسبش آب به هوا می‌پاشد جزو زیباترین مناظر عکاسی است که هر کدام از ما نمونه‌هایی از این عکس‌ها را بارها دیده‌ایم. سواری در ساحل حال و هوای خودش را دارد. پاشیدن قطرات آب بر صورت‌تان و تماشای مناظر از فراز زین، هیچ شباهتی به ماشین‌سواری ندارد. برای یک بار هم شده در جزایر ناز می‌توانید سوار اسب یا شتر شوید و این هیجان را در منظره‌ای زیبا از دریا و ساحل تجربه کنید. اگر هنگام غروب باشد حتما عکس‌هایتان به یاد ماندنی خواهند شد.

Fahimeh Dezfouli | Karnaval 
Fahimeh Dezfouli | Karnaval 

پاراگلایدر، کایت بورد، پاراموتور، چتربازی و بادسواری

دیدن خلیج فارس از بالا و پرواز بر فراز سواحل جنوبی ایران یک خاطره معمولی نیست که در کارنامه سفر آدم‌های زیادی وجود داشته باشد. این تجربه حتما به آزمایش کردنش می‌ارزد. بازار ورزش‌های هوایی در قشم و به‌ویژه ساحل جزایر ناز چنان گرم است که در قالب جشنواره نمایش‌های هوایی علاقه‌مندان را از سراسر جهان به این جزیره کشانده است. در سایر زمان‌ها نیز ورزشکاران حرفه‌ای رشته‌های هوایی می‌توانند از این سایت برای تفریح استفاده کنند.

بستر مناسب، منظره زیبای دریا، باد و شرایط اقلیمی مساعد و همکاری سازمان منطقه آزاد قشم برای حمایت از این رشته ورزشی باعث جلب هرچه بیشتر ورزشکاران به ساحل ناز شده است.

در ساحل جزایر ناز چادرهای دایمی جهت اجاره تجهیزات و استفاده آموزشی یا تفریحی از پاراگلایدر برپاست که به‌صورت حضوری و با کمک مربیان می‌توانید به تفریح بپردازید. علاوه بر آن با استفاده از رزرو اینترنتی پاراگلایدر می‌توانید پیش از سفر، تفریح پروازی خود را برنامه‌ریزی کنید. برای این ورزش، لباس بادگیر و کفش مناسب به همراه داشته باشید؛ همچنین یک فلش مموری برای دریافت تصاویر ضبط شده در صورت تمایلتان.

چند نکته:

 • برقراری کمپ این ورزش کاملا به مساعد بودن باد بستگی دارد.
 • درصورت تمایل‌ برای تصویربرداری هوایی نیز باید هزینه جداگانه بپردازید.
 • استفاده از سایر ورزش‌ها با تجهیزات اجاره‌ای وابسته به نوع امکانات و توافق با مربیان و اجاره‌دهندگان است.
Masood Banafshe 
Mohsen Maddah 

جت اسکی، قایق سواری و غواصی در ساحل ناز

شاید در برابر تفریحات دریایی جزیره کیش احساس کنید قشم هیجان چندانی برایتان نخواهد داشت؛ اما هر منطقه زیبایی مناظر مخصوص به خود را دارد. انتخاب بین جت اسکی و قایق کاملا بستگی به طبع شما دارد. بعضی‌ها هیجان را به آرامش ترجیح می‌دهند. جت اسکی همه جای ایران ورزش مفرح و پرهیجانی است؛ چه دریای خزر چه حاشیه خلیج فارس، نوجوان‌ها و جوان‌ها هوادار این هیجان در ساحل هستند. 

متفاوت‌تر از همه این‌ها، تجربه غواصی در حواشی مرجانی و آب‌سنگ‌های اطراف جزایر ناز است. این منطقه از ساحل قشم یکی از خوش‌منظرترین سایت‌های غواصی ایران شناخته می‌شود. برای غواصی در این منطقه می‌توانید از مرکز غواصی ساحل طلایی یا اسکله سوزا استفاده کنید.

بسته‌های متفاوتی هم برای مجموعه‌ای ترکیبی از تفریحات وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

انواع دیگری از تفریحات آبی که بنا به استقبال و فصل در ساحل ناز برقرار است شاتل، پاراسل، بنانا و اسکی روی آب هستند.

ساعت

 • به جز غواصی دیگر تفریحات آبی از ساعت 9 صبح تا غروب آفتاب در ساحل برپاست.
 • آخرین ساعت پذیرش غواصی در زمستان 15:30 و در بهار 16:30 است.
Amir Abbas Vafaei 
Amir Abbas Vafaei 

اقامت در ساحل ناز

 • بیشتر گردشگران جزیره قشم، شهر را برای اقامت انتخاب می‌کنند. داخل شهر گزینه‌های پرشماری برای انتخاب دارید، از هتل 5 ستاره سورینت تا ده‌ها هتل دیگر همچنین صدها آپارتمان و ویلا و سوئیت شخصی برای اجاره.
 • نکته جالب درباره جزیره قشم وجود اقامتگاه‌های بومگردی در بیشتر روستاهای این جزیره است که با کیفیت خوب بهداشتی و امکانات مناسب همراه با غذاهای محلی شما را با سبک زندگی بومی در جزیره آشنا می‌کنند. 
 • استفاده از خانه‌های محلی و یا کمپ در ساحل‌های جزیره، دیگر راه‌های اقامت‌اند.
 • در ساحل ناز و حاشیه پارکینگ، مکانی برای برپایی چادر با امکانات برق و سرویس بهداشتی پیش‌بینی شده است.
 • برای اطلاع از انواع اقامتگاه‌ها و قیمت‌های آن‌ها می‌توانید به بخش اقامت در قشم مراجعه کنید.
اقامتگاه بومگردی

امکانات در ساحل ناز

 • سرویس بهداشتی در فاصله نسبتا زیاد
 • دست‌فروشی خوراکی و صنایع‌دستی
 • پارکینگ با سکوی مناسب کمپ
 • جای خودرو
 • داشتن برق
Photo by : Unknown

زمان مناسب بازدید از جزایر ناز

بهار و پاییز: سواحل ناز در اواخر پاییز و اوایل بهار نیز می‌توانند مکان مناسبی برای بازدیدتان باشند و دمای هوا همچنان دلپذیر است.

تابستان: در این فصل قشم بسیار گرم و رطوبت بالا و گرما به حدی است که برای غیربومیان تحمل گرمای چند دقیقه‌ای هم دشوار است.

زمستان: بهترین فصل سفر به جنوب همان‌طور که در مقدمه گفتیم زمستان است. در این فصل مهاجرت پرندگان و لاک‌پشت‌ها را نیز می‌توانید ببینید.

لوازم پیشنهادی سفر
حوله
دمپایی و صندل
عینک آفتابی
لباس اضافه
لباس نخی و خنک
پول نقد
کفش اضافه
کیسه زباله
دوربین
میان وعده
کرم ضد آفتاب
Photo by : Fahimeh Dezfouli | Karnaval

نکات مهم و کاربردی در زمان‌بندی سفر به جزایر ناز

 • نکته مهم: برنامه‌ریزی بازدید از جزایر ناز نیاز به آگاهی از ساعت جزر و مد دریا دارد. بازدید از این پدیده طبیعی کاملا وابسته به پایین بودن سطح آب دریاست.
 • هر نوبت جزر یا مد تدریجی دریا شش ساعت طول می‌کشد. حدود سه ساعت پس از آغاز جزر، دریا به حدی عقب رفته است که باریکه راه جزایر از زیر آب بیرون بیاید و بتوانید خودتان را به جزایر ناز برسانید. تا یک ساعت پس از آغاز مد نیز فرصت دارید که به ساحل اصلی قشم بازگردید. فراموش نکنید که اگر دیر بجنبید و سطح آب بالا بیاید پنج شش ساعتی در جزیره‌ها گیر می‌افتید که اگرچه خطر ندارد؛ اما احتمالا برنامه سفرتان را به هم می‌ریزد.
 • با این حساب فرصت بازدید از جزیره‌ها حدود 4 ساعت است و با توجه به گردشی بودن جزر و مد دریا، برای برنامه‌ریزی باید به جدول‌های دریانوردی مراجعه کنید.
 • برای آگاهی از ساعت و میزان جزر و مد دریا برنامه‌های موبایلی خوبی در جهان وجود دارد. از میان آن‌ها برنامه موبایل اندرویدی سازمان نقشه‌برداری کشور به نام ncc tide اطلاعات جزر و مد جزیره قشم را پوشش می‌دهد و کاربری آسانی دارد که می‌توانید از بازار آن را دانلود کنید.
 • اگر حوصله دانلود برنامه ندارید و یا سیستم عامل گوشی شما IOS است، روی این سایت معتبر بین‌المللی هم می‌توانید جدول جزر و مد قشم را بررسی کنید: پیش‌بینی جزر و مد
 • نکته‌: اتباع خارجی بدون نیاز به ویزا می‌توانند از این جاذبه زیبا و سایر دیدنی‌های جزیره قشم بازدید کنند.
Photo by : Unknown

دسترسی به جزیره ناز

آدرس: هرمزگان، قشم، قسمت جنوبی جزیره قشم

 • از شهر قشم: ناز فاصله‌ای 32 کیلومتری از مرکز قشم دارد. در قشم بلوار آزادگان را به سمت جنوب بپیمایید در انتهای بلوار وارد جاده ساحلی جنوب جزیره به نام جاده دریا شوید. پس از عبور از سازه اسکله نفتی و پشت سر گذاشتن ساحل طلایی در سمت راست خود پارکینگ بزرگ ساحل ناز را مشاهده خواهید کرد.
 • از شهر درگهان: از این شهر دو مسیر برای رسیدن به ساحل ناز وجود دارد که مسافت مساوی دارند. یکی از این دو مسیر درگهان را تا روستای رمچاه می‌پیماید و در ادامه به جاده دریا وصل می‌شود. مسیر دوم از حاشیه روستاهای گیاهدان، رمکان و زیرانگ می‌گذرد و نرسیده به سوزا به سمت شرق می‌پیچد و به جاده دریا می‌پیوندد. هر دو مسیر حدود 28 کیلومتر و پیمودن آنها نزدیک به 30 دقیقه زمان می‌برد.

از فرودگاه قشم: خروجی فرودگاه را به سمت شرق تا دوراهی دیرستان در پیش بگیرید. سپس به سمت روستای جی‌جیان ادامه دهید. پس از جی‌جیان به رمکان می‌رسید. از اینجا به دست راست یعنی سمت جنوب جزیره می‌پیچید و سپس نرسیده به سوزا.

جهت غرب به شرق جاده دریا را در پیش بگیرید. به فاصله یکی دو کیلومتری سوزا جزایر ناز را در سمت راست خود می‌بینید. پیمودن این مسیر 35 کیلومتری حدود 30 دقیقه زمان می‌برد.

نکته: اگر در نقشه گوگل به دنبال یافتن این جزایر هستید باید کلمه "جزایر ناز" را جستجو کنید تا شما را به درستی راهنمایی کند زیرا در گوگل دو مکان نزدیک به هم به نام ناز ثبت شده است.

برای خریدبلیط هواپیما تهران قشم با مناسب‌ترین قیمت می‌توانید از وب‌سایت کارناوال استفاده کنید.

Photo by : Saeed Valeh

دیدنی های اطراف

دره ستارگان | 8 کیلومتر

غار خربس | 13.3 کیلومتر

جنگل حرا | 56.8 کیلومتر

غار خربس قشم
دره ستارگان قشم
Esmaeil Golshan Mojdehi 
جنگل َحرا قشم

جزایر ناز لوکیشن سریال بوده است

همه جای دنیا در میان دوست‌داران فیلم و سینما، بازدید از لوکیشن یا مکان تصویربرداری رویدادهای فیلم، تفریحی بسیار محبوب است. در سری دوم سریال پرطرفدار پایتخت، خانواده معمولی تجربه‌ای از توقف در کنار دریا و گیر افتادن روی جزیره را داشتند. ماشین‌شان از آب پر و همه چیز خیس شد. حتما برایتان جالب است بدانید این قسمت از سریال در همین ساحل زیبای ناز و با توجه به ساعت جزر و مد دریا فیلم‌برداری شده است. حواستان باشد شما در جزیره‌ها گرفتار نشوید اگرچه مانند عوامل پشت صحنه فیلم، در قشم نیز امداد خودرو و نیروهای امدادی حاضر در محل به کمک شما می‌آیند و هرسال تعداد زیادی از ماشین‌های گیر افتاده در شن‌ها را از آب بیرون می‌کشند اما از این دردسرها بپرهیزید و به هشدارهای ایمنی پرسنل حاضر در محوطه ساحل ناز توجه کنید. 

سخن آخر

برای چند دقیقه کفش و جوراب‌ها را بکنید و پاهایتان را به آب بزنید. نرمی شن‌ها و نوازش‌های آب را احساس کنید و همه خستگی سفر را به دریا بسپرید. خسته نیستید؟ دلتان هیجان می‌خواهد؟ کمربند ماشین را ببندید، گاز بدهید و دستی را بکشید. پاراگلایدر را هم می‌توانید آزمایش کنید. شاید دنبال تجربه‌های تازه باشید؛ غواصی هم یک دنیا تازگی برایتان دارد. در این ساحل کوچک از جزیره بزرگ قشم تفریحات و جذابیت‌های بسیاری جمع شده است. کدام یک را تا به حال تجربه کرده‌اید؟ دنیای زیر آب زیباتر بود یا صخره‌های بیرون زده از دل آب؟ برای ما و مخاطبان عزیز کارناوال از تجربه‌تان بنویسید.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.7

بررسی شده توسط فهیمه دزفولی

تفریحات و خوشگذرانی(خوب) 4
نظافت و شرایط محیط زیستی(عالی) 5
ارزش بازدید(عالی) 5

نقاط قوت

 • امکان پیاده‌روی یک کیلومتری در دریا
 • فراهم بودن انواع تفریحات دریایی
 • داشتن پارکینگ و محل کمپ
 • آفرودسواری

نقاط ضعف

 • نداشتن تابلوی راهنما و هشداردهنده درباره جزرومد
 • نداشتن مغازه و کافه نزدیک و در دسترس برای تهیه خوراکی یا نوشیدنی
 • نداشتن سرویس حمل‌ونقل عمومی
 • نداشتن سرویس بهداشتی نزدیک و به تعداد کافی

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 15 رای

4.1

زوج

2

خانواده

3

دوستان

1

آیا بازدید از جزایر ناز قشم را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
تفریح و خوشگذرانی(خوب) 4.4
رفتار بومیان منطقه(عالی) 4.8
نظافت و شرایط محیط زیستی(خوب) 3.9
امکانات اولیه(خوب) 4.1

جزایر ناز قشم را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد

قالب جدید چقد متفاوته

تجربه سفر undefined به جزایر ناز قشم

انتشار: 01 دی 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
rahim hamedani

4.3

خیلی جای قشنگ و خوبیه و کلی تفریحات هیجان انگیز هم برای مسافران در نظر گرفته شده .

تجربه سفر rahim hamedani به جزایر ناز قشم

انتشار: 14 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
shabnam rezaei

4.4

بی نهایت زیبا با کلی تفریحات مفرح .

تجربه سفر shabnam rezaei به جزایر ناز قشم

انتشار: 14 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

هادی سلطانی
پرسش:

بهترین زمان بازدید از جزیره ناز چه ساعتی است؟

انتشار: 22 اسفند 1401

آیا این دیدگاه مفید بود؟
ramin radmehr
پرسش:

دوستان تو فصل تابستان هوای جزیره ناز چطوره ؟ قابل تحمل باری سفر کردن هست ؟

فهیمه دزفولی
در پاسخ به ramin radmehr:

سفر در تابستان به جزیره قشم توصیه نمیشه. به دلیل شدت گرما، اغلب جز افراد بومی تحمل دما و رطوبت بسیار بالا رو ندارن و ممکنه بیمار بشن

انتشار: 19 بهمن 1398

انتشار: 14 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست