کارناوال - راهنمای سفر

جزایر ناز قشم

استان هرمزگان، قسمت جنوبی جزیره قشم

4.1

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 14 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

هزینه ورودی

رایگان

همه چیز درباره جزایر ناز قشم

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

فهیمه دزفولی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

10 شهریور 1400

معرفی /

جزایر ناز قشم | پیاده روی در دریا

آب همیشه ما آدم‌ها را به سمت خودش جذب می‌کند. ماجرا تنها وابستگی ما و سایر جانداران به آب نیست. جایی که آب هست خاطرمان آسوده است. آب آنچنان بر ما اثر می‌گذارد که در گذر تاریخ بیشتر سکونتگاه‌های‌مان را در حاشیه آن برپا کرده‌ایم و بر سبک زندگی و شیوه اقتصادی ما اثر گذاشته است.

سفر به بنادر و شهرهای ساحلی این احساس را هرچه پررنگ‌تر در ما زنده می‌کند که در نزدیکی آب، آدم‌ها حال و هوای بهتری دارند. در سفر به بزرگ‌ترین جزیره ایران یعنی قشم، جایی که آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس شما را فرا گرفته است، آرامش را درون خودتان و بر چهره ساکنان جزیره خواهید یافت. دریا شما را به سوی خود فرامی‌خواند.

در ساحل جنوب شرقی جزیره قشم، جایی در مسیر جاده ساحلی جنوبی و نرسیده به اسکله ساحلی روستای سوزا، توقف کنید. اینجا جایی است که می‌توان دل به دریا زد و از غرق شدن نترسید.

روی آب راه رفتن یک زمانی معجزه حساب می‌شد. باورتان نمی‌شود اما جایی در حاشیه خلیج فارس هست که می‌توانید روی آب راه بروید. درواقع در دریا پیاده‌روی کنید. از این هم بیشتر، می‌توانید در دریا آفرودسواری کنید یا اسب‌سواری شاید هم شتر سواری! عجله نکنید. هر زمانی نمی‌شود این جاذبه را دید. این جزیره‌های کوچک مثل اسم‌شان ناز دارند. وقتی دریا نازشان را می‌کشد آنها از زیر آب بیرون می‌آیند تا این تجربه عجیب را برای‌تان رقم بزنند. پس برای دیدن‌شان تا جزر دریا و پایین رفتن آب باید صبر کرد. کارناوال حساب جزر و مد دریا را کرده است و حالا زمان آن رسیده که شما را به قدم زدن روی آب دعوت کنیم. صندل‌های‌تان را بپوشید، پاچه شلوار را تا بزنید و دست‌تان را به ما بدهید تا یک ساعتی را در جزایر ناز دور بزنیم؛ از آن ساعت‌های فراموش‌نشدنی که جزو عمر حساب نمی‌شوند.

دل‌تان را به آرامش جزایر ناز بسپارید و در این گردش ساحلی همراه کارناوال باشید.

نمای هوایی جزایر ناز
Photo by : Mohsen Mansouri
Photo by : Unknown

چرا جزایر ناز؟


 • هنگام جزر دریا می‌توانید یک کیلومتر در دریا پیاده‌روی کنید و تا بلندی‌های جزایر ناز بدون خیس شدن قدم بزنید.
 • از سکوی صخره‌ای جزایر می‌توانید منظره متفاوت خلیج فارس، تنگه هرمز، جزیره لارک و ساحل قشم را تماشا کنید.
 • می‌توانید با ماشین در دل دریا آفرودسواری کنید و تا پای جزایر روی شن‌های درخشان پیش برانید.
 • بسته به ساعت جزر، طلوع یا غروب آفتاب را از زاویه متفاوتی در دل آب ببینید.
 • از ورزش‌های آبی این ساحل زیبا لذت خواهید برد.
Photo by : Ehsan Yasini

آشنایی با جزایر ناز | گاهی دور و گاهی نزدیک

چند ماشین، وسط دریا، روی دو صخره، در یک کیلومتری ساحل، عجیب‌ترین منظره‌ای که ممکن است در قشم به آن بربخورید. از خودتان می‌پرسید اینها چطور آنجا رفته‌اند؟ با کشتی؟ با هلیکوپتر؟

حدود 6 ساعت توقف تا پایین رفتن دوباره آب و یا کمی پرس‌و‌جو از محلی‌ها شما را به جواب معما می‌رساند. این ساحل با همه ساحل‌های دیگر تفاوت دارد. اینجا هنگام جزر، باریکه‌ای از شن‌های درخشان، سه صخره‌ بیرون آمده از آب را به قشم وصل می‌کنند. این جزایر را محلی‌ها دو کَردَه می‌نامند و در نقشه‌ها به نام جزایر ناز ثبت شده‌اند و با همین نام نیز برای گردشگران شناخته‌ شده هستند. سطح صخره‌ای جزایر ناز هنگام مد 5 تا 10 متر از آب دریا بالاتر است و مساحتی حدود 30 هزارمترمربع دارد. با پشت سر گذاشتن مسافت تقریبا 1000 متری شنی که تامبولو نامیده می‌شود به بخش صخره‌ای جزیره‌ها می‌رسید؛ جایی که موج‌های خروشان بر صخره‌ها می‌کوبد و آبش تا پای‌تان می‌پاشد.

روی دو جزیره آثار چند بنای مسقف پیداست؛ اما برخلاف گفته‌ها به نظر نمی‌رسد هرگز کسی در آنها ساکن بوده باشد و آن طور که محلی ها می گویند محل استراحت ماهی‌گیران بوده‌اند. جز دست‌فروشان هیچ مغازه یا امکانات رفاهی روی خود جزایر وجود ندارد. گرچه همان نزدیکی در حاشیه پارکینگ، امکانات ابتدایی برای رفاه بازدیدکنندگان برپا شده است.

جزایر ناز جزو ژئوپارک جهانی قشم و یکی از عجایب هفتگانه این جزیره هستند که در کارناوال می‌توانید آنها را بهتر بشناسید.

ورود به صفحه اختصاصی عجایب هفتگانه قشم

Photo by : Fahimeh Dezfouli | Karnaval
Photo by : Fahimeh Baharanchi

تفریحات و دیدنی‌هایی که در جزایر ناز منتظر شماست

دیدنی ها و تفریحات زیر در جزیره ناز در انتظار شما هستند:

1- پیاده‌روی در دریا، عکاسی و ماهی‌گیری

گام برداشتن در میان آب‌های خلیج فارس تجربه بی‌مانندی است. عمق آب به‌زحمت تا مچ پای‌تان می‌رسد. شن‌های ریز و خیس ساحل آن چنان نرم هستند که اگر کفش‌های‌تان را دربیاورید و با احتیاط چند قدمی بردارید این شن‌های خنک زیر پاها سرمی‌خورند و آنها را نوازش می‌دهند. گرداگرد شما را آب فرا گرفته است و نسیم خنک دریا دست به دست این منظره می‌دهد تا رویای گام برداشتن روی آب را کامل کند. این منظره چنان چشم‌نواز است که دل‌تان می‌خواهد ده‌ها عکس از آن بگیرد و حتما بگیرید؛ اما لابه‌لای عکس‌های پانوراما و سلفی، چند دقیقه‌ای دوربین و موبایل را کنار بگذارید دست‌های‌تان را از هم باز کنید و با نفسی عمیق هوای دریا را به درون ریه‌های‌تان ببرید. چشم‌ها را ببندید و به صدای برخورد آب با صخره‌ها گوش دهید. بگذارید تمام حواس شما این فضا را تجربه کنند و برای لحظاتی با آن یکی شوند.

در مسیر پیاده‌روی ممکن است پاهای‌تان به صدف‌های رنگارنگ، بچه خرچنگ‌هایی با پوست نرم و جلبک‌های دریا برخورد کند. توتیا و انواع دیگری از آبزیان و ماهی‌ها در اطراف این جزایر دیده می‌شوند و در فصل زمستان ممکن است پرندگان مهاجر را نیز آن حوالی ببینید.

هنگام پیاده‌روی دختران کوچکی شما را دوره می‌کنند تا روی دست‌تان نقش حنا رسم کنند. آنها این نقش‌ها را بداهه رسم می‌کنند و تقریبا هیچ کدام شبیه دیگری نیست. گروهی نیز آب و نوشیدنی‌های خنک را در یخچال دستفروشی می‌کنند. صنایع دستی ساخته شده از صدف‌های ریز رنگارنگ از دیگر جاذبه‌های این پیاده‌روی برای شما خواهد بود.

آنها هم که اهل ماهی‌گیری هستند و فرصت کافی دارند وسایل خود را همراه می‌آورند. علاقه‌مندان به این ورزش در نقاط کمی دورتر از شلوغی، ساعت‌ها در آرامش به صید ماهی می‌پردازند.

amin.pmz 

2- آفرودسواری در جزایر ناز

از مهم‌ترین تفریحات سفر به جزیره قشم که هوس رانندگی و هیجان را در دل هر ماجراجویی بر می‌انگیزد آفرودسواری است. گذشته از بستر طبیعی مناسب برای این ورزش، امتیاز مهم جزایر ناز این است که در منطقه آزاد قشم واقع شده است. از آنجا که در مناطق آزادِ ایران برای خودروهای خارجی، عوارض گمرکی دریافت نمی‌شود شما می‌توانید جدیدترین خودروهای اسپورت، لوکس یا شاسی‌بلند را با قیمت مناسب در این جزیره کرایه و لذت آفرودسواری با به‌روزترین خودروهای جهان را تجربه کنید.

تجربه دیریفت و انجام حرکات چرخشی و نمایشی در شن‌های خیس چیزی نیست که آفرودبازها بتوانند از آن چشم‌پوشی کنند. برای گیر نیفتادن در شن‌ها باید زمان و مکان مناسب را با استفاده از تجربیات افراد محلی انتخاب کنید تا چرخ‌های خودرو در شن‌ها فرو نرود. توجه به برنامه جزر و مد و زمان بالا آمدن آب اهمیت بسیاری دارد. همچنین مراقب مسافران پیاده نیز باشید.

نکته: بهتر است برای تجربه این ورزش جذاب در همان حاشیه ساحل بمانید و خودروی‌تان را روی سکوی جزیره نبرید. این کار علاوه بر آسیب رساندن به محیط، منظره زیبای این جزایر را برای گردشگرانی که به قصد عکاسی به اینجا سفر کرده‌اند برهم می‌زند. 

Photo by : Hosein Zohrevand | Tasnim
Photo by : Soroush Motahhar

3- شترسواری و اسب سواری در ساحل

یک سوار که در نزدیکی دریا می‌تازد و از رد قدم‌های اسبش آب به هوا می‌پاشد جزو زیباترین مناظر عکاسی است که هر کدام از ما نمونه‌هایی از این عکس‌ها را بارها دیده‌ایم. سواری در ساحل حال و هوای خودش را دارد. پاشیدن قطرات آب بر صورت‌تان و تماشای مناظر از فراز زین، هیچ شباهتی به ماشین‌سواری ندارد. برای یک بار هم شده در جزایر ناز می‌توانید سوار اسب یا شتر شوید و این هیجان را در منظره‌ای زیبا از دریا و ساحل تجربه کنید. اگر هنگام غروب باشد حتما عکس‌های‌تان به یاد ماندنی خواهدشد.

هزینه 

کرایه شتر برای یک دور کوتاه در ساحل هر نفر 15000 تومان

کرایه اسب برای یک دور رفت و برگشت در مسیر شنی 20000 تومان

Fahimeh Dezfouli | Karnaval 
Fahimeh Dezfouli | Karnaval 

4- پاراگلایدر، کایت بورد، پاراموتور، چتربازی و بادسواری

دیدن خلیج فارس از بالا و پرواز بر فراز سواحل جنوبی ایران یک خاطره معمولی نیست که در کارنامه سفر آدم‌های زیادی وجود داشته باشد. این تجربه حتما به آزمایش کردنش می‌ارزد. بازار ورزش‌های هوایی در قشم و بویژه ساحل جزایر ناز چنان گرم است که در قالب جشنواره نمایش‌های هوایی علاقه‌مندان را از سراسر جهان به این جزیره کشانده است. در سایر زمان‌ها نیز ورزشکاران حرفه‌ای رشته‌های هوایی می‌توانند ازین سایت برای تفریح استفاده کنند.

بستر مناسب، منظره زیبای دریا، باد و شرایط اقلیمی مساعد و همکاری سازمان منطقه آزاد قشم برای حمایت از این رشته ورزشی باعث جلب هرچه بیشتر ورزشکاران به ساحل ناز شده است.

در ساحل جزایر ناز چادرهای دایمی جهت اجاره تجهیزات و استفاده آموزشی یا تفریحی از پاراگلایدر برپاست که به‌صورت حضوری و با کمک مربیان می‌توانید به تفریح بپردازید. علاوه بر آن با استفاده از رزرو اینترنتی پاراگلایدر می‌توانید پیش از سفر، تفریح پروازی خود را برنامه‌ریزی کنید. برای این ورزش، لباس بادگیر و کفش مناسب به همراه داشته باشید؛ همچنین یک فلش مموری برای دریافت تصاویر ضبط شده در صورت تمایل‌تان.

هزینه

پاراگلایدر سواری برای 5 تا 10 دقیقه به همراه مربی: 150000 تا 180000 تومان

نکته: برقراری کمپ این ورزش کاملا به مساعد بودن باد بستگی دارد.

درصورت تمایل‌تان، تصویربرداری هوایی نیز با 30 هزارتومان هزینه جداگانه انجام می‌شود.

نکته: استفاده از سایر ورزش‌ها با تجهیزات اجاره‌ای وابسته به نوع امکانات و توافق با مربیان و اجاره‌دهندگان است.

Masood Banafshe 
Mohsen Maddah 

5- جت اسکی، قایق سواری و غواصی در ساحل ناز

شاید در برابر تفریحات دریایی جزیره کیش احساس کنید قشم هیجان چندانی برای‌تان نخواهد داشت؛ اما هر منطقه زیبایی مناظر مخصوص به خود را دارد. انتخاب بین جت اسکی و قایق کاملا بستگی به طبع شما دارد. بعضی‌ها هیجان را به آرامش ترجیح می‌دهند. جت اسکی همه جای ایران ورزش مفرح و پرهیجانی است؛ چه دریای خزر چه حاشیه خلیج فارس، نوجوان‌ها و جوان‌ها هوادار این هیجان در ساحل هستند. ساحل ناز پاسخگوی هر نوع نیاز و سلیقه‌ای هست. قایق‌سواری نیز برای آنها که به دنبال آرامش هستند، منظره‌ای به یاد ماندنی به ارمغان می‌آورد مخصوصا اگر هنگام غروب را برای گشت دریایی انتخاب کنید.

متفاوت‌تر از همه اینها، تجربه غواصی در حواشی مرجانی و آبسنگ‌های اطراف جزایر ناز است. این منطقه از ساحل قشم یکی از خوش‌منظرترین سایت‌های غواصی ایران شناخته می‌شود. برای غواصی در این منطقه می‌توانید از مرکز غواصی ساحل طلایی یا اسکله سوزا استفاده کنید.

هزینه و شرایط

جت اسکی برای 15 دقیقه 100000 تومان

قایق برای 15 دقیقه 80000 تومان

غواصی برای 30 دقیقه 130000 تومان

بسته‌های متفاوتی هم برای مجموعه‌ای ترکیبی از تفریحات وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

انواع دیگری از تفریحات آبی که بنا به استقبال و فصل در ساحل ناز برقرار است شاتل، پاراسل، بنانا و اسکی روی آب هستند.

ساعت

به جز غواصی دیگر تفریحات آبی از ساعت 9 صبح تا غروب آفتاب در ساحل برپاست.

آخرین ساعت پذیرش غواصی در زمستان 15:30 و در بهار 16:30 است.

Amir Abbas Vafaei 
Amir Abbas Vafaei 

جاذبه های نزدیک به جزایر ناز

قشم بزرگ‌ترین جزیره ایران است و جاذبه‌های بسیاری دارد. برخلاف تصورمان از یک جزیره، بازدید از تمام جاذبه‌های قشم نیاز به زمانی کافی یعنی حداقل چهار روز دارد. از قلعه پرتغالی‌ها گرفته تا جنگل‌های حرا و غار نمکی هرکدام در یک سوی جزیره قرار گرفته‌اند؛ بنابراین بهتر است در هر روز از سفرتان بازدید از جاذبه‌های یک مسیر را دنبال کنید. در اینجا جاذبه‌هایی که با جزایر ناز در یک مسیر یعنی جاده جنوبی جزیره قرار گرفته‌اند به شما معرفی می‌کنیم:

1- دره ستارگان

در فاصله ده کیلومتری از جزایر ناز، دره زیبای ستارگان قرار دارد که شاید بتوان آن را از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های جزیره قشم به شمار آورد. شب در این دره صداهای عجیبی به گوش می‌رسد. بومی‌ها باور دارند که این دره از سقوط ستارگان پدید آمده و شب‌ها محل رفت و آمد جن و پریان است. اگر کنجکاوید درباره این جاذبه، هزینه های بازدید، راه دسترسی و افسانه های آن بیشتر بدانید مطلب زیر را از دست ندهید: 

ورود به صفحه اختصاصی دره ستاره‌های قشم

2- غار خربس

تونلی در دل کوه و روبه روی دریا چیزی است که هنگام بازدید از خُربَس با آن مواجه می‌شوید. بخشی از این تونل، غار طبیعی است و بخش دیگری از آن را انسان کنده است و بر دیوارهای آن نقوشی حک شده‌اند که قدمت بسیار دارند. غار خربس 12 دقیقه با جزایر ناز فاصله دارد و در 13 کیلومتری آن قرار گرفته است. این غار یکی از عجایب هفتگانه قشم شمرده می‌شود. اینجا می‌توانید درباره خربس بیشتر بخوانید:

3- سکوی نفتی

ساحل زیبای طلایی و سکوی نفتی آب‌آورده در ساحل رمچاه نیز در مسیر شهر قشم به جزایر ناز قرار دارند.

داستان این دکل آب‌آورده از زبان راهنمایان محلی شنیدنی است. پس از سه روز طوفان سخت در دریا یک روز صبح اهالی رمکان چشم باز کردند و دیدند که یک سکوی نفتی روبروی‌شان در اسکله ظاهر شده است. سکوی عظیمی که هیچ کشتی‌ای امکان حمل و جابه‌جایی آن را ندارد. هیچ کس نمی‌دانست ماجرای سکو چیست و شایعات پیرامون آن شکل گرفت. ماجرا اما اینگونه بود که سکوی نفتی امارات را طوفانی بزرگ از جا کند و به این سوی خلیج آورد. سکو در حاشیه ساحل قشم به گل نشست. مقامات دولتی می‌گویند اماراتی‌ها هیچ پیگیری‌ نکردند که دکل‌شان را بردارند و ببرند و محلی‌ها می‌گویند ایران سکوی آب‌آورده را پس نداد. ده سال پیش، وقتی سکو بعد از سه روز طوفانی ناگهان جلوی چشم اهالی روستا سبز شد، روی آن تجهیزات بسیار و چند جرثقیل بوده است. بعضی محلی‌ها می‌گویند چند کارگر فیلیپینی هم با آن زنده به ساحل آمدند. خلاصه ماجرای ظاهر شدن ناگهانی یک سکوی نفتی 10هزار تنی جریان روزمره زندگی اهالی روستا را کمی تغییر داد و تا مدت‌های طولانی موضوع گفتگوها بود. این روزها بیشتر قسمت‌های بدنه را به‌گفته اهالی به ذوب‌آهن اصفهان برده‌اند و تنها پایه‌های به گل نشسته سکو باقی مانده است که شاید در مدتی کوتاه با شکل‌گیری مرجان‌ها و آبسنگ‌ها در اطرافش به یک سایت غواصی و جاذبه گردشگری تبدیل شود. مطمئن باشید عکس گرفتن و قدم گذاشتن بر سطح آن خالی از لطف نیست و به چند دقیقه توقف می‌ارزد.

دره ستارگان قشم
سکوی نفتی امارات در ساحل قشم
Fahimeh Dezfouli | Karnaval 

اقامت در ساحل ناز

بیشتر گردشگران جزیره قشم، شهر را برای اقامت انتخاب می‌کنند. داخل شهر گزینه‌های پرشماری برای انتخاب دارید. از هتل 5 ستاره سورینت تا ده‌ها هتل دیگر همچنین صدها آپارتمان و ویلا و سوئیت شخصی برای اجاره به شما اطمینان خاطر می‌دهد که در قشم مکان مورد پسند و مناسب با بودجه‌تان را برای اقامت پیدا خواهید کرد.

نکته جالب درباره جزیره قشم وجود اقامتگاه‌های بومگردی در بیشتر روستاهای این جزیره است که با کیفیت خوب بهداشتی و امکانات مناسب همراه با غذاهای محلی شما را با سبک زندگی بومی در جزیره آشنا می‌کنند. این اقامتگاه‌ها تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی هستند و قیمت‌های بسیار مناسبی نیز دارند.

از میان اقامتگاه‌های بوم‌گردی قشم، اقامتگاه روستای سوزا، ریگو و رمکان به ساحل ناز نزدیک هستند.

استفاده از خانه‌های محلی و یا کمپ در ساحل‌های جزیره، دیگر راه‌های اقامت هستند. در ساحل ناز و حاشیه پارکینگ، مکانی برای برپایی چادر با امکانات برق و سرویس بهداشتی پیش‌بینی شده است.

امکانات

سرویس بهداشتی در فاصله نسبتا زیاد، دستفروشی خوراکی و صنایع دستی، پارکینگ با سکوی مناسب کمپ جلوی خودرو و برق

اقامتگاه بومگردی سوزا

زمان مناسب بازدید از جزایر ناز

زمستان: بهترین فصل سفر به جنوب همان‌طور که در مقدمه گفتیم زمستان است. در این فصل مهاجرت پرندگان و لاک‌پشت‌ها را نیز می‌توانید ببینید.

بهار و پاییز: سواحل ناز در اواخر پاییز و اوایل بهار نیز می‌توانند مکان مناسبی برای بازدیدتان باشند و دمای هوا همچنان دلپذیر است.

تابستان: در این فصل قشم بسیار گرم است. این گرما و رطوبت بالا به نحوی است که برای غیربومیان تحمل گرمای چند دقیقه‌ای هم دشوار است.

نکات مهم و کاربردی در زمان‌بندی سفر به جزایر ناز

نکته مهم: برنامه‌ریزی بازدید از جزایر ناز نیاز به آگاهی از ساعت جزر و مد دریا دارد. بازدید از این پدیده طبیعی کاملا وابسته به پایین بودن سطح آب دریاست.

هر نوبت جزر یا مد تدریجی دریا شش ساعت طول می‌کشد. حدود سه ساعت پس از آغاز جزر، دریا به حدی عقب رفته است که باریکه راه جزایر از زیر آب بیرون بیاید و بتوانید خودتان را به جزایر ناز برسانید. تا یک ساعت پس از آغاز مد نیز فرصت دارید که به ساحل اصلی قشم بازگردید. فراموش نکنید که اگر دیر بجنبید و سطح آب بالا بیاید پنج شش ساعتی در جزیره‌ها گیر می‌افتید که اگرچه خطر ندارد؛ اما احتمالا برنامه سفرتان را به هم می‌ریزد.

با این حساب فرصت بازدید از جزیره ها حدود 4 ساعت است و با توجه به گردشی بودن جزر و مد دریا، برای برنامه‌ریزی باید به جدول‌های دریانوردی مراجعه کنید.

برای آگاهی از ساعت و میزان جزر و مد دریا برنامه‌های موبایلی خوبی در جهان وجود دارد. از میان آنها برنامه موبایل اندرویدی سازمان نقشه‌برداری کشور به نام ncc tide اطلاعات جزر و مد جزیره قشم را پوشش می‌دهد و کاربری آسانی دارد که می‌توانید از بازار آن را دانلود کنید.

اگر حوصله دانلود برنامه ندارید و یا سیستم عامل گوشی شما IOS است، روی این دو سایت معتبر بین‌المللی هم می‌توانید جدول جزر و مد قشم را بررسی کنید:

پیش‌بینی جزر و مد

جزر و مد برای ماهی‌گیری

نکته‌: اتباع خارجی بدون نیاز به ویزا می‌توانند از این جاذبه زیبا و سایر دیدنی‌های جزیره قشم بازدید کنند.

Photo by : Fahimeh Dezfouli | Karnaval

دسترسی به جزیره ناز

از شهر قشم: ناز فاصله‌ای 32 کیلومتری از مرکز قشم دارد. در قشم بلوار آزادگان را به سمت جنوب بپیمایید در انتهای بلوار وارد جاده ساحلی جنوب جزیره به نام جاده دریا شوید. پس از عبور از سازه اسکله نفتی و پشت سر گذاشتن ساحل طلایی در سمت راست خود پارکینگ بزرگ ساحل ناز را مشاهده خواهید کرد.

از شهر درگهان: از این شهر دو مسیر برای رسیدن به ساحل ناز وجود دارد که مسافت مساوی دارند. یکی از این دو مسیر درگهان را تا روستای رمچاه می‌پیماید و در ادامه به جاده دریا وصل می‌شود. مسیر دوم از حاشیه روستاهای گیاهدان، رمکان و زیرانگ می‌گذرد و نرسیده به سوزا به سمت شرق می‌پیچد و به جاده دریا می‌پیوندد. هر دو مسیر حدود 28 کیلومتر و پیمودن آنها نزدیک به 30 دقیقه زمان می‌برد.

از فرودگاه قشم: خروجی فرودگاه را به سمت شرق تا دوراهی دیرستان در پیش بگیرید. سپس به سمت روستای جی‌جیان ادامه دهید. پس از جی‌جیان به رمکان می‌رسید. از اینجا به دست راست یعنی سمت جنوب جزیره می‌پیچید و سپس نرسیده به سوزا

جهت غرب به شرق جاده دریا را در پیش بگیرید. به فاصله یکی دو کیلومتری سوزا جزایر ناز را در سمت راست خود می‌بینید. پیمودن این مسیر 35 کیلومتری حدود 30 دقیقه زمان می‌برد.

نکته: اگر در نقشه گوگل به دنبال یافتن این جزایر هستید باید کلمه "جزایر ناز" را جستجو کنید تا شما را به درستی راهنمایی کند زیرا در گوگل دو مکان نزدیک به هم به نام ناز ثبت شده است.

برای خرید بلیط هواپیما تهران بندرعباس با مناسب‌ترین قیمت می‌توانید از وبسایت کارناوال استفاده کنید.

Photo by : Saeed Valeh

جزایر ناز لوکیشن سریال بوده است

همه جای دنیا در میان دوستداران فیلم و سینما، بازدید از لوکیشن یا مکان تصویربرداری رویدادهای فیلم، تفریحی بسیار محبوب است. در سری دوم سریال پرطرفدار پایتخت، خانواده معمولی تجربه‌ای از توقف در کنار دریا و گیر افتادن روی جزیره را داشتند. ماشین‌شان از آب پر و همه چیز خیس شد. حتما برای‌تان جالب است بدانید این قسمت از سریال در همین ساحل زیبای ناز و با توجه به ساعت جزر و مد دریا فیلم‌برداری شده است. حواس‌تان باشد شما در جزیره‌ها گرفتار نشوید اگرچه مانند عوامل پشت صحنه فیلم، در قشم نیز امداد خودرو و نیروهای امدادی حاضر در محل به کمک شما می‌آیند و هرسال تعداد زیادی از ماشین‌های گیر افتاده در شن‌ها را از آب بیرون می‌کشند اما از این دردسرها بپرهیزید و به هشدارهای ایمنی پرسنل حاضر در محوطه ساحل ناز توجه کنید. 

برای بازدید از جزایر ناز این وسیله‌ها را همراه داشته باشید:

حوله
دمپایی و صندل
دوربین
عینک آفتابی
لباس اضافه
لباس نخی و خنک
کرم ضد آفتاب
پول نقد
میان وعده
Photo by : Shirin Golzar

سخن آخر

برای چند دقیقه کفش و جوراب‌ها را بکنید و پاهای‌تان را به آب بزنید. نرمی شن‌ها و نوازش‌های آب را احساس کنید و همه خستگی سفر را به دریا بسپرید. خسته نیستید؟ دل‌تان هیجان می‌خواهد؟ کمربند ماشین را ببندید، گاز بدهید و دستی را بکشید. پاراگلایدر را هم می‌توانید آزمایش کنید. شاید دنبال تجربه‌های تازه باشید؛ غواصی هم یک دنیا تازگی برای‌تان دارد. در این ساحل کوچک از جزیره بزرگ قشم تفریحات و جذابیت‌های بسیاری جمع شده است. کدام یک را تا به حال تجربه کرده‌اید؟ دنیای زیر آب زیباتر بود یا صخره‌های بیرون زده از دل آب؟ برای ما و مخاطبان عزیز کارناوال از تجربه‌تان بنویسید.

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.7

بررسی شده توسط فهیمه دزفولی

تفریحات و خوشگذرانی(خوب) 4
نظافت و شرایط محیط زیستی(عالی) 5
ارزش بازدید(عالی) 5

نقاط قوت

 • امکان پیاده روی یک کیلومتری در دریا
 • فراهم بودن انواع تفریحات دریایی
 • داشتن پارکینگ و محل کمپ
 • آفرودسواری

نقاط ضعف

 • نداشتن تابلوی راهنما و هشداردهنده درباره جزر و مد
 • نداشتن مغازه و کافه نزدیک و در دسترس برای تهیه خوراکی یا نوشیدنی
 • نداشتن سرویس حمل و نقل عمومی
 • نداشتن سرویس بهداشتی نزدیک و به تعداد کافی

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 14 رای

4.1

زوج

2

خانواده

3

دوستان

1

آیا بازدید از جزایر ناز قشم را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
تفریح و خوشگذرانی(خوب) 4.4
رفتار بومیان منطقه(عالی) 4.8
نظافت و شرایط محیط زیستی(خوب) 3.9
امکانات اولیه(خوب) 4.4

جزایر ناز قشم را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
کاربر مهمان

قالب جدید چقد متفاوته

تجربه سفر کاربر مهمان به جزایر ناز قشم

انتشار: 01 دی 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
rahim hamedani

4.3

خیلی جای قشنگ و خوبیه و کلی تفریحات هیجان انگیز هم برای مسافران در نظر گرفته شده .

تجربه سفر rahim hamedani به جزایر ناز قشم

انتشار: 14 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
shabnam rezaei

4.4

بی نهایت زیبا با کلی تفریحات مفرح .

تجربه سفر shabnam rezaei به جزایر ناز قشم

انتشار: 14 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

ramin radmehr
پرسش:

دوستان تو فصل تابستان هوای جزیره ناز چطوره ؟ قابل تحمل باری سفر کردن هست ؟

فهیمه دزفولی
در پاسخ به ramin radmehr:

سفر در تابستان به جزیره قشم توصیه نمیشه. به دلیل شدت گرما، اغلب جز افراد بومی تحمل دما و رطوبت بسیار بالا رو ندارن و ممکنه بیمار بشن

انتشار: 19 بهمن 1398

انتشار: 14 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست