کارناوال - راهنمای سفر

مسجد نورعثمانیه استانبول

استانبول، ناحیه اروپایی فاتح، محله ملا فناری، خیابان وزیرخان

مدت پیشنهادی بازدید

30 دقیقه تا 1 ساعت

ساعت دسترسی

امروز یکشنبه 9:00 صبح تا 18:00

شماره تماس

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با مسجد نورعثمانیه استانبول

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

مسجد نورعثمانیه استانبول در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

یکی از ورودی های اصلی بازار بزرگ استانبول درست به سوی مسجد بزرگ و باشکوه نورعثمانیه باز می شود. مسجد نورعثمانیه نمونه‌ بارز و جالب توجهی از مساجد دوره عثمانی با معماری باروک است. این سازه به فرمان سلطان محمود یکم در سال ۱۷۴۸ نخستین مراحل ساخت را آغاز کرد و در نهایت در زمان برادر و جانشین وی، سلطان عثمان سوم و در سال ۱۷۵۵ تکمیل شد. بر بالای شبستان مرکزی مسجد نورعثمانیه یکی از بزرگ ترین گنبدهایی به چشم می خورد که تاکنون در مساجد عثمانی ساخته شده است. نورعثمانیه که در سال های اخیر به دقت بازسازی شده صحنی چندگوش دارد و مجموعه ای از یک مدرسه، کتابخانه، عمارت و مقبره است. جالب است بدانید که به وضوح می توان تأثیر معماری مسجد ایاصوفیه را در نورعثمانیه دید به خصوص در گنبد رفیع، قوس بیضی شکل سقف و خطاطی های درون بنا. مسجد نورعثمانیه و مسجد جدید بسیار نزدیک به یکدیگرند.

انتشار

30 بهمن 1397

به روز رسانی

15 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

مسجد نورعثمانیه استانبول را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست