بافت تاریخی تفلیس

گرجستان، تفلیس، بافت تاریخی شهر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز دوشنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با بافت تاریخی تفلیس

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

بافت تاریخی تفلیس در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

درست در پایین قلعه ناریکالا، بافت تاریخی تفلیس به چشم می خورد که با پا گذاشتن به درون آن گویی تاریخ را در برابر چشمان تان ورق می زنید. خیابان های باریک و پیچ در پیچ که با خانه هایی قدیمی و آجری و بالکن های چوبی شان احاطه شده اند. در میان بافت سنتی شهر که به گشت و گذار بپردازید، ترکیبی از چند سبک معماری را خواهید دید. کوچه ها و خیابان های تنگ و باریکی که به سبک آسیایی و عربی ساخته شده اند و خانه هایی که رنگ و بوی معماری اروپایی را دارند و اثری از هنر کلاسیک روسی را نیز به نمایش گذاشته اند.

در بخش شمالی بافت تاریخی، محله آبانوتوبانی قرار دارد که به سبب حمام های گوگردی، مسجد جامع تفلیس، میدان تاریخی و رستوران ها و کافه هایش شهرت دارد. یکی از مهم ترین و جالب توجه ترین خیابان های بافت تاریخی تفلیس، خیابان کوته آبخازی است که میدان تاریخی را به میدان آزادی تفلیس متصل می کند. در بخش شمال شرقی بافت تاریخی، کافه هایی دوست داشتنی خواهید دید و در بخش غربی، فضایی جذاب برای گشت و گذار و عکاسی وجود دارد.

گرچه این بخش از شهر را با نام بافت تاریخی می خوانند، اما باید بدانید اغلب ساختمان های متعلق به پیش از قرن نوزدهم، در اثر حمله نیروهای آغا محمدخان قاجار به تفلیس، از بین رفته اند. 

انتشار

18 فروردین 1398

به روز رسانی

30 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

آیا بازدید از بافت تاریخی تفلیس را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?
حال و هوای خوش?

بافت تاریخی تفلیس را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.