بافت تاریخی تفلیس

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز سه‌شنبه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
1 تا 3 ساعت
آدرس:
گرجستان، تفلیس، بافت تاریخی شهر

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

درست در پایین قلعه ناریکالا، بافت تاریخی تفلیس به چشم می خورد که با پا گذاشتن به درون آن گویی تاریخ را در برابر چشمان تان ورق می زنید. خیابان های باریک و پیچ در پیچ که با خانه هایی قدیمی و آجری و بالکن های چوبی شان احاطه شده اند. در میان بافت سنتی شهر که به گشت و گذار بپردازید، ترکیبی از چند سبک معماری را خواهید دید. کوچه ها و خیابان های تنگ و باریکی که به سبک آسیایی و عربی ساخته شده اند و خانه هایی که رنگ و بوی معماری اروپایی را دارند و اثری از هنر کلاسیک روسی را نیز به نمایش گذاشته اند.

در بخش شمالی بافت تاریخی، محله آبانوتوبانی قرار دارد که به سبب حمام های گوگردی، مسجد جامع تفلیس، میدان تاریخی و رستوران ها و کافه هایش شهرت دارد. یکی از مهم ترین و جالب توجه ترین خیابان های بافت تاریخی تفلیس، خیابان کوته آبخازی است که میدان تاریخی را به میدان آزادی تفلیس متصل می کند. در بخش شمال شرقی بافت تاریخی، کافه هایی دوست داشتنی خواهید دید و در بخش غربی، فضایی جذاب برای گشت و گذار و عکاسی وجود دارد.

گرچه این بخش از شهر را با نام بافت تاریخی می خوانند، اما باید بدانید اغلب ساختمان های متعلق به پیش از قرن نوزدهم، در اثر حمله نیروهای آغا محمدخان قاجار به تفلیس، از بین رفته اند. 

انتشار

18 فروردین 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.