کارناوال - راهنمای سفر

بافت تاریخی تفلیس

گرجستان، تفلیس، بافت تاریخی شهر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 3 ساعت

ساعت دسترسی

امروز سه‌شنبه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با بافت تاریخی تفلیس

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

بافت تاریخی تفلیس در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

درست در پایین قلعه ناریکالا، بافت تاریخی تفلیس به چشم می خورد که با پا گذاشتن به درون آن گویی تاریخ را در برابر چشمان تان ورق می زنید. خیابان های باریک و پیچ در پیچ که با خانه هایی قدیمی و آجری و بالکن های چوبی شان احاطه شده اند. در میان بافت سنتی شهر که به گشت و گذار بپردازید، ترکیبی از چند سبک معماری را خواهید دید. کوچه ها و خیابان های تنگ و باریکی که به سبک آسیایی و عربی ساخته شده اند و خانه هایی که رنگ و بوی معماری اروپایی را دارند و اثری از هنر کلاسیک روسی را نیز به نمایش گذاشته اند.

در بخش شمالی بافت تاریخی، محله آبانوتوبانی قرار دارد که به سبب حمام های گوگردی، مسجد جامع تفلیس، میدان تاریخی و رستوران ها و کافه هایش شهرت دارد. یکی از مهم ترین و جالب توجه ترین خیابان های بافت تاریخی تفلیس، خیابان کوته آبخازی است که میدان تاریخی را به میدان آزادی تفلیس متصل می کند. در بخش شمال شرقی بافت تاریخی، کافه هایی دوست داشتنی خواهید دید و در بخش غربی، فضایی جذاب برای گشت و گذار و عکاسی وجود دارد.

گرچه این بخش از شهر را با نام بافت تاریخی می خوانند، اما باید بدانید اغلب ساختمان های متعلق به پیش از قرن نوزدهم، در اثر حمله نیروهای آغا محمدخان قاجار به تفلیس، از بین رفته اند. 

انتشار

18 فروردین 1398

به روز رسانی

30 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

بافت تاریخی تفلیس را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست