کارناوال - راهنمای سفر

بقعه سید رکن الدین یزد

استان یزد، شهر یزد، خیابان مسجد جامع

مدت پیشنهادی بازدید

30 تا 45 دقیقه

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 8:00 صبح تا 20:00

هزینه ورودی

رایگان

آشنایی با بقعه سید رکن الدین یزد

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

بقعه سید رکن الدین یزد در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

بقعه سید رکن الدین یزد در اصل مدرسه‌ای بود که در قرون 8 هجری توسط سید رکن الدین ساخته شد. وی در راستای آبادانی شهر، مدرسه رکنیه را بنا کرد که از بخش‌هایی مثل رصدخانه، کتابخانه و ... برخوردار بود. طبق رسمی که در گذشته بود پیکر فرد سازنده بنا را در همان جا به خاک می‌سپردند پس از مرگ سید رکن الدین، این مدرسه به بقعه سید رکن الدین تغییر نام داد. 

آرامگاه کمی پایین تر از سطح خیابان قرار دارد و برای همین وقتی وارد بقعه شوید باید چند پله پایین بروید تا به بخش وروردی آرامگاه برسید. امروزه از آن مجموعه بزرگ متشکل از کتابخانه، رصدخانه و مدرسه، فقط گنبد زیبای آن و فضای زیرینش باقی مانده است. بقعه 3 بخش میان‌سرا، ایوان و گنبدخانه دارد و در ساخت گنبد پوسته آن از کاشی‌های سفید، فیروزه‌ای و لاجوردی بهره برده‌اند. مردم یزد طبق یک باور و رسم قدیمی هر چهارشنبه به زیارت این بقعه می‌روند. نام این بنای زیبا در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

اگر به شهر یزد بروید محال است که این گنبد زیبا را از میان بافت قدیمی شهر نبینید؛ البته ممکن است آن را با گنبد مسجد جامع یزد اشتباه بگیرید چرا که این دو مکان بسیار به هم نزدیک هستند.

انتشار

19 اسفند 1398

به روز رسانی

19 اسفند 1398

نقد و بررسی کاربران

بقعه سید رکن الدین یزد را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست