کارناوال - راهنمای سفر

پرنده سنگاپوری

کشور سنگاپور، شهر سنگاپور، خیابان رافلز 30

4

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 2 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز چهارشنبه 8:30 صبح تا 22:30

شماره تماس

هزینه ورودی بزرگسالان:

33 دلار سنگاپور(1,061,188تومان)

هزینه ورود کهنسالان:

24 دلار سنگاپور(771,773تومان)

هزینه ورودی کودکان:

21 دلار سنگاپور(675,301تومان)

همه چیز درباره پرنده سنگاپوری

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیر

آقام چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 اردیبهشت 1397

به روز رسانی

03 آذر 1398

معرفی /

پرنده سنگاپوری | دومین چرخ و فلک بزرگ دنیا

آشنایی ما با چرخ و فلک ها به نخستین سال های کودکی مان بر می گردد. زمانی که سه یا چهار سال بیشتر نداشتیم و دیدن چرخ و فلک های رنگی در کوچه و خیابان ها ذوق زده مان می کرد... دست به دامان مامان و بابا می شدیم و می خواستیم تا بگذارند ما هم چند دوری با این گردالی های رنگی رنگی بزنیم... گاهی بخت با ما یار بود و دختر یا پسر خوب خطاب می شدیم و اجازه این را داشتیم تا این هدیه سخاوتمندانه را در آغوش بگیریم و سوار چرخ و فلک رویایی شویم. ما را روی صندلی های تاب مانند می نشاندند و خوشی و ترس و ذوق همزمان در ما ته نشین می شد... دل توی دل مان نبود که چرخ و فلک بالا و بالاتر برود تا از آن ارتفاع هیجان انگیز، همسایه و سوپر سر کوچه و شهر را دید بزنیم...

حالا سال های بسیاری از آن خاطره های رنگی و پر هیاهو فاصله گرفتیم و دیدن چرخ و فلکی کوچک و رنگی که به زور ارتفاعی 4 متری دارد، برای مان تنها نوستالوژیک معنی می شود و نه هیجان انگیز. اما امروز کارناوال می خواهد دست شما را بگیرد و ببرد به کشور و شهر پیشرفته سنگاپور تا ارتفاع و هیجان را با معنای بزرگسالانه اش لمس کنید! مقصد ما چرخ و فلک مشهور این سرزمین، یعنی پرنده سنگاپوری است که با ارتفاع بی مانندش جزو «ترین های» دنیاست و عنوان دومین چرخ و فلک مرتفع دنیا را از آن خودش کرده است...

همراه کارناوال باشید تا سوار بر پرنده سنگاپوری چرخی در آسمان این پایتخت جذاب و پیشرفته بزنیم...

Photo by : Unknown

چرا پرنده سنگاپوری؟


 • یکی از متفاوت ترین و محبوب ترین جاذبه های سنگاپور است. 
 • دومین چرخ و فلک بزرگ دنیا و بلندترین چرخ و فلک در آسیا است.
 • پرنده سنگاپوری تنها جایی است که می توانید در آن مناظر جذابی از شهر را به تماشا بنشینید.
 • با این چرخ و فلک تا ارتفاع 165 متری بالا می روید.
 • امکان آن را دارید تا ناهار و شام خود را در ساختمان این چرخ و فلک صرف کنید. 
Photo by : Unknown

آشنایی با پرنده سنگاپوری | Singapore Flyer

یکی از جذاب ترین دیدنی های سنگاپور که در قلب این شهر قرار دارد، چرخ و فلکی بسیار مرتفع است که با ارتفاع 165 متری اش در آسمان این کشور پیشرفته فرمانروایی می کند. این چرخ و فلک که با نام پرنده سنگاپوری یا فلایر سنگاپور شناخته می شود، تا سال 2014 عنوان مرتفع ترین چرخ و فلک دنیا را در دست داشت تا آن که چرخ و فلکی بزرگتر از آن در لاس وگاس افتتاح شد. با آن که پرنده سنگاپوری جایگاه نخست خود را از دست داد؛ اما هنوز هم بسیار مورد توجه است و هم اکنون دومین چرخ و فلک مرتفع دنیا و بزرگترین جاذبه گردشگری قاره آسیا محسوب می شود. بد نیست بدانید طراحی و ساخت چرخ و فلک بزرگ سنگاپور به عهده دکتر کیشو کوروکاوا (Kisho Kurokawa) معمار برجسته ژاپنی بود و ساخت آن از سال 2005 میلادی آغاز شد. فرآیند ساخت این سازه مشهور نزدیک دو سال و نیم زمان برد و در نهایت در سال 2008 به صورت رسمی افتتاح شد. 

هنگامی که به سراغ پرنده سنگاپوری می روید، چرخ و فلکی غول پیکر با 28 کپسول در انتظار شماست که هر یک از کپسول ها می تواند 28 نفر را در خود جای دهد. بنابراین با یک حساب و کتاب سرانگشتی می توان متوجه شد که چرخ و فلک فلایر سنگاپور ظرفیتی 784 نفری داشته و با چرخ و فلک های ساده ای که در ذهن دارید، تفاوتی چند صدتایی دارد!

در واقع پرنده سنگاپوری تنها یک چرخ و فلک بزرگ و ساده نیست، این سازه مرتفع و ساختمان پایه اش، مجموعه ای از سرگرمی ها را برای گردشگران تدارک دیده است که در راس آن تماشای شهر از نقطه ای بلند است. با پرنده سنگاپوری می توانید جاذبه هایی چون باغ های زیبای گاردنز بای د بی، هتل معروف مارینا بی سندز، پل پیچ در پیچ هلیکس و ... را ببینید. برای این کار توصیه می کنیم غروب آفتاب و یا شب هنگام را انتخاب کنید تا همزمان از دیدن پرتوان نارنجی خورشید و یا نورهای رنگی شهر نیز لذت ببرید.

پس از تماشای شهر از بالا، می توانید به طبقات اول تا سوم ساختمان هم سری بزنید، برای ناهار و شامی مفصل برنامه بریزید و یا با تفریحات سرگرم کننده مجموعه، ساعاتی را به خوشی بگذرانید. 

در ادامه همراه ما باشید تا به سراغ تمام بخش های پرنده سنگاپوری برویم و با آن بیشتر آشنا شویم.

ورود به صفحه اختصاصی معرفی شهر و کشور سنگاپور 

Photo by : Unknown

جاذبه های پرنده سنگاپوری 

وقتی پرنده سنگاپوری را برای تفریح انتخاب می کنید، انتخاب های زیر پیش روی شماست:

1- پرواز بر فراز سنگاپور | Singapore Flight

با سوار شدن بر کپسول های پرنده سنگاپوری، منظره ای فوق العاده و نفس گیر در برابر شما نقش می بندد. در واقع پرنده سنگاپوری این افتخار را دارد که تنها نقطه در این سرزمین باشد که چشم اندازی 360 درجه را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می دهد. بنابراین وقتی بر پشت پرنده سنگاپوری می نشینید، می توانید از ارتفاعی 165 متری، دور تا دور شهر زیبای سنگاپور، رودخانه شهر، باغ های گاردنز بای د بی، هتل معروف مارینا بی سندز و ... را ببینید. حتا اگر دقت کنید، می توانید در دوردست ها دو کشور همسایه سنگاپور، یعنی مالزی و اندونزی را نیز ببینید!

ساعت کاری: 8:30 تا 22:30

هزینه: روی بلیت ورودی

Photo by : Unknown

2- هفت گالری سفر رویاها | Journey of Dreams

یکی از جدیدترین بخش های پرنده سنگاپوری، هفت گالری هیجان انگیز و پیشرفته «سفر رویاها» است که در طی آن به معرفی چرخ و فلک رکورددار سنگاپور پرداخته می شود. این گالری ها عبارت اند از:

 • مقدمه | The Prelude: در بدو ورود به نخستین بخش، با چند زبان زنده به شما خوش آمد گویی می شود و حالا می توانید از آثاری که در گالری ها به نمایش گذاشته شده، بازدید کنید.
 • مناظر رویایی | The Dreamscape: مناظر رویایی نخستین بخشی است که با آن رو به رو خواهید شد. صفحه نمایشی بزرگ و مقعر را با تصاویر بی شماری از اشکال هندسی می بینید که حالتی چرخان دارند و به تدریج به اشکالی دایره مانند بدل می شوند. در واقع این دایره ها به چرخ و فلک سنگاپور اشاره دارند.
 • کشف | The Discovery: پس از پشت سر گذاشتن چندین کار هنری، حالا قدری با واقعیت های علمی چرخ و فلک آشنا می شوید و کشف خواهید کرد که چگونه پرنده سنگاپوری ساخته شده است. در این جا یک ماشین زمان با قطر 1.5 متر را خواهید دید که با فشار دادن دکمه ای از آن، مجموعه ای از تصاویر پیش از ساخت و پس از تکمیل چرخ و فلک برای شما به نمایش در می آید. به این ترتیب در عرض چند دقیقه، داستان پرنده سنگاپوری به روایت تصویر اجرا می شود. البته این تمام چیزی نیست که در این بخش با آن مواجه می شوید و می توانید اطلاعاتی درباره طراحی چرخ و فلک، میزان استقامت و تکنولوژی پیشرفته موجود در سازه آن را نیز به دست آورید. همچنین در این بخش متوجه خواهید شد که تفاوت یک چرخ و فلک غول پیکر مانند پرنده سنگاپوری با چرخ و فلک های ساده چیست.
 • قطعه ای از رویاها | Fragment of Dreams: بخش بعدی که در سفر رویایی خواهید دید، قدری متفاوت است. در این جا می توانید ماجراجویی کوتاهی در میان فرهنگ و معماری کشور سنگاپور داشته باشید. در این بخش صفحه نمایشی وجود دارد که با به تصویر کشیدن نقاط کلیدی سنگاپور، اطلاعات جالبی از این پایتخت و کشور به عنوان شهری پیشرفته و جهانی می دهد.
 • روزنامه رویا | Dream Journal: در بخش روزنامه رویا، با تاریخ و میراث سنگاپور آشنا می شوید.
 • انعکاس های رویا | Dream Reflections: در بخش ششم که بلافاصله پس از روزنامه رویا قرار دارد، خواهید دید که چگونه سنگاپوری ها به سرعت و با انگیزه راه های پیشرفت را طی کرده و آرزوهای خود را به حقیقتی عینی بدل کردند. در حقیقت این بخش به شما خواهد گفت چه رویاهایی در قلب پرنده سنگاپوری خوابیده بود و امروز به واقعیت تبدیل شدند.
 • مخزن رویاها | Reservoir of Dreams: آخرین قسمتی است که در این گالری می بینید. در این بخش تمام چیزی که تا به حال در این گالری دیدید و آموختید را در قالب 3 شی به نمایش گذاشته اند:
 • 1- یک صفحه نمایش لمسی و کُروی که بر روی آن اشیایی از گذشته تا آینده به چشم می خورد و نمادی از شکل دایره ای چرخ و فلک هستند. 
 • 2- کره ای جالب و دیجیتالی خواهید دید که درون آن پروژکشنی قرار دارد. این کره به شکل جالب توجهی پرنده سنگاپوری را از ایده تا پس از ساختش به تصویر می کشد.
 • 3- در انتها در این بخش جالب توجه می توانید اطلاعات جذابی درباره ساختمان، شکل و فرم پرنده سنگاپوری به دست آورید.

پس از بازدید از این مجموعه، راهرویی شما را به سوی کپسول های پرنده سنگاپوری و چرخش در آسمان هدایت می کند. 

هزینه: روی بلیت ورودی

3- صرف شام در دل آسمان | Singapore Flyer Sky Dining Flight

اگر تنها، نشستن در صندلی های پرنده سنگاپوری شما را راضی نمی کند و به دنبال اتفاقی خارق العاده هستید، صرف شام در هنگام حرکت، می تواند پیشنهاد جذابی برای شما باشد. بلیت های شام پرنده سنگاپوری را رزرو کنید و یک وعده رمانتیک و متفاوت را در دل آسمان به خاطر بسپارید. 

قسمت جذاب تر ماجرا آن جاست که نه تنها یک منو، بلکه سه منوی متفاوت در پیش روی شماست و به شما اجازه می دهد تا از میان گزینه های غربی، چینی و گیاهی غذاهای موردعلاقه خود را انتخاب کنید. 

هزینه: برای دو نفر از 299 دلار سنگاپور (9,615,006 تومان)  

با پرداخت این هزینه می توانید به رایگان از بخش «سفر رویاها» نیز بازدید کنید.

ساعت سرو: 19:30 یا 20:30

مدت زمان سرو: به مدت 2 چرخش، یعنی حدود 1 ساعت 

رزرو آنلاین: برای رزرو این جا کلیک کنید.

منوهای رستوران پرنده سنگاپوری:

انواع منو

پیش غذا

سوپ

وعده اصلی

دسر

غذاهای غربی

جگر چرب

سوپ قارچ جنگلی | Forest Mushroom

بیف ولینگتون - پای مرغ شکم پر

موس کاپوچینو موکا - قهوه - چایی

غذاهای چینی

سالاد سینه اردک

سوپ مرغ

نودل ای فو

موس کاپوچینو موکا - قهوه - چایی

غذاهای گیاهی

سالاد سبزیجات

سوپ جینسنگ تازه

بشقاب سبزیجات

موس کاپوچینو موکا - قهوه - چایی

در صورتی که تمایل دارید تا شام شما در پرنده سنگاپوری در فضایی خصوصی باشد، می توانید از بسته های زیر استفاده کنید:

1- بسته خصوصی دو نفره

با انتخاب این بسته از مزایای زیر برخوردار می شوید:

مدت زمان سرو: 2 چرخش، یعنی حدود 1 ساعت

 • حق تقدم در هنگام سوار شدن به چرخ و فلک
 • میزبانی از شما در هنگام پرواز
 • یک دسته گل برای خانم
 • دو عکس در یک پوشه چرمی
 • 1 کوپن پارکینگ رایگان

هزینه: از 1,800 دلار سنگاپور (57,882,978 تومان) به بالا

برنامه شام: در ساعت های 19:30 یا 20:30

2- بسته خصوصی 10 نفره 

اگر قصد دارید برای برنامه ای خانوادگی برنامه ریزی کنید، بسته خصوصی شام می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این بسته حداکثر 10 نفر گنجایش دارد و مزایا و شرایط آن عبارت اند از:

مدت زمان سرو: 2 چرخش، یعنی حدود 1 ساعت

 • حق تقدم در هنگام سوار شدن به چرخ و فلک
 • میزبانی از شما در هنگام پرواز
 • 1 کوپن پارکینگ رایگان

هزینه: از 1,800 دلار سنگاپور (57,882,978 تومان) به بالا

برنامه شام: در ساعت های 19:30 یا 20:30

قوانین و شرایط:

 • برای هر رزرو حداقل دو نفر باید حضور داشته باشند.
 • لازم است از یک روز قبل برای رزرو اقدام کنید.
 • باید حداقل 30 دقیقه پیش از زمان مشخص، در این مجموعه حضور پیدا کنید.
 • مهمانان لازم است با پوشش رسمی حاضر شوند و از پوشیدن لباس ها و شلوارهای کوتاه خودداری کنند. 
 • امکان ورود خوراکی و نوشیدنی به درون چرخ و فلک سنگاپوری وجود ندارد.

برای دیدن سایر قوانین و شرایط رزرو و حضور این جا را ببینید. 

اگر به صرف غذا در دل آسمان علاقه دارید، خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

ورود به صفحه اختصاصی رستوران دینر این د اسکای دبی

Photo by : Unknown

4- شبیه ساز پرواز | Flight Experience

شما هم از کودکی آرزوی پرواز در سر دارید و در رویاهای گاه و بی گاه، لباس خلبانی به تن کرده اید و هدایت هواپیما را به دست گرفتید؟ دیگر جایی برای حسرت خوردن نیست. به سراغ شبیه ساز پرواز پرنده سنگاپوری بروید و در فضایی کاملا واقعی، آرزوی چندین و چند ساله‌تان را تحقق بخشید. 

جالب آن که برای شروع پرواز و فرود خود، می توانید فرودگاه های مختلفی از سرتاسر دنیا را انتخاب کنید و خاطره یک جهانگردی هوایی را با خود به خانه ببرید. 

نگران نابلدی برای کنترل هواپیما نباشید، کارکنان شبیه ساز آماده اند تا همه چیز را برای شما توضیح داده و در رقم زدن پروازی به یادماندنی شما را یاری بدهند. 

ساعت کاری: 10:00 تا 22:00

آدرس: طبقه دوم

هزینه: جدا از بلیت ورودی (هزینه دقیق در سایت پرنده سنگاپوری اطلاع رسانی نشده بود)

5- سینما سه بعدی | XD Theater

یکی دیگر از سرگرمی های پرنده سنگاپوری، سینما سه بعدی است که شما را اسکی کنان از دامنه های پر برف کوهستان عبور می دهد و یا ناگهان شما را به میان مناظر یخی قطب شمال می برد. در سینما سه بعدی چرخ و فلک سنگاپور، 10 صندلی وجود دارد.

ساعت کاری: 10:00 تا 22:0

آدرس: طبقه دوم

هزینه: جدا از بلیت ورودی (هزینه دقیق در سایت پرنده سنگاپوری اطلاع رسانی نشده بود)

Photo by : Unknown

6- فیش اسپا و انعکاس درمانی کنکو | Kenko Reflexology and Fish Spa

احتمالا پس از گشت و گذاری حسابی در مجموعه پرنده سنگاپوری و بازدید از هفت گالری و یک گردش هوایی با چرخ و فلک، دیگر بدن تان به قدری خسته شده که فقط یک استراحت تمام عیار پاسخگوست. پس بی معطلی به فیش اسپا و انعکاس درمانی کنکو در طبقه دوم بروید. در این بخش انعکاس درمانی بر روی پاها، باعث می شود خستگی از بدن تان ناپدید و انرژی زیادی در شما آزاد شود. 

ساعت کاری: 10:00 تا 23:00

آدرس: طبقه دوم

هزینه: جدا از بلیت ورودی (هزینه دقیق در سایت پرنده سنگاپوری اطلاع رسانی نشده بود)

Photo by : Unknown

7- جنگل پرنده سنگاپوری 

درست در زیر چرخ و فلک پرنده سنگاپوری، مجموعه روح افزا و سرسبزی از گل ها و گیاهان گرمسیری به چشم می خورد که در کنار رودخانه و آبشاری مصنوعی، بر دلفریبی محیط افزوده است. برای آن که به میان این گل ها و گیاهان بروید، کافیست راهی طبقه همکف شوید و لحظاتی پر از آرامش را برای خود رقم بزنید.

رستوران ها و کافه های چرخ و فلک سنگاپور

همان طور که از ابتدا اشاره کردیم، علاوه بر رستورانی که داخل چرخ و فلک وجود دارد، تعدادی رستوران نیز در ساختمان پایه چرخ و فلک به چشم می خورد. در این جا با تمام رستوران ها آشنا می شویم:

1- رستوران اسکای ویو پاویلیون | Sky View Pavilion

این رستوران چینی که از سال 2017 با نام اسکای ویو پاویلیون مشغول به کار شد، از جمله برترین و محبوب ترین رستوران های سنگاپور است که توانسته رضایت مشتریان بسیاری را برانگیزد. 

سبک منو: چینی

ساعت کار: 

دوشنبه تا جمعه:

 • ناهار: 11:00 تا 15:00
 • شام: 17:00 تا 22:00

شنبه، یک شنبه و تعطیلات رسمی:

 • 11:00 تا 22:00

آدرس: طبقه اول ساختمان 

Photo by : Unknown

2- فودکورت سنگاپور فود تریتس | Singapore Food Treats

می توانید طیفی از بهترین غذاهای بومی سنگاپور را در این فودکورت جدید پیدا کنید. دسترسی به این فودکورت بسیار ساده است و با یک پیاده روی کوتاه از ایستگاه ام آر تی (MRT)، می توانید به بهشتی از غذاهای خوشمزه برسید. 

سبک منو: سنگاپوری

طیف هزینه: بین 5 دلار سنگاپور (160,786 تومان) تا 15 دلار سنگاپور (482,358 تومان)

ساعت کار: هر روز از ساعت 11:00 تا 22:00

آدرس: طبقه اول ساختمان 

Photo by : Unknown

3- آبمیوه فروشی جو جوس | Jus Juice

پس از یک دور گردش هوایی با پرنده سنگاپوری، سری به این آبمیوه فروشی بزنید و ویتامین های روزانه بدن تان را تکمیل کنید. تمام این آبمیوه ها طبیعی و تازه هستند و در تهیه آن ها از هیچ گونه مواد مصنوعی، نگهدارنده و شیرین کننده استفاده نشده است. 

ساعت کار: هر روز از ساعت 10:00 تا 22:00

آدرس: طبقه اول ساختمان 

4- نوشیدنی های دیلی کوپی | Daily Kopi

اگر طرفدار نوشیدنی های کافئین دار هستید، به سراغ دیلی کوپی بروید. در این مغازه می توانید قهوه را به سبک مردمان سنگاپور سفارش دهید و بنوشید. 

ساعت کار: هر روز از ساعت 7:30 تا 19:30

آدرس: طبقه اول ساختمان 

 

نوشیدنی های دیلی کوپی

5- فست فود سابوی | Subway

فست فود معروف و زنجیره ای سابوی در ساختمان پرنده سنگاپوری نیز شعبه دارد. اگر دل تان لک زده برای برگرهای آبدار، سیب زمینی های ترد و سالاد تازه، سابوی درست در نزدیکی شماست. 

ساعت کار: 

 • یک شنبه تا پنج شنبه: ط8:30 تا 21:30
 • جمعه و شنبه: 8:30 تا 22:30

آدرس: طبقه اول ساختمان 

6- جلاتیسیمو | Gelatissimo

اگر از طرفداران بستنی ایتالیایی هستید، یک راست به سمت جلاتیسیمو بروید و از بستنی های متنوع، کم چرب و جذابش نهایت لذت را ببرید.

حدود هزینه: 8 دلار سنگاپور (257,258 تومان) برای 4 اسکوپ

ساعت کار: 

 • دوشنبه تا جمعه: 12:00 تا 22:00
 • شنبه و تعطیلات رسمی: 12:00 تا 23:00
 • یک شنبه: 11:30 تا 22:00

آدرس: طبقه اول ساختمان 

7- رستوران بندری زعفران | Bhandari’s Saffron

خبر خوش برای دوست داران غذاهای هندی: یک راست به سوی طبقه دوم مجموعه بروید و میزی برای خودتان در رستوران بندری زعفران رزرو کنید. غذاهای تند منتظر شما هستند. 

سبک منو: هندی

حدود هزینه برای دو نفر: 29 دلار سنگاپور (932,559 تومان)

ساعت کار: هر روز از ساعت 12:00 تا 14:30 و 18:30 تا 22:00

آدرس: طبقه دوم ساختمان 

فروشگاه سنگاپور فلایر | Singapore Flyer Gifts

 حالا که به چرخ و فلک مشهور سنگاپور آمده اید، سری هم به فروشگاه جذاب مجموعه بزنید، شاید تصمیم گرفتید چند هدیه و سوغاتی کوچک و بزرگ تهیه کنید. در این فروشگاه انواعی از تی شرت ها، زیورآلات و یادگاری ها به چشم می خورد و همچنین طیف متنوعی از سوغاتی های سنگاپوری در معرض فروش گذاشته شده است. 

فروشگاه سنگاپور فلایر در دو طبقه از این مجموعه است که ساعت کاری متفاوتی دارند:

ساعت کار:

 • طبقه دوم: 12:30 تا 21:30
 • طبقه سوم: 8:30 تا 22:45

در صورتی که خریدی برابر با 100 دلار سنگاپور (3,215,721 تومان) داشته باشید و یا مجموع خریدهای شما از این فروشگاه ها به 100 دلار سنگاپور برسد، می توانید از تخفیف مالیاتی بهره مند شوید. برای این کار پاسپورت خود را همراه داشته باشید و سپس به مسوولان فروشگاه مراجعه کنید. آن ها باقی کارها را انجام می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از شماره های تماس زیر استفاده کنید:

تلفن:

 • 5250 6854 65+
 • 5242 6854 65+

برگزاری عروسی در پرنده سنگاپوری

 شما از آن دسته آدم هایی هستید که روند معمول اتفاقات برای تان جذابیت ندارد و همیشه به دنبال راهی متفاوت می گردید؟

پس به احتمال خیلی زیاد، برگزاری عروسی در پرنده سنگاپوری همان چیزی است که شما را بسیار سرگرم خواهد کرد. شما در حالی روز به یادماندنی زندگی تان را جشن می گیرید که نمایی از شهر سنگاپور در پشت شیشه های کابینِ شما به چشم می خورد و نورهای رنگی سنگاپور توجه را به خودشان جلب می کنند. در واقع فرصت آن را دارید تا عروسی تان را در یکی از بالاترین نقاط شهر برگزار کنید. 

برای برگزاری عروسی در پرنده سنگاپور، دو بسته پیشنهادی در اختیار شما قرار می گیرد که هزینه آن ها بین 2,999 دلار سنگاپور (96,439,472 تومان) تا 3,999 دلار سنگاپور (128,596,682 تومان) است. 

برگزاری دورهمی در پرنده سنگاپوری

شاید باورتان نشود ولی این مجموعه ترتیبی داده است که حتا بتوانید دورهمی های خود را در کپسول چرخ و فلک برگزار کنید. این مراسم ظرفیتی 26 نفره دارد و برای پذیرایی طیفی از دسرهای فرانسوی و انگشتی پیش روی شماست. در کنار دسرها نیز انواعی از نوشیدنی ها و آبمیوه ها را می توانید سفارش دهید. البته برای برگزاری دورهمی نیز مانند دیگر مراسم، لازم است از پیش برای رزرو اقدام کنید. 

کارت هدیه پرنده سنگاپوری | Gift Vouchers

اگر در سنگاپور زندگی می کنید و به دنبال یک هدیه غافل گیر کننده و متفاوت هستید، به این پیشنهاد خوب دقت کنید: کارت هدیه پرنده سنگاپوری! این کارت هدیه جذاب، فرصتی خارق العاده را در اختیار صاحب خود قرار می دهد، چرا که با این کارت امکان آن را دارید تا به مدت 3 ماه هر زمانی که دوست داشتید، سوار بر این پرنده غول پیکر، در آسمان سنگاپور گردش کنید و از دیدن مناظر شهر لذت ببرید. 

کارت هدیه سنگاپوری می تواند انتخاب جذابی برای هدیه دوستان، خانواده و یا کادویی به خودتان باشد. 

برای خرید این کارت هدیه لازم است این فرم را کامل کرده و برای مسوولان پرنده سنگاپوری ایمیل کنید. جواب شما پس از 3 تا 5 روز کاری داده می شود و بعد از این زمان می توانید کارت هدیه خود را دریافت کنید. برای دریافت کارت هدیه، امکان آن را دارید تا آدرس پستی خود را ارایه دهید و یا درخواست کنید که برای فرد موردنظرتان ارسال شود.  

هزینه کارت هدیه:

نوع کارت هدیه

بزرگسال (بالای 13 سال)

کودک (3 تا 12 سال)

پرواز با پرنده سنگاپوری

33 دلار سنگاپور (1,061,188 تومان)

21 دلار سنگاپور (675,301 تومان)

صرف شام در چرخ و فلک

بیش از 299 دلار سنگاپور (9,615,006 تومان) برای یک زوج

توجه داشته باشید که همراهی کودکان زیر 3 سال رایگان است.

کارت های هدیه پرنده سنگاپوری را نمی توانید از باجه های بلیت تهیه کنید. 

در صورتی که می خواهید کارت های هدیه صرف شام را دریافت کنید، لازم است از طریق ایمیل و یا شماره های تماس، با مسوولان ارتباط برقرار کنید.

تلفن: 3311 6333 65+

فکس: 9167 6339 65+

آدرس ایمیل:  این جا کلیک کنید. 

Photo by : Unknown

امکانات پرنده سنگاپوری

در کنار تمام مواردی که ذکر شد، باز هم امکاناتی در چرخ و فلک پرنده سنگاپوری به چشم می خورد:

 • مرکز خدمات بازدیدکنندگان: در صورتی که به هر نوع راهنمایی احتیاج داشتید، خودتان را به مرکز خدمات بازدیدکنندگان در طبقه اول برسانید و سوال های خود را با کارکنان خوش برخورد مجموعه در میان بگذارید. 
 • اسکوتر سواری: همان طور که تا به حال متوجه شده اید، پرنده سنگاپوری درست در مرکز شهر و در کنار دیگر جاذبه های معروف قرار دارد. بنابراین پس از آن که بازدیدتان از این چرخ و فلک غول پیکر به اتمام رسید، می توانید روی گردش و بازدید از دیدنی های اطراف هم حساب کنید. از آن جا که احتمالا الان دیگر مانند اول روز انرژی ندارید، توصیه می کنیم باقی راه را از اسکوترهای برقی، سِگوی ها و یا دوچرخه های برقی کمک بگیرید. برای این کار کافیست به طبقه اول و غرفه جوی‌اسکوت (Joyscoot) بروید. در این بخش همچنین نحوه استفاده از این وسایل به شما آموزش داده خواهد شد.
 • نمازخانه: نمازخانه ای برای بازدیدکنندگان مسلمان در این مجموعه ساخته شده که در طبقه اول قرار دارد. ساعت کار این نمازخانه بین 8:00 تا 23:00 است.
 • دسترسی آسان کم توانان جسمی: هنگامی که در مجموعه پرنده سنگاپوری راه می روید، متوجه خواهید شد که تعداد زیادی سطوح شیبدار و آسانسور در تمام بخش ها به چشم می خورد که به این ترتیب دسترسی را برای صندلی های چرخدار راحت می سازد. همچنین پارکینگ مخصوصی درست در کنار باجه بلیت مجموعه وجود دارد که افراد کم توان جسمی می توانند وسایل خود را در آن جا پارک کنند. در هر یک از کسپول های چرخ و فلک نیز 5 صندلی چرخدار به همراه 15 نفر جا می گیرد. اگر شما یا یکی از همراهان‌تان با صندلی چرخدار مراجعه می کنید، لازم است پیش از مراجعه حضور خود را از طریق شماره های تلفن و یا ایمیل اطلاع دهید. به این ترتیب کارکنان مجموعه فرصت دارند تا با خارج کردن نیمکت های کپسول، جا را برای صندلی چرخدار شما باز کنند.
 • فروشگاه سون الون | 7-Eleven: برای خرید مایحتاج روزمره و یا خوراکی های آماده، به این فروشگاه معروف آمریکایی بروید.
 • سالن مراسم: برای برگزاری مراسم مختلف می توانید روی سالن های پرنده سنگاپوری حساب باز کنید. 
 • پارکینگ: پرنده سنگاپوری پارکینگ چند طبقه و وسیعی دارد که تعداد بالایی از انواع ماشین ها مانند ماشین شخصی، وسایل نقلیه افراد کم توان جسمی و اتوبوس های گردشگری را در خودش جای می دهد. استفاده از این پارکینگ ها در طی ساعت های 12:00 ظهر تا 14:00 روزهای میان هفته رایگان است. هزینه استفاده از پارکینگ در سایر روزها عبارت است از:

روزهای هفته

آخر هفته و تعطیلات رسمی

6:00 تا 18:00

2 دلار سنگاپور (64,314 تومان) برای هر 1 ساعت و یا بخشی از آن

2 دلار سنگاپور (64,314 تومان) برای هر 1 ساعت و یا بخشی از آن

18:00 تا 24:00

2 دلار سنگاپور (64,314 تومان) برای هر ماشین

2 دلار سنگاپور (64,314 تومان) برای هر 1 ساعت و یا بخشی از آن

24:00 تا 6:00

2 دلار سنگاپور (64,314 تومان) برای هر ماشین

2 دلار سنگاپور (64,314 تومان) برای هر ماشین

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

مسیر و هزینه بازدید از پرنده سنگاپوری

همان طور که تا این جا بارها اشاره شد، باید متوجه شده باشید که پرنده سنگاپوری در مرکز شهر و کنار رودخانه سنگاپور قرار دارد و بنابراین دسترسی بسیار آسانی پیش روی شماست. برای رسیدن به این چرخ و فلک می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

خطوط ریلی ام آر تی (MRT): با استفاده از خطوط CC4 و DT15 خود را به ایستگاه پروماناد (Promenade) برسانید. پس از پیاده شدن در این ایستگاه از خروجی A بیرون بیایید و با دنبال کردن علایم آبی رنگ به سوی مجموعه پرنده سنگاپوری بروید. از این ایستگاه تا چرخ و فلک سنگاپور تنها 5 دقیقه پیاده پیش روی شماست.

تاکسی: تاکسی های سنگاپور از تاکسی متر استفاده می کنند و قیمت های منصفانه ای دارند. هزینه ورودی تاکسی های شهری در حدود 3.5 دلار سنگاپور (112,550 تومان) بوده و به ازای هر یک کیلومتر هزینه ای برابر با 0.55 دلار سنگاپور (17,686 تومان) را به کرایه شما اضافه می کنند.

در نهایت باید بدانید کرایه یک مسیر در مرکز شهر و در ساعات اوج شلوغی روزهای

هفته، نباید بیش از 10 دلار سنگاپور (321,572 تومان) بشود. برای آن که با تاکسی به چرخ و فلک سنگاپور بروید، کافیست در کنار خیابان برای آن ها دست تکان بدهید و مقصد خود را بگویید. آن ها شما را در ایستگاه تاکسی در نزدیکی ورودی چرخ و فلک پیاده می کنند. 

ماشین شخصی: با استفاده از ماشین های شخصی نیز به راحتی می توانید خود را به پرنده سنگاپوری برسانید. برای این کار از نقشه کارناوال استفاده کنید. بد نیست بدانید با ماشین شخصی از منطقه تجاری سنگاپور تا چرخ و فلک تنها 5 دقیقه راه دارید، از جاده ارکارد (Orchard) حدود 10 دقیقه و از فرودگاه بین المللی چانگی 20 دقیقه راه است. 

ساعت کاری: 8:30 تا 22:30

نخستین دور چرخش پرنده سنگاپوری در ساعت 8:30 و آخرین نیز در ساعت 22:15 خواهد بود.

هر بازدید کامل از پرنده سنگاپوری که شامل گردش در گالری های مجموعه و یک دور چرخش می شود، در مجموع 30 دقیقه زمان می برد.

ساعت کار باجه بلیت: 8:00 تا 22:00

باجه بلیت در طبقه همکف و در نزدیکی ورودی قرار دارد.

هزینه ورود:

 • بزرگسالان (بالای 13 سال): 33 دلار سنگاپور (1,061,188 تومان)
 • کهنسالان (بالای 60 سال): 24 دلار سنگاپور (771,773 تومان)
 • کودکان (3 تا 12 سال): 21 دلار سنگاپور (675,301 تومان)
 • خردسالان (زیر 3 سال): رایگان

آدرس: سنگاپور، سنگاپور، خیابان رافلز 30

 Address: 30 Raffles Avenue, Singapore , Singaporeورود به صفحه اختصاصی هزینه های سفر به سنگاپور

Photo by : Chang Cai Kang

جاذبه های اطراف پرنده سنگاپوری

 • پیست ماشین فرمول 1 | Marina Bay Street Circuit: فاصله 350 متر
 • استادیوم شناور مارینا بی | The Float @ Marina Bay: فاصله 700 متر
 • گلخانه گنبد گل | Flower Dome: فاصله 1.6 کیلومتر
 • گلخانه جنگل ابر | Cloud Forest: فاصله 1.6 کیلومتر
 • استادیوم ملی سنگاپور | Singapore National Stadium: فاصله 3 کیلومتر

خوب است بدانید گلخانه های جنگل ابر و گنبد گل هر دو درون باغ های گاردنز بای د بی قرار دارند.

ورود به صفحه اختصاصی گاردنز بای د بی | بهترین و معروف ترین جاذبه سنگاپور

ویدیویی جذاب از پرنده سنگاپوری را میهمان کارناوال باشید:

 

طراحی پرنده سنگاپوری 

از آن جا که قرار بود پرنده سنگاپوری همانند سازه های محبوبی چون برج ایفل و چرخ و فلک چشم لندن به نمادی معروف بدل شود، برای طراحی آن از طراح شهیر و شناخته شده ای به نام دکتر کیشو کوروکاوا استفاده شد تا سازه ای منحصر به فرد در قلب سنگاپور ساخته شود. یکی از خلاقیت هایی که دکتر کیشو در طراحی و ساخت پرنده سنگاپوری به خرج داد استفاده چند جانبه از ساختمان پایه چرخ و فلک است. به این ترتیب که از این ساختمان نه تنها برای جا به جایی و دسترسی افراد به کپسول ها بهره گرفته شد، بلکه با جای دادن مجموعه ای تجاری، رفاهی و سرگرمی در این ساختمان، بهره وری آن را افزایش داد. خوب است بدانید که گرچه طراحی و ساخت ساختمان پایه چرخ و فلک را دکتر کوروکاوا و شرکت معماری دی پی (DP Architects) انجام داد؛ اما طراحی خود چرخ و فلک بر عهده شرکت طراحی جهانی آراپ (Arup) قرار داشت. 

در طراحی کپسول ها یا کابین های پرنده سنگاپوری، از آخرین و پیشرفته ترین سیستم های خنک کننده و تهویه هوا بهره گرفته اند. بنابراین هنگامی که مسافران به درون کابین پا می گذارند نه تنها مشکلی با گرمای هوا ندارند، بلکه به لطف شیشه های عایق به اشعه فرابنفش کابین ها، از اشعه های آزاردهنده آفتاب نیز در امان اند. یک ویژگی جذاب دیگر کپسول ها آن است که پس از ورود به این کابین ها، می توانید با خیال راحت روی صندلی خود بنشینید و به دور از استرس از دورنمای شهر لذت ببرید. چرا که به هنگام حرکت چرخ و فلک، خبری از لرزش ها و تکان های ترساننده کابین نیست. در واقع طراحان باهوش مجموعه ترتیبی داده اند تا با به کارگیری علم مهندسی باد، کپسول ها را به گونه ای بسازند که در برابر وزش باد عایق بوده و وزش بادهای پرقدرت آسیبی به کابین ها نرساند.

در انتها بد نیست بدانید که هر کابین طول و عرضی برابر با 4 در 7 متر دارد و بنابراین داخلش فضایی در حدود 28 متر مربع به چشم می خورد.  

درباره طراحان پرنده سنگاپوری

هنگامی که با سازه ای منحصر به فرد در دنیا برخورد می کنیم، بدون شک باید دانست که دست افراد بزرگ و ذهن های برتری پشت ساخت چنین نمادهایی است. در این جا قدری بیشتر درباره طراحان و شرکت های دخیل در ساخت پرنده سنگاپوری خواهیم دانست:

از جمله نکات قابل توجهی که در طراحی های کوروکاوا به چشم می خورد، استفاده تلفیقی از دیگر فرهنگ ها در اثر ارایه شده است. وقتی به شکل ساختمان و جزییاتش دقت می کنیم، خواهیم دید که این معمار توانا بر روی دو اصل سادگی و هماهنگی (هارمونی) تاکید بسیاری دارد. همه این موارد در کنار هم باعث شدند تا آثار به جا مانده از این هنرمند خاص و ابدی باشند. شریک هنری کوروکاوا یعنی شرکت دی پی نیز در زمینه کاری خود بسیار ممتاز است و بیش از 50 سال تجربه دارد. این شرکت خلاق توانایی بسیاری در بازتاب روح و تجربه انسانی در آثار خود داشته و رد پای آن در پیشرفت و توسعه شهری سنگاپور در قرن 21 بسیار مشهود است. 

آراپ، شرکتی که چرخ و فلک مشهور پرنده سنگاپوری را ساخت، در تبدیل رویاهای معمارانه به واقعیت بسیار تواناست. جالب است بدانید که ساخت بناهای مشهوری چون استادیوم لانه پرنده پکن، مرکز آبی این پایتخت و اقامتگاه مشهور مارینا بی سندز سنگاپور بر عهده این شرکت بوده است. موضوع جالب توجه دیگر درباره این شرکت آن است که آراپ، همان شرکت ساختمانی است که چشم لندن، چرخ و فلک مشهور این شهر انگلیسی را ساخت. بنابراین این شرکت باسابقه به راحتی از تجربیات خود در این زمینه سود جست و نه تنها رکورد چشم لندن را در ارتفاع شکست، بلکه سازه ای مسحکم تر، سبک تر و ظریف تر نیز از آب درآمد. 

دانستنی های جالب از پرنده سنگاپوری

نگاهی به حقایق جالبی از پرنده سنگاپوری بیندازیم:

 • 1- قطر چرخ و فلک مشهور سنگاپور برابر با 150 است و این ارتفاع معادل 87 مرد سنگاپوری است که در یک ردیف روی هم ایستاده باشند. قد میانگین مردان سنگاپوری برابر با 172 سانتی متر است.
 • 2- ارتفاع پرنده سنگاپوری (165 متر) برابر با ارتفاع ساختمانی 42 طبقه است. اگر بخواهیم از رزافه ها یک ستون 165 متری بسازیم، به 31 زرافه نر احتیاج داریم.
 • 3- پرنده سنگاپوری در زمینی به وسعت 33,700 مترمربع ساخته شده که این زمین 172 زمین تنیس و یا 1120 ماشین را در خود جای می دهد. 
 • 4- حجم هر کپسول برابر با 28 متر مربع بوده که حدودا برابر با حجم یک اتوبوس است. 
 • 5- در مجموع پرنده سنگاپوری ظرفیتی 784 نفری دارد. 
 • 6- پرنده سنگاپوری با سرعت 0.24 ثانیه و یا 0.76 متر بر ساعت حرکت می کند.
 • 7- بخش ورودی به هر کپسول به نوعی طراحی شده که گویی شما از روی زمین وارد کپسول می شوید. یعنی شما بر روی سطح صافی قدم می گذارید که از دو طرف (بخش ورودی و ورودی کپسول) با هم هماهنگ شده و در کنار هم قرار می گیرند. 
 • 8- هر دور چرخ و فلک 30 دقیقه زمان می برد.
 • 9- از درون کابین های پرنده سنگاپوری شما می توانید تا شعاع 45 کیلومتری را ببینید. به این ترتیب شما 3 کیلومتر فراتر از جزیره سنگاپور را خواهید دید و این بدان معنی است که از این ارتفاع می توانید فرودگاه بین المللی چانگی، جزیره سنتوسا و بخش هایی از مالزی و کشور اندونزی را تماشا کنید.
 • 10- در ساخت پرنده سنگاپوری نوعی تکنولوژی به کار گرفته شده که پایه ها ظریف تر و مقاوم تر از سایر چرخ و فلک های دنیا هستند.
 • 11- پیش از ورود به بخش سفر رویاها و در طبقه دوم، تمام وسایل و کیف های بازدیدکنندگان مورد تفتیش قرار می گیرد و اسکن می شود.
 • 12- درون هر کپسول پرنده سنگاپوری دو دوربین مدار بسته وجود دارد که اوضاع و ایمنی را تحت کنترل دارد.
 • 13- گرچه در ساخت پرنده سنگاپوری هزینه بسیاری شد و از پیشرفته ترین تجهیزات استفاده کردند، با این حال تا به امروز این چرخ و فلک بزرگ سه بار در زمان های مختلف دچار نقص فنی شد. نخستین بار در سال 2008 میلادی بود که شروع آتش سوزی در اتاق کنترل چرخ و فلک باعث شد 173 مسافر در کابین های پرنده سنگاپوری گیر بیفتند. بار دیگر مربوط به سال 2010 میلادی است که حرکت پرنده سنگاپوری بر اثر برخورد شدید رعد و برق متوقف شد و بخشی از کابل های الکتریکی سیستم تهویه هوای پرنده سنگاپوری آسیب دیدند. البته پس از دقایقی 200 مسافر از این چرخ و فلک پیاده شدند و کسی آسیب ندید. آخرین بار نیز مربوط به اواخر ژانویه سال 2018، یعنی بهمن 1396 می شود. این بار پرنده سنگاپوری حامل 61 مسافر بود و نقص فنی در ساعت 9 صبح رخ داد. با این حال همه بازدیدکنندگان با آرامش و در عین امنیت از چرخ و فلک پیاده شدند و به کسی آسیب نرسید. این بار چرخ و فلک غول پیکر نزدیک یک هفته تعطیل بود.  
 • 14- در موارد اضطراری، فرایند تخلیه مسافران با ایمنی کامل بلافاصله فعال می شود.
Photo by : Unknown

پرنده سنگاپوری در گذر زمان

در اردیبهشت سال 2007 میلادی بود که مجموعه پرنده سنگاپوری از ماکت کپسول های خود پرده برداری کردند و درست 9 ماه بعد، یعنی فوریه سال 2008 این کپسول ها نخستین چرخش خود در پرنده سنگاپوری را انجام دادند. در نهایت در 15 آپریل همان سال درهای پرنده سنگاپوری به روی عموم گشوده شد. 

رویدادها:

از زمانی که ایده ساخت پرنده سنگاپوری ارایه شد تا سال های پس از افتتاح، این چرخ و فلک مشهور رویدادهای قابل توجهی را پشت سر گذاشته است که در این جا نگاهی به آن ها می اندازیم:

 • 27 ژوئن 2003: مراسم امضای قرارداد
 • 27 سپتامبر 2005: مراسم آغاز به کار رسمی پروژه
 • 13 دسامبر 2006: نصب ستون غول پیکر چرخ و فلک پرنده سنگاپوری
 • 9 آپریل 2007: کل حاشیه چرخ و فلک پرنده سنگاپوری تکمیل شد
 • 3 می 2007: دریافت جایزه ساختمان سبز
 • 25 می 2007: رونمایی از ماکت کپسول چرخ و فلک
 • 3 آگوست 2007: نصب نخستین کپسول
 • 2 اکتبر 2007: نصب آخرین کپسول
 • 11 تا 13 فوریه 2008: نخستین چرخش پرنده سنگاپوری در طی جشن سال نوی چینی 2008 به همراه شرکای تجاری
 • 14 فوریه 2008: نخستین روز ولنتاین در چرخ و فلک سنگاپوری به همراه عموم مردم
 • 1 مارس 2008: گشایش غیر رسمی چرخ و فلک پرنده سنگاپوری به روی عموم 
 • 15 آپریل 2008: افتتاح رمس پرنده سنگاپوری با حضور نخست وزیر سنگاپور به عنوان میهمان افتخاری
 • 31 جولای 2008: عبور بلیت های فروخته شده پرنده سنگاپوری از مرز 1 میلیون نفر
 • 26 تا 28 سپتامبر 2008: پرنده سنگاپوری بخشی از نخستین مسابقه فرمول یک سنگاپور بود.
 • 9 آپریل 2009: پرنده سنگاپوری با 1.9 میلیون بازدیدکننده خود در سال 2008 جشن تولد یک سالگی گرفت.
 • 1 آپریل 2011: گشایش گالری تعاملی «سفر رویاها»
Photo by : Sasin Tipchai

سخن آخر

به مرکز شهر سنگاپور رفتیم و دومین چرخ و فلک بزرگ مرتفع دنیا را با ارتفاع 165 متری اش از نزدیک دیدیم. ساختمان های این مجموعه را پشت سر گذاشتیم و از گالری های جالبش دیدن کردیم و دست آخر سوار کپسول های مدرن و هیجان انگیزش شدیم و به دل آسمان سنگاپور رفتیم. از بالای این چرخ و فلک رودخانه سنگاپور، باغ های معروف گاردنز بای د بی و هتل زیبا و خاص مارینا بی سندز را دیدیم.

نظر شما درباره این چرخ و فلک غول پیکر چه بود؟

تا به حال سوار پرنده سنگاپوری شده اید؟

دیدگاه ها، خاطره ها و عکس های ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید و به ما بگویید این بار به سراغ معرفی کدام یک از جاذبه های معروف دنیا برویم.

کــــــارناوالی شــــــــو

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.8

بررسی شده توسط زينب شيرازی

ارزش هزینه به لذت(خوب) 4
تفریحات و خوشگذرانی(عالی) 5
تنوع امکانات(عالی) 5
دسترسی به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی(عالی) 5

نقاط قوت

 • بزرگترین جاذبه آسیا
 • دومین چرخ و فلک بلند دنیا
 • دسترسی آسان
 • دارای امکانات رفاهی خوب

نقاط ضعف

 • ندارد

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 2 رای

4.0

زوج

1

آیا بازدید از پرنده سنگاپوری را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
ارزش هزینه به لذت(خوب) 4
تفریح و خوشگذرانی(خوب) 4
تنوع امکانات?
دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی?

پرنده سنگاپوری را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست