کارناوال - راهنمای سفر

روستای تیس چابهار

استان سیستان و بلوچستان، شمال غربی شهرستان چابهار، روستای تیس

مدت پیشنهادی بازدید

4 تا 10 ساعت

ساعت دسترسی

امروز پنج‌شنبه 24 ساعته

ورودی

رایگان

آشنایی با روستای تیس چابهار

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

روستای تیس چابهار در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

سفر به چابهار تنا به بازدید از جاذبه های شهر خلاصه نمی شود؛ در اطراف چابهار روستاها و امکان دیدنی بسیاری وجود دارد که هر کدام می توانند مقصد سفر یک روزه باشند؛ مثل روستای بندری تیس (طیس یا تیز) که قدمتش به دوران هخامنشیان می رسد. بندر تیس از 2500 سال پیش پل ارتباطی مهمی میان هند، خاورمیانه و آسیای مرکزی بود و معبر بسیاری از تجار جهان به حساب می آمد. 

روستای تیس در حدود 10 کیلومتری شمال غربی چابهار و در مسیر ارتباطی چابهار - کنارک قرار گرفته است و رودخانه لاوری از میان آن می گذرد. همچنین کوه های شهباز، پیلبند و لاوری فضای آن را احاطه کرده اند. یکی از اصلی ترین جاذبه های روستای تیس، قلعه پرتغالی هاست که در زمان استعمار پرتغالی ها، در این منطقه ساخته شد و امروزه می توانید ویرانه های آن را در نزدیکی ساحل ببینید. از دیگر دیدنی های روستا هم باید به قبرستانی مرموز و اسرارآمیز معروف به گورستان جن ها، مسجد جامع تیس یا مسجد تک مناره، غارهای بان میستی، کلات، قلعه بلوچ، قلعه پیروز گت، قلعه انوشیروان و ... اشاره کرد.

در ضمن، ساحل تیس هم از مقاصد محبوب این روستا به شمار می رود که نوع دیگری از گردشگری را برای مسافران رقم می زند. در این ساحل امکانات رفاهی و تفریحی خوبی مثل آلاچیق، دوش، زمین بازی کودکان، بوفه و رستوران، قایق‌، جت اسکی و شاتل فراهم است و فرصت ماهیگیری نیز مهیاست. خرید سوغات هم از دیگر تفریحاتی ست که مسافران می توانند در این شهر داشته باشند و یکی از اصلی ترین سوغات تیس، صنایع دستی سوزن دوزی است.

انتشار

22 مهر 1398

به روز رسانی

21 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

امکانات اولیه?
حال و هوای خوش?
رفتار بومیان منطقه?
شرایط اقامت منطقه?

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از روستای تیس چابهار را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.