کارناوال - راهنمای سفر

موزه هنرهای اسلامی و ترکی استانبول

ترکیه، استانبول، منطقه اروپایی فاتح، محله سلطان احمد، خیابان میدانی

مدت پیشنهادی بازدید

1 تا 2 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه 9:00 صبح تا 19:00

شماره تماس

هزینه ورودی

42 لیر ترکیه(109,000تومان)

آشنایی با موزه هنرهای اسلامی و ترکی استانبول

چرا بازدید کنیم؟

معرفی کوتاه

کجاست؟

نقشه و مسیر

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

معرفی کوتاه

موزه هنرهای اسلامی و ترکی استانبول در صف نقد و بررسی تخصصی کارشناسان کارناوال است.

موزه هنرهای اسلامی و ترکی در میدان سلطان احمد و درست رو به روی مسجد معروف آبی قرار دارد. در این موزه مجموعه قابل توجهی از نمونه های خطاطی و خوشنویسی، کاشی ها، قالیچه ها و همچنین تصاویر مردم نگارانه به چشم می خورد. در کنار این ها، مجموعه ای از یادگاری های مقدس نیز وجود دارد که ادعا می شود تعدادی از اموال پیامبر اسلام هستند. در این مجموع از ریش و مهر پیامبر گرفته تا پارچه های سر در کعبه را خواهید دید. تمام این مجموعه ها بر اساس دوره و تاریخ در بخش های جداگانه در معرض دید عموم قرار گرفته اند و با توضیحاتی در دو زبان ترکی و انگلیسی معرفی می شوند.

بد نیست بدانید ساختمان مورد استفاده موزه، در واقع کاخ ابراهیم پاشاست که در سال ۱۵۲۴ ساخته شد. ابراهیم پاشا وزیر اعظم سلطان سلیمان بود که در قرن شانزدهم میلادی می زیست. کاخ باشکوه ابراهیم پاشا در زمان مقام وزارت وی ساخته شد. او با خواهر سلطان سلیمان ازدواج کرد اما در نهایت به سبب توطئه های خرم سلطان، همسر سلطان سلیمان اعدام شد. پس از اعدام ابراهیم پاشا، اموال او مصادره شد و کاخ او مورد استفاده دیگر وزرای اعظم قرار گرفت. بعدها در طی جمهوری ترکیه، کاخ ابراهیم پاشا بازسازی شد و به عنوان موزه های هنر اسلامی و ترکی گشایش یافت.

نکته: در شش ماهه اول سال بلیط فروشی تا ساعت 18:00 و در شش ماهه دوم تا ساعت 17:00 است.

انتشار

19 اسفند 1397

به روز رسانی

14 بهمن 1398

نقد و بررسی کاربران

موزه هنرهای اسلامی و ترکی استانبول را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست