کارناوال - راهنمای سفر

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

سطح هزینه:
رایگان
ساعت دسترسی:
امروز جمعه 24 ساعته
مدت زمان پیشنهادی:
2 ساعت و نیم تا 5 ساعت
آدرس:
استان لرستان، 60 کیلومتری جنوب شرق خرم آباد

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

Reza Motamedi
Mohammad Soleimani

به استان لرستان، سرزمین آبشارها می گویند و یکی از زیباترین آبشارهای این سرزمین، وارک نام دارد. این آبشار در حدود 40 کیلومتری جنوب شرق خرم آباد و در فاصله کمی از آبشار نوژیان لرستان واقع شده است. آبشار وارک از یک صخره سنگی سرچشمه می گیرد و پس از ریزشی 15 متری، به صخره دوم برخورد می کند و اینگونه، طبقه دوم آن شکل می گیرد، البته بخشی از آب آبشار دوم هم از دل کوه تامین می شود. بد نیست بدانید ارتفاع آبشار وارک در فصول پربارش، به 57 متر و عرض آن به 50 متر می رسد. 

برای رسیدن به آبشار وارک باید به پلیس راه خرم آباد – بروجرد بروید و پس از آن، در جاده کمربندی خرم آباد حرکت کنید. مسیر رسیدن به آبشار وارک در بعضی مناطق خاکی است و به همین خاطر، خودروهای آفرود راحت تر می توانند این راه را طی کنند. البته باید بدانید که با ماشین نمی توان تا نزدیکی آبشار رفت و باید خودرو خود را کمی قبل از روستای سنگتراشان بگذارید. از اینجا چیزی در حدود 1 ساعت پیاده روی تا آبشار در پیش دارید.

انتشار

02 آبان 1398

به روز رسانی

27 آبان 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.