کارناوال - راهنمای سفر

معبد وات یان سانگ وارارام پاتایا

معرفی کوتاه

مشخصات کلی

نقشه و مسیریابی

کاربران

نگاه سریع

هزینه:
60 بات تایلند(24,000تومان)
ساعت دسترسی:
امروز سه‌شنبه 08:00 صبح تا 18:00
مدت زمان پیشنهادی:
1 ساعت و نیم تا 2 ساعت و نیم
آدرس:
تایلند، استان چونبوری، منطقه بنگ لامونگ، شهر پاتایا

در صف نقد و بررسی کارناوال

نقد و بررسی کاربران

TEERAPONG YOVAGA

 معبد وات یان سانگ وارارام یا به طور مخفف وات یان، یکی از معابد باشکوه و با معماری منحصر به فرد پاتایاست که در 20 کیلومتری جنوب شهر قرار دارد. این معبد در سال 1976 برای ادای احترام به سومدج یاناسانگ ورن، که در آن زمان رییس فرقه رهبانی تایلند بود، ساخته شد. ساختمان این معبد دارای معماری ویژه و متمایزی به نسبت سایر معابد پاتایاست و می توان اِلمان های معماری چین، هند، ژاپن و حتا سوئیس را در آن دید.

شما با رفتن به این معبد در واقع به یک مجموعه عظیم 145 هکتاری وارد می شوید که از بخش ها و ساختمان های متعددی تشکیل شده است؛ سازه هایی که هر کدام کاربری متفاوتی دارند و می توانند شما را با خود به دنیایی جدید ببرند. به محض ورود به یک ساختمان با نام ویهارن سین (Viharn Sien) روبرو می شوید. یک معبد که امروز به موزه تبدیل شده و گنجینه ای ارزشمند از آثار چینی را در خود جای داده است. با پشت سر گذاشتن این ساختمان سازه اصلی مجموعه یعنی معبد وات یان سانگ وارارام پاتایا با معماری منحصر به فرد خودش خودنمایی می کند. همچنین یک ساختمان به نام موندوپ (mondop) را خواهید دید که نسخه شبیه سازی شده رد پای بودا را به نمایش می گذارد. در کنار این سازه های منحصربه فرد، تمام محوطه به بهترین شکل و با درختان و دریاچه های بسیار زیباسازی شده است و همین موضوع می تواند نوید بخش یک گشت و گذار متفاوت و به یادماندنی باشد. در این معبد کلاس های مدیتیشن نیز برای علاقه مندان برگزار می شود. اگر کودکی همراه شماست می توانید او را به محوطه بازی کوچکی که در مجموعه قرار دارد ببرید تا او هم کمی تفریح کند.

انتشار

02 مهر 1398

به روز رسانی

02 مهر 1398

نقد و بررسی کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.