کارناوال - راهنمای سفر

برنامه سفر 3 روزه به کرمان ویژه فصل زمستان و نوروز 98

گالری تصاویر

نقد و بررسی کارناوال

مقدمه

در برنامه سفر 3 روزه به کرمان، منتخبی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر و استان کرمان را در قالب یک سفر جذاب در کنار هم قرار داده ایم.

طول برنامه سفر کرمان، 3 روز کامل است. به این نکته توجه کنید که ما روزهای رسیدن به مقصد و روز بازگشت را لحاظ نکرده ایم پس این مورد را در برنامه ریزی های خود در نظر بگیرید که شاید با روزهای رفت و برگشت طول برنامه شما به 4 یا 5 روز برسد. از طرفی دیگر برنامه سفر ما منعطف است و می توانید هر جاذبه ای که دوست ندارید را حذف کنید. البته اگر تصمیم گرفتید از جاذبه ای بازدید نکنید، حتما به ساعت بازدیدتان از آن جاذبه و جاذبه های بعدی توجه داشته باشید تا با در بسته روبرو نشوید.

روز اول

برای بازدید از قنات گوهرریز باید خود را به خیابان 17 شهریور شهر جوپار و پایگاه جهانی این قنات برسانید و از آنها برای گردش در قنات و گرفتن راهنمایی کمک بگیرید.

توجه کنید که برای روز اول سفر شما بازدید از پنج جاذبه تاریخی را در نظر گرفته ایم اما بازدید از تمام آنها ممکن است برای تان خسته کننده شود و امکان پذیر نباشد، به همین جهت پیشنهاد ما این است بر اساس علایق و زمان سفرتان یکی از جاذبه ها را حذف کنید. ویژگی های جذاب هر کدام از این جاذبه ها نیز در بخش نکات ضروری آنها به طور کامل توضیح داده شده است تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید.

زمان پیشنهادی بازدید:

1 تا 2 ساعت

تلفن:

034-44314520

آدرس:

استان کرمان، شهر بم، ارگ بم

زمان پیشنهادی بازدید:

1 تا 3 ساعت

تلفن:

034-33761644

آدرس:

استان کرمان، شهر راین،‌ انتهای خیابان درب بهشت راین-کرمان، ارگ راین

زمان پیشنهادی بازدید:

30 دقیقه تا 1 ساعت

هزینه:

رایگان

آدرس:

استان کرمان، شهر جوپار

زمان پیشنهادی بازدید:

1 تا 3 ساعت

آدرس:

استان کرمان، شهر ماهان، باغ شاهزاده

زمان پیشنهادی بازدید:

30 دقیقه تا 1 ساعت

هزینه:

رایگان

آدرس:

استان کرمان، شهر ماهان، خیابان امام خمینی

روز دوم

برای بازدید از کلوت شهداد حتما به محدوده مناطق سبز و نارنجی و قرمز توجه داشته باشید. گردش در مناطق نارنجی و قرمز بدون راهنمای باتجربه و آشنا به محل اکیدا توصیه نمی شود.

برای اقامت روز دوم می توانید روی اقامتگاه کویر شهداد یا اقامتگاه های بوم گردی روستای شفیع آباد و شهر شهداد حساب باز کنید.

مجوزهای بازدید از کلوت شهداد

کویر شهداد سه منطقه سبز، نارنجی و قرمز دارد:

منطقه سبز: برای گردشگران قابل تردد است و از جاده‌ شهداد- نهبندان تا عمق ۲ کیلومتری کویر امتداد دارد. اگر قصد بازدید از کلوت ها را دارید، همین منطقه سبز برای تان کافیست.

منطقه نارنجی و قرمز: این دو منطقه بلافاصله بعد از منطقه سبز آغاز می شوند. ورود گردشگران به این مناطق بدون همراه داشتن راهنما و هماهنگی با دستگاه های ذیربط مقدور نیست. به دلیل سختی در تشخیص مسیر، احتمال گم شدن گردشگران وجود دارد.

نکته: ترجیحا بدون همراه داشتن راهنمای محلی و اطلاع دادن به دستگاه های مربوطه، وارد مرکز کویر شهداد نشوید و برای بازدید از این مکان از تورهای گردشگری استفاده کنید.

زمان پیشنهادی بازدید:

4 تا 24 ساعت

آدرس:

استان کرمان، 40 کیلومتری شهر شهداد، کلوت شهداد

روز سوم

برای خرید سوغاتی های شهر کرمان می توانید به بازار بزرگ کرمان (بازار گنجعلی خان) که در مجموعه گنجعلی خان واقع شده است، مراجعه کنید.

اگر زمان کافی دارید حتما از باغ فتح آباد در شب دیدن کنید. این باغ با نورپردازی های خاص و برنامه ها و جشن های مناسبتی از مکان های جذاب برای شب گردی در کرمان است.

زمان پیشنهادی بازدید:

2 تا 5 ساعت

آدرس:

استان کرمان، شهر کرمان، مجموعه گنجعلی خان

زمان پیشنهادی بازدید:

1 تا 3 ساعت

تلفن:

09136994010

آدرس:

استان کرمان، شهر کرمان، بلوار جمهوری، بلوار هوانیروز، اختیار آباد، باغ فتح آباد

توصیه‌ها

  • اگر می خواهید در مورد سوغات و صنایع دستی استان و شهر کرمان اطلاعاتی به دست بیاورید می توانید از لینک روبرو کمک بگیرید.
  • اگر هم علاقه‌مند هستید تا طعم غذاهای سنتی کرمان را بچشید، پیش از سفر حتما مقاله ما در مورد غذاهای سنتی کرمان را بخوانید تا با اطلاعات کافی راهی دیار کریمان شوید.

وسایل سفر

وسایل ضروری

نقشه یا GPS
کارت شناسایی
پول نقد
شارژر موبایل

وسایل پیشنهادی

پاور بانک
کفش پیاده روی
دوربین

نقشه و مسیر

نقد و بررسی کاربران

نتیجه نقد و بررسی کاربران

ثبت دیدگاه و امتیاز

آیا بازدید از برنامه سفر 3 روزه به کرمان ویژه فصل زمستان و نوروز 98 را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
برای آپلود تصویر به اینجا بکشید و رها کنید
جدیدترین نقد
نقد و بررسی موجود نیست

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

جدید ترین پرسش
پرسش و پاسخی موجود نیست

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.