ویدیو HD

ویدیو هوایی از فرانسه

به تماشای این ویدیو هوایی از فرانسه بنشینید و تعدادی از دیدنی های فرانسه را از نظر بگذرانید؛ کشوری زیبا که از اولین مقاصد سفر در قاره اروپا به شمار می رود و محبوبیت زیادی میان مردم جهان دارد. 

در این ویدیو به تعدادی از شهرهای فرانسه سر می زنیم و به گشت و گذار در آنها می پردازیم. با ما همراه باشید تا توضیحاتی درباره این شهرها بدهیم و به گوشه ای از زیبایی های فرانسه اشاره کنیم:

نیس | Nice: نیس از شهرهای ساحلی فرانسه است که در جنوب شرقی این سرزمین واقع شده است و پایتخت دپارتمان (1) آلپ-کوت دازور (Alpes-Maritimes) به شمار می رود. از جاذبه های شاخص شهر نیس می توان به پرومناد دز آنگله (Promenade des Anglais) یا پیاده راه انگلیسی ها اشاره کرد که خیابان و تفرجگاهی مشهور در امتداد دریای مدیترانه است و تقریبا 7 کیلومتر طول دارد. 

مانتون | Menton: این شهر هم در دپارتمان آلپ-کوت دازور و درست در کنار ریویرای فرانسه (French Riviera) قرار دارد که خطی ساحلی در گوشه جنوب شرقی این کشور است. جمعیت شهر مانتون بر اساس سرشماری سال 2016، 28,942 نفر است و 14.05 کیلومتر مربع مساحت دارد. از جاذبه های شاخص این شهر می توان به موزه ژان کوکتو (Jean Cocteau) اشاره کرد که آثاری از شاعر، نقاش، فیلمساز، نمایشنامه نویس و کارگردان فرانسوی به همین نام را در خود جای داده است. 

ای پورت | Yport: شهر ساحلی ای‌پورت در ناحیه نرماندی واقع شده است و بیشتر به خاطر سواحل تماشایی‌اش میان مردم شهرت دارد. ای‌پورت در نقاط شمالی فرانسه است و با کانال مانش (Manche) یا کانال انگلیس مرز دارد که در ادامه به اقیانوس اطلس می رسد. 

شامونی-مون-بلان | Chamonix-Mont-Blanc: نام این شهر کوچک را معمولا به سادگی شامونی می خوانند. شامونی در شهرستان اوت سووآ (Haute-Savoie) قرار دارد و بیشتر به خاطر میزبانی اولین دوره بازی‌های المپیک زمستانی در سال ۱۹۲۴ در دنیا شناخته می شود. 

پاورقی


1: در تقسیم بندی اداری فرانسه، هر یک از ۱۸ ناحیه‌ این کشور به یک یا چندین دپارتمان (département) تقسیم می شود. 


:Video Details

Produced By: Earth By Drone

Music: Planet Earth II Suite By Hans Zimmer, Jacob Shea & Jasha Klebe

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET