کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیو هوایی از گرند کنیون آمریکا

در پیش رو، ویدیویی هوایی از گرند کنیون آمریکا را می بینید. این جاذبه طبیعی در ایالت آریزونای آمریکا قرار دارد و به خاطر ظاهر منحصر به فردش، شهرت جهانی پیدا کرده است و حتی نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به چشم می خورد. این دره، دیواره های تند و تیزی دارد و به همین خاطر، به آن گرند کنیون یا ژرف‌دره می گویند. گرند کنیون آریزونا بخش بزرگی از پارک ملی گرند کنیون، که یکی از اولین پارک های ملی آمریکا محسوب می شود را در برگرفته است. عمق شکاف گرند کنیون به حدود ۱۶۰۰ متر می رسد و سطح پرشیب دره و رنگ های دیواره های آن، همگی، با فرسایش خاک طی 2 میلیارد سال ایجاد شده اند. این منطقه زیستگاه بیش از 1500 نوع گونه گیاهی و بیش از 500 گونه از جانوران است و از این جهت نیز اهمیت زیادی دارد.

از درون این ژرف‌دره، رودخانه کلورادو می گذرد که چشم اندازی تماشایی به منطقه داده است؛ به ویژه بخشی از آن، که با نام خم نعل اسب (Horseshoe Bend) شناخته می شود مورد توجه بسیاری از گردشگران و عکاسان قرار دارد و همیشه تصاویر جالبی از این نقطه به ثبت می رسد. بد نیست در این جا اشاره کنیم که دره خزینه استان لرستان، به همین قسمت نعلی شکلِ گرند کنیون آمریکا شباهت دارد. 

پیش از مهاجرت اروپاییان، این ژرف‌دره زیستگاه مردم بومی آمریکا بود و آن ها درون غارهای این خطه سکنا گزیده بودند؛ نخستین اروپایی که به دره گرند کنیون سفر کرد یک اسپانیایی به نام گارسیا لوپز دکاردناس (García López de Cárdenas) بود که در سال ۱۵۴۰ وارد این منطقه شد. گفته می شود که در حال حاضر، تنها 500 نفر از سرخ پوستان منطقه گرند کنیون باقی مانده اند و زندگی دیگر بومی های ناحیه، در طی سال ها، تحت تاثیر مهاجرت اروپایی ها قرار گرفته است. 

این روزها گرند کنیون یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آمریکا به حساب می آید و طرفداران طبیعتگردی توجه ویژه ای به این ژرف‌دره دارند. افراد زیادی به این خطه می آیند تا به قایق سواری در رود کلورادو بپردازند، بالای منطقه به پرواز درآیند و ... .

برای تماشای ویدیوهای بیشتر از جاذبه های طبیعی، به صفحه ویدیوهای HD از طبیعت در کارناوال سر بزنید. 


:Video Details

Produced By: Drone Snap

Music: Drankin Song von Kevin MacLeod ist unter der Lizenz, Creative Commons Attribution

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

بسیار زیباست و البته زیباتر از این این سایت زیبای شماست.

06 فروردین 1399

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست