کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از شفق قطبی نروژ

ویدیویی از شفق قطبی نروژ را در این مطلب مشاهده می‌کنید و می‌توانید از زیبایی‌های این پدیده طبیعی در کشور نروژ لذت ببرید. پدیده شفق قطبی در نروژ و چندی دیگر از سرزمین‌های نزدیک به قطب شمال دیده می‌شود و از جاذبه‌های طبیعی این نواحی به حساب می‌آید. جالب آنکه این پدیده به حدی در نروژ شناخته شده است که این کشور را سرزمین شفق های قطبی لقب داده‌اند.

با این وجود شاید شما زیاد این پدیده را نشناسید و به همین خاطر، در ادامه توضیح مختصری درباره شفق قطبی یا نورهای شمالی می‌دهیم و شما را بیشتر با آن آشنا می‌کنیم. 

شفق قطبی نورهای زیبا با رنگ‌های منحصر به فرد هستند که آسمان بعضی نقاط جهان را برای ساعاتی روشن و خیره‌کننده می‌کنند. لین پدیده معمولا در عرض‌های نزدیک به دو قطب زمین رخ می‌دهد و دلیل این اتفاق، باردار شدن الکترون‌ها از برخورد با ذرات گازی در اتمسفر زمین است. شفق قطبی از چند ثانیه تا چند ساعت طول می‌کشد و رنگ آن، به نوع ذرات هوایی بستگی دارد که الکترون‌های باردار شده با آن‌ها برخورد می‌کنند؛ این طیف رنگی، رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی، سبز و ... را شامل می‌شود. 

بد نیست اشاره کنیم که در نواحی قطب شمال به این پدیده شفق‌های شمالی می‌گویند و به صورت کلی، به آن نور قطب شمالی هم گفته می‌شود زیرا در بیشتر مواقع این پدیده در نیم کره شمالی دیده می‌شود. به عنوان مثال بهترین سرزمین‌ها برای تماشای شفق قطبی، گرینلند، مناطق شمالی کانادا، آلاسکا، ایسلند، سوئد، نروژ، فنلاند، اسکاتلند و برخی نقاط شمالی روسیه است. در قطب جنوب نیز شفق قطبی رخ می‌دهد اما تنها در جنوبی‌ترین عرض جغرافیایی قابل رویت است؛ از جمله برخی مناطق آمریکای جنوبی و استرالیا.

برای تماشای دیگر ویدیوهای HD طبیعت کارناوال، به روی لینک کلیک کنید. 


:Video Details

Produced By: Ronald Soethje

Music: Josh Kramer "Unbreakable

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های نیکسام محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست