کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیو هوایی از کلکته | بر فراز پایتخت فرهنگی هندوستان

در گشت و گذار مجازی امروز کارناوال، به شهر کلکته در نواحی شرقی هندوستان می رویم. این شهر پایتخت ایالت بنگال است و در کرانه شرقی رود هوقلی (Hooghly River) قرار دارد. در کل، کلکته یکی از مهمترین شهرهای این کشور شمرده می شود؛ بسیاری، این دیار را مرکز بازرگانی، فرهنگی و تحصیلی شرق هند می دانند و حتا از آن، به عنوان پایتخت فرهنگی هندوستان نیز یاد می کنند. بر اساس سرشماری سال 2014، 4.5 میلیون تن در این شهر زندگی می کنند و با احتساب حومه، جمعیت به 14.1 میلیون تن می رسد. همین موضوع سبب شده تا کلکته را سومین کلان شهر هندوستان بدانند. بد نیست بدانید تا پیش از سال 1911، این شهر به عنوان پایتخت هند شناخته می شد؛ اما در این زمان جریان های مدهبی دست به اعتراض های پیاپی زدند و انگلیسی های ساکن این شهر دیگر آرامش گذشته را نداشتند، پس مقام پایتختی به شهر دهلی نو سپرده شد!

کمی با تاریخچه و موقعیت کلکته آشنا شدیم، در ادامه یک ویدیوی هوایی از این شهر می بینیم و چندی از جاذبه هایش را با یکدیگر مرور می کنیم. همراه مان بمانید. 

در آغاز نگاهی می اندازیم به مناره شاهد (Shaheed Minar)؛ که در سال 1828 به افتخار یک ژنرال ارشد انگلیسی به نام دیوید اوکتلونی (David Ochterlony) ساخته شد. البته مناره ای با همین نام در شهر داکای بنگلادش قرار دارد و نباید این دو را با یکدیگر اشتباه گرفت. گشتی در دور تا دور مناره می زنیم و سپس به سوی تالار یادبود ویکتوریا (Victoria Memorial) می رویم. این بنای مرمرین بین سال های 1906 تا 1921 ساخته شد. درخشش این سازه در میان طبیعت مه آلود، ما را به دنیایی از رویا و خیال می برد و چشم برداشتن از آن را دشوار می کند. اما باید به سفرمان ادامه دهیم، پس از سازه فاصله می گیریم. در ادامه جاذبه هایی همچون کلیسای جامع پاول مقدس (St Paul's Cathedral)، پل هاورا (Howrah Bridge)،  پل کابلی ویدیاساگار سچو (Vidyasagar Setu) و ... را از نظر می گذرانیم و زیبایی های کلکته را با یکدیگر مرور می کنیم. 

برای تماشای این شهر زیبا به ما در کارناوال بپیوندید. 


:Video Details

Produced By: Sandip De

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست