کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیویی از جاذبه های سالونیک | شبگردی در دومین شهر بزرگ یونان

از میان مقاصد رنگارنگ دنیا، این بار شهری پر آوازه را برای سفرمان برگزیده ایم، سالونیک (Thessaloniki) در یونان. حتما با خودتان فکر می کنید که چرا نام این سرزمین کمتر به گوش تان خورده است و با وجودِ اسم و رسمش، آشنایی چندانی با آن ندارید.

باید بگوییم که سالونیک دومین شهر مهم کشور یونان است که در حال حاضر به عنوان پایتخت فرهنگی این سرزمین نیز شناخته می شود. در روزگاران گذشته، این سرزمین پیمان برداری با قسطنطنیه داشت و نقش پر رنگی در حکومت امپراتوری بیزانسی یا همان روم شرقی ایفا می کرد. پس با همه این ها، شاید حالا از این شهر زیاد یاد نشود اما در دوره ای از تاریخ، سالونیک نُقل محافل بوده است. 

این سرزمین، در کنار خلیج ترمیک (Thermaic Gulf) و در شمال غربی دریای اژه قرار دارد. سالونیک با حدود 1 میلیون نفر جمعیت در منطقه کلان شهرش، به عنوان دومین شهر بزرگ یونان شناخته می شود و مرکزیت ناحیه مقدونیه را بر عهده دارد. این شهر با وجود بندر سالونیک (Port of Thessaloniki)، به عنوان یکی از بزرگترین مکان های حمل و نقل دریایی در کشور یونان و جنوب شرقی اروپا شمرده می شود. از آن جایی که این سرزمین، در تاریخ از اهمیت خاصی برخوردار بوده است، بناهای تاریخی متعددی در آن به چشم می خورد و البته، مدرنیته نیز در این جا جلوه گری می کند. در ادامه همراه مان بمانید تا گشت و گذاری در این شهر داشته باشیم و از فضای دیدنی این منطقه لذت ببریم. 

در حین سفرمان در این شهر، به بناهایی همچون برج سفید سالونیک (White Tower of Thessaloniki) نگاه می اندازیم. این برج جایگزینی برای یک قلعه متعلق به حکومت بیزانسی است که گویا به دستور سلطان محمد فاتح، پادشاه عثمانی بنا شده است و در زمان حکومت این پادشاه، کاربری زندان را داشته است. در حین بازدیدمان از شهر، از طاق گالریوس (Arch of Galerius) هم دیدن می کنیم که متعلق به امپراتوری روم شرقی ست. 

در میان چراغ های شب و نور ماشین ها و مغازه سرگردان می شویم و از سالونیک لذت می بریم. در این شب گردی با کارناوال همراه بمانید.


:Video Details

Produced By: MouzenidisTravel

Website: http://www.mouzenidis.com

Photo Of Cover: Evangelos Loutsetis

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست