کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

بیس جامپینگ در سوئیس

نظرتان درباره تماشای یک ویدیوی هیجانی در کارناوال چیست؟ می خواهیم به تماشای ویدیویی از بیس جامپینگ در سوئیس برویم و اینگونه بیشتر با ورزش بیس جامپینگ آشنا شویم. ببینیم که اصلا بیس جامپینگ چیست و چندی از حرفه ای های این ورزش که اهل کشور فرانسه هستند را ملاقات کنیم. با کارناوال همراه باشید.

بیس جامپینگ، پرش آزاد یا پرش هوایی (BASE jumping) نوعی ورزش هیجانی ست که به شدت به طرفداران آدرنالین پیشنهاد می شود. در این ورزش، شخص با لباسی بالدار یا چتر از روی یک سازه ثابت یا صخره های مرتفع می پرد. شاید بسیاری از شما فکر کنید که "بیس" به معنای "پایه" است و در کل، بیس جامپینگ به پریدن از روی پایه گفته می شود؛ اما چنین نیست. بیس مخففی از چهار کلمه انگلیسی یعنی ساختمان (Building)، آنتن (Antenna)، دهنه (Span) و صخره (Earth) است و این ورزش، به پریدن از روی یکی از این موارد گفته می شود.

ما در این ویدیو، دو ورزشکار فرانسوی به نام های فرد فوگون (Fred Fugen) و وینس رفه (Vince Reffet) را می بینیم که برای بیس جامپینگ شان، یکی از لبه های تیز کوه یونگفراو (Jungfrau) در کشور سوئیس را انتخاب کرده اند؛ این کوه 4,158 متر ارتفاع دارد و یکی از اصلی ترین قله های رشته کوه آلپ برنی شمرده می شود.

باید بدانید احتمال خطر بیس جامپینگ از چتربازی بسیار بیشتر است چرا که چتربازی از درون هواپیما با ارتفاع زیاد انجام می شود اما بیس جامپینگ در نقاط کم ارتفاع تر اتفاق می افتد و این موضوع، میزان مرگ و میر آن را بالاتر می برد. به همین خاطر ورزشکاران فرانسوی، برای پریدن از این قله، بارها و بارها تمرین کرده اند و از آمادگی جسمانی بسیار خوبی برخودارند.

حالا وقت هنرنمایی است، برویم و تماشای شان کنیم ...


:Video Details

Produced By: Red Bull

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
mozhgan p

بسیار بسیار عالی و هیجان انگیز

12 اردیبهشت 1398

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست