ویدیو HD

بیس جامپینگ در سوئیس

نظرتان درباره تماشای یک ویدیوی هیجانی در کارناوال چیست؟ می خواهیم به تماشای ویدیویی از بیس جامپینگ در سوئیس برویم و اینگونه بیشتر با ورزش بیس جامپینگ آشنا شویم. ببینیم که اصلا بیس جامپینگ چیست و چندی از حرفه ای های این ورزش که اهل کشور فرانسه هستند را ملاقات کنیم. با کارناوال همراه باشید.

بیس جامپینگ، پرش آزاد یا پرش هوایی (BASE jumping) نوعی ورزش هیجانی ست که به شدت به طرفداران آدرنالین پیشنهاد می شود. در این ورزش، شخص با لباسی بالدار یا چتر از روی یک سازه ثابت یا صخره های مرتفع می پرد. شاید بسیاری از شما فکر کنید که "بیس" به معنای "پایه" است و در کل، بیس جامپینگ به پریدن از روی پایه گفته می شود؛ اما چنین نیست. بیس مخففی از چهار کلمه انگلیسی یعنی ساختمان (Building)، آنتن (Antenna)، دهنه (Span) و صخره (Earth) است و این ورزش، به پریدن از روی یکی از این موارد گفته می شود.

ما در این ویدیو، دو ورزشکار فرانسوی به نام های فرد فوگون (Fred Fugen) و وینس رفه (Vince Reffet) را می بینیم که برای بیس جامپینگ شان، یکی از لبه های تیز کوه یونگفراو (Jungfrau) در کشور سوئیس را انتخاب کرده اند؛ این کوه 4,158 متر ارتفاع دارد و یکی از اصلی ترین قله های رشته کوه آلپ برنی شمرده می شود.

باید بدانید احتمال خطر بیس جامپینگ از چتربازی بسیار بیشتر است چرا که چتربازی از درون هواپیما با ارتفاع زیاد انجام می شود اما بیس جامپینگ در نقاط کم ارتفاع تر اتفاق می افتد و این موضوع، میزان مرگ و میر آن را بالاتر می برد. به همین خاطر ورزشکاران فرانسوی، برای پریدن از این قله، بارها و بارها تمرین کرده اند و از آمادگی جسمانی بسیار خوبی برخودارند.

حالا وقت هنرنمایی است، برویم و تماشای شان کنیم ...


:Video Details

Produced By: Red Bull

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
mozhgan p

بسیار بسیار عالی و هیجان انگیز

12 اردیبهشت 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET