ویدیو HD

تبدیل کرم ابریشم به پروانه

می خواهیم به تماشای یک تحول بزرگ بنشینیم و عظمت آفرینش را باری دیگر با خود مرور کنیم. سری به دنیای زیبای پروانه ها می زنیم و رشد و نمو آن ها را نظاره می کنیم. آیا تا به حال فکر کرده اید که این حشرات زیبا و رنگارنگ چطور پدید می آیند و برای مدتی هرچند کوتاه، زندگی مان را رنگ می بخشند؟! با کارناوال همراه باشید چرا که به عمارت پروانه ها (Butterfly Pavilion) در شهر وست‌مینستر آمریکا سفر می کنیم و در میان طبیعت چشم نواز آن جا، شاهد تبدیل شدن موجودات کوچک کرمی شکل به پروانه های باشکوه خواهیم بود.

در ابتدای ویدیو، مطلبی با مضمون زیر ما را به فکر فرو می برد:

«مناطق معدودی در کره زمین وجود دارند که تاکنون بکر و دست نخورده باقی مانده اند و زندگی مدرن بر آن ها چیره نشده است. در چنین مکان هایی می توان یکی از ابعادِ فراتر از انتظارِ آفرینش را تماشا کرد؛ تکامل.»

پس از آن به طبیعت سرسبز و زیبا قدم می گذاریم. پروانه های مادر را می بینیم که در این جا تخم گذاری می کنند. حواس شان را جمع کرده اند که تخم ها را به روی برگ ها رها کنند تا مبادا فرزندشان گرسنه بماند. کار آن ها در همین جا به پایان می رسد و می روند تا روزهای پایانی زندگی خود را با پرواز در طبیعت سپری کنند. زمان می گذرد و کم کم موجوداتی از درون تخم ها بیرون می آیند که با چشم غیرمسلح قابل شناسایی نیستند. نام این موجودات «لارو» است. لارو ها موجودات کرمی شکلی هستند که شکل شان هیچ شباهتی به حشره بالغ ندارد و تنها وظیفه شان در زندگی غذا خوردن است! آن ها از برگ های اطراف شان تغذیه کرده و کم کم رشد و نمو پیدا می کنند؛ به دور خود پیله ای می پیچند و ما شاهد تمامی این لحظات هستیم. سرانجام روزی می رسد که پیله شکاف می خورد و پروانه ای زیبا از درون آن خارج می شود و با دیگر دوستانش به دل طبیعت می شتابد تا روزهای خوشی را تجربه کند.

در کارناوال شاهد این لحظات شیرین و خاطره ساز باشید.

همراه ما باشید
عضویت در خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.