کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

سفری متفاوت به ایتالیا | مرور زیبایی های پوزیتانو

تا به حال دست در دست کارناوال به مکان های مختلفی قدم گذاشته و دیدنی های بی شماری را از نظر گذرانده ایم. اما هنوز هم شگفتی های زیادی برای مان ناشناخته مانده اند. به همین خاطر به سفرها و ماجراجویی های مان ادامه می دهیم و این بار، به سوی کشور ایتالیا رهسپار می شویم. 

برای گشت و گذارمان یکی از کومونه های معروف و زیبای این کشور را برمی گزینیم که پوزیتانو (Positano) نام دارد. اگر با کومونه ها آشنایی ندارید باید برای تان توضیح دهیم که کومونه ها از تقسیمات کشوری رایج در ایتالیا هستند. 

پوزیتانو علاوه بر آن که کمونه است، از روستاهای کشور ایتالیا نیز شمرده می شود که بر روی صخره ها و در کنار خط ساحلی املفی (Amalfi Coast) واقع شده است. این ساحل در ادامه به دریای تیرنی (Tyrrhenian Sea) ختم می شود و چهره ای جذاب دارد. همین موقعیت جغرافیای خاص منطقه و قرارگیری پوزیتانو بر روی صخره ها سبب شده تا جلوه ای بسیار تماشایی داشته باشد و به این سادگی ها نتوان آن را از خاطر پاک کرد. 

با تماشای پوزیتانو، بسیاری از افراد تحت تاثیر فضای پویا و چهره تا حدودی مدرن آن قرار می گیرند و به هیچ وجه تصور نمی کنند که این کومونه، قدمت بالایی داشته باشد؛ اما این افراد سخت در اشتباهند. این جا برای یونانی های باستان و فنیقی ها (1) اقامتگاه ضروری در بین راه شان به سوی غرب بود. همین موضوع حکایت از قدمت این شهر دارد و بد نیست بدانید که در دوران باستان این منطقه برای سکونت مناسب بوده است. 

جالب آن که بسیاری بر این باورند که این کمونه به یاد پوزئیدون (Poseidon)، خدای خورشید در اساطیر یونانی، چنین نامگذاری شده است.

شاید با تماشای این ویدیو منطقه پوزیتانو به نظرتان آشنا بیاید که چون این ناحیه لوکیشن تصویربرداری فیلم های متعددی بوده، جای تعجب ندارد. از فیلم هایی که در این جا ساخته شده اند می توان به دو فیلم زیر آفتاب توسکانی (Under the Tuscan Sun) و فقط تو (Only You) ساخت 1994 اشاره کرد.

حال که تا حدودی با این منطقه زیبا آشنا شده اید، این ویدیو را تماشا کنید و از چشم انداز پیش روی تان لذت ببرید. 

پاورقی


1: فنیقی ها تقریبا 2500 سال پیش از میلاد از شمال شرقی خاورمیانه سر برآوردند و بعدها در سواحل دریای مدیترانه در لبنان سکونت کردند.


:Video Details

Produced By: Jake Goforth

Music: Dreams by Joakim Karud

Photo Of Cover:Gian Paolo Russo

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست