کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

فوران آتشفشان اتنا | تماشای خشم زیبای طبیعت

کوه ها نمادی از استقامت و استواری در طبیعت به شمار می روند؛ بلند قامتانی که سال ها سرپا ایستاده و شکوهی خاص را به نمایش گذاشته اند. گاه این عناصر باشکوه آتشی در درون خود دارند و با وجود ظاهر آرام شان هر آن ممکن است شعله ور شوند و خرابی هایی را به بار بیاورند. نام این کوه ها را آتشفشان گذاشته اند که گدازه ها را از قلب زمین بر سطح این کره خاکی جاری می سازند؛ جریان هایی که هر چیزی را بر سر راه خود می بلعند و برای همیشه نابودش می کنند. با وجود همه زیان هایی که این گدازه ها به بشر می رسانند؛ نمی توان زیبایی آنها و چهره فروزان شان را نادیده گرفت. همین زیبایی بهانه ای شده تا فیلم سازان بسیاری به سوی کوه های آتشفشانی کشیده شوند و شاهکارهایی را خلق کنند. در ویدیوی امروز کارناوال شاهد فواران یکی از کوه های آتشفشانی خواهید بود. با ما باشید و از دیدن این ویدیو لذت ببرید...

امروز به سراغ آتشفشان اتنا می رویم که در شمال شرقی جزیره سیسیل ایتالیا قرار دارد. این آتشفشان با ۳۳۵۰ متر ارتفاع از سطح دریا، از مرتفع ترین کوه‌های اروپا به شمار می رود و یکی از فعال ترین آتشفشان‌های جهان است. سابقه فوران گدازه های مذاب از این کوه به ۳۵۰۰ سال پیش باز می گردد و تا کنون بیش از صد بار طغیان برای آن ثبت شده است. فوران این کوه در سال ۱۱۸۳ میلادی جان ۵۱۰۰۰ تن را گرفت و این آمار در فوران سال ۱۶۶۹ میلادی ۲۰۰۰ تن و در ۱۶۹۳ میلادی ۱۸۰۰۰ تن ثبت شد. اتنا هر سه تا پنج سال یک بار طغیان می کند و خشم طبیعت را به رخ بشر می کشد. روایات اساطیری از وجود غول هایی در این آتشفشان خبر می دهند که تنفس شان طغیان اتنا را به دنبال می آورد. 

در این ویدیو به تماشای گدازه هایی می نشینیم که از اتنا سرازیر شده اند. با کارناوال همراه باشید و تماشای این ویدیوی جذاب و متفاوت را از دست ندهید...

برای آشنایی ببیشتر با این قله شگفت انگیز و جاذبه هایش، خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

کوه اتنا | بلندترین قله آتشفشانی اروپا

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با وب اپلیکیشن (PWA) کارناوال، کنترل سفر دست شماست.
در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه‌های گردشگری، رزرو آنلاین بلیط هواپیما، رزرو هتل، ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی، رزرو آنلاین تورهای داخلی و خارجی و سایر خدمات توریستی گردشگری همه در اپلیکیشن کارناوال .

تماس با کارناوال

پشتیبانی 8 صبح تا 1 بامداد:

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیط هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست