کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

هیجان بیس جامپینگ در ارتفاعات نروژ

هیجان بیس جامپینگ در ارتفاعات نروژ عنوان این ویدیوی کارناوال است و همین برای وسوسه تماشای آن کافی ست. ورزش بیس جامپینگ بسیار هیجان انگیز است و تجربه آن در نواحی مرتفع نروژ، به مراتب جذابترش می کند. به همین خاطر می خواهیم با سرعت خودمان را بلندی های این کشور اروپای شمالی برسانیم، اما پیش از این بد نیست مختصری توضیح دهیم که بیس جامپینگ چیست و سپس به تماشای ویدیو بنشینیم. 

بیس جامپینگ، پرش آزاد یا پرش هوایی (BASE jumping) از آن ورزش های هیجانی ست که به همه به طرفداران آدرنالین پیشنهاد می شود و کمتر آدرنالین بازی دست رد بر آن می زند. در این ورزش، شخص با لباسی بالدار یا چتر از روی یک سازه ثابت یا صخره های مرتفع می پرد.

برخی از ما تصور می کنیم "بیس" در واژه "پایه" معنا می دهد و در کل، بیس جامپینگ به پریدن از روی پایه می گویند؛ اما در حقیقت بیس مخففی از چهار کلمه انگلیسیِ ساختمان (Building)، آنتن (Antenna)، دهنه (Span) و صخره (Earth) است و  پریدن از روی یکی از این موارد ورزش بیس جامپینگ به حساب می آید. 

ما در این ویدیو، به تماشای بیس جامپینگی می رویم که از روی صخره های کشور نروژ صورت می گیرد. باید بدانید مقصد سفرمان، مکانی بسیار شناخته شده به نام کوه کریج (Kjerag) است. این کوه در شهرستان فورساند (Forsand) در نواحی غربی کشور نروژ قرار دارد و هرساله کوهنوردان و پیاده گردان بسیاری را به سوی خود می کشاند. بعضی افراد به خاطر پرتگاه پریکستولن (Preikestolen) راهی این منطقه می شوند که ۶۰۴ متر و سطحی هموار به ابعاد تقریبی ۲۵ در ۲۵ متر است. برخی هم برای پریدن به روی سنگ معلق کریجبولتن (Kjeragbolten) که در میان دو صخره معلق مانده است راهی این جا می شوند؛ البته هدف بیس جامپرها از آمدن به این کوه کاملا مشخص است.

حال که تا حدودی با ورزش بیس جامپینگ و کوه کریج آشنا شده اید، با کارناوال همراه شوید و این ویدیو هیجان انگیز را از دست ندهید. 


:Video Details

Produced By: Simen Haughom

Photo Of Cover: Kristoffer Vandbakk

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

با سلام و خسته نباشید بابت مطالب زیباتون . چرا نمی تونیم صداها رو گوش کنیم و متن توضیحات هم نیست ؟ قبلا هم تصویر بود و صدا و هم میشد دانلود کرد ؟

12 آذر 1398

سیما حسن پور

سلام خیلی عالی بود

10 اسفند 1397

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست