کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

هیجان در بلندترین بانجی جامپینگ فنلاند

تجربه هیجان در بلندترین بانجی جامپینگ فنلاند فرصتی ست که کمتر کسی به آن دست پیدا می کند؛ اما خوشبختانه ما می توانیم به کمک این ویدیو هیجانی کارناوال در تجربه افرادی شریک شویم که از بلندترین بانجی فنلاند پریده و طهم این هیجان را چشیده اند. امروزه ورزش بانجی جامپینگ طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد زیادی خواستار انجام این تفریح هیجانی هستند؛ تعدادی از این افراد، به بلندترین بانجی فنلاند در شهر هلسینکی رفته و تجربه ای متفاوت و جذاب برای خود رقم زده اند. می خواهیم با این گروه همراه شویم و تا زمانی که آفتاب غروب می کند، پرش شان را از ارتفاعی حدود 1524 متر را ببینیم. شما هم در تماشای این کلیپ هیجانی ما را همراهی کنید. اما پیش از آن که سراغ ویدیو برویم، خالی از لطف نیست که کمی بیشتر از بانجی بدانیم و تاریخچه جالبش را بشنویم. 

در پرش بانجی یا بانجی جامپینگ باید ترس را کنار گذاشت و از ارتفاع نسبتا زیادی به پایین پرید. در این تفریح جان افراد در امان است و می توان به محافظ و طناب فنرداری که به بدن وصل شده اطمینان کرد. طرفداران هیجان از ارتفاعی بلند به پایین می پرند و پیش از آنکه به زمین برسند با خاصیت ارتجاعی طناب در هوا معلق می شوند. برای پریدن از ارتفاع می توان یک جرثقیل را انتخاب کرد یا سکویی با ارتفاع بیش از ۳۰ متر، حتی هلیکوپتر هم جزو گزینه های پرش بانجی به حساب می آید. این ابزار به عنوان پایه استفاده می شوند و چندان فرقی نمی کند که از روی کدام شان بپرید، تنها نکته مهم این است که هر چه ارتفاع بیشتر باشد هیجان هم بیشتر است و آدرنالین خون بالاتر می رود.

اما تاریخچه بانجی چیست و چه کسی اولین بار این تفریح هیجانی را انجام داد؟ بر اساس افسانه ها، بانجی جامپینگ برای اولین بار در جزیره پنتوکاست (Pentecost Island) در اقیانوس آرام در کشور وانواتو (Vanuatu) امروزی، شکل گرفت. در جریان جنگ جهانی دوم، غربی ها پا به این جزیره گذاشتند و برای اولین بار با چیزی شبیه به بانجی جامپینگ امروزی مواجه شدند. بر اساس گفته ها، یکی از محلی ها به نام تامالی (Tamalie) همسرش را اذیت می کرد و او را مجبور به فرار کرد. او در حین فرار از دست شوهرش از یک درخت بلند بالا رفت تا پنهان شود اما نتوانست از چشم تامالی پنهان بماند و این مرد هم به دنبالش رفت. وقتی که تامالی در حال بالا رفتن از درخت بود او بخشی از گیاهان بالا رونده را به مچ پای خود بست و دقیقا در زمانی که تامالی نزدیک بود او را بگیرد از درخت پایین پرید. تامالی هم پشت سر او پرید اما به زمین خورد و جانش را از دست داد. پس همسر تامالی اولین کسی ست که بانجی جامپینگ را تجربه کرد.

دیگر صحبت را کوتاه می کنیم و به تماشای این ویدیو کارناوال می رویم. با ما در دیدن این ویدیو جذاب و هیجانی همراه شوید. 


:Video Details

Produced By: Adventuregrapher

Music: Tobu - Colors

Photo Of Cover: Barbara Seiberl Stark 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست