کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

جشنواره بین المللی بالون فیستا | نمایشی در آسمان آمریکا

امروز می خواهیم شما را به دیدن یکی از زیباترین جشنواره های جهان ببریم و به تماشای جلوه های رنگارنگ آن بنشینیم. بار سفر می بندیم و به سوی آمریکا می رویم تا به ایالت نیومکزیکو برسیم. در این ایالت قدم به شهر البوکِرکی (Albuquerque) می گذاریم تا شاهد پرواز بالون های هزار رنگ در جشنواره بین المللی بالون فیستا (International Balloon Fiesta) باشیم. در این جشنواره صدها بالون به هوا فرستاده می شوند و جلوه ای تازه به آسمان شهر می دهند. البته همه زیبایی های بالون فیستا به پرواز بالون ها محدود نمی شود و نورافشانی و پایکوبی در آخرین لحظات جشنواره نیز بخشی از جذابیت های آن است. برای لحظاتی با ما همراه شوید تا سفری تازه و متفاوت را در کارناوال تجربه کنید...

در ابتدای ویدیو بالون ها را می بینیم که با هوای گرم باد می شوند و کم کم دل از زمین می کنند تا در آسمان هنرنمایی کنند. بد نیست بدانید این جشنواره برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی و در 50اُمین سالگرد تاسیس شبکه رادیویی ۷۷۰ KOB برگزار شد و دیک مک کی (Dick McKee) مدیر این شبکه میزبانی آن را بر عهده داشت. در آن زمان تنها ۱۳ بالون در آسمان به پرواز در آمدند اما رفته رفته این تعداد افزایش یافت و هر سال بر تعداد تماشاگران و شرکت کنندگان نیز افزوده شد. امروزه حدود ۱۳ کشور این فستیوال را برپا می کنند و علاقه مندان زیادی را به سوی خود می کشانند اما این البوکرکی است که به عنوان پایتخت بالون جهان شناخته می شود.

در ویدیوی امروز نگاهی گذرا به این جشنواره زیبا خواهیم داشت و پرواز بالون ها در آن را خواهیم دید. از صبح تا غروب آفتاب به تماشای بالون های رنگارنگ می نشینیم و در لحظات پایانی جشنواره، نورافشانی در آسمان شب را می بینیم. 

با کارناوال همراه باشید و تماشای این ویدیوی تایم لپس را از دست ندهید...

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.