کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

زندگی عشایر مغول | همگام با سنت های دیرین

اواخر پاییز است و عشایر مغول خودشان را برای آغاز زمستان آماده می کنند. تکاپویی جالب در میان آنها به راه افتاده و رسوم جالبی را در این زمان انجام می دهند. کارناوال می خواهد شما را به این حال و هوا ببرد و اندکی با این قوم آشنای‌تان کند. با مغولان همراه می شویم و آزادانه به این سو و آن سو می رویم. در هر لحظه از ویدیوی امروز گوشه ای از سنت هایی را می بینید که چندین سده قدمت دارند اما هنوز هم اجرا می شوند و مردم به آنها پایبندند. شاید تصویر ذهنی شما از مغول ها همان مردمان خونریزی باشد که به بسیاری از کشورهای آسیایی حمله کردند و همه چیز را از بین بردند اما وقت آن است که از این تصور فاصله بگیرید و این قوم را از زاویه ای دیگر به تماشا بنشینید. با ما همراه باشید...

عشایر مغول همچون بسیاری از اقوام دیگر، عناصر شاخصی برای خود دارند که بخشی جدانشدنی از زندگی آنها محسوب می شود و به شدت حایز اهمیت هستند. یکی از این عناصر، یورت است؛ چادر‌هایی که از  پشم و پوست حیوانات درست می شوند و فضای خوبی را برای امور روزمره در اختیار ساکنان خود قرار می دهند. در این ویدیو به درون یکی از این چادرها می رویم و نگاهی به آن می اندازیم تا کمی با فضایش آشنا شویم.

مغول ها برای شکار سلاحی قوی در دست دارند که کمتر شکاری می تواند از آن جان سالم به در ببرد. عشایر مغول دست به کاری خارق العاده می زنند؛ آنها عقاب ها را تربیت و از این پرندگان برای شکار استفاده می کنند. البته مسابقه ای هم در این زمینه ترتیب می دهند تا ببینند چه کسی در تربیت عقاب خود موفق تر بوده است.

بخش مهم دیگر زندگی مغولان به اسب های آنها مربوط می شود؛ این مردم از دیرباز پیوندی ناگسستنی با اسب ها داشته اند تا جایی که بسیاری از کارشناسان دلیل پیروزی مغول ها در جنگ های قدیم را وجود اسب ها و مهارت استفاده از آنها می دانند. عشایر مغول مانند سایر اقوام عشایر به پرورش و نگهداری دام می پردازند و بخشی از نیازهای زندگی خود را از آنها تامین می کنند. همه چیز در کنار آنها رنگ متفاوتی دارد...

اگر می خواهید لحظاتی از زندگی این قوم را ببینید، همراه کارناوال باشید و تماشای ویدیوی امروز را از دست ندهید...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست