ویدیو HD

نوروز در باکو | جشن آغاز سال در جمهوری آذربایجان

امروز سری به کشور همسایه مان، جمهوری آذربایجان می زنیم و غرق در جشن و سرور نوروز در باکو می شویم. بله، ایران تنها سرزمینی نیست که نوروز را جشن می گیرد و سال را با این آیین باستانی آغاز می کند؛ ترکمنستان، تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان و ... نیز با این جشن باشکوه، آمدن بهار را گرامی می دارند. آماده سفری کوتاه شوید تا گوشه ای از زیبایی های نوروز در کشورهای دیگر را ببینید و از پایکوبی و شادی عید نوروز در جمهوری آذربایجان لذت ببرید.

بهار از راه رسیده است و در روزهای آغازینش بازار شادمانی در آذربایجان داغ داغ است. سفره های هفت سین در هر گوشه ای به چشم می خورند و موسیقی های شاد در کوچه و خیابان ها پخش می شوند. خوراکی های مخصوص نوروز، لحظات خوشمزه ای را برای مردم به ارمغان می آورند؛ بوی غذا و شیرینی در همه جا می پیچد و هر کسی را به وسوسه می اندازد. چه کسی می تواند از خیر چشیدن طعم دلمه های معروف این کشور بگذرد؟ بساط آوازها و نمایش ها هم پهن است؛ زنان و مردان لباس های خوش رنگ و لعاب سنتی بر تن کرده اند و به اجرای برنامه های مخصوص مشغولند. رقص های سنتی جزو جدانشدنی این سرور هستند و شور و نشاط خاصی را به همراه می آورند. مردم در کنار هم جمع می شوند و با عزیزان شان این رویداد بزرگ را جشن می گیرند. خیابان ها و محله ها مملو از جمعیت می شوند و چشم ها از شادی برق می زنند. عمو نوروز به رسمی دیرین به راه می افتد تا نویدبخش آمدن بهار و نو شدن سال باشد.

این ویدیو گوشه ای از حال و هوای نوروزی در پایتخت جمهوری آذربایجان را برای تان به تصویر می کشد، پس با کارناوال همراه شوید.


:Video Details

Produced By: NTPB

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
عرفان برقعى

چه جالب

03 فروردین 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET