کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

نوروز در باکو | جشن آغاز سال در جمهوری آذربایجان

امروز سری به کشور همسایه مان، جمهوری آذربایجان می زنیم و غرق در جشن و سرور نوروز در باکو می شویم. بله، ایران تنها سرزمینی نیست که نوروز را جشن می گیرد و سال را با این آیین باستانی آغاز می کند؛ ترکمنستان، تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان و ... نیز با این جشن باشکوه، آمدن بهار را گرامی می دارند. آماده سفری کوتاه شوید تا گوشه ای از زیبایی های نوروز در کشورهای دیگر را ببینید و از پایکوبی و شادی عید نوروز در جمهوری آذربایجان لذت ببرید.

بهار از راه رسیده است و در روزهای آغازینش بازار شادمانی در آذربایجان داغ داغ است. سفره های هفت سین در هر گوشه ای به چشم می خورند و موسیقی های شاد در کوچه و خیابان ها پخش می شوند. خوراکی های مخصوص نوروز، لحظات خوشمزه ای را برای مردم به ارمغان می آورند؛ بوی غذا و شیرینی در همه جا می پیچد و هر کسی را به وسوسه می اندازد. چه کسی می تواند از خیر چشیدن طعم دلمه های معروف این کشور بگذرد؟ بساط آوازها و نمایش ها هم پهن است؛ زنان و مردان لباس های خوش رنگ و لعاب سنتی بر تن کرده اند و به اجرای برنامه های مخصوص مشغولند. رقص های سنتی جزو جدانشدنی این سرور هستند و شور و نشاط خاصی را به همراه می آورند. مردم در کنار هم جمع می شوند و با عزیزان شان این رویداد بزرگ را جشن می گیرند. خیابان ها و محله ها مملو از جمعیت می شوند و چشم ها از شادی برق می زنند. عمو نوروز به رسمی دیرین به راه می افتد تا نویدبخش آمدن بهار و نو شدن سال باشد.

این ویدیو گوشه ای از حال و هوای نوروزی در پایتخت جمهوری آذربایجان را برای تان به تصویر می کشد، پس با کارناوال همراه شوید.


:Video Details

Produced By: NTPB

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
عرفان برقعى

چه جالب

03 فروردین 1399

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست