کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

پارک ملی سرنگتی تانزانیا | رویارویی شیرها با آینه

"وقتی حیوانات در مقابل آینه قرار بگیرند، چه واکنشی از خود نشان می دهند؟" همین سوال به ظاهر ساده بخشی از مطالعات و پژوهش های زیست شناسان رفتاری را تشکیل می دهد و آنها را به مناطق مختلف می کشاند تا آزمایش هایی را انجام دهند؛ آزمایش هایی که علاوه بر کمک به پیشرفت علم، نمایشی جالب توجه و بامزه نیز به راه می اندازند. پارک ملی سرنگتی (Serengeti National Park) در تانزانیا یکی از محل های انجام این آزمایش جالب و مقصد گشت و گذار امروز ماست. این بار نوبت شیرهاست تا در مقابل آینه قرار بگیرند و کمی با آن وقت بگذرانند. همراه کارناوال باشید و این ویدیوی متفاوت از دنیای شیرهای وحشی را ببینید.

پیش از تماشای این ویدیو، بد نیست بدانید قرار دادن آینه در مقابل حیوانات بخشی از پروژه غنی سازی رفتاری (Behavioral Enrichment) است. این پروژه فعالیتی مربوط به حیات وحش است که در طی آن پژوهشگران تلاش می کنند تا کیفیت زندگی حیوانات تحت حفاظت انسان ها را بهبود ببخشند و محرک های محیطی مناسب را برای رفاه روانی آنها فراهم کنند.

در ویدیوی امروز می بینیم که مسوولان پارک ملی سرنگتی یک آینه 1.20 در 2.50 متر را در کنار شیرها نصب می کنند تا واکنش آنها را ببینند. این آینه از ورق آینه ای ساخته شده است تا از آسیب دیدن حیوانات جلوگیری شود و مشکلی برای آنها به وجود نیاورد. جالب است بدانید که پارک ملی سرنگتی وسعت زیادی دارد و تعداد زیادی از جانوران و درندگان در آن زندگی می کنند.؛ به همین دلیل از این پارک به عنوان بهترین اندوخته طبیعی قاره آفریقا یاد می شود. سرنگتی حدود 3000 شیر و به عبارتی بزرگترین جمعیت شیرهای آفریقا را در خود جای داده است چرا که طعمه زیادی برای آنها در این منطقه وجود دارد.

واکنش شیرها نسبت به آینه ای که در مقابلشان قرار دارد بسیار جالب توجه است. آنها تلاش بسیاری می کنند تا سر از کار این سطح صیقلی دربیاورند اما آن قدرها هم موفق نیستند؛ حتی در قسمتی از ویدیو، شیر نر را می بینید که در پشت آینه به دنبال شیر دیگری می گردد و سعی می کند او را پیدا کند.

این ویدیوی بامزه از دنیای شیرها را از دست ندهید و در کارناوال به تماشای واکنش آنها در مقابل آینه بنشینید...

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست