ویدیو HD

ویدیویی از دیدنی های ایروان | خوشگذرانی در پایتخت ارمنستان

ارمنستان در نزدیکی کشورمان قرار دارد و ما چندان با این سرزمین و شهرهایش غریب نیستیم؛ اما خالی از لطف نیست تا ویدیویی از پایتخت تماشایی این کشور ببینیم و دیدنی هایش را با یکدیگر مرور کنیم، پس به ایروان می رویم.

ایروان از سال 1918 عنوان پایتختی ارمنستان را دارد. این شهر تاریخچه پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است؛ از دورانی که برای مدتی تحت فرمانروایی پادشاهان ایرانی بود تا امروز که به عنوان بزرگترین شهر ارمنستان شناخته می شود. امروزه، علاوه بر چهره تاریخی شهر، دیدنی ها و جاذبه های این سرزمین نیز کم شمار نیستند. با ما همراه شوید تا ویدیویی از ایروان ببینیم و جاذبه های این شهر را از نظر بگذرانیم. 

سفرمان را در میان هیاهوی شهر آغاز می کنیم. ماشین ها با سرعت در حرکتند و ابرها هم رقابتی در آسمان به راه انداخته اند. در همان لحظات ابتدایی سفرمان، نگاهی به کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر (Saint Gregory the Illuminator Cathedral) می اندازیم. ساخت این کلیسا در سال ۱۹۹۷ میلادی آغاز شد و در نهایت در سال ۲۰۰۱ میلادی به پایان رسید. این سازه در حقیقت به مناسبت بزرگداشت هزار و هفتصدمین سالگرد اعلام مسیحیت به عنوان دین رسمی ارمنی ها ساخته شده است. از کلیسا فاصله می گیریم و در ادامه مردی را می بینیم که پرچم ارمنستان را بر دوش گذاشته با آن در ساختمان ماتناداران (Matenadaran) می چرخد. ماتناداران، بنیاد دست نوشته های کهن است. این بنیاد، یکی از افتخارهای کشور ارمنستان به حساب می آید. موزه ماتناداران تا ۱۹۵۹ میلادی، نزدیک به 11 هزار متن خطی به زبان ارمنی قدیم و دیگر زبان های کهن شرق در آن نگهداری می شده است و این روزها، رقم ذکر شده دائما در حال افزایش است. 

ایروان دیدنی های بسیاری را در خود جای داده است که تاکنون تنها گوشه کوچکی از آن را دیده ایم. همراه کارناوال بمانید تا جاذبه های بیشتری را از نظر بگذرانیم. 


:Video Details

Produced By: Arm Entertainments

Music: Flying Higher -Duduk Mix

Photo Of Cover: Andrei Bortnikau

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به ارمنستان

 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET