کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

تیکال | شهری به یادگار مانده از قوم مایا

زمانی که درهای جدیدی از زیبایی ها به رویتان باز شوند و به صورت کاملا ناگهانی با آثاری ارزشمند برخورد کنید چه عکس العملی نشان خواهید داد؟ فرض کنید که در جنگل های سرسبزی در حال پیاده روی بوده اید که ناگهان به محیطی متفاوت بر می خورید. در فهمیدن داستان پشت این بناها بسیار کنجکاو خواهید شد و می خواهید هر چه سریعتر پاسخ را پیدا کنید. ما به شما جواب را خواهیم گفت. مقصد امروزمان شهر باستانی تیکال، شهری که روزی پایتخت امپراطوری مایاها بوده و قدمتش به قرن 4 قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در این ویدیو شگفت انگیز با ما همراه شوید و صحنه های بی نظیری را تماشا کنید. امپراطوری معروف مایا شاید تا به حال نامشان را به خاطر پیش بینی های فراوانی که راجع به آینده می کردند شنیده باشید. امروز به آثاری به یادگار مانده از آنها سر می زنیم. تیکال نام خرابه های شهری است که در گذشته (yax mutal) خوانده می شده و در جنگل های انبوه کشور گواتمالا پیدا شده است. شهر باستانی تیکال، یکی از مهم ترین شهرهای امپرطوری مایا بوده و بین 200 تا 850 بعد از میلاد رونق بسیاری و جمعیتی در حدود یکصدهزار نفر داشته اما به ناگه رها و متروک می شود. از زمان کشف این مکان باستانی توجه بسیاری از باستان شناسان و گنج یابان به آن جلب شد و بازرسی های فراوانی بر روی آن انجام گرفت. مکان اصلی اش در شمال کشور گواتمالا و قسمتی از پارک ملی تیکال است. و اما آنچه در ویدیو مشاهده می کنید بناها و مقبره هایی است که در کنار یکدیگر و در فضایی سبز و با طراوت قرار گرفته اند. بر روی برخی دیوار ها آدمک ها و صورت های بزرگی حکاکی شده اند.   کوله بر پشت بیندازید و به همراه کارناوال به تیکال بیایید؛ در میان سازه های اعجاب آور آن که حرف ها از دل تاریخ برای گفتن دارند، قدم بزنید و از طبیعت بکر اطرف لذت ببرید. بگردید و بگردید، شاید این بار شما باشید که چیزی، سازه ای و یا رمزی را کشف می کنید با کارناوال محو تماشای این زیبایی بیکران شوید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست