کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

تایم لپس دیدنی از بوداپست | گشتی در پایتخت مجارستان

این بار می خواهیم راه اروپای مرکزی را پیش بگیریم و به سوی پایتخت کشور مجارستان رهسپار شویم؛ یعنی بوداپست. این شهر در نواحی شمالی مجارستان جای خوش کرده است و علاوه بر داشتن مقام پایتختی، پرجمعیت ترین شهر مجارستان نیز شمرده می شود. شاید برای تان جالب باشد که در گذشته دو بخش بودا و پست در دو سوی رود دانوب (Danube) قرار داشتند و با اتحاد این دو بخش، بوداپست امروزی شکل گرفت. جاذبه های منحصر به فرد و معماری چشم نواز، باعث شده است که هر ساله گردشگران بسیاری به سوی این خطه رهسپار شوند و اوقات خوشی را در اینجا سپری کنند. با قدم زدن در کوچه و خیابان های بوداپست، می توان تاریخ و فرهنگ غنی مردم این دیار را لمس کرد و لحظاتی خاطره انگیز داشت. از بوداپست به عنوان مرکز فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و صنعتی مجارستان نیز یاد می کنند و با سفر به این شهر، می توان شناخت مناسبی از سرزمین مجارها به دست آورد. در این شهر حتا می توان مروری بر تاریخ پر فراز و نشیب مجارستان داشت و با تماشای سازه ها، ردپای پادشاهی ها و کمونیسم را در گوشه گوشه شهر دنبال کرد. به سوی پایتخت تماشایی مجارستان قدم می گذاریم تا دنیای متفاوتی را لمس کنیم. با ما همراه شوید.

طلوع خورشید را بر فراز رود دانوب نظاره می کنیم و با فرا رسیدن روز، گشت و گذارمان در شهر آغاز می شود. در همان ابتدای راه، نیم نگاهی به پل معلق زنجیر (Chain Bridge) می اندازیم که بر روی رود دانوب کشیده شده است و به نوعی، نماد این پایتخت ارزشمند به حساب می آید. ماشین ها را می بینیم که با سرعت از روی پل گذر می کنند. کمی آن طرف تر باغ وحش و باغ گیاه شناسی بوداپست (Budapest Zoo and Botanical Garden)، توجه ما را به خود جلب می کند؛ این باغ وحش در سال 1866 افتتاح شد و از آن به عنوان قدیمی ترین باغ وحش مجارستان و یکی از قدیمی ترین باغ وحش های جهان یاد می شود. بیش از 1,072 گونه حیوانی در این باغ وحش وجود دارند. در ادامه از این منطقه فاصله می گیریم تا چندی از ساختمان های زیبا و تاریخی بوداپست را ببینیم و لحظات دلپذیری را سپری کنیم. حین گشت و گذارمان در شهر بوادپست، یکی از متفاوت ترین جاذبه های شهر را نیز از نظر می گذرانیم؛ مجسمه کفش ها در کرانه دانوب (Shoes on the Danube Bank)! این کفش ها در حقیقت یادبود یهودیانی ست که در جریان جنگ جهانی دوم کنار رود دانوب تیرباران شدند و به درون رود افتادند.

نمادهای تلخ و شیرین بسیاری در بوداپست دیده می شوند که می توانید همه آن ها را همراه کارناوال  تماشا کنید.


:Video Details
Produced By: NN Production

Web: http://www.nemethnorbert.eu

Music: Balázs Havasi - Storm

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه
اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

خانهعکاسخانه

کنترل سفر دست شماست